Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7461 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 02 styczeń 2012 - 11:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam w Nowym Roku i mam pytanie: ojciec podpisał jakiś czas temu umowę na zakup ciągnika z ładowaczem- wyszło, że jest tańszy niż miał być i zostało ok 10 tys netto.. Złożyliśmy wniosek o możliwość dokupienia w tej cenie agregatu uprawowo- siewnego biernego.. Siewnik mamy 3,0 m więc taki musiałby być agregat... Ale dostaliśmy poprawkę o wyjaśnienie, bo na nasze gospodarstwo to niby za duży... Ale mniejszego się przecież nie da do tego siewnika...i Teraz jak to zrobić??
Opcja 1: Pisać wyjaśnienie i dodać, że jest niby te 15ha, jednak bardzo często jest tak, że ziemia jest uprawiana 2 razy w roku.?? Dodatkowo mamy 8ha dzierżawy "na gębę" i pytanie, jak to w jakikolwiek sposób dołączyć do wniosku?? Lipa, bo gospodarstwo pewnie będzie rozwijane, a to nie jest zakup na 2 czy 5 lat..
Opcja 2: Próbować tak zagadać z dealerem maszyn, żeby wpisał na ofertę sprzedaży, że to jest zwykły agregat uprawowy..?? Łatwiej chyba przejdzie sam uprawowy..??
Proszę o szybkie sugestie jak działać, bo czas nagli (przełom stycznia/ lutego ma być ciągnik a do 15 lutego mamy termin przedstawienia faktury zakupu w ARiMR..)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 06:13
  •  

#7462 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2012 - 13:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych po pierwsze - siejesz tym poplon,
po drugie - chcesz wejść w program R-S międzyplon ścierniskowy (przecież dziś chcesz wejść - jutro się rozmyslisz i nie wejdziesz),
po trzecie masz ziemię na gębę którą chcesz kupić.

Poprawki.

Ja niżej podpisany, XXXXXXXXXXXXXXX oświadczam iż użytkuję na podstawie umowy ustnej następujące nieruchomości/działki rolne położone w gminie XXXXX obręb XXXXXXXXX:
- nr powierzchnia
- nr powierzchnia
Ponadto użytkuję działkę nr XXX obręb XXX o powierzchni XXX ha na podstawie umowy pisemnej zawartej na okres X lat od dnia XXXXXX. Dłuższa umowa nie mogła zostać zawarta gdyż ble ble ble (w załączeniu kopia umowy dzierżawy).
W najbliższym czasie planuję wydzierżawić na okres 10 lat (lub zakupić) dwie działki o łącznej powierzchni całkowitej XXX ha (wg ewidencji gruntów).
W XXXX roku zakupiłem nieruchomość nr XXX obręb XXXXXX o powierzchni XXXX ha którą zgłosiłem do dopłat bezpośrednich w 2009 roku (jest uwzględniona w PRG w tabeli 2.2).

Czyli sam widzisz takie blebleble.
A gdy już mi bank zaproponował ze skredytuje całość to poprosiłem o zmiany w R-F

Zwracam się z prośbą o dokonanie zmian w umowie przyznania pomocy Nr XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXzawartej w dniu XXXXXXX
Proszę o:
- połączenie obu etapów, powodem jest możliwość uzyskania kredytu na całość inwestycji tzn. na jednoetapową realizację inwestycji,
- przesunięcie terminu realizacji na XXXXXXXX, spowodowane jest to tym iż jestem obecnie rolnikiem rozliczającym się kwartalnie z podatku VAT. Uzyskałbym w ten sposób szybki zwrot podatku VAT (tzw. „przyspieszony zwrot w terminie 25dni”) co nie obciążałoby mnie zbytnio kredytem gotówkowym.
- zgodę na zmianę kupowanego sprzętu tj:

i tutaj ble ble ble ble ble co chcesz zmienić

no i dalej
...
Ponadto w najbliższym czasie powiększę gospodarstwo o około 2,4ha (dzierżawa długoterminowa a w przypadku pojawienia się kredytów na zakup ziemi wykup tej działki). Jestem osobą młodą której ciągnik o takiej mocy będzie potrzebny w przyszłości gdyż chcę powiększyć gospodarstwo bo to gwarantuje wzrost moich dochodów. Zakup ciągnika jest to inwestycja którą będzie bardzo trudno powtórzyć za kilka lat z uwagi na kwotę zaangażowanych w takie przedsięwzięcie środków finansowych.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

A jak wyszło?
Zgodzili się bo dobrze motywowałem zmianę każdej maszyny.
Te 2,4ha nie kupiłem w rzeczywistości. Po prostu umowa na gębę a nie szło się dogadać. Natomiast teraz przygotowuję się do kupna około 8ha i jak będę miał akt notarialny w ręku to odeślę do ARiMR ksero aby ten co wyraził zgodę na zmiany spał spokojnie ;) i mnie nikt później nie ciągał.

tak to można zrobić od strony ARiMR. Przynajmiej ja tak zrobiłem, ja im na rękę i oni mi na rękę.

Natomiast jeżeli sprzedający sprzęt jest jeden a kupujesz więcej maszyn to możesz ukryć tę maszynę w cenie innych. Robisz tak aby każda z maszyn była droga (nie przekroczyła cen rynkowych) a w rzeczywistości tę jedną maszynę idzie ukryć. Mi firma ukryła dodatki na kwotę chyba z 5tysi bez problemu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7463 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 13:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nikita_Bennet, dzięki za tak wyczerpującą podpowiedź:) Postaram się coś ujmującego sklecić:)
Co do ew. ukrycia maszyny w koszcie innych to nie da niestety rady- gadaliśmy z dealerem i mówił, że za duża kwota trochę.. Już krokodyla wrzucił za ok 3000 do tura.. i zostało ok 10tys.. Dawniej by bez problemu poszło, ale mieli podobno kilka miesięcy temu kontrolę i kwiatki powychodziły i się teraz szef boi..
Reasumując opcje jak wyżej- albo bardzo dobrze uzasadnić zakup 3m agregatu (dzierżawa, chęć rozwoju itd), albo spróbować nową ofertę przygotować na sam agregat, a w rzeczywistości wziąć uprawowo- siewny.. Tylko też pytanie, czy tak się da... Będę jutro kombinował z ojcem, bo jesteśmy umówieni do znajomej z ODR..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7464 Share gardner87

gardner87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. mam takie pytanie mianowicie czy jeżeli we wniosku miałem wpisany ciagnik za 170tys a teraz chciałbym wziąć inny tańszy np za 140tys a reszty pieniedzy bym nie wykorzystał to czy agencja robi wtedy jakieś problemy???
a poza tym co w łódzkim słychać jakie numery teraz poprawki dostały???
Pozdrawiam :rolleyes:

Edytowany przez gardner87, 03 styczeń 2012 - 17:16.

#7465 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam!
Mam pytanie czy chcąc skorzystać z PROW trzeba najpierw kupić dany sprzęt, czy wcześniej się dostaje kasę i wtedy się kupuje, jak to z ty jest?
Czy korzystając z PROW i chcąc wziąć kredyt na zakup tej maszyny (Unia zwraca 50% ?), można wziąć preferencyjny czy trzeba wysokoprocentowy???
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

#7466 Share groszek78

groszek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:SPORT, ROLNICTWO

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, mazowieckie nr22xx umowa podpisana 3tygodnie temu, teraz w trakcie negocjacji cen wyszło ze mogę dobrać ładowacz do ciągnika. Jak wygląda aneks do umowy i które strony wniosku trzeba poprawic? Dzięki za odp.

#7467 Share PIotrek425

PIotrek425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gospodarz12 Unia zwraca 40% ceny netto jak jesteś już starszym rolnikiem (coś ok +40 lat, nie pamiętam dokładnie).. Jak jesteś młodym rolnikiem to masz 50% z netto... A jak prowadzisz produkcję mleczną to kolejne 10%..
Wcześniej kasy nie dostajesz... Musisz najpierw sam sfinansować inwestycję (środki własne, kredyt itp). Jak kupisz maszyny to dopiero przedstawiasz faktury i w ciągu kilku miesięcy (najpóźniej pół roku bodajże) dostajesz zwrot XX procent kwoty netto.. Oprocentowanie chyba z 7-8% wychodzi w skali roku

#7468 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:15

A jak prowadzisz produkcję mleczną to kolejne 10%..

Te 10% to jest wtedy gdy gospodarujesz na ONW. I jak bierzesz na PROW to kredytu preferencyjnego nie możesz wziąć.
Można prosić o zaliczkę :)

#7469 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @Gospodarz12 Po podpisaniu umowy dostajesz 50% zaliczki czyli połowę kwoty którą ARiMIR ci zwróci.
Kredyt jedynie ,,wysokoprocentowy'' ok 8% bo preferencyjny to byłoby podwójne finansowanie.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#7470 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:41

Gospodarz12 Unia zwraca 40% ceny netto jak jesteś już starszym rolnikiem (coś ok +40 lat, nie pamiętam dokładnie).. Jak jesteś młodym rolnikiem to masz 50% z netto... A jak prowadzisz produkcję mleczną to kolejne 10%..
Wcześniej kasy nie dostajesz... Musisz najpierw sam sfinansować inwestycję (środki własne, kredyt itp). Jak kupisz maszyny to dopiero przedstawiasz faktury i w ciągu kilku miesięcy (najpóźniej pół roku bodajże) dostajesz zwrot XX procent kwoty netto.. Oprocentowanie chyba z 7-8% wychodzi w skali roku

Hej kolega się zagalopował, nie opcji kolejne 10% na prod. mleczną. ;[
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7471 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 09:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dziś jadę aneksować umowę w celu dopisania jednej maszyny w ramach różnicy w kosztach. wiem tylko, że potrzebny jest stosowny aneks, nowa tabela R-F z nowymi cenami i dodatkową maszyną i oferta na nią ; co jeszcze to napiszę jak wrócę

#7472 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:33

Hej kolega się zagalopował, nie opcji kolejne 10% na prod. mleczną. ;[

To jak w końcu jest, chciałbym się dowiedzieć dokładnie jak to z tym jest.
Czy jeżeli kupię maszyny i złożę wniosek o zwrot tych 50% netto to mogą mi go odrzucić???

#7473 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Najpierw składa się wniosek i dopiero gdy się załapiesz na liście to możesz kupować. Ale wniosku nie złożysz w najbliższym czasie bo nie będzie już naboru.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#7474 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Orientuje się ktoś jak w gospodarstwach mlecznych ale z opasami i trzodą czy przeszły jakies maszyny typu -siewnik -opryskiwacz -ścinacz zielonek czy plac manewrowy.Interesuje mnie jak to w praniu wygląda?
Najlepsza muzyka to klang silnika

#7475 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u mnie składaliśmy mleczarski w kuj-pom i plac manewrowy przeszedł bez problemów.

#7476 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:32

u mnie składaliśmy mleczarski w kuj-pom i plac manewrowy przeszedł bez problemów.

a macie orócz krów również trzodę?

Edytowany przez leonardo, 03 styczeń 2012 - 22:32.

Najlepsza muzyka to klang silnika

#7477 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 04 styczeń 2012 - 07:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam takie pytanie, czy dostaliście do odesłania do agencji ankietę monitorującą do MGR? korzystałem z pomocy MGR2009.
KPK Komurun Team

#7478 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 styczeń 2012 - 09:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no ja nie dostałem ale mam ją wydrukowaną i podrzucę do ARiMR jak będę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7479 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 14:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak wygląda sytuacja w Kuj-pom? Wie ktoś może do którego numerku sie już dokopali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7480 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podlaskie nr 12xx dziś telefon o małe poprawki. Wiosną nie myślałem że się dostane i kupiłem ciągnik będąc na białej. Pytałem pana to mówił że tak może być. Czy ktoś tak zrobił i przeszło?