Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7621 Share czaku

czaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale ta agęcja mnie wk...wia bylem na liście na nr 18+ i dostałem jeszcze w pażdzierniku pismo ze do 10-tego stycznia będzie rozpatrzenie wniosku a dziś mamy 19 i nic jeszcze nie przyszło i patrzę dziś na nową listę i wy...li mnie na 28+ o 94 miejsca w tył to niewyobrażalne co się oni myślą jak sie wkurzę to im zadzwonię niech się te dofinansowanie w d*pę wsadzą jak można pie...lić się tyle czasu ze kilkoma kartkami chamstwo od nas by wszystko chcieli na pstryknięcie palca a oni się bawią i idiotów z nas robią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:02
  •  

#7622 Share kryspol

kryspol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:05

dzieje się coś w mazowieckim..? ktoś w okolicach nr. 96x podpisał już umowe ?

przed świętami podpisał kolega z nr13xx

#7623 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:24

marl coś w tym jest, że zamiast rozpatrywać wnioski z zielonej listy to sprawdzają te z białej bo mi brakuje prawie 100 miejsc do zielonej na Dolnym śląsku, a przesunąłem się o 10 miejsc w górę :P na białej liście

Oni rozpatrują wnioski z "zielonej " listy.
Podejrzewam, że po prostu kombinowane wnioski poszły w tył ( obliczyli wg. punktacji ) i oni spadli na liście.
Dlatego przesunęli Cię do przodu, gdyż tamci mają teraz mniejsza ilość punktów.
Najlepiej by było jakbym się mylił, to znaczyło by, że wniosek Twój jest rozpatrywany i szansa na dofinansowanie już bliska. :D Czas pokaże, który wariant będzie :rolleyes:
Ja na liście przesunąłem się o 85 miejsc w górę, a wniosek nadal nie jest rozpatrzony ( zadnych poprawek nie było, ani pisna o wznowieniu rozpatrywania wniosku. byłem na "białej" liście, po dorzuceniu kasy znalazłem się na "zielonym" )

ale ta agęcja mnie wk...wia bylem na liście na nr 18+ i dostałem jeszcze w pażdzierniku pismo ze do 10-tego stycznia będzie rozpatrzenie wniosku a dziś mamy 19 i nic jeszcze nie przyszło i patrzę dziś na nową listę i wy...li mnie na 28+ o 94 miejsca w tył to niewyobrażalne co się oni myślą jak sie wkurzę to im zadzwonię niech się te dofinansowanie w d*pę wsadzą jak można pie...lić się tyle czasu ze kilkoma kartkami chamstwo od nas by wszystko chcieli na pstryknięcie palca a oni się bawią i idiotów z nas robią

Prawdopodobnie wykryto w Twoim wniosku zawyżone ESU i spadła punktacja wniosku.
Stąd przemieszczenie w dół listy.
Raczej niemożliwe aby aż 94 osoby błednie wyliczyły ESU lub GVA.
Zadzwoń i zapytaj, co jest przyczyną tego stanu ( napisz na forum o co chodziło).

Edytowany przez Marl, 19 styczeń 2012 - 18:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7624 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:33

ale ta agęcja mnie wk...wia bylem na liście na nr 18+ i dostałem jeszcze w pażdzierniku pismo ze do 10-tego stycznia będzie rozpatrzenie wniosku a dziś mamy 19 i nic jeszcze nie przyszło i patrzę dziś na nową listę i wy...li mnie na 28+ o 94 miejsca w tył to niewyobrażalne co się oni myślą jak sie wkurzę to im zadzwonię niech się te dofinansowanie w d*pę wsadzą jak można pie...lić się tyle czasu ze kilkoma kartkami chamstwo od nas by wszystko chcieli na pstryknięcie palca a oni się bawią i idiotów z nas robią

Niestety kolego, ale w tym temacie nic nie poradzisz. Przepisy są tak skonstruowane, że nie mamy żadnego wpływu na czas rozpatrywania wniosku. Do wniosków MGR nie stosuje sie przepisów KPA z małymi wyjątkami, nad czym bardzo ubolewam. W przepisach o MGR jest napisane, że ARiMR ma tyle czasu na rozpatrzenie wniosku ile potrzebuje, niestety. Nie ma także ani słowa o przedłużaniu terminu rozpatrywania, ani o tym czy ARiMR ma beneficjenta informować czy też nie, ani kiedy, przed zakończeniem terminu czy juz po zakończeniu terminu przedłużenia rozpatrywania wniosku.

#7625 Share czaku

czaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to mnie zrzucili o 94 miejsca w dól a to ze napisali ze do 10 rozpatrzą wniosek a do tej pory nic nie przyszlo nawet żadne pismo o przedłużenie czasu o 3 miesiące to co może być powodem , może już idzie następna poprawka ??

#7626 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No nasz wniosek od ogłoszenia pierwszej listy podniósł się o blisko 100 miejsc. tylko co z tego jak nic więcej się nie dzieje w tej sprawie.

#7627 Share czaku

czaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a mój od początku podniósł się o 13 miejsc a teraz spadł o 94 w dół chyba mykne po flaszkę bo mnie denerwica chwyta

#7628 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:44

to mnie zrzucili o 94 miejsca w dól a to ze napisali ze do 10 rozpatrzą wniosek a do tej pory nic nie przyszlo nawet żadne pismo o przedłużenie czasu o 3 miesiące to co może być powodem , może już idzie następna poprawka ??

Nie wiem co może byc powodem, ja miałem termin przedłuzony do 1 grudnia ub. roku i do tej pory nic.

#7629 Share czaku

czaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tez nie wiem jakie tam powody wymyślają . może mają jakiś bal i się bawią w strumieniach szampana któż to może wiedzieć

kochani powiedźcie jak myślicie dostaniemy na żniwa te dofinansowanie bo na wiosenne prace chyba odpada co sądzicie ??

#7630 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja dziś dzwoniłem (a raczej chciałem) do swojej babeczki odebrała jakaś inna ale podała mi drugi numer że tam ją zastanę dzwonie drugi raz odbiera jakiś koleś albo mocno zaspany albo tak zmęczony:) mówi że była tu w tamtym tygodniu ale ją przenieśli dostaje kolejny numer znów jakaś babka ona się drze że takimi rzeczami się nie zajmuje ale podała mi numer na sekretariat dzwonimy po raz kolejny tam już dają mi numer podobnież odpowiedni wykonuje piąty telefon znów pomyłka a na sekretariacie już nie odbierali:) brak słów i k... w takim tempie to wątpię czy w tum roku się ogarną mazowieckie zamiast się postarać pokazać jako główna siedziba to najbardziej dała ciała!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7631 Share czaku

czaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:23

ja dziś dzwoniłem (a raczej chciałem) do swojej babeczki odebrała jakaś inna ale podała mi drugi numer że tam ją zastanę dzwonie drugi raz odbiera jakiś koleś albo mocno zaspany albo tak zmęczony:) mówi że była tu w tamtym tygodniu ale ją przenieśli dostaje kolejny numer znów jakaś babka ona się drze że takimi rzeczami się nie zajmuje ale podała mi numer na sekretariat dzwonimy po raz kolejny tam już dają mi numer podobnież odpowiedni wykonuje piąty telefon znów pomyłka a na sekretariacie już nie odbierali:) brak słów i k... w takim tempie to wątpię czy w tum roku się ogarną mazowieckie zamiast się postarać pokazać jako główna siedziba to najbardziej dała ciała!

no tak jak mówiłem BAL

albo szoszują sobie na nartach w górach

#7632 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja myslę, że na pierwszy ogień w rozpatrywaniu wniosków poszły wnioski proste i z małą ilością pozycji (cokolwiek by to nie znaczyło). Z prostej przyczyny, STATYSTYKA, ładnie wygląda duża liczba wniosków zakończonych, może gdyby zmienić statystykę i zamiast pokazywac ilość wniosków zakończonych, pokazać ilośc pozycji we wnioskach zakończonych inaczej by były rozpatrywane wnioski...

#7633 Share Tomasz000

Tomasz000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czesc mam pytanie bo 10 stycznia miały rozpatrywać wniosek ale do tej pory nie dostałem listu od agencji czym to moze byc spowodowane prosze o odpowiedz

#7634 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do TOMASZ 000- nie martw się mój miał być rozpatrywany w lipcu 2011 roku i do dnia dzisiejszego cisza.

#7635 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie panowie prowadząca mój wniosek poinformowała mnie że wysłała go już do Warszawy w jakim czasie odezwą się do mnie z Warszawy? Będą dzwonić czy przyślą list? I jeszcze jedno czy w Warszawie sprawdzają jeszcze wnioski czy tylko wezwanie na podpisanie umowy?

#7636 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O to było pytać prowadzącą Twój wniosek, bo niby skąd my mamy wiedzieć w jakim czasie odezwą się z Warszawa?? Co chciałeś usłyszeć 16 dni, 2 godz. 38 min. i 12 s. ??? Ewentualnie szukaj jakiegoś jasnowidza, może on uraczy cię niusami.

#7637 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie bierz wszystkiego tak dosłownie chodziło mi o to po jakim czasie się do was odzywali w sprawie podpisania umowy.

#7638 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A to sorki, myślałem że koleiny błysnął ze swoim idiotycznym pytaniem i oczekujesz dokładnej odp kiedy się akurat do Ciebie odezwą;). Do mnie się jeszcze wcale nie odzywają, a z odzywaniem się ich do nas jest na prawdę różnie i nie ma na to żadnej reguły. Szczerze mówiąc to było o to zapytać tą panią co wysłała Twój wniosek. Ona może coś więcej by wiedziała.

#7639 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czazal - " musi Pan cierpliwie czekać " - to zazwyczaj słyszę gdy pytam jak idzie rozpatrywanie wniosków...
Większość oddziałów regionalnych mocuje nadal się ze wnioskami z GVA, tu jest wiecej do liczenia.
Prawie każdy ma błędy we wniosku, trzeba poprawić, a na dokładkę jeszcze wyliczenia GVA - też błędnie zrobione przez doradców, kolejna zmiana i czas się wydłuża a jeszcze trzeba sprawdzić kolejny raz ten sam wniosek...
Ilu jest rolników zmieniających wniosek podczas rozpatrywania???
Kolejne jakby "dublowanie " wniosku, bo znowu trzeba sprawdzać ten sam wniosek i procedura taka jak powyżej napisałem.
Aneksów do umowy też nie mało bo "zostało mi z maszyn trochę tyś zwrotu to sobie węzmę jeszcze to i tamto..." kolejne wydłużenie a można by nowy wniosek kogoś wziąść ( znam takich co 2 aneksy już zrobili i myślą o 3! sic!!:blink: bo jednak wymienili by maszynę na inną, uzasadniali ją wprawdzie, że potrzebna ale byli w błędzie :lol:... ). Głupie to jest ale naprawdę tak się dzieje,:unsure:
W wnioskach bez GVA to: poprawa błedów, analiza ekonomiczno-techniczna i umowa. oczywiście zmiany maszyn i aneksy przez rolników też są i wydłużają podobnie jak Ci z GVA ale mimo to mniej liczenia, szybciej mogą wnioski być rozpatrzone ( teoretycznie).

Mam pytanie dotyczące GVA:

Jeśłi w tamtym roku obliczyliśmy GVA z np: ziemniaków czy cebuli, marchwi lub pietruszki i wyszedł nam wzrost o np: 20%,a w tym roku koszty wzrosły ( paliwo, nawozy ) a warzywa są za grosze to pomimo wzrostu ilości produkcji ( np: na 1 ha o kilka/kilkanaście ton ) dzięki zakupowi maszyn to wyliczenia GVA pokarzą spadek. I co wtedy??? trzeba oddać dofinansowanie?
Ziemniaki przyjmijmy były od 0,80 gr do 1,2 zł/kg a teraz 0,15 gr/kg nie ma za bardzo kto dać. i jak tu wykazać ten wzrost?
Przecież trzeba będzie się z tego rozliczyć, ktoś to chyba będzie sprawdzał np: po 3 latach?
Jeśli się myle, prosze Mnie poprawić.:rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7640 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 00:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do ziemniaków kupiłem 10t po 10gr/kg.

Ja myślę, że na pierwszy ogień w rozpatrywaniu wniosków poszły wnioski proste i z małą ilością pozycji (cokolwiek by to nie znaczyło). Z prostej przyczyny, STATYSTYKA, ładnie wygląda duża liczba wniosków zakończonych, może gdyby zmienić statystykę i zamiast pokazywać ilość wniosków zakończonych, pokazać ilość pozycji we wnioskach zakończonych inaczej by były rozpatrywane wnioski...

Skoro mówisz, że wnioski proste to ja już bym miał problem z głowy, bo mój wniosek jest prosty, śmiem twierdzić, że jeden z prostszych, a tu d*pa, dalej muszę czekać.

Dostaję już nerwicy przez to ;[ Kto mi zwróci pieniądze za drożejący sprzęt (nie mówię tu o zwrocie z MGR), od momentu złożenia wniosku do dzisiaj? Ciągnik zdrożał w tym okresie o ponad 30tys zł!!! To nawet zwrotu nie będę miał takiego, przez co będę na minusie...

Jeszcze jedna sprawa; u mnie na wsi ci co składali wnioski na MGR w pierwszym naborze (dla MLECZARZY) a jest ich sporo, bo chyba z 5 osób już podpisali umowy a ja czekam, ale chyba na cud... Dlaczego NIE mleczarze są dyskryminowani przez arimr?

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330