Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#761 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 14:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Biały dobrze mówi, taki interes z maszynami to obroty są milionowe...

po za tym przy kwocie większej niż 10tys PLN musisz zrobić przelew, a ARiMR czasami nawet żąda dać im do wniosku o płatność Potwierdzenie Przelewu.

Więc nie ma szans pocyganić z zakupem i zrobić go na "RATY" <_<

Czy bedac mlodym rolnkiem moge składać wniosek na MGR, bo jak dzwonie do agencji to mowia ze nie bo nie bede mieli mi z czego ESU wyliczyc

z tego co wiem Biały2005 chyba kiedyś pisał, że będziesz mógł policzyć z tego co Ojciec miał na tych polach... ale nie jestem pewny jak to wygląda na serio.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:34
  •  

#762 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 14:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli ma 6 krów i kwotę 1500 kg to w esu krowy mogę wliczyć do mlecznych . Chce składać od 17 stycznia w drugiej tuże.

#763 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 14:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A masz coś poza tym? Bo z tego co widzę to nie za bardzo masz szansę z 6 krowami
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 2 jałówki w wieku 1-2 roku, cielęta poniżej roku 8 sztuk . A mogę krowy policzyć jako mleczne bo jako mamki mi nie wyjdzie.

#765 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:04

2 jałówki w wieku 1-2 roku, cielęta poniżej roku 8 sztuk . A mogę krowy policzyć jako mleczne bo jako mamki mi nie wyjdzie.

a masz jakieś pole??

#766 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 3 ha swoje a 6 mogę wydzierżawić na ten okres modernizacji .Jestem z małopolski teren górzysty .

#767 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no to załatw umowy na 10 lat, na te 6 ha i wszystko wpisz do wyliczeń ESU

#768 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych umowa nie wystarczy na 6 lat? Ale pole nie wliczam do esu. A krowy to jako mleczne mogę zaliczyć. Mam jakieś szanse.

#769 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do tych krów to sie nie orientuje... :/ a pole bym wpisał, a potem najwyżej Cie odrzucą, ale będziesz miał aby jedne poprawki xDD

umowy na 10 lat, bo zanim rozpatrzą wniosek to może z 1,5 roku minąć... a potem zanim kupisz znowu jakieś pół roku... a potem musisz mieć te pole minimum 5 lat to najlepiej zrobić na 10 lat jakby był gdzieś jakiś poślizg

#770 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 15:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale w agencji powiedział mi że pola nie mogę wliczyć bo przeznaczone jest na pasze dla zwierząt . A może ktoś wie w sprawie tych krów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, jestem tu nowym użytkownikiem, choć AF śledzę od dawna. Miał bym kilka pytań odnośnie MGR, mam przyznane MR ale tato nie załapał się na liście RS, mamy gospodarstwo 16ha z czego użytki role 11,15ha + 15ha dzierżawy bez papieru, na 6ha dało by się napisać umowę. Hoduję trzodę ESU na wniosku na MR miałem ok 16. Jestem z Mazowsza i wniosek mógłbym składać po 17 stycznia, tylko czy mogę, nie chcemy na razie przepisywać gospodarstwa bo może z tej rezerwowej listy RS coś dadzą a jak nie to i tak przepiszemy na mnie. Mam w planach ciągnik ok 80km z ładowaczem , agregat US 3m , agregat t 2,5m , opryskiwacz 615 , rozsiewacz 600, wał,przyczepę 4. Nie posiadam młodszego ciągnika jak 20 lat. Jak myślcie mogę składać i czy dostane takie maszyny.

#772 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Za co będą przyznawane punkty w woj. podlaskim?

#773 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 16:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli mamy nie wliczać do ESU zboża które jest przeznaczone na paszę , to gość, który ma 20 ha obsiane zbożem i produkuje powiedzmy 150 tuczników rocznie ma taką samą wartość ESU jak ten który te 150 tuczników wyhoduje na pełnoporcjówce? <_<

#774 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ponawiam pytanie będac młodym rolnikiem(bez zwierzat i upraw stałych)czy moge sładac wniosek na MGR bo w agencji koles mi powiedzial ze z tym bedzie problem bo jesli przejme gospodarstwo w 2011 roku to do ESU beda liczyli tylko oziminy wie ktos cos w tej sprawie? przy MR milaem ESU pow. 4

#775 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:40

ponawiam pytanie będac młodym rolnikiem

Przypomniała mi się taka audycja satyryczna z Polskiego radia która zaczynała się ,, Będąc młodą lekarką.... i tu juz długa opowieść o ekscesach tej ,,młodej lekarki" to może i o młodym rolniku zrobią coś kiedyś dla śmiechu. bo tu to wiele sytuacji jest wręcz absurdalnych. np. z tym ESU to całkowita paranoja.

#776 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie zadowoleni tak jak Ja Młodzi Rolnicy nie mleczarze z tych 6 województw gdzie nie będzie naboru na MGR możecie podziękować naszemu ministrowi rolnictwa w komentarzach pod życzeniami świątecznymi jak i pod priorytetami ministerstwa . ( inni niezadowoleni także mile widziani w komentarzach ) Pozdro

Blog naszego Ministra Rolnictwa

http://mareksawicki.blog.onet.pl/

#777 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 27 grudzień 2010 - 21:56

A na ile lat mogę wykorzystać dofinansowanie ?
To jak teraz nie mam tyle kasy to mogę uzbierać w ciągu np. 4 lat tak ?

Po pozytywnej decyzji masz 24 miesiące na realizacje zadania jeśli relizacje zapalnowałeś w jednym etapie i 36 miesięcy jeśli w 2 etapach - nie dłuzej jednak niż do końca 2015 ( o zwrot występujesz w pierwszym przypadku raz w drugim 2 razy ( w przypadku leasingu może to być 10 etapów) - czyli np. realizujesz operacje w jednym etapie - zakup 6 maszyn, wniosek o płatność składasz jak kupisz wszystkie maszyny, a nie po zakupie każdej.

ponawiam pytanie będac młodym rolnikiem(bez zwierzat i upraw stałych)czy moge sładac wniosek na MGR bo w agencji koles mi powiedzial ze z tym bedzie problem bo jesli przejme gospodarstwo w 2011 roku to do ESU beda liczyli tylko oziminy wie ktos cos w tej sprawie? przy MR milaem ESU pow. 4

Po pierwsze aby składać wniosek o MGR musisz być ich właścicielem i posiadać bądź złożyć wniosek o numer identyfikacyjny gospodarstwa. Po drugie musisz wykazać esu powyżej 4 esu. Wniosek będzie składany w przyszłym roku do 15 marca więc esu wyliczasz na podstawie 2010 roku - gospodarstwa które przejmiesz-uprawy najlepiej z wniosku o płatność obszarowa jesli posiadałbyś zwierzęta to stan na 31 grudnia 2010- jesli składałes w młodym rolniku w 2010 to esu upraw jest takie same jak tam. Wypowiedz pracownika arimr jest nieprawidłowa, radze zapoznać się z instrukcją do wniosku mgr, wszystko tam jest dobrze opisane (no może kilka punktów budzi wątpliwość)

Jeśli mamy nie wliczać do ESU zboża które jest przeznaczone na paszę , to gość, który ma 20 ha obsiane zbożem i produkuje powiedzmy 150 tuczników rocznie ma taką samą wartość ESU jak ten który te 150 tuczników wyhoduje na pełnoporcjówce? :D

Do Esu wliczamy wszystko co jest potencjalnie towarowe - więc zboża zawsze sie wlicza, nie wlicza się jedynie roślin pastewnych przeznaczonych na pasze - arimr uwaza za nie np. buraki pastewne, trawe, koniczyne - uprawy te w tabeli esu są napisane pochyloną czcionką. Więc jeszcze raz stwierdźmy to - ZBOŻA ZAWSZE WLICZAMY DO ESU NAWET JESLI SĄ ZJADANE PRZEZ HODOWANE ZWIERZĘTA

Witam, jestem tu nowym użytkownikiem, choć AF śledzę od dawna. Miał bym kilka pytań odnośnie MGR, mam przyznane MR ale tato nie załapał się na liście RS, mamy gospodarstwo 16ha z czego użytki role 11,15ha + 15ha dzierżawy bez papieru, na 6ha dało by się napisać umowę. Hoduję trzodę ESU na wniosku na MR miałem ok 16. Jestem z Mazowsza i wniosek mógłbym składać po 17 stycznia, tylko czy mogę, nie chcemy na razie przepisywać gospodarstwa bo może z tej rezerwowej listy RS coś dadzą a jak nie to i tak przepiszemy na mnie. Mam w planach ciągnik ok 80km z ładowaczem , agregat US 3m , agregat t 2,5m , opryskiwacz 615 , rozsiewacz 600, wał,przyczepę 4. Nie posiadam młodszego ciągnika jak 20 lat. Jak myślcie mogę składać i czy dostane takie maszyny.

Składać możesz ale musisz być właścicielem w chwili składania wniosku - więc czasu na notariusza jest nie wiele. Na dzierżawy najlepiej mieć spisane umowy. Co do maszyn to powinny być przyznane bez problemu bo mieszczą się prawie wszystkie w ekspertyzach, co innego czy zostanie przyznana ci pomoc - aż tak dużo kasy nie ma. Przeczytaj informacje dostępne na stronie arimr o zasadch punktowania wniosków. Ogólnie myśle ze w tym roku bedzie dość ciężko, ale warto spróbować bo do 2013 raczej naborów nie bedzie, a nowy budżet (od 2014), zaczym nasi urzędnicy się obudzą to bedzie 2015 albo 2016, więc bedziesz musiał się już rozliczyć z kasy za MR - 36 miesięcy od wypłaty - więc nie wykorzystasz ich jako wkład własny.

umowa nie wystarczy na 6 lat? Ale pole nie wliczam do esu. A krowy to jako mleczne mogę zaliczyć. Mam jakieś szanse.

Umowa na 5 lat od daty przyznania pomocy - a kiedy przyznają to nigdy nie wiadomo - zawsze ją możesz aneksować. Do esu wliczasz wszystkie uprawy potencjalnie towarowe - więc wszystkie zboża się wlicza - nie wliczasz tzw. roślin pastewnych - trawy, buraki pastewne, koniczyna - jeśli są przeznaczone na pasze w twoim gospodarstwie - jęsli np. trawe sprzedajesz na siano to możesz ją wpisać w esu. Co do zwierząt to bydło podaje się jako - krowy mleczne, krowy mamki, buhaje powyżej 2 lat, jałówki pow, 2 lat, jałówki 1-2, cielęta do 1 roku - stan na dzień 31 grudnia 2010 roku, krowy mamki zawsze możesz ująć jako krowy mlecze nikt tego nie sprawszi a esu bedzie wyzsze. Jeśli liczyśz GVA też to tam wyliczasz dla całego stada - więc ze stada masz to co sprzedajesz: np. mleko, cielęta, krowy wybrakowane, jałówki hodowlane.

#778 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś planuje starać się o zaliczkę 20%? Jakie mogą być koszty gwarancji bankowej? w moim przypadku byłoby to ok 20 tys

#779 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:15

Czy ktoś planuje starać się o zaliczkę 20%? Jakie mogą być koszty gwarancji bankowej? w moim przypadku byłoby to ok 20 tys

Koszt gwarancji to od ok 0,5% do kilku procent. Najlepiej się spytać w banku, ale jest ona najczęściej dość kosztowna ok 5-6%, trzeba pamiętać ze bank może pobrać wiele opłat z tego tytułu (opłata przygotowacza, manipulacyjna) oraz zadac wielu dokumentów jeśli chodzi o zabezpieczenie takiej transakcji (akty notarialne, dokumenty z krus, UG - praktycznie wszystko co przy kredycie rolniczym- ale to wszystko zalezy od danego banku. W mojej ocenie jest to gra nie warta świeczki, bo koszty mogą być zbliżone do kredytu ( a jeśli bedziesz brał jakiś na tą inwestycje to pewnie wygodniej wziąć o te 20 tys wiecej i miec problem z głowy.)

.

nie ważne że skladasz w drugim terminie, krowy możesz podać w esu bo je posiadasz. Możesz je podac jako mleczne bo kwota mleczna dotyczy dostaw hurtowych a ty np. możesz sprzedawać mleko okolicznym mieszkańcom. Co do esu to osobiście uważam że w tym rozdaniu środki bedą dla tych co mieszczą się między 16 a 40 esu (chyba że w twoim województwie jest dość znaczna pula.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jestem z małopolskiego powiat nowosądecki chciałbym zapytać czy ktoś wypełnia wnioski o modernizacje.