Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7701 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Myślę że będzie jeszcze jeden nabór jednak.
U mnie w łódzkim też dostałem pismo o przedłużenia rozpatrywania wniosku do 8 kwietnia. Ale byłem tam osobiście ostatnio i mi mówili że jak w 2012 podpiszę umowę to będzie dobrze także nie ma co sobie robić nadziei na szybkie załatwienie sprawy. Ja się zdecydowałem zakupić maszyny przed podpisaniem umowy, nr 27xx

Edytowany przez lukaczmarek, 25 styczeń 2012 - 18:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:07
  •  

#7702 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No nie wiem, czy zrobią drugi nabór skoro jeszcze tyle osób jest na białej liscie

#7703 Share Adrian1232

Adrian1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moim zdaniem nie zrobią nowego naboru, bo jeszcze z poprzedniego nie wypłacili wszystkim, chociaż w głębi duszy mam nadzieje, że będzie ;) może bym się wtedy na NH nowego skusił ^^

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7704 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Rozumiem, że gdyby miał być kolejny nabór to tylko w wielkopolsce, w koncu ostatnio nas pominięto.

#7705 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi też się wydaje że nie zrobią kolejnego naboru... jest jeszcze około 10 tysięcy wniosków na białych listach więc będzie potrzeba koło 1 miliarda a to dużo. Narazie Sawicki coś mówił o 100 mln euro, to starczy na jakieś 3-4 tysiące wniosków (jeżeli w ogóle unia da te pieniądze) a gdzie pieniądze na kolejne 6-7 tysięcy wniosków? Ja jestem na białej liście w mazowieckim 61xx i cały czas mam nadzieje:)

Pominięto wielkopolske bo wykorzystała już wszystkie środki na MGR w poprzednim naborze a inne województwa nie. Nikt tu nikogo nie skrzywdził, po prostu w wielkopolsce od początku było większe zainteresowanie no i szybciej wyczerpały się tam środki na MGR.

Edytowany przez kami, 25 styczeń 2012 - 19:43.

#7706 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Powiem tak Sawicki coś wspominał że prawdopodobnie bedzie uruchomiony ale to tak narazie po cichu. Gość który wypełnia u nas wnioski wszystkie wnioski na programy unijne też mi mówił że dowiedział się nieoficjalnie ze ma ruszyć. Dla mnie to też dziwne bo jeszcze tyle wniosków jest nierozpatrzonych ze starych programów no ale cóż zobaczymy.

#7707 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Rozumiem, że gdyby miał być kolejny nabór to tylko w wielkopolsce, w koncu ostatnio nas pominięto.

Są jeszcze województwa w których nabór był tylko dla "mleczarzy". Im też należy się dodatkowy nabór.:rolleyes:
Żeby było sprawiedliwie :blink:

Edytowany przez Marl, 25 styczeń 2012 - 20:33.

#7708 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nowy nabór byłby największym nieszczęściem dla tych co teraz jeszcze nie są na zielonej, ale mają szansę wejść na nią. Tylko kontynuacja rozpatrywania wniosków spełniających kryteria dostępu i przesuwanie niewykorzystywanych środków na złożone już wnioski jest jedynym sensownym rozwiązaniem.
A taki polityczny populizm z następnym naborem to zafundowanie kolejnego kilkuletniego koszmaru dla rolników.

#7709 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sprawiedliwości nie ma w tym kraju:/ według mnie najlepszym rozwiązniem był drugi nabór w PROW 2007-2013, taki najbardziej sprawiedliwy, no bo każdy mniał szanse żeby dostać wsparcie, a nie tak jak teraz, że Ci co mają krowy too muszą dostać w pierwszej kolejności... były już trzy próby przyznawania, mniejmy nadzieje że kolejnym razem Sawicki wybierze drugą opcje naoboru, bez żadnych punktów, tylko losowo, NAJSPRAWIEDLIWIEJ :)

#7710 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bez punktów czy żadnych kryteriów to zapomnij że coś takiego bedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7711 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dlaczego? :/

#7712 Share Piwosz11

Piwosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja własnie chciałbym sie skusić na NH ;) Marzenie moje :P więc wyczekuje z niecierpliwoscia co słychac czy bedzie czy nie :) Miejmy nadzieje :P Dla mie mogłoby być przyznawanie według krów bo mam ich sporo ;) i wczesniej bym dostał ;P

#7713 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bo jest zbyt dużo chętnych i dopiero zaczęły by się problemy dlaczego ktoś dostał na takie małe gospodarstwo i inny na dobrze prosperujące i rozwijające sie nie.
Zresztą nie ma sprawiedliwej metody podziału bo zawsze ktos bedzie niezadowolony.

#7714 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie masz krowy i byś chciał tak a ktoś inny nie ma i co? Jak był by nabór na świnie to Ty też byś nie dostał i co? Koledzy nie bądzmy egoistami ;)

Edytowany przez kami, 25 styczeń 2012 - 21:18.

#7715 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @kami podejrzewam, że nie zmieściłeś się w tym naborze lub jesteś z województwa gdzie było tylko dla mleczarzy.
A co by było, gdybyś nie był zadowolony z wyników losowania? Też byś narzekał... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :rolleyes:
Kasy na modernizacje zawsze było za mało.
O przenoszeniu z innych mniej "popularnych " działań Sawicki powinien już dawno pomyśleć,a nie teraz obiecywać.
Podobnie było z "młodym rolnikiem", najpierw duże wymagania, potem zmniejszenie warunków i 25 tyś więcej a teraz okazało się, że kasy brakło! Jak można zmieniać zasady gry w trakcie meczu???!!!
Najrozsądniejsze powinno być zmniejszenie dofinansowania na modernizacje. Dać każdemu po 30% i już, no maxymalnie 10% na słabych glebach, bo tam faktycznie koszty są większe a plony mniejsze..
Na zachodzie o ile dobrze słyszałem tyle jest. Ktoś wie jak tam jest???
Prosze napisać jak to w innych krajach przebiega.

#7716 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @marl napisałem że się nie zmieściłem i jestem z mazowsza ;) i mam krowy ponad 20 sztuk, tylko tata nie chciał składać na mleczarzy bo się obawiał kontroli i wgl że mogą nie przyznać, nie chciał ryzykować :) no właśnie za mało kasy za dużo chętnych, jakby by starczyło w 100 % kasy to nadal jestem za metądą losową:)

#7717 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Po pierwsze środki były dzielone na województwa proporcjonalnie... Wnioskują o 100 mln euro kwestia zależy od tego czy podzielą to na wszystkie województwa czy tylko tam gdzie brakuje pieniędzy... Dla tych co są na białej liście najlepiej jakby podzieli tam gdzie tylko brakuje ale to nie jest sprawiedliwe dlatego, że w tym województwie będzie większa pomoc na rolnika niż w innych a podział powinien być równy... Gdyby te wszystkie pieniądze, które były z przesunięć od razu na samym początku to zapewne było by więcej chętnych...

Poza tym podział kolejnych pieniędzy będzie zdecydowanie na wszystkie województwa ponieważ w naborze 2011 wielkopolska nie uczestniczyła w ogóle bo już wyczerpała podstawowy limit na program MGR z PROW 2007-2013, ale kiedy następowało przesuniecie pieniędzy z innych działań to wielkopolska też je otrzymywała bo musiał następować równy proporcjonalny podział, to tylko potwierdza, że podział będzie na wszystkie województwa...

W niektórych województwach pieniędzy starczyło już z wcześniejszych przesunięć więc pewnie zostanie trochę grosza na kolejny nabór ale zapewne tylko tam gdzie już wszyscy co składali wnioski w naborze 2011 są na zielonym... Pozdrawiam

#7718 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadzam się z kolegą... Tylko te pieniądze co zostaną dla poszczególnych województw to naprawde będą 'grosze'... :/

#7719 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego @kami 100 mln euro to ponad 400 mln złotych to w zupełności wystarczy aby około 100 osób się złapało o zwrot wysokości 150 tys. złotych ale to nie jest tylko 100 mln bo nie każdy zawsze wykorzysta kwotę o jaką się starał więc "grosz do grosza będzie kokosza"... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7720 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @danield28 Nie no wiadomo że każda 'złotówka' jest ważna :) tylko jaka wtedy byłaby wojna o tą 'złotówke' :/ No ale wiadomo kolejny rolnik by zmodernizował sobie gospodarstwo i to jest najważniejsze :)