Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7741 Share proxa8

proxa8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiecie kiedy będzie kolejny nabór PROW czy ma go ponoć nie być
Wie ktoś może na czym polega różnicowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:30
  •  

#7742 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:37

...Przykład z mojego otoczenia:
Ktoś na gospodarstwo ( i firme więc ZUS ) i dzierżawi jeszcze kilka ha , uzytkuje zupełnie inny rolnik, uprawia warzywa ( o dopłaty składa właściciel ). Korzysta z "modernizacji" , kupuje 2 ciągniki np: 70 KM ale one zamiast w polu pracować to koszą trawę na poboczach dróg. Oczywiście kontrola po zakupie była, ciągniki w garażu więc wszystko ok. Ten człowiek po prostu obniża sobie koszt zakupu traktora,
...

Jeżeli uważasz że ten człowiek robi coś czego nie powinien to idziesz do ARiMR albo piszesz pismo że wykorzystuje sprzęt niezgodnie z umową bo nie wykorzystuje go rolniczo a świadczy usługi i gość zwraca dotacje i więcej rolników którym należy się ta kasa ma szanse na uzyskanie dofinansowania.
Wystarczy nawet że napiszesz anonim (tylko wskaż gdzie świadczył usługi, kto robił sprzętem itp).
Sprawa będzie załatwiona od ręki bez tego 'jeżdzenia' po rolnikach którzy płacą ZUS który jest wyższy niż Twój KRUS.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7743 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak jak napisałem donosów nie będe składał.

Sprawa będzie załatwiona od ręki bez tego 'jeżdzenia' po rolnikach którzy płacą ZUS który jest wyższy niż Twój KRUS.

Standardowe ubezpieczenie rolnika to KRUS.
Jeśli rolnik jest niezadowolony, że musi płacić ZUS niech pozostanie w rolnictwie i spełnia warunki ustawy o ubezpieczeniu w KRUS.
Wchodząc w działalność pozarolniczą akcepuje to, że ustawowym ubezpieczeniem jest tam ZUS.
Traci przywilej ubezpieczenia w KRUS więc Ja nie rozumiem o co są pretensje, że musi płacić większe stawki.

Edytowany przez Marl, 27 styczeń 2012 - 16:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7744 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych łódzkie nr 13XX
dzisiaj dostalem telefon informujacy, ze wniosek zostal rozpatrzony pozytywnie i w najblizszych dniach zostanie zatwierdzony i bedzie mozna podpisac umowe
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#7745 Share bartek18 bartek18

bartek18
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na pewno to pytanie już było ale tyle jest stron że nie mogę go znaleźć. Do kiedy wnioski z tego naboru muszą być rozpatrzone?

#7746 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:05

...Ja nie rozumiem o co są pretensje, że musi płacić większe stawki.

O to że źle ująłeś to co chciałeś powiedzieć i czepiłeś się ludzi płacących ZUS i gospodarujących. Mi jest na rękę płacenie ZUSu i bycie poza KRUSem mimo że prowadzę gosp. rolne.
Nie powinno się ograniczaś prawa do programów typu MGR dla opłacających ZUS!

A co do donosów - rób jak chcesz ale podstawy prawne są aby tego pana pozbawić dofinansowania zgodnie z prawem ;)
Najlepsze jest to że w różnych oddziałach ARiMR mam znajomych i każdy z nich potwierdził jedno - kontrola z podpieprzenia przez sąsiada jest to jakiś % w ogólnych kontrolach (więc ludzie donoszą po to aby sąsiad nie miał lepszego ciągnika, nowszego kombajnu itp).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#7747 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:12

jak szybko rozpatrują aneksy ? pytanie do tych którzy robili aneks ?

U mnie w 24 godziny rozpatrzyli aneks - pozytywnie oczywiście. Wszystko zależy od osoby rozpatrującej wniosek.

#7748 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ Nikita-Bennet -teraz to będe musiał pisać posty z uzasadnieniami, bo zginę w krytyce :unsure:
Ok, mysle, że problem juz rozwiązany.
Mam do Ciebie pytanko, pisałem o tym 2 razy ale nikt mi nie potrafił odpowiedzieć.
Może Ty byś dał radę??

Jeśli w tamtym roku obliczyliśmy wniosek MGR z przyrostem GVA ,
np: z ziemniaków czy cebuli, marchwi lub pietruszki i wyszedł nam wzrost o np: 20%,a w tym roku koszty wzrosły ( paliwo, nawozy ) a warzywa są za grosze to pomimo wzrostu ilości produkcji ( np: na 1 ha o kilka/kilkanaście ton ) dzięki zakupowi maszyn to wyliczenia GVA pokarzą spadek. I co wtedy??? trzeba oddać dofinansowanie?
Ziemniaki przyjmijmy były od 0,80 gr do 1,2 zł/kg a teraz 0,15 gr/kg nie ma za bardzo kto dać. i jak tu wykazać ten wzrost?
Przecież trzeba będzie się z tego rozliczyć, ktoś to chyba będzie sprawdzał po 5 latach?

#7749 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakbym Ci opisał jak wygląda rozliczenie po 5 latach to byś spadł z krzesła ;)
Co do GVA i Twego pytania to nie wiem. Jak ja chciałem to liczyć i opierać na tym wniosek to dwoje kumpli z agencji powiedziało mi abym sobie nie marnował szansy na kasę (opóźnienia i błędy) i żebym nie wpakował się w późniejsze problemy i zrobił wniosek po najmniejszej linii oporu.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#7750 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tych co donoszą jeden na drugiego to na pal......nie rozumiem takich ludzi co kabluja....są ludzie i ludziska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7751 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam wniosek bez GVA ( sam napisalem ) i nadal czekam na rozpatrzenie. Większość ludzi "poszła" w te wyliczenia gdyż premiowało to większą ilością punktów.
W instrukcji do wniosku pisze, że nie można zwiększyć ilości ha uprawy ani skali produkcji.
tu link, zapisane to jest prawie na końcu strony przed "przykład 1 "
http://www.arimr.gov..._1PRG300309.pdf

Moim okiem, ktoś to na pewno będzie sprawdzał. Już przy ankiecie monitorującej może wyjść wpadka i pewnie trzeba będzie oddać dofinansowanie.

#7752 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:05

Tych co donoszą jeden na drugiego to na pal......nie rozumiem takich ludzi co kabluja....są ludzie i ludziska

Ty nie rozumiesz a ja się tylko przyglądam co z takich zagrywek między sąsiadami wyniknie ;) a o donosach, no cóż, pomyśl skąd skarbówka czasem wie różne rzeczy.
A tak poważnie to w PL tak jest że sąsiadom życzy się źle ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#7753 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 01:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Polska to kraj złodziei i oszustów wśród społeczeństwa, nie tylko w rządzie. Każdy kombinuje, nie śpi w nocy, siwieje a wszystko to byle oszukać kogoś i mieć lepiej od sąsiada. A najlepiej oszukać państwo, przecież państwo nas nie obchodzi trzeba ciągnąć ile się da. Chu**** polska mentalność aż opadają ręce...

#7754 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 styczeń 2012 - 07:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To tak na podsumowanie, czy na polepszenie sobie nastroju ? ;)

śląskie: cos tam drgnęlo, co 10 dni przybywa po 4 osoby - oby tak dalej !
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#7755 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadzam się z Tobą Nikita.mam znajomego,który jest kierownikiem vatu dla rolników to mówił ile razy są tel z donosami a najwięcej to jak zniwa...takze koledzy uważajcie...
Padelec każdy kombinuje bo państwo kładzie łape na wszystkim....a za tych cwaniaków prezesów itd się nie wezmie......a propo wczoraj złożone poprawki o płatność. miła pani pow zew ciągu miesiąca przelew...... :rolleyes:

#7756 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak to jest skonstruowane że opłaca się donosić. Dlatego lepiej nie "pomagać" sąsiadowi maszyna wziętą na PROW i nic nie kombinować

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#7757 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A w innych krajach UE to jest raj podatkowy? Też wszystko jest pod kontrolą i na wszystko jest podatek, tylko stawki są różne.

Co do kablowania do US to u nas jest to liczone jak " cieżki grzech ", natomiast na zachodzie jest to "obywatelski obowiązek".
Tam donos na oszustwo podatkowe, wyłudzenie publicznych pieniędzy to nic złego.
Sam miałem wjazd US na moją budowę magazynu. Ewidentnie był to donos, że zatrudniam na czarno pracowników, wyłudzam VAT z materiałów budowlanych itp.

#7758 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podsumowanie Wacku, niestety...

#7759 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gdzieś widziałem grafike z której wynikało że w polsce zsumowana kwota podatków wynosi ok 67% przychodu.

Edytowany przez janusz20, 28 styczeń 2012 - 13:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7760 Share bartek18 bartek18

bartek18
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do kiedy mają czas na podpisanie wszystkich umów? Czy może być tak że mając wysokie miejsce w (pierwszej trzydziestce- mazowieckie) mój wniosek może nie zostać w ogóle rozpatrzony? Bo nie rozumiem czemu już tak dalekie miejsca podpisują a u mnie nadal jest cisza? Czy ma na to jakiś wpływ że oprócz maszyn biorę też dofinansowanie na remont obory?