Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#6941 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 październik 2011 - 11:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Masz prawo do jednej zmiany zakresu rzeczowo-finansowego. Określ dokładnie co to były za "poprawki", czy to były po prostu błedy we wniosku czy już zmieniałem zakres maszyn które chcesz wziąść.

Mam nowe wieści dla wnioskowiczów ze świętokrzyskiego. Nasza agencja pracuje pełną parą :rolleyes: Są już umowy podpisane dla nr około 900 ale znajomy ma numer nieco ponad 400 i jeszcze musi czekać, powiedziano mu, że około 2-3 tyg i umowa będzie podpisana. Wiec kolejność podpisywania umów rózni sie od wyjściowej tabeli zamieszczonej na stronie arimr. Może i mi się uda, już niedaleko za zielonym jestem :unsure:

Słyszał ktoś może o dodatkowej kasie dla MGR?

Dodatkowe 14 mln euro zaoszczędzone z innych programów, mówiono o tym we wrześniu, zostało już podzielone na ostatniej liście z 27 pażdziernika. Szału nie ma, w świętokrzyskim starczyło tylko na 6 wniosków, w innych województwach nieco lepiej...

Edytowany przez Marl, 30 październik 2011 - 11:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 06:36
  •  

#6942 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 30 październik 2011 - 12:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pierwsze poprawki dotyczyły błędów we wniosku nic na tamat maszyn sie nie czepiali-czyli jest szansa by zrezygnować z ciągnika na rzecz innej o wiele tańszej mazyny?

#6943 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 październik 2011 - 14:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a o co chodzi z tym że ma się jedną zmianę w zestawieniu rzeczowo finansowym? można zmienić nawet wszystkie maszyny ale tylko raz czy tylko 1 maszynę? bo ja bym chcial zmienić kombajn do warzyw przyczepę i pare tam jeszcze drobnych rzeczy na linie myjąco-pakującą do warzyw, czy będzie to możliwe?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6944 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 październik 2011 - 15:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Znaczy się tylko raz możesz wymienić maszyny na inne,mogą być nawet wszystkie, ale wniosek będzie rozpatrzony z miesięcznym opóźnieniem.Tak pisze w ustawie.
Problemem może być tylko to, że cel operacji nie może być zmieniony. Tak słyszałem. Najlepiej byłoby jechać do arimr lub zadzwonić i przedstawić swoją sytuacje, osoba prowadząca wniosek powie Ci,jak to najlepiej zrobić.
Pamiętaj o tym też, że pracownikowi arimr dajesz dodatkową prace, opóźniasz kolejnym osobom rozpatrzenie wniosku,a niektórym duże odsetki idą od maszym które kupili na kredyt... :unsure:
W Kielcach znalezli na szczeście na to rozwiązanie, osobom niezdecydowanym proponuje się odroczenie rozpatrzenia wniosku na kilka miesięcy aż się namyslą :lol:

#6945 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:13

a o co chodzi z tym że ma się jedną zmianę w zestawieniu rzeczowo finansowym? można zmienić nawet wszystkie maszyny ale tylko raz czy tylko 1 maszynę? bo ja bym chcial zmienić kombajn do warzyw przyczepę i pare tam jeszcze drobnych rzeczy na linie myjąco-pakującą do warzyw, czy będzie to możliwe?

a w d**** miej innych jak Ci tu piszą, że większe odsetki muszą płacić! Patrz aby Tobie było najlepiej, jak potrzebne inne maszyny to zmieniaj i nie patrz! A jak miesiąc później umowe podpiszesz to i tak sie nic nie stanie ;)

#6946 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych padalcu, czytaj ze zrozumieniem, Mnie kredyt nie ściga :lol:
W poście są zawarte wszystkie możliwości i konsekwencje działań jakie może wykonać wnioskodawca.
Konkretnie i na temat.
A twoje posty co wnoszą do tematu???

#6947 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 październik 2011 - 20:31

padalcu, czytaj ze zrozumieniem, Mnie kredyt nie ściga :lol:
W poście są zawarte wszystkie możliwości i konsekwencje działań jakie może wykonać wnioskodawca.
Konkretnie i na temat.
A twoje posty co wnoszą do tematu???

PADELCU jak już, a powiedz mi co wnosi to, że ktoś kupił sprzęt na kredyt i będzie odsetki wysokie płacił? z d*py argument naprawdę i nie mądrz się tutaj kolego bo zwykłym rolnikiem jesteś i tyle :D

pozdro dla normalnych

#6948 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 październik 2011 - 20:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wnosi to, żeby się zastanowić co chce się kupić a jak już zmieniać to też , bo w końcu tylko 1 raz można.
Znam osoby, którym sprzęt był potrzebny na sezon i go kupiły i teraz czekają na rozpatrzenie wniosku,a tu sie wszystko przedłuża.
To są dobrzy gospodarze, szanuje ich. Każda korekta to tak jakby dublowanie sie wniosku, bo trzeba od nowa sprawdzać, oceniać. Jak ktoś wcześniej w ramach samouzupełnienia to zrobi to oczywiście nic sie nie dzieje, nikt czasu nie traci.
Na każdej stronie czytam posty, ze ktoś pyta jak idą wnioski w danym województwie, każdemu zalezy aby jak najszybciej doszło do niego wezwanie nawet do poprawek. Nie rozumiesz tego??. :blink: Wiesz, ile tysięcy wniosków jest do rozpatrzenia???
Jakbyś Ty był na ich miejscu, to nie było by Ci żal oddać bankowi np: kilka tyś zł tylko za to , że procedura się przedłużyła??
Rozumiem, odpiszesz, że masz to wszystko w d***. Ok, normalny w końcu jesteś :lol:
Aha, nie odpowiedziałeś na pytanie. :rolleyes:

Edytowany przez Marl, 30 październik 2011 - 20:56.

#6949 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 październik 2011 - 21:19

Wnosi to, żeby się zastanowić co chce się kupić a jak już zmieniać to też , bo w końcu tylko 1 raz można.
Znam osoby, którym sprzęt był potrzebny na sezon i go kupiły i teraz czekają na rozpatrzenie wniosku,a tu sie wszystko przedłuża.
To są dobrzy gospodarze, szanuje ich. Każda korekta to tak jakby dublowanie sie wniosku, bo trzeba od nowa sprawdzać, oceniać. Jak ktoś wcześniej w ramach samouzupełnienia to zrobi to oczywiście nic sie nie dzieje, nikt czasu nie traci.
Na każdej stronie czytam posty, ze ktoś pyta jak idą wnioski w danym województwie, każdemu zalezy aby jak najszybciej doszło do niego wezwanie nawet do poprawek. Nie rozumiesz tego??. :blink: Wiesz, ile tysięcy wniosków jest do rozpatrzenia???
Jakbyś Ty był na ich miejscu, to nie było by Ci żal oddać bankowi np: kilka tyś zł tylko za to , że procedura się przedłużyła??
Rozumiem, odpiszesz, że masz to wszystko w d***. Ok, normalny w końcu jesteś :lol:
Aha, nie odpowiedziałeś na pytanie. :rolleyes:

teraz Ty nie czytasz uważnie(chociaż ja czytałem od początku i argument był bez sensu) chyba jasno sie wyraziłem i napisałem do kolegi wyżej żeby zmieniał jak mu potrzebne inne maszyny i żeby się nie oglądał na innych. Nie odkryłem tym Ameryki, ale widać, że gościu się nie do końca orientuje, a Ty mu wyjeżdżasz z tekstami, że ktoś wziął kredyt itp. Głupia dyskusja się wywiązała i czas zakończyć zanim mod się wk**** :P A tak w ogóle to wiem ile jest tysięcy wniosków do rozpatrzenia i sam też się niecierpliwie i pytam jak się sprawy mają, ale jakbyś czytał tak jak mówisz te "strony" to byś to wiedział. peace

#6950 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 30 październik 2011 - 23:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy jest opcja że jeszcze 20 miejsc zielona lista w kuj-pom się ruszy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6951 Share Marco401

Marco401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 październik 2011 - 09:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Slomek poczekaj jeszcze z miesiąc to się załapiesz ;) z listy z 27 .10 załapałem się na zieloną z czego bardzo się cieszę i życzę wszystkim oczekującym zielonego koloru :)

#6952 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 31 październik 2011 - 17:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych myślę że się załapiesz

#6953 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 31 październik 2011 - 20:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam...

Jak tam w Lubelskim nie wiecie przy którym numerze są ??, ja dostałem się na zieloną listę i czekam cierpliwie :rolleyes: ;)
ZETOR Team !!!

#6954 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 31 październik 2011 - 20:51

Witam...

Jak tam w Lubelskim nie wiecie przy którym numerze są ??, ja dostałem się na zieloną listę i czekam cierpliwie :rolleyes: ;)

W lubelskim idzie najsprawniej więc Twój wniosek może być sprawdzany niedługo :)

#6955 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sporo się naczytałem w temacie ale jeszcze zapytam. składałem wniosek na maszyny do produkcji roślinnej (siewnik, kultywator ścierniskowy agregat uprawowy ,itp.) w oparciu o to sporządziłem wniosek o wzroście GVA 10%. jeśli bym chciał teraz zrezygnować z tych maszyn na poczet ciągnika rolniczego( bo cześć maszyn już kopiłem używanych). co z wylicznikiem GVA. na pewno nie będzie wzrostu 10%. mogą mi odrzucić zmiany i wniosek z tego powodu.

Edytowany przez denzel, 31 październik 2011 - 21:16.

#6956 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 31 październik 2011 - 22:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych siema jestem na 22** i umowę coś mi pani prowadząca powiedziała że po świętach podpiszę ;) w końcu i tylko będzie trzeba czekać na kasę za pierwszy etap który już zrealizowałem. Tyle z lubelskiego ;)

Edytowany przez Jakub667, 31 październik 2011 - 22:00.

#6957 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 31 październik 2011 - 22:49

siema jestem na 22** i umowę coś mi pani prowadząca powiedziała że po świętach podpiszę ;) w końcu i tylko będzie trzeba czekać na kasę za pierwszy etap który już zrealizowałem. Tyle z lubelskiego ;)

po Bozym Narodzeniu czy Wielkanocy ? :lol: :lol: :lol:
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#6958 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 listopad 2011 - 08:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jest jeszcze szansa na 90 zielonych miejsc w ślaskim ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#6959 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 01 listopad 2011 - 09:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie :lol: po 1 listopada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6960 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kurcze mało miejsc więcej jest na zielonej po tym dołożeniu 14mln euro. W mazowieckim tylko 14 :(
Jak sądzicie czy dostane się w mazowieckim, a jestem 300 miejsc za zieloną