Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#6821 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 11 październik 2011 - 20:18

Wszystko to jedna wielka kpina z rolnika .Miałem poprawki w marcu i do dnia dzisiejszego cisza ciągnik który mam kupić podrożył się o 10 tys i to pewnie nie koniec (DF)o prasie nie wspomnę nikt już za to mi nie zwróci a podejrzewam że to nie koniec podwyżek tak samo jak i oprocentowanie na zakup tych maszyn było 7.9 a jest 9.1.Tak jak pisał ktoś wyżej trzeba było kupić to na poczatku roku na kredyt młody rolnik i nie czepiać się PROW-U.A tak każdy czeka i liczy że w niedługim czasie podpisze umowe.

ja kupilem w marcu wszystkie maszyny po starych cenach przewidzialem co sie stanie z maszynami gdy ludzie zaczna podpisywac umowy to chyba najlepsz wyjscie bylo ale terz ogromne ryzyko bo nadal czekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:48
  •  

#6822 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 październik 2011 - 21:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do tytusT1 -zgadzam się z tobą że kto kupił wcześniej to wygrał, ale pod jednym warunkiem że trzeba mieć swoją kasę na tak wczesne zakupy bo w moim przypadku kupno maszyn za ponad 400 tyś za gotówke jest nie możliwe bez kredytu.Gdybym kupił to w marcu przy kredycie 8 % to na cień dzisiejszy odsetki by mnie zjadły.Jednak jest prawdą że PROW jest dla tych co mają kasę.Pożyczając 200 tyś przy dzisiejszym % czyli 9 to mamy odsetek samych 1800zł czyli nie tak mało.

#6823 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 11 październik 2011 - 22:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych COŚ MOŻE RUSZYŁO W MOZOWIECKIM CZYTAŁEM NA FORUM ŻE ROZSYŁAJĄ PISMA O WSTRZYMANIU ZNOWU BY ODWLEKALI PODPISAŁ KTOŚ UMOWĘ W OKOLICACH NUMERU 170X O CO CHODZI Z TYMI LISTAMI CO WYJDĄ NOWE TO JESTEM O KILKA NUMERÓW DO PRZODU

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6824 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 październik 2011 - 07:05

Do tytusT1 -zgadzam się z tobą że kto kupił wcześniej to wygrał, ale pod jednym warunkiem że trzeba mieć swoją kasę na tak wczesne zakupy bo w moim przypadku kupno maszyn za ponad 400 tyś za gotówke jest nie możliwe bez kredytu.Gdybym kupił to w marcu przy kredycie 8 % to na cień dzisiejszy odsetki by mnie zjadły.Jednak jest prawdą że PROW jest dla tych co mają kasę.Pożyczając 200 tyś przy dzisiejszym % czyli 9 to mamy odsetek samych 1800zł czyli nie tak mało.

no tych odsetek to jest 18000 a 1800 to byłoby lux.

#6825 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 12 październik 2011 - 12:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś kto załapał się po wrześniowym dołożeniu kasy już dostał poprawki??
A tak ogólnie to tempo mają naprawdę super, wniosek powinien być rozpatrzony w ciągu kwartału - miesiąc sprawdzenie, kolejny poprawki, 3 na poprawki dodatkowe i wyjaśnienia, a nie przez rok rozpatrują. A po roku wszystko o 10-20% drożej.

#6826 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 październik 2011 - 12:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam złożyłem wniosek na modernizacje województwo śląskie numer 49x jak do tej pory cisza nawet poprawek nie dostałem i mam do was takie pytanie
Ile przypada km na jeden hektar ja udokumentowane mam 16 hektarów a składałem na ciągnik w przedziale mocy 96-106 czy przydzielą mi takom moc ciągnika

#6827 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 październik 2011 - 13:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Brał ktoś maszynę o 10% cenowo większą niż ma na ofercie i czy wam zwrócili bo słyszałem że można ,ale nie mam tego potwierdzonego na 100%.

#6828 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 październik 2011 - 14:11

Witam złożyłem wniosek na modernizacje województwo śląskie numer 49x jak do tej pory cisza nawet poprawek nie dostałem i mam do was takie pytanie
Ile przypada km na jeden hektar ja udokumentowane mam 16 hektarów a składałem na ciągnik w przedziale mocy 96-106 czy przydzielą mi takom moc ciągnika

Wszystko jest możliwe. Znam osobe która na 8ha dostała 110KM, a znam też osobę która na 30 ha miała problem ze 120KM. W 90% zależy od osoby prowadzącej wniosek w ARiMR. Ważne jest także to jakie ciągniki są w gospodarstwie (pow. 20 lat nie bierze się pod uwagę), jaki jest w tej chwili sprzęt - np. może wymagać ciągnika o takiej mocy, przelicznik mają 4-5KM na ha ale idzie naciągnąć. Piszesz wyjaśnienia, że orzesz ugory i mniejszy nie da rady, że mniejszy przy ładowaczu może sobie nie poradzić itp. Jeśli chdzi o ekspertyze to dla 16 ha gospodarstwa normą są 1-2 ciągniki o mocy dokładnie nie pamiętam ale chyba 45-70KM, możesz więc napisać w wyjasnieniu że ekespertyza dopuszcza na takie gospodarstwo ciągniki o łącznej mocy 140KM, a ty mając jeden o 106KM mieścisz się w tym przedziale. Jeśli już masz ciągnik może być problem, ale powtarzam jeszcze raz w 90% zależy to od pracownika ARiMR.

#6829 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 12 październik 2011 - 15:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może nie tyle zależy od prowadzącej wniosek a od sytuacji w gospodarstwie bo jeden na 16ha może nie mieć żadnej hodowli tylko i wyłącznie same zboża sieje a drugi ma produkcję mleczną i w tym przypadku temu drugiemu bardziej jest potrzebny dany ciągnik. Ale i od rozpatrującego na pewno trochę zależy.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#6830 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 12 październik 2011 - 16:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś może mi powiedziec jak to jest, jeżeli podpisując umowę, likwiduję produkcje mleka a planuję rozwinięcie hodowli trzody i tak jest zapisane w Planie Rozwoju gospodarstwa, to czy w przeciągu 5 lat od podpsania umowy jest jakaś szansa, żeby wyplątac się całkowicie z hodowli na rzecz upraw polowych?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6831 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 październik 2011 - 16:43

Czy ktoś może mi powiedziec jak to jest, jeżeli podpisując umowę, likwiduję produkcje mleka a planuję rozwinięcie hodowli trzody i tak jest zapisane w Planie Rozwoju gospodarstwa, to czy w przeciągu 5 lat od podpsania umowy jest jakaś szansa, żeby wyplątac się całkowicie z hodowli na rzecz upraw polowych?

Szansa jest zawsze, składasz wniosek do ARiMR o zmiane Planu Rozwoju i czekasz. A czy pozwolą to już zależy od nich. Jeśli maszyny i urządzenia które kupowałeś jakoś nie były ściśle związane z hodowlą, nie spadnie ci ESU w roku docelowym i nie spadnie GVA to jest szansa. Możesz we wniosku napisać że hodowla jest nie opłacalna i chcesz z niej zrezygnować. Wniosek zawsze można złożyć.

#6832 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do JACEK 456788 - tak w mazowieckim ruszyło kolejne wysyłanie pism z terminem o przesunięcie o 3 miesiące.A tak w ogóle to kolega ma poniżej 100 i nic ja poniżej 300 i drugie nic.

#6833 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 12 październik 2011 - 19:31

Wszystko jest możliwe. Znam osobe która na 8ha dostała 110KM, a znam też osobę która na 30 ha miała problem ze 120KM. W 90% zależy od osoby prowadzącej wniosek w ARiMR. Ważne jest także to jakie ciągniki są w gospodarstwie (pow. 20 lat nie bierze się pod uwagę), jaki jest w tej chwili sprzęt - np. może wymagać ciągnika o takiej mocy, przelicznik mają 4-5KM na ha ale idzie naciągnąć. Piszesz wyjaśnienia, że orzesz ugory i mniejszy nie da rady, że mniejszy przy ładowaczu może sobie nie poradzić itp. Jeśli chdzi o ekspertyze to dla 16 ha gospodarstwa normą są 1-2 ciągniki o mocy dokładnie nie pamiętam ale chyba 45-70KM, możesz więc napisać w wyjasnieniu że ekespertyza dopuszcza na takie gospodarstwo ciągniki o łącznej mocy 140KM, a ty mając jeden o 106KM mieścisz się w tym przedziale. Jeśli już masz ciągnik może być problem, ale powtarzam jeszcze raz w 90% zależy to od pracownika ARiMR.

a ja mam inna skale na to co piszesz kolego jesli ktos skladal w drugim naborze a nie w mleczarskim...20% pracownik arimr,30% jakie posiada maszyny, a 50% w czym jego gospodarstwo sie specjalizuje...

#6834 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 październik 2011 - 05:58

a ja mam inna skale na to co piszesz kolego jesli ktos skladal w drugim naborze a nie w mleczarskim...20% pracownik arimr,30% jakie posiada maszyny, a 50% w czym jego gospodarstwo sie specjalizuje...

Nie mówię że nie, bo podkładkę urzędnik musi mieć, jak napiszesz dobre wyjasnienie to dostaniesz o co wnioskowałeś, ale na końcu tak czy siak i tak jest urzędnik podejmujący decyzję. A jeśli chodzi o rolnika który przy 8ha dostał 110KM, to siał tylko zboże, maszyn nie posiadał bo są na ojca niby, zero hodowli. Znajomy co ma 30ha i chciał 120KM, buraki, zboża, rzepak, tuz, hodowla - bydło 40 szt i dostał 96KM. Ten sam oddział agencji, różni urzędnicy.

#6835 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 październik 2011 - 18:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak tam koledzy w lubelskim te wnioski idą po wydłużeniu zielonych list??

#6836 Share Sew

Sew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 październik 2011 - 20:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam jest to moj pierwszy wpis.
W tym roku otrzymalem mlodego rolnika z tych pieniedzy planuje kupic ziemie.
zastanawia mnie jednak sprawa taka jak kupno ciagnika (nowego) czy moge ubiegac sie o jakies dofinansowanie?
Bede wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam Sew

#6837 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Po tej ciszy wnioskuję że wszyscy już dostali pieniądze.

#6838 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 15 październik 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego co wiem to w Warmińsko-Mazurskim i Mazowieckim troszkę się ruszyło ...Bynajmniej 3/4 moich klientów podpisuje umowy na dniach.
Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

#6839 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 październik 2011 - 19:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To Twoi klienci maja dużo szczęscia ( prawie jak w media markt) bo u mnie nadal cisza mazowieckie pierwsze poprawki w maju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6840 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 15 październik 2011 - 19:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych [quote name='SiemensFinancialService' timestamp='1318702908' post='797614']
Z tego co wiem to w Warmińsko-Mazurskim i Mazowieckim troszkę się ruszyło ...Bynajmniej 3/4 moich klientów podpisuje umowy na dniach.
[/qW mazowieckim 170X cisza od lipca a twoi klijenći jakie mają numery na liśćie