Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#6901 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 październik 2011 - 13:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie mam pytanko, wcześniej kolega mówił że sprawdzają tabliczki znamionowe na maszynach a ja złożyłem na łyżkę chwytakową na której nie ma takiej tabliczki! Co w związku z tym? Czy mogę mieć przez to jakieś problemy? :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:45
  •  

#6902 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 23 październik 2011 - 18:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chciałbym złożyć aneks do umowy o zwiększenie mocy ciągnika o 4KM nie zmieniając jego ceny. Jak myślicie jest jakaś szansa na to aby to przeszło?

#6903 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 23 październik 2011 - 19:37

Panowie mam pytanko, wcześniej kolega mówił że sprawdzają tabliczki znamionowe na maszynach a ja złożyłem na łyżkę chwytakową na której nie ma takiej tabliczki! Co w związku z tym? Czy mogę mieć przez to jakieś problemy? :huh:

Ja też mialem takie cos ale z tym nie bylo problemu, wystarczylo napisac takie pismo ze producent nie znakuje danej maszyny tabliczka znamieniowa.
Gosciu co mi rozpatrywal wniosek jeszcze dzwonil do tego producenta i sie dowiadywal osobiscie.
Tyle ze to byl przypadek z szufla do ladowacza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6904 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam pytanie bo nie chcę przeszukiwać całego tematu bo by mi to zajęło 1 dzień , bo ktoś tacie nagadał że jak bierzesz prow to po 1 nawet gdybyś miał kasę na całość o to musisz na to wziąć kredyt czy to prawda ? i ile można na czysto zaoszczędzić kasy na maszynę która warta jest 100tyś brutto i jestem powyżej 40 roku życia to ile tak +- oszczędzam ? Z góry za zrozumienie dzięki .

#6905 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie ma obowiązku zakupu na kredyt. tylko przy zakupach powyżej 10000 zł nie możesz kupić maszyny za gotówkę. Tylko poprzez przelew bankowy, ale to chyba nie jest problem :rolleyes:
W Twoim przypadku oszczędzasz 40% ceny netto maszyny, chyba, że posiadasz gospodarstwo na obszarach ONW, Natura 2000 to wtedy masz jeszcze 10% więcej zwrotu czyli 50 %

#6906 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 październik 2011 - 22:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A to wiadomo że nie gotówką tylko przelw . A to nic bo jeden taki miły mówił tacie że trzeba kredyt wziąć i to jakiś z zabezpieczeniami . Tata wycofał wniosek o prasę i ciągnik (razem 120tyś ) bo od kredytów jak najdalej szczególnie na cały a tak to by wziął kredyt na 60 tyś i by było ...

#6907 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 październik 2011 - 22:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nic nie musisz kredytować, w arimr nikt nie pyta czy masz swoje czy z kredytu pieniądze. Ich interesuje potwierdzenie przelewu i sprzęt na podwórku a nie sposób finansowania ( mozna poprosić o zaliczkę przed wykonaniem operacji ale nie jest to obowiązkowe ).Zapytac to Cię o to może Urząd Skarbowy,. Masz 120000 zł na koncie to kupujesz sprzęt nawet na własne ryzyko( przed rozpatrzeniem wniosku), podpisujesz umowę i w wyznaczonym okresie składasz wniosek o zwrot w Twoim przypadku 40% operacji.
Błąd zrobiłeś po prostu, w arimr byc i się nie zapytać jak jest naprawdę, z moich doświadczeń ( siedząc w korytarzu, czekając na pracownika obsługującego mój wniosek) rolnicy przychodzą, pytają i wyczerpujące odpowiedzi dostają.

#6908 Share szczurek05w

szczurek05w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dostałem pismo że mój wniosek jest rozpatrywany i może wiecie kiedy moge dostac jaką kąkretną odp co dalej ?

#6909 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 24 październik 2011 - 19:02

A to wiadomo że nie gotówką tylko przelw . A to nic bo jeden taki miły mówił tacie że trzeba kredyt wziąć i to jakiś z zabezpieczeniami . Tata wycofał wniosek o prasę i ciągnik (razem 120tyś ) bo od kredytów jak najdalej szczególnie na cały a tak to by wziął kredyt na 60 tyś i by było ...

Co za bzdury wypisujesz, nikt nikogo nie zmusza do wzięcia kredytu " i to jakiś z zabezpieczeniami ".
Chyba nie myślisz, że jakiś bank da kredyt ot tak na ładne oczki ?
kto sieje ten zbiera....

#6910 Share tomasz68

tomasz68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 październik 2011 - 23:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Mam pytanie, czy wiecie jak można dostać dofinansowanie na zakup sprzętu rolniczego (woj. lubelskie) nie będąc na KRUS i prowadząc działalność gospodarczą nie rolniczą ale mając gospodarstwo rolne (kilkanaście hektarów) ? Proszę o podpowiedź. I drugie pytanie, czy jest coś takiego jak dofinansowanie na zakup ziemi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6911 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 październik 2011 - 05:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A nam właśnie powiedziała babka od odr . A kasy miałem 60tyś .

#6912 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 25 październik 2011 - 11:47

A nam właśnie powiedziała babka od odr . A kasy miałem 60tyś .

ja bym ta babkę na Twoim miejscu chyba zapier...... takich głupot naopowiadała.Choć i Twoja wina bo mogłeś spytać w agencji a nie odrazu wycofać wniosek

#6913 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak sytuacja w łódzkim ja mam wniosek 3xxx i cisza wiem że to daleki numerek ale na zielonym jestem myślę że dostane swoją dotacje

#6914 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych łodzkie numerek 22xx i cisza ,tzn oprocz pisma przesuwajacego termin rozpatrzenia-pare miesiecy temu

#6915 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:57

ja bym ta babkę na Twoim miejscu chyba zapier...... takich głupot naopowiadała.Choć i Twoja wina bo mogłeś spytać w agencji a nie odrazu wycofać wniosek

Myślę, że to nie musi być błąd tej babki bo czasem ludzie nie potrafią zrozumieć rzeczy o których się do nich mówi... Czytając dokładnie posty FanUrsusa mogę wywnioskować, że mogli bądź chcieli uzyskać przedpłatę pomocy czyli 40% pomocy dofinansowania i potrzebowali na to gwarancji bankowej, która jest na 110% inwestycji i chyba niejasność tej sytuacji spowodowała rezygnację... Pozdrawiam

#6916 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u mnie tez,łodzkie mam 14XX i ani pisma o kolejnym przesuniecie terminu ani o poprawkach

Edytowany przez przemol87, 25 październik 2011 - 20:06.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#6917 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak to bym był ja ale tata to wierzy w tych urzędników z Agencji jak w bogów że zawsze ci dobrze poradzą ... Teraz trzeba kombinować . Jak mu pokazałem wasze posty to nawet się nie odezwał . Wiadomo trochę siara no ale co robisz . A kiedy następny PROW ?

#6918 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 październik 2011 - 23:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a kto Ci to powie? :blink:

#6919 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 26 październik 2011 - 06:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Podpisał już ktoś umowe we wrocławiu?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6920 Share miziun

miziun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Sport,

Napisany 26 październik 2011 - 09:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witajcie. Wie ktoś może co dzieje się z modernizacją w Lubelskim. Jestem na zielonej liście 425X i się zastanawiam kiedy dojdzie do mnie. Przysłali tylko ostatnio list że są pieniądze i dostane modernizacje i że od daty wysłania tego listu następuje rozpatrywanie. A wcześniej wysłali ze wniosek ok i czekać na pulę pieniędzy bo byłem wcześniej poza zielona listą.

A i jak to jest jak w wniosku mam napisane w tabeli 5.2 Inwestycje planowane w ramach operacji : rok zakupu 2011. A nic nie wiem i w tym roku jeszcze nie kupie bo z ARiMR nic nie wiem, a tak na ślepo nie będę kupował maszyn bo biorę kredyt. To co mam do końca roku zmieniać wniosek jak to jest. Proszę o odp i podpowiedz. Dziękuje....