Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7921 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 06 luty 2012 - 19:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no to jak ruszy PROW 2014-2016 będę startował.CHYBA ŻE BĘDZIE WCZEŚNIEJ JAKIŚ NABÓR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 16:21
  •  

#7922 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak ruszy nabór z kolejnego PROW i o ile taki wogule będzie to myślę że w pirwszym możliwym terminie złożone zostanie ze 100 tys wniosków w skali kraju albo i więcej o ile oczywiście odbywać się będzie wszystko na podobnych zasadach co teraz

#7923 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Obniżenie wsparcia do 30% pozwoli na lepsze przemyślenie zakupów :D,
a mniejszy poziom wsparcia to większa szansa na skorzystanie z funduszy przez większa grupę rolników, którym maszyny są niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa.
Ciekawe czemu masz minister Sawicki nie pomyślał o zmniejszeniu refundacji w tym naborze aby pozwolić na modernizacje większej ilości gospodarstw???
Przecież wiadomo było, ze zainteresowanie jest WIELKIE??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7924 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 luty 2012 - 23:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Człowieku o czym ty piszesz!!! jakby było 30% dofinansowania to mysle ze zainteresowanie było mizerne. to poprostu by sie nie opołaciło. lepiej by było wziasc preferencyjny i bez komplikacji spokojnie spłacac nisko oprocentowany kredyt a nie bylic odsetki 8% od grubych sum. Ja miałem mozliwosc uzyskania mgr na mame nawet wniosek miałem złozony ale zrezygnowałem bo mam ma tylko 40% i jest na ryczałcie a na vat przejsc nie pasowało. wiec to poprostu sie nie kalkulowało zeby spełniac te wszytki wymagania, kupe latania za marne dofinansowanie. Tymbardziej ze miała to byc budowa która z włąsnych srodków moge zrobic za 3/4 ceny pod prow.

#7925 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie krzycz :)
Piszesz tu bo tak jest wygodniej / opłacalniej dla Ciebie, szukasz dodatkowych możliwości uzyskania wsparcia ( te w poście napisane ).
Spoko, oczywiście wolno, trzeba być przedsiębiorczym. Nie neguje tego.
W tym temacie sporo ludzi jest niezadowolonych, że nie są na "liście" lub czekają na nowy nabór którego raczej nie będzie.
Ja tu daje rozwiązanie, nie musisz się zgadzać, to moje przemyślenia.
Nie sądze aby mniejsze dofinansowanie drastycznie zmniejszyło chętnych. Raczej by zmusiło do logicznego myślenia a podstawą do zakupu nie był ten argument " bo sąsiad/ znajomy ma taki, ja musze mieć większy ".
Mam killku znajomych którzy mają 40% wsparcia i wykorzystują całą pule. Im się to opłaca a Tobie już nie??
Każdy umie liczyć, ciągnik po zwrocie kosztuje tyle samo co stary ale w przyzwoitym stanie w ogłoszeniu.
Dobrze, że wprowadzili wspólne użytkowanie maszyn, to jest racjonalne wykorzystywanie funduszy.
Na zachodzie Europy np: we Francji, Holandii to dośc popularne ( nie wiem czy refinansowane tak jak w Polsce ).Jedna prasa rolująca w sezonie robi 10 tyś bel rocznie u kilkunastu gospodarzy, po 5 latach kupuje się nowa, bardziej nowoczesną.
A jak intensywnie są maszyny wykorzystywane to możesz na allegro sprawdzić :lol:
Ja mam 60% zwrotu,wniosek indywidualny i jestem na zielonym aby nie było, ze wylewam żale.

Edytowany przez Marl, 06 luty 2012 - 23:56.

#7926 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja myśle że poziom dofinansowania się nie zmieni a kierowane ono będzie do dużych gospodarstw, i tak będą układane kryteria aby tacy właśnie w pierwszej kolejności dostali.
Skończyłem rolnictwo na SGGW i tam wielokrotnie profesorowie mówili że polityka powinna iść w tym kierunku aby większość gospodarstw w naszym kraju było co najmniej po 200 ha, tak jak jest m in. w Wielkiej Brytanii czy Francji. A przecież pośrednio rozporządzenia jako doradcy piszą m. in. Ci profesorowie.

#7927 Share anno

anno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak idzie podpisywanie umów w mazowieckim ? Miałam poprawki w grudniu i cisza

#7928 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 luty 2012 - 10:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marl....twierdziłeś nie dawno że Sawicki gada jak baba,a sam pojechałeś podobnie.Sam skasujesz 60% a innym proponujesz 30%,jaki to ma sens skoro program trwa już tyle lat i zasady są jakie są-takie same dla wszystkich. Ten kto jeszcze nie skorzystał wcześniej czy póżniej będzie miał szanse w następnych naborach. Nie sprawiedliwe było by tak drastyczne obniżanie poziomu zwrotu ,bo to by skłuciło tylko rolników . Twoja propozycja 30% to w tej chwili jest kredyt CSK , więc nic nowego nie wymyśliłes.Dyskusja w tym temacie jest jałowa ,uwarzam że szanse ma każdy- kto się rozwija i umie się dostosowac aby siągnąć po dofinansowanie.Zmienianie warunków na gorsze pogrzebało by sens tego programu-bo to nie jest taki miód jak się wydaje-ryzyko ,spory wysiłek finansowy nio i mnóstwo zobowiązań.

Edytowany przez kozulek2, 07 luty 2012 - 10:30.

#7929 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tylko że z tym dofinansowaniem to nie jest tak do końca bo 60% to od kwoty netto i jesli nie masz firmy to VAT jeste dla państwa i nigdy go nie odzyskasz czyli pisząc o 300tys na maszyny lub coś tam innego to nie 180tys bo to jest 60% ale brutto :unsure: a tak naprawde to wygląda to w ten sposob ze biezesz 300 000 kredytu i bulisz odsetki 10% rocznie to jest 30tys plus załatwianie i prowizja itd. A zwrot bez Vatu to 146,4 tys w dwóch etapach a odsetki lecą od 300tys o prowizji nie wspomne no chyba ze ktos ma własny kapitał to REVELKA :o ale 300tysi to na co mu dofinansowanie łażenie proszenie sie i kłopoty przez tyle latek, bo musicie przyznać koledzy że za darmo to żaden z nas tego nie załatwił i niemała kasa już poszła. Aha tak na marginesie to Vat 56tys odzyskuje się do 3 miesięcy od złożenia dokumentów w urzędzie skarbowym.

#7930 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 07 luty 2012 - 11:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pierwszy etap zakonczony.Kasa na koncie poszło bardzo sprawnie....no to teraz czekamy za ciągnikiem :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7931 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to gratuluje a co kupowałes w pierwszym etapie?

#7932 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do PROW to moze powinni w tym naborze w pierwszej kolejnosci przyznawac dofinansowanie osoba ktore z prow jeszcze nie korzystaly. Wedlug mnie bylo by to troche bardziej sprawiedliwe.

#7933 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:54

Marl....twierdziłeś nie dawno że Sawicki gada jak baba,a sam pojechałeś podobnie.Sam skasujesz 60% a innym proponujesz 30%,jaki to ma sens skoro program trwa już tyle lat i zasady są jakie są-takie same dla wszystkich. Ten kto jeszcze nie skorzystał wcześniej czy póżniej będzie miał szanse w następnych naborach. Nie sprawiedliwe było by tak drastyczne obniżanie poziomu zwrotu ,bo to by skłuciło tylko rolników . Twoja propozycja 30% to w tej chwili jest kredyt CSK , więc nic nowego nie wymyśliłes. Dyskusja w tym temacie jest jałowa ,uwarzam że szanse ma każdy- kto się rozwija i umie się dostosowac aby siągnąć po dofinansowanie.Zmienianie warunków na gorsze pogrzebało by sens tego programu-bo to nie jest taki miód jak się wydaje-ryzyko ,spory wysiłek finansowy nio i mnóstwo zobowiązań.

Napisałem, ze tym naborze obniżyć do 30% więc i Mnie też to by objeło.
Mi też takie warunki by były "nie na rękę". Przecież też umiem liczyć :).
Obniżenie progu jakie wskazałem to 10% bo teraz minimum jest 40%, to takie drastyczne??
Ale żeby zaspokoic tak wielkie zapotrzebowanie finansowe na MGR to Ja nie widzę innej możliwości.
Tam u Was w podlaskim to spore braki są i jak pamiętam to nabór chyba tylko dla mlecznych był?
A Ci to poza branża mleczną są, to by nie wzieli nawet tego 30% dofinansowania? Myślę, że chętnych by nie brakło.
A Ci co z róznych przyczyn nie złożyli wniosku, teraz skoro im potrzebny sprzęt to muszą kupić na 100% i jeszcze płacić odsetki od kredytu. Ta 30% refundacja też by pomogła plus zwrot VAT'u. Przelicz sobie. :)

#7934 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ci co nie startowali teraz w podlaskiem to nabór wszcześniej nie wykorzystali całej puli, a było naprawde sporo bo każdy kto złożył wniosek to sie załapał.Sam żałuje że nie składałem bo bym dostał na bank ,a tak jak narazie oczekuje na białej liście.Szanse mam bo po ostatnich zapowiedziach wskoczę prawdopodobnie na zieloną.Tak więc nie jest tak jak piszesz bo do tej pory brali wszyscy ,niby dlaczego teraz miało by byc mniejsze dofinansowanie...Ci co wogóle nie składają to niech mają pretensje do siebie bo nik za nich tego nie zrobi,pozatym program będzie po 2014 r i nic nie stoi na przeszkodzie żeby koprzystać w przyszłości .I tu zachęcam wszystkich i namawiam bo obserwując tych co korzystają stwierdzam że warto.Co do braków to są duże szanse,że w tym naborze dostaną prawie wszyscy,i nie ma co tak rozpaczac bo będą następne.

Edytowany przez kozulek2, 07 luty 2012 - 12:42.

#7935 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja tam uważam, że nie brakowało by rolników "niemlecznych" w tych województwach co był tylko nabór "mleczny".
A oni nic nie dostaną jeśli do końca 2013 roku nie będzie naboru.
Złożyć wniosku nie mogli bo prawo tego zabraniało.
Oni są poszkodowani.
Również Ci co wzieli maszyny w leasing, no bo w końcu w poprzednich naborach tak wolno było zrobić.
Wzięli je licząć na zwrot i co teraz??!!
Zmienili prawo i tych puszczono z torbami... :huh:
30% to nie jest takie do końca głupie rozwiązanie.
Ci z leasingu, których moim okiem oszukano, chętnie by je wzieli. Bo lepszy rydz jak nic!

#7936 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skoro tak optujesz za tymi 30%,to mam dla Ciebie propozycję=jak dostaniesz ten zwrot 60% to podziel te kwote na pół i oddaj ją sąsiadowi , niech nie będzie oszukany -niech ma i on, i cieszy się razem z Tobą ,żadnej zmiany prawa nie trzeba żebyś to zrobił.Nie męcz nas tym pomysłem bo to nie ma sensu ,to nie my ustalamy zasady i przepisy .

#7937 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2012 - 15:02

Pierwszy etap zakonczony.Kasa na koncie poszło bardzo sprawnie....no to teraz czekamy za ciągnikiem :rolleyes:

Kiedy składałeś o zwrot?

#7938 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:48

Skoro tak optujesz za tymi 30%,to mam dla Ciebie propozycję=jak dostaniesz ten zwrot 60% to podziel te kwote na pół i oddaj ją sąsiadowi , niech nie będzie oszukany -niech ma i on, i cieszy się razem z Tobą ,żadnej zmiany prawa nie trzeba żebyś to zrobił.Nie męcz nas tym pomysłem bo to nie ma sensu ,to nie my ustalamy zasady i przepisy .

Ok, spoko, już nie będę :) . I inni też niech nie piszą "kiedy będzie nabór, kiedy rzucą kase, brakuje mi do zielonej listy xx miejsc i darzą mi pomoc???"" i dyskusji nie będzie trzeba rozwijać.Co do propozycji to oczywiście nie skorzystam, tak jak napisałem wyżej umiem liczyć. A przykład 30% zwrotu to skuteczna droga do zaspokojenia braków finansowych w modernizacji i zakończenia traktowania przez niektórych modernizacji jako " programu wymiany starych maszyn na nowe". Ok, kończę moje wywody. NIkt nie musi się ze Mną zgadzać.

#7939 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dobrze, że wprowadzili wspólne użytkowanie maszyn, to jest racjonalne wykorzystywanie funduszy.
Na zachodzie Europy np: we Francji, Holandii to dośc popularne ( nie wiem czy refinansowane tak jak w Polsce ).Jedna prasa rolująca w sezonie robi 10 tyś bel rocznie u kilkunastu gospodarzy, po 5 latach kupuje się nowa, bardziej nowoczesną.
@Marl Tu jest Polska i wspolnota juz byla i nie wszystkim a napewno wiekszosci sie to nie podobalo, wiecej bylo zgrzytow niz pozytku(bazuje na opowiadaniach starszych ludzi). Moze jest to nieekonomiczne ale gospodarz nie staje sie "ubezwlasnowolniony" w pewnym sensie.

Edytowany przez wiesko, 07 luty 2012 - 17:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7940 Share kryspol

kryspol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:28

Dobrze, że wprowadzili wspólne użytkowanie maszyn, to jest racjonalne wykorzystywanie funduszy.
@Marl Tu jest Polska i wspolnota juz byla i nie wszystkim a napewno wiekszosci sie to nie podobalo, wiecej bylo zgrzytow niz pozytku(bazuje na opowiadaniach starszych ludzi). Moze jest to nieekonomiczne ale gospodarz nie staje sie "ubezwlasnowolniony" w pewnym sensie.

powiedziały jaskółki,źe do d... spółki.będzie ambaras,gdy dwoje na raz.albo jak przyjdzie naprawiać.powodzenia.