Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7841 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 luty 2012 - 09:25

@kozulek a kto ci tak powiedział

broszura informacyjna PROW 2011r str.nr 3 Modernizacja gospodarstw rolnych a tak swoją drogą to jakie są szanse w tym naborze jak się nie ma 4 esu?

Edytowany przez kozulek2, 03 luty 2012 - 09:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 04:02
  •  

#7842 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 luty 2012 - 09:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, miałem już drugie poprawki co do wzrostu GVA mianowicie chodzi o piep...ne 10% wzrostu po 5 latach a nadwyzka bezposrednia liczona jest tylko do 2017 więc 2018 i 2019 spadają dochody i wzrost małem o 5% a pan z ARiMR powiedział że to już ostatnie poprawki bo nie mogą wysłac więcej jak 2 poprawki a jak coś nie będzie grało to mnie skreślą z zielonej listy??? bo tak to zabrzmiało jakoś dziwnie.
Piszcie jak coś wiecie na ten temat z góry wielkie dzięki.

#7843 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 luty 2012 - 09:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie ty jeden masz problem z tym GVA,może być różnie-niektórzy nawet wycofują wnioski .

Edytowany przez kozulek2, 03 luty 2012 - 09:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7844 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 luty 2012 - 10:24

Witam, miałem już drugie poprawki co do wzrostu GVA mianowicie chodzi o piep...ne 10% wzrostu po 5 latach a nadwyzka bezposrednia liczona jest tylko do 2017 więc 2018 i 2019 spadają dochody i wzrost małem o 5% a pan z ARiMR powiedział że to już ostatnie poprawki bo nie mogą wysłac więcej jak 2 poprawki a jak coś nie będzie grało to mnie skreślą z zielonej listy??? bo tak to zabrzmiało jakoś dziwnie.
Piszcie jak coś wiecie na ten temat z góry wielkie dzięki.

Udaj się do fachowca, kogoś kto się zna na wypelnianiu wniosków. Zapłąć mu kilka stów i może coś poradzi :)
Co tu wiele pisać, GVA jest dla Mnie absurdalnym wyliczeniem.
Skoro Ty już teraz nie możesz wykazać wzrostu o 10 % to moim okiem powinieneś się cieszyć, że pracownik Arimr Ci poprawek nie przyjał. Oszczędził Ci zwrotu kasy po 5 latach z odsetkami. :huh:

#7845 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:18

broszura informacyjna PROW 2011r str.nr 3 Modernizacja gospodarstw rolnych a tak swoją drogą to jakie są szanse w tym naborze jak się nie ma 4 esu?

ja znam osoby które składały na MR w 2010 i na MGR w 2011
red power

#7846 Share Artur75

Artur75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:19

Udaj się do fachowca, kogoś kto się zna na wypelnianiu wniosków. Zapłąć mu kilka stów i może coś poradzi :)
Co tu wiele pisać, GVA jest dla Mnie absurdalnym wyliczeniem.
Skoro Ty już teraz nie możesz wykazać wzrostu o 10 % to moim okiem powinieneś się cieszyć, że pracownik Arimr Ci poprawek nie przyjał. Oszczędził Ci zwrotu kasy po 5 latach z odsetkami. :huh:

Witaj Marl, nie zrozumiałeś wypowiedzi bo ja mam GVA 17% PONIEWAZ MAM JAGODOWE KONKRETNIE MALINY 2ha a z tego dochód jest więc mam wzrost ale tylko do 2017 wg GVA a w afekcie i tak mam dalej po 2017wzrost bo odnawiam plantacje co 7 lat więc to nie jest tak jak piszesz.

#7847 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 03 luty 2012 - 11:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Artur75 to moze zwiekszysz plantacje w 2015 roku o kolejne 2 ha jezeli okres uzytkowania plantacji wynosi 7 lat, czyli po 2017 likwidujesz 2ha i zostaje ci nadal 2 ha

#7848 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:31

ja znam osoby które składały na MR w 2010 i na MGR w 2011

i co w tym dziwnego?programy można łączyć...na MGR pisze wyrażnie minimum 4 esu ,chyba że cos się zmieniło.

#7849 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @cobrap - niestety tak nie można.
Pisze tym w instrukcji wyliczania GVA, strona 3 prawie na końcu strony.

"Jeżeli z tabeli 1.1. PRG wynika, że operacja przyczynia się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie, należy w tabeli 1.2. przedstawić sposób, w jaki zakłada się osiągnięcie tego wzrostu. Wszystkie sposoby osiągnięcia wzrostu GVA, za wyjątkiem dwóch:
1) zwiększenie ogólnej powierzchni upraw,
2) zwiększenie skali produkcji
muszą być ściśle i logicznie związane z inwestycjami wchodzącymi w zakres zaplanowanej operacji. "

http://www.arimr.gov..._1PRG300309.pdf

#7850 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:34

i co w tym dziwnego?programy można łączyć...na MGR pisze wyrażnie minimum 4 esu ,chyba że cos się zmieniło.

nic dziwnego, ale pisales ze nie moga skladac
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7851 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pytanie brzmiało -czy mogły korzystać z programu MGR gdy w 2011 r było poniżej 4 esu,z przepisu wynika jasno że nie bo minimum to 4esu...czytaj dokładnie .

Edytowany przez kozulek2, 03 luty 2012 - 11:55.

#7852 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:12

Witaj Marl, nie zrozumiałeś wypowiedzi bo ja mam GVA 17% PONIEWAZ MAM JAGODOWE KONKRETNIE MALINY 2ha a z tego dochód jest więc mam wzrost ale tylko do 2017 wg GVA a w afekcie i tak mam dalej po 2017wzrost bo odnawiam plantacje co 7 lat więc to nie jest tak jak piszesz.

Spoko, nie jestem specjalistą w GVA, obserwuje wnioski znajomych i wypowiedzi znajomego z OR Arimr i widze, że to takie kolorowe nie jest. Jeśli odmówił zatwierdzenia tego wzrostu GVA to znaczy, ze faktycznie coś nie gra.
GVA miało być z założenia do takich przypadków jak : budowa magazynów, przechowalni lub budynków inwentarskich dla zwierząt. W tych wypadkach wylicznia są proste, zakładany wzrost łatwy do osiągnięcia.

Pytałem kiedyś o udowodnienie GVA w przypadku gdy ceny produktów ( ziemniaki , cebula ) w tamtym roku były wysokie a teraz niskie. Ktoś wyliczył a teraz wszystkie warzywa za grosze, koszty wzrosły( nasiona, paliwo ) i może być kiedyś problem jak ktoś to bedzie sprawdzał. A mysle, ze będą sprawdzać.
U Mnie w młodym rolniku przyszło mi pismo, żebym złożył wyjaśnienia gdyż powierzchnia gosp. zwiększyła się o 30 % w stosunku do tej wpisanej w biznesplanie. W ODR to się smiali jak mówiłem, że trzeba zrobić korekte do biznesplanu "kto to bedzie sprawdzał :lol: ". A tu po Nowym Roku "polecony list " i wezwanie do wyjaśnień...
Więc radzę mądrze przemyśleć, żeby potem nie było problemów.
Znajdz kogoś z doradców i spróbujcie obronić wniosek.

#7853 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:41

pytanie brzmiało -czy mogły korzystać z programu MGR gdy w 2011 r było poniżej 4 esu,z przepisu wynika jasno że nie bo minimum to 4esu...czytaj dokładnie .

wystarczyło tylko w dniu składania wniosku mieć powyżej 4ESU
;)
red power

#7854 Share Mariuszysko

Mariuszysko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2012 - 15:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy Wiecie może jak wyglada sprawa rozpatrywania wniosków w dolnośląskim ??

#7855 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 03 luty 2012 - 16:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:15.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#7856 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie numer prawie 4000 pierwsze poprawki

Mamy wielki problem z poprawkami a mianowicie mój tata ukończył szkołę rolnicza już spory czas temu i zaginęło świadectwo nie ma nigdzie czy jest jakaś możliwość dostać jakiś zaświadczenie że ukończył szkołę ? Szkoła została zlikwidowana niby że wszystkie archiwa wysłali do Radomia gdyż tam była cała szkoła i wszystko a tutaj gdzie chodził tylko filia czy jakoś tak i w tej w Radomiu też nie ma co można zrobić żeby odzyskać świadectwo lub jakieś zaświadczenie o ukończeniu ?

#7857 Share bartek18 bartek18

bartek18
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2012 - 18:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ma wpływ na kolejność rozpatrzenia wniosku to że oprócz na maszyny złożyłem również na remont obory?

#7858 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak, bo wniosek musi przejrzeć dodatkowa osoba, która potwierdzi zgodnośc np: planu z kosztorysem budowlanym. Nie każdy z pracowników arimr ma coś w stylu uprawnień budowlanych ( znaczy sie bardziej o wiedze chodzi ).
Ja miałem "budowlankę" we wniosku to prowadząca powiedziała mi, że wniosek musi być oceniony przez dodatkową osobę w kwestii budowlanej.

Kolego marl tak się składa że pomagałem kilka wniosków zrobić i większości na pierwszej poprawce sprawdzający kazali wykreślić całe wyliczenia GVA, mówię o ostatnim naborze. Teraz coś się jednak zmieniło bo już to nie przechodzi. Lecz kilku znajomych podpisało umowy bez GVA :)

Czyli zmienili wniosek na taki bez GVA??
Fajnie, że napisałeś. Mam pytanko/ zagadkę :)
Jak do tej pory nie rozwiązana...
Mianowicie:

Jeśli w tamtym roku obliczyliśmy wniosek MGR z przyrostem GVA ,
np: z ziemniaków czy cebuli, marchwi lub pietruszki i wyszedł nam wzrost o np: 20%,a w tym roku koszty wzrosły ( paliwo, nawozy ) a warzywa są za grosze to pomimo wzrostu ilości produkcji ( np: na 1 ha o kilka/kilkanaście ton ) dzięki zakupowi maszyn to wyliczenia GVA pokarzą spadek. I co wtedy??? trzeba oddać dofinansowanie?
Ziemniaki przyjmijmy były od 0,80 gr do 1,2 zł/kg a teraz 0,15 gr/kg nie ma za bardzo kto dać. i jak tu wykazać ten wzrost?
Przecież trzeba będzie się z tego rozliczyć, ktoś to chyba będzie sprawdzał po 5 latach?

#7859 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 03 luty 2012 - 19:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:15.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7860 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no jak na 11h to trochę przesadzony sprzęt i trzeba to jakoś uzasadnić co do celowości ,tak więc kombinuj kolego po co na co i dlaczego wnioskujesz o te maszyny.