Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7101 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie 11xx umowa podpisana :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:24
  •  

#7102 Share Apolityczny

Apolityczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 21:46

We wniosku mam między innymi wyposażenie budynku który znajduje się na działce obciążonej służebnoscia wieczysta i teraz się tego czepiaja..jak z tego wybrnąć?miał ktoś podobną sytuację?

Zawieź im oświadczenia osób objetych służebnością że z niej nie korzystają...............Dostał ktoś z kolegów już może zrot pieniążków?? jeśli tak to po jakim czasie??regulaminowo czy wcześniej? :rolleyes:

#7103 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy można zrezygnować z jednej maszyny na rzecz droższej drugiej maszyny ? Wiem ze odwrotnie bylo można ze jak była oferta np. Na ciągnik to można bylo wziasc tańszy ciągnik i jeszcze maszynę a jak jest w druga stronę ?

A jak jest z tymi plugami ? Bo mam we wniosku ze obrotowy 4 skibowy o szer. roboczej 180 cm i to na 22 ha jest szansa czy marna ?

Edytowany przez mefiu890, 20 listopad 2011 - 22:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7104 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 23:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi powiedzieli ze do 100 tyś zwrotu to w miesiąc przelewaja i przyłączam sie do pytania kolegi czy mozna zrezygnować z maszyny na rzecz drugiej drorzszej która była we wniosku

#7105 Share genesis01

genesis01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 23:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie mam mały problem złożyłem wniosek o na priorytet mleczny i umieściłem w nim zakup kombajnu zbożowego. Teraz w otrzymanej poprawce muszę uzasadnić kupno tego kombajnu. I mam problem z tej racji, że priorytet jest mleczny, a po drugie mam trochę za mało hektarów pod kose tylko ok. 20-30ha. A chcę to dobrze uzasadnić, bo jak mi odrzucą kombajn to przepada mi połowa kasy z wniosku. Proszę was o pomysły na jakąś mocną argumentacje !!!

#7106 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 08:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mefiu890 możesz zmienić 1x maszyny ale musisz napisać aneks do umowy
Z pługiem to zależy od osoby weryfikującej wniosek ale na twoje ha to może być ciężko wg instrukcji IBMERu

#7107 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 21 listopad 2011 - 14:18

Panowie mam mały problem złożyłem wniosek o na priorytet mleczny i umieściłem w nim zakup kombajnu zbożowego. Teraz w otrzymanej poprawce muszę uzasadnić kupno tego kombajnu. I mam problem z tej racji, że priorytet jest mleczny, a po drugie mam trochę za mało hektarów pod kose tylko ok. 20-30ha. A chcę to dobrze uzasadnić, bo jak mi odrzucą kombajn to przepada mi połowa kasy z wniosku. Proszę was o pomysły na jakąś mocną argumentacje !!!

Napisz że usługi kombajnowania są trudno dostępne w twojej okolicy, a te dostępne bardzo drogie, przez to że nie masz kombajnu młócisz z opóźnieniem nieterminowo, bo musisz czekać aż ktoś przyjedzie, a przez to jest gorsza jakość ziarna. Napisz również że pozwoli ci to na perspektywiczne spojrzenie w przyszłość - w domyśle powiększenie upraw. Jeśli masz sąsiada który nie korzysta z modernizacji podpisz z nim umowe że kupujesz od niego zboże - ale musisz je sam wymłócić i w ten sposób wzrośnie ha zbóż. Decyzja nalezy do ciebie jak to opisać ja podałem przykłady. jeśli nie dokonywałeś jeszcze żadnych zmian w zakresie zestawienia rzeczowo-finansowego i odrzuca ci kombajn to będziesz mógł przeznaczyć to na inne maszyny i dostarczyć nowe oferty. A jeśli chodzi o kombajn to dużo zależy od pracownika ARiMR bo może Ci przyznać przymykając oko na ekspertyzę. A jaki szeroki heder i ile KW ma ten kombajn??

#7108 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 15:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych woj. łódzkie nr 17XX dziś pierwsze poprawki przyszły...

#7109 Share genesis01

genesis01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzięki coś w podobnym stylu napisałem
a kombajn na jakiego mam ofertę to najmniejszy jaki udało mi się znaleść Deutz 130 KM heder 3,45m. Ale bardziej skłaniałbym się obecnie w stronę Classa o podobnych parametrach, albo NH, ale na NH na pewno nie dostanę kasy bo najmnieszy silniki jaki do nich pakują to 170KM. A babki z ARiMR są strasznie czepialskie. A na czym polegają te zmiany w zestawieniu rzeczowo - finansowym bo nie mogę nigdzie tego znaleźć. Czy chodzi jedynie o podmianę sprzętu czy też ceny ? Bo w jednej ofercie kazali mi dostarczyć ofertę z aktualną datą a cena poszybowała w górę o kilka tys. i nie wiem czy to się będzie liczyć jako zmiana w zestawieniu rzeczowo - finansowym.

#7110 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 17:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @genesis możesz jeszcze dodać do tego co kolega wyżej napisał, że zboże jest w przeznaczane na pasze a terminowy zbiór poprawi jakość paszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7111 Share gardner87

gardner87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co tu czytam to chyba jednak się ruszyło w łódzkim i fajnie :D

#7112 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 21 listopad 2011 - 19:07

dzięki coś w podobnym stylu napisałem
a kombajn na jakiego mam ofertę to najmniejszy jaki udało mi się znaleść Deutz 130 KM heder 3,45m. Ale bardziej skłaniałbym się obecnie w stronę Classa o podobnych parametrach, albo NH, ale na NH na pewno nie dostanę kasy bo najmnieszy silniki jaki do nich pakują to 170KM. A babki z ARiMR są strasznie czepialskie. A na czym polegają te zmiany w zestawieniu rzeczowo - finansowym bo nie mogę nigdzie tego znaleźć. Czy chodzi jedynie o podmianę sprzętu czy też ceny ? Bo w jednej ofercie kazali mi dostarczyć ofertę z aktualną datą a cena poszybowała w górę o kilka tys. i nie wiem czy to się będzie liczyć jako zmiana w zestawieniu rzeczowo - finansowym.

Przy hederze 3,5 m minimalne wykorzystanie w roku to 63ha wg ekspertyzy przy wydajności 4-4,5t z ha, możesz napisać o ile nie liczyłeś gva że masz 8-10t ha zboża, czyli ha już gdzieś koło 50 potrzebowałbyś. Mysle że 40 ha młócenia musiałbyś wykazać w wyjaśnieniach.

#7113 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Mazowieckie jest chyba obecnie najbardziej zacofane bo tu stwierdzili że nie ma szans żeby wyrobili się ze wszystkim w tym roku.
Teraz już ceny ostro poszły w górę a co dopiero będzie po nowym roku??!! nawet jeśli wnioski przejdą to ciekawe jak będą patrzeć kiedy zaniesie się im nowe wyceny średnio o 10% wyższe niż te które na początku roku złożyliśmy

#7114 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mówisz tu o 2011 czy 2012, bo jak do końca jedenastego to by źle nie było.

#7115 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 21 listopad 2011 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych chyba chodziło mu o 2012, ale może euro spadnie i nie będzie tak źle
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#7116 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 21 listopad 2011 - 20:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych świętokrzyskie numer 4xx jutro jade podpisać umowę

#7117 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 23:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych będzie nabór w 2012 w małopolsce na modernizacje, dostałem młodego rolnika i teraz nie wiem co za to kupić bo 75tys.na traktor troche mało myslalem o zetorze power 100 lub 110 co wy na to???

#7118 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 listopad 2011 - 23:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na zwykłą 70 ci nie starczy z tego a co dopiero na Power. Mi się wydaje że w 2012 nie będzie naboru ale nie chcę żeby ta wróżba się spełniła

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#7119 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 22 listopad 2011 - 08:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:15.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7120 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 listopad 2011 - 09:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To zalezy na kogo się trafi. U nas nawet sam napisal oswiadczenie o doborze maszyn i tylko dal do podpisania. :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.