Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15431 odpowiedzi na ten temat

#6361 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 04 sierpień 2011 - 13:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie. Czy po podpisaniu umowy mogę zrezygnować z jednej badz dwóch maszyn i przesunąć te pieniądze np. na droższy ciągnik ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:16
  •  

#6362 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 19:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W mazowieckim tez przesuwają o 3 miechy <_< Pierwsza poprawka była w połowie maja, wniosek z początku siódmej setki.

#6363 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 20:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A moich rodziców cały czas wzywają do poprawek jutro pewnie ostatnie i do warszawy coś czuje że nie długo umowa :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6364 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 20:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wczoraj też starszy dostał o przesunięciu... nr. 95x mazowieckie

#6365 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 20:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dziś przyszło pismo o przesunięće umowy o 3 mieśące Woj.Mazowieckie nr 66X ;[

#6366 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:00

umowa podpisana jakis czas temu maszyny zakupione sa jakies formularze do wniosku o platnosc i w zlaczniku wyczytalem :

16. Zaświadczenie o spełnianiu minimalnych standardów co do higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie w zakresie objętym operacją - wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii (w przypadku, gdy odrębne przepisy prawa określają, jakie warunki powinny być spełniane przy realizacji inwestycji objętej operacją) - oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot, który wydał dokument lub pracownika Agencji;
17. Informacja o stanie przestrzegania wymagań ochrony środowiska wystawiona przez WIOŚ (w przypadku, gdy odrębne przepisy prawa określają, jakie warunki powinny być spełniane przy realizacji inwestycji objętej operacją) - oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot, który wydał dokument lub pracownika Agencji;
18. Pozwolenie zintegrowane (w przypadku, gdy odrębne przepisy prawa określają, jakie warunki powinny być spełniane przy realizacji inwestycji objętej operacją) - kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot, który wydał dokument lub pracownika Agencji;
19. Opinia powiatowego inspektora sanitarnego, co do zgodności z warunkami sanitarnymi określonymi przepisami Unii Europejskiej w zakresie objętym operacją (w przypadku, gdy odrębne przepisy prawa określają, jakie warunki powinny być spełniane przy realizacji inwestycji objętej operacją) - kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot, który wydał dokument lub pracownika Agencji;

to gdy kupilem tylko sprzet to nie musze ?

Z mleczarskiego miales umowe??
jesli tal to raczej tego typu dokumenty musza byc zalaczone

#6367 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie wiem czy dobrze słyszałem ale kolega mi mówił że w tym roku ruszy kolejny nabór na modernizacje ????? prawda to jest ???? słyszeliście coś o tym ??????

#6368 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:17

Mam pytanie. Czy po podpisaniu umowy mogę zrezygnować z jednej badz dwóch maszyn i przesunąć te pieniądze np. na droższy ciągnik ???

oczywiście, lecz suma netto nie może przekroczyć 10% (powyżej 10% trzeba uzasadnić) ceny zadeklarowanej na ofertach. trzeba też pamiętać że należy naj najszybciej poinformować ARiMR o zmianach w zestawiniu rzeczowo finansowym.

Nie wiem czy dobrze słyszałem ale kolega mi mówił że w tym roku ruszy kolejny nabór na modernizacje ????? prawda to jest ???? słyszeliście coś o tym ??????

nierealne, dopieru w 2014 roku na MGR ;[

#6369 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie wydaje mi się aby to była prawda. Gdyż następne fundusze będą dopiero po ustaleniu budżetu Unii, a rozmowy w tej sprawie jeszcze się nie zaczęły.

#6370 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli przyszło Ci takie pisemko to wyglada na to że składałeś wniosek do 17 stycznia tak?? Jako producent melka, wiec nic dziwnego że takie dokumenty potrzebują.
A co do kolejnego naboru, to i mi sie ostatnio obiło o uszy że być może w 2012 roku bedą pieniądze na modernizacje, wiec kto wie, trzeba czekać. Narazie niech skończą jedno:)

Edytowany przez gumaa87, 05 sierpień 2011 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6371 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych [quote name='gumaa87' timestamp='1312576959' post='767265']
Jeśli przyszło Ci takie pisemko to wyglada na to że składałeś wniosek do 17 stycznia tak?? Jako producent melka, wiec nic dziwnego że takie dokumenty potrzebują.
A co do kolejnego naboru, to i mi sie ostatnio obiło o uszy że być może w 2012 roku bedą pieniądze na modernizacje, wiec kto wie, trzeba czekać. Narazie niech skończą jedno:)
[/qu

tylko 16 moze byc potzebna jesli zakupiony sprzet bedzie mial bezposredni kontakt ze zwierzetami np woz paszowy

#6372 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 19:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie numer 90X dostał przesunięcie o 3 miesiące. Ciekawe czy i 26XX dostanie ;p

#6373 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 07 sierpień 2011 - 09:33

Mazowieckie numer 90X dostał przesunięcie o 3 miesiące. Ciekawe czy i 26XX dostanie ;p

nie dostałeś pisma o przesunięciu, tylko o tym że do tego terminu bedzie napewno tówj wniosek rozpatrzony. Mialem taka samą sytuacje. dostalem takie samo pismo jak ty pismo 19 lipca a 1 sierpnia przyszlo mi pismo o złożenie poprawek. Poprawki zawiozlem 5 sierpnia, i za 3 tygodnie kazali mi sie zgłosic do podpisania umowy. Dodam że wniosek składałem w głównym biurze powiatowym, a ropatrywany jest zupełnie gdzie indziej. Stąd takie rozbieżności, biuro powiatowe wysyla ze za3 m-c a tak naprawde oni nawet nie wiedzą że twój wniosek, który jest zupełnie w innych oddziale regionalnym, może byc juz rozpatrywany.

Kolego tytusT1, to kiedy składałeś ten wniosek w koncu?? i co kupiłeś

#6374 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 18:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Uzasadniał ktoś z was zakup : pług obrotowy 3 skibowy ,siewnik zbożowy 3 metrowy ,rozrzutnik obornika o ładowności 6000kg ,agregat uprawowy 3 metrowy , przyczepa rolniczej o ładowności 8000 kg . W odniesieniu do produkcji mleka i mógł by wrzucić tu na forum był bym bardzo wdzięczny :)

#6375 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 23:19

Uzasadniał ktoś z was zakup : pług obrotowy 3 skibowy ,siewnik zbożowy 3 metrowy ,rozrzutnik obornika o ładowności 6000kg ,agregat uprawowy 3 metrowy , przyczepa rolniczej o ładowności 8000 kg . W odniesieniu do produkcji mleka i mógł by wrzucić tu na forum był bym bardzo wdzięczny :)

W życiu nie kupisz tego na prod. meczną, ponieważ te maszyny nie przyczyniają sie do poprawienia wydajności twoich krów. Osobiście próbowalem wziąść ciagnik na produkcje mleczna. argumenowalem ze nie mam czym kosic łąk, robic siano kiszonki, kiszonki z kukurydzy itp. niestety usłyszałem właśnie to zdanie " zakup ciagika nie spowoduje zwiekszenia wydajności mleka w pana oborze" :) Ale życze powodzonka, kto nie walczy ten nie wygrywa:)

#6376 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 05:18

Z mleczarskiego miales umowe??
jesli tal to raczej tego typu dokumenty musza byc zalaczone

nie zasadniczy nabór.

#6377 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:04

W życiu nie kupisz tego na prod. meczną, ponieważ te maszyny nie przyczyniają sie do poprawienia wydajności twoich krów. Osobiście próbowalem wziąść ciagnik na produkcje mleczna. argumenowalem ze nie mam czym kosic łąk, robic siano kiszonki, kiszonki z kukurydzy itp. niestety usłyszałem właśnie to zdanie " zakup ciagika nie spowoduje zwiekszenia wydajności mleka w pana oborze" :) Ale życze powodzonka, kto nie walczy ten nie wygrywa:)

To się w głowie nie mieści, przecież nie ma takich maszyn i urządzeń które same podniosą wydajność mleczną krów, ktos powie wóż paszowy ale co komu po nim jak nie będzie miał czym i co do niego wrzucić. dojarka też głupi pomysł, nie sprawi że krowa z 4tyś wskoczy na 7tyś.

#6378 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 10:06

To się w głowie nie mieści, przecież nie ma takich maszyn i urządzeń które same podniosą wydajność mleczną krów, ktos powie wóż paszowy ale co komu po nim jak nie będzie miał czym i co do niego wrzucić. dojarka też głupi pomysł, nie sprawi że krowa z 4tyś wskoczy na 7tyś.

Dokładnie tak jak mówisz:) w lubelskim gdzie składalem wniosek, to z produkcji mleczarskiej przeszły tylko te wnioski które byly złożone na zakup dojarki. Ponadto, rolnik który złozył wniosek na mleczarstwo i sie nie załapał bo miał "złe" maszyny wpisane, to tracił możliwość składania wniosku w terminie po 17 stycznia na zwykły nabór...:/ pomimo iż prowadze produkcje mleczarską, to nie ryzykowałem i zlozylem wniosek na zwykłym naborze po 17 stycznia

Edytowany przez gumaa87, 08 sierpień 2011 - 10:06.

#6379 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 13:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co Wy pier.olicie!!!! na mleczarstwo przechodzą wszystkie maszyny! Oczywiście nie przejdzie kombajn do buraków, ale ciągnik przyczepa agregat pług itd. przechodzi bez problemów, od dawna to wiadomo... i nie wiem skąd macie info, że są jakiekolwiek z tym problemy :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6380 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 16:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No stad że akurat ludzie próbowali i nie przechodziło. a Ty próbowałeś, czy tylko gadasz co gdzieś usłyszałeś...