Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7721 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dać 30% zwrotu i ostudzi się zapędy rolników nie mogących "przeżyć" zakupów sąsiada :blink:.
Skoro to program dla rolników to czemu daje się też takim co są na ZUS-ie, skoro mają dodatkową działalność to są inne programy( róznicowanie, mikroprzedsiębiorczośc... ) a ten niech bedzie dla rolników wyłącznie.
Albo innych traktujących "modernizacje" jako program wymiany starych maszyn na nowe.
Każdy umie liczyć, nowy sprzęt po zwrocie kosztuje mniej jak używany więc nie ma zdziwienia, że takie zainteresowanie.
Kami juz nie dużo Ci brakuje, zajrzalem na liste mazowiecką i po tym dodatku 100mln euro, to powinieneś się zmieścić, tymbardziej, ze sa województwa w których pula jest już niepotrzebna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:16
  •  

#7722 Share farma

farma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam mazowieckie nr9xx umowa podpisana we wrześniu maszyny jutro będą, wniosek o płatność złorzony orientuje się ktoś może ile czasu trzeba czekać na zwrot mają 90 dni a jak to wygląda w rzeczywistośći?

#7723 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @marl no też mam taką nadzieje że się załapie, mi akurat ta pomoc jest koniecznie potrzebna, pewnie z resztą jak większości :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7724 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:17

Dać 30% zwrotu i ostudzi się zapędy rolników nie mogących "przeżyć" zakupów sąsiada :blink:.
Skoro to program dla rolników to czemu daje się też takim co są na ZUS-ie, skoro mają dodatkową działalność to są inne programy( róznicowanie, mikroprzedsiębiorczośc... ) a ten niech bedzie dla rolników wyłącznie.

Kto Ci takich bredni naopowiadał że ,,Modernizację,, dają takim co są na ZUS-ie?

#7725 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam znajomego co pracuje poza rolnictwem, jest urzędnikiem na państwowym garnuszku.
Ma gospodarstwo po rodzicach i kupił ciągnik i towarzyszące mu maszyny z naboru 2009. Stąd ten powyższy post.
Jest inaczej?
No chyba, że ubezpieczył się dodatkowo w KRUS aby dostać dofinansowanie.

EDIT :
znalazłem temat o tym mówiący link . Wygląda na to, że można złożyć nawet jak sie jest na ZUS-ie pod warunkiem, że ma się wykształcenie rolnicze.
Czytałem też ustawę ( paragraf 2. Ustęp 1 ) i nic nie pisze, że ubezpieczenie w ZUS wyklucza możliwość uzyskania dofinansowania. ustawa

Edytowany przez Marl, 25 styczeń 2012 - 23:50.

#7726 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 00:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego @Marl rozumiem że wylewasz swoje żale na forum, i denerwuje Cie ta akcja z tym znajomym ale takie jest życie nikt przy narodzinach na świat ani przy chrzcie w kościele nie mówił że będzie różowo i zawsze sprawiedliwie, life is brutal.

Popatrz na to z innej strony, a ile jest rolników mających małe gospodarstwa 10-20 hektarów, wiadomo że z tego nie było by wesoło wyżyć i każdy kombinuje idzie do pracy jak jest mozliwość, ma lepszą lub gorszą robotę zarobi te 1000-2000zł a po pracy wywraca skiby i się dorabia. Jest cała taka masa ludzi którzy płacą zus, pracują zawodowo i są tak naprawdę prawdziwymi rolnikami a nie jakimiś krętaczami. I z jakiego niby powodu zabronić im sie rozwijać? Przecież nikt nikomu nie zabrania podjęcia pracy poza rolnictwem, jednocześnie prowadząć gospodarstwo. PROW jest dla rozwoju gospodarstw i temu ma służyć, a czy ktoś jest w krusie czy zusie to już jego osobista sprawa. pozdrawiam.

#7727 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 01:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ mlody89 - ten post to odpowiedz na post 7724 ( @ damianzbr ).
Wskaz mi w tym poście/postach tekst w którym to zazdroszcze komuś??
Ktoś zarzucił mi, że pisze zasłyszane brednie o tym, że bedac na ZUS można skorzystać z prow, to dałem przykład,( że owszem można) i tyle :rolleyes: Jest tam zapytanie, aby ktos potwierdził lub definitywnie obalił moją wiedzę.
Czytaj ze zrozumieniem tekstu :rolleyes:
i najlepiej nie tylko posty na ostatniej stronie. Dyskusja i wynikające z tego argumenty to wynik problemów kolegi z Mazowsza...:rolleyes:
Co do Mnie to wniosek jest i na zielonym, aby nie było, że poszkodowany jestem i z pretensjami do całego świata.

#7728 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Najmocniej przepraszam w takim układzie jeśli Cię uraziłem, musiałem to źle zinterpretować już wczoraj w nocy.

Teraz w 100% mogę potwierdzić Twoją tezę: zus nie dyskwalifikuje z poprawnego rozpatrzenia wniosku na prow.

#7729 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie numer 223x nareszcie dzisiaj podpisana umowa

#7730 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:35

Kto Ci takich bredni naopowiadał że ,,Modernizację,, dają takim co są na ZUS-ie?

ja jestem poza KRUSem.
Zrezygnowałem ze zwierząt na rzecz pracy w instytucji.
Uprawy polowe zostały.
Efekt jest taki że mam tyle samo wpływów miesięcznych, bank jest bardziej skory do udzielania mi pożyczek, spokojnie dokupuję sobie ziemię i jak znudzi mi się praca poza rolnictwem i gospodarstwo będzie głównym dochodem to będzie już 2xtyle ziemi i będę z tego mógł żyć.

Nie widzę sensu aby uniemożliwiać rolnikom którzy są poza KRUSem udziału w programach modernizacyjnych polskie rolnictwo. To dzięki temu że tacy jak ja porezygnowali ze świnek i krówek to ktoś może w moje miejsce to robić powiększając swoją hodowlę.

Lepiej zajmijcie się tymi co są w KRUS a mają większość dochodów spoza KRUS bo okradają rolnika a nie takich jak ja gdzie płacę wyższe ubezpieczenia i mimo to gospodarzę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7731 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam. jeśli te 100mln euro podzielą na wszystkie województwa to mazowieckie dostanie na ok 700-800 wniosków.

wcześniejsza dodatkowa kasa wynosiła 900mln zł i na mazowszu lista wydłużyła się o 1500 wniosków także teraz każdy sobie policzy ile wniosków bedzie z 400mln zł.
wschodni koniec mazowsza.

#7732 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:42

Mam znajomego co pracuje poza rolnictwem, jest urzędnikiem na państwowym garnuszku.
Ma gospodarstwo po rodzicach i kupił ciągnik i towarzyszące mu maszyny z naboru 2009. Stąd ten powyższy post.
Jest inaczej?
No chyba, że ubezpieczył się dodatkowo w KRUS aby dostać dofinansowanie.

EDIT :
znalazłem temat o tym mówiący link . Wygląda na to, że można złożyć nawet jak sie jest na ZUS-ie pod warunkiem, że ma się wykształcenie rolnicze.
Czytałem też ustawę ( paragraf 2. Ustęp 1 ) i nic nie pisze, że ubezpieczenie w ZUS wyklucza możliwość uzyskania dofinansowania. ustawa

No tak, masz rację, za szybko napisałem a nie pomyślałem o co Ci chodzi. Czyli są właścicielami gospodarstwa ale ubezpieczenie mają z pracy u kogoś. Tylko takich jak Twój znajomy to szacuję że jest 40-60% i co, wszystkich trzeba dyskryminować? Jest wielu rolników dorabiających/pracujących zawodowo. Nie mówię jakiś obrzydliwie bogatych, tylko tych najprostszych czyli przeciętnych którzy dorabiają na budowach, ochronach, urzędach, itp. Bądźmy bardziej sprawiedliwi...

Jakoś tak sobie skojarzyłem że Twoim zdaniem dają mieszczuchom prowadzącym działalność gosp. (na ZUS-ie) i nie mającym nic wspólnego z rolnictwem. A przecież tak nie jest, bo jak cwany by nie był dany mieszczuch to przecież nie dadzą mu na nowego 130konnego JD, co najwyżej rozsiewacz nawozu motyl 150litrów na te podstępnie wydzierżawione 2 ha.

#7733 Share WLADEK122

WLADEK122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A kiedy dołożą tą pule koledzy ?

#7734 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:11

Jakoś tak sobie skojarzyłem że Twoim zdaniem dają mieszczuchom prowadzącym działalność gosp. (na ZUS-ie) i nie mającym nic wspólnego z rolnictwem. A przecież tak nie jest, bo jak cwany by nie był dany mieszczuch to przecież nie dadzą mu na nowego 130konnego JD, co najwyżej rozsiewacz nawozu motyl 150litrów na te podstępnie wydzierżawione 2 ha.

Chodziło mi raczej o racjonalne przyznawanie pomocy rolnikom. Z tym zusem to faktycznie stronniczo napisałem, krzywdzące to by było dla większości ale nie da wszystkich.
Przykład z mojego otoczenia:
Ktoś na gospodarstwo ( i firme więc ZUS ) i dzierżawi jeszcze kilka ha , uzytkuje zupełnie inny rolnik, uprawia warzywa ( o dopłaty składa właściciel ). Korzysta z "modernizacji" , kupuje 2 ciągniki np: 70 KM ale one zamiast w polu pracować to koszą trawę na poboczach dróg. Oczywiście kontrola po zakupie była, ciągniki w garażu więc wszystko ok. Ten człowiek po prostu obniża sobie koszt zakupu traktora, wział refundacje 50 % i zwrot Vat ( do skarbowego nie odprowadzi Vatu ze sprzedaży bo nic nie sprzedaje ). Ma dochody ( tak płaci podatki i zus ) więc skarbowy się nie przyczepi. Wiadomo zwrot vatu z paliwa trzeba kombinowac, jak i z kosztami aby mniejszy podatek zapłacic. Minie 5 lat i można go legalnie juz na działalność przenieść. Nie chwali się tym za bardzo ale kilka osób wie. Mi nic do tego, donosów nie będe składał, każdy robi tak jak dla niego lepiej. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zmierzam do tego, ze tacy "zabierają " pule. Brakuje potem innemu rolnikowi, który złożył na maszyny, które ułatwią mu ciezka prace fizyczną np: w oborze. Nie dostanie dofinansowania bo brakło kasy... Jego szansa na rozwój się opóźni lub wogóle się nie pojawi. To też nie sprawiedliwe :o

@Nikita-Bennet - o taki przykład będącego w zus mi chodziło, nie o wszystkich.

Edytowany przez Marl, 26 styczeń 2012 - 21:18.

#7735 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam:Mam pytanie ,czy na 24ha dostane ciagnik 113km.Gdyz przyszly pierwsze poprawki ,a ciagnik kupilem w zeszlym roku,a w ofercie byl 109km.

#7736 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A w tych poprawkach pisze coś o tym, ze jest ciągnik za duży?? napisz jaśniej.
Jeśli siejesz tylko zboża, bez hodowli to może być ciężko.
Jest przelicznik 3 KM na 1 ha.

#7737 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak szybko rozpatrują aneksy ? pytanie do tych którzy robili aneks ?

#7738 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kwiecień , maj , nie wcześniej ta kasa.
wschodni koniec mazowsza.

#7739 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:24

jak szybko rozpatrują aneksy ? pytanie do tych którzy robili aneks ?

u mnie trwało to około 2 tyg od złożenia podania ze zmianami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7740 Share Piwosz11

Piwosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No ja również jestem z mazowieckiego ;) Ciekawe czy bedzie :P Ostatnio jak słyszałem to bedzie dla wszystkich :P i to porządna kasa :P