Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#6161 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 09:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Piotrlubelskie u kolegi sprawdzali tabliczki znamionowe i tablicę informacyjną.Natomiast u mnie nie było żadnej kontroli,kasę wypłacili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:05
  •  

#6162 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 10:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ogólnie jakiś pasztet. Dwa razy poprawki i myslałem że jest ok ale jednak nie jest

Każą mi uzasadniać 80 km ciągnik (mam tylko niestety 7 ha)mam dzierżawy jednak bez umowne i nie widac bym mógł zmienić na umowy.
Beczkowóz 5 tys. przejdzie, rozrzutnik przejdzie a ciągnik chca dać 40 -50 koni upadli na głowę w jaki sposób mam ciągnąc ten rozrzutnik i beczke jednak wszelkie wyjasnienia nie skutkuja czy macie może jakieś inne rozwiazanie oprócz umów na dzierżawe jak to zmienić by dostac większy ciągnik ?

#6163 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 06 lipiec 2011 - 12:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli masz ciężkie ziemie i jakieś górki to napisz ze 40-50km nie jest wystarczające...
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6164 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 13:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tłumaczyłem tak przez telefon ale to nie wystarczy. Mój rozmówca powiedział że mają obostrzenia i takie tłumaczenia nie wystarczają

#6165 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 06 lipiec 2011 - 14:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy już drugi raz proszę was o pomoc w uzasadnienie ekonomiczne ciągnik zetor fortera 105 , rozrzutnik 8t , beczkę 6000l kosiarke 2,6 potinger niewieem jak to ubrać w słowa z góry dzięki

#6166 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napisz coś takiego, że nowy ciągnik zastąpi stary ciągnik i poprawi wygodę (nie wiem czy to istotne). Nowy rozrzutnik przyspieszy wyładunek obornika z płyty gnojowej. Nowy wóz asenizacyjny poprawi i przyspieszy wywożenie gnojownicy. Nowa kosiarka zastąpi i odciąży starą i przyspieszy wykaszanie łąk.
Jakoś tak. Nie jetem pisarzem, ale to co ci podsunąłem może ci pomóc

A tak przy okazji. To prawda, że od 1 lipca zaczynają podpisywać umowy na MGR?

Edytowany przez Kamil1998, 06 lipiec 2011 - 15:09.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#6167 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, czy to prawda że jak ktoś składał na MGR i jest młodym rolnikiem (ma gospodarstwo ok roku) to nie musiał mieć wykazanych 4 ESU ?

#6168 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 06 lipiec 2011 - 18:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to znaczy nie wiem czy zaczynają podpisywać umowy na MGR tylko ta pani co prowadzi mój wniosek to strasznie się czepia szczegółów

#6169 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 18:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zakup ciągnika fortera 105 znacznie przyspieszy terminowe wykonywanie prac polowych co z kolei polepszy zbiory i jakoś otrzymywanych kiszonek(ewentualnie materiałów czy nasienia/ paszy wyższej jakości) Dodatkowo wpłynie w dużej mierze na ekonomie przez mniejsze spalanie jak i awaryjność. Znacznie ograniczy emisje spalin Jak również jest w pełni powiązane z dalszą inwestycją w park maszynowy który wymaga zakupu ciągnika o takiej właśnie mocy

Rozrzutnik przyspieszy wywoź obornika (kompostu) na pola co zapewni terminowe wykonanie orki i siewy. Zastosowanie znajdzie również przy zwózce paszy objętościowej typu kiszonki.

Wóz asenizacyjny pozwoli na samodzielny wywóz gnojowicy z gospodarstwa w dopuszczalnym terminie co znacznie pozwoli zmniejszyć zastosowanie nawozów sztucznych w gospodarstwie

Kosiarka ... (dokładną nazwę wstaw) jest konieczna z uwagi na dość duży areał traw i zapotrzebowanie na kiszonki wysokiej jakości Stara kosiarka ze względu na wiek i wysoką awaryjność nie jedno krotnie uniemożliwiała wykonanie tej pracy w terminie

Co Ty na to??!! Jak chciał Byś coś jeszcze dołożyć albo poprawić to pisz śmiało

aster453 napisz że abyś mógł w pełni korzystać z zaplanowanej inwestycji taki ciągnik jest Ci nie zbędny do współpracy z tymi maszynami i że bierzesz go z myślą o dalszym rozwoju gospodarstwa:) Ewentualnie umowa dzierżawy na 10 lat pisana na kolanie może być o ile dobrze pamiętam (zrobił Byś z kimś z rodziny czy dobrym znajomym a za 5lat i tak będzie po wszystkim)

#6170 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:15

ogólnie jakiś pasztet. Dwa razy poprawki i myslałem że jest ok ale jednak nie jest

Każą mi uzasadniać 80 km ciągnik (mam tylko niestety 7 ha)mam dzierżawy jednak bez umowne i nie widac bym mógł zmienić na umowy.
Beczkowóz 5 tys. przejdzie, rozrzutnik przejdzie a ciągnik chca dać 40 -50 koni upadli na głowę w jaki sposób mam ciągnąc ten rozrzutnik i beczke jednak wszelkie wyjasnienia nie skutkuja czy macie może jakieś inne rozwiazanie oprócz umów na dzierżawe jak to zmienić by dostac większy ciągnik ?

Najlepiej uzasadnić traktor na podstawie ekspertyzy IBMER tylko trzeba to uczynić w inny sposób i się do ciebie nie doczepią... Oczywiście ważne jest też jakie posiadasz ziemie i sprzęt ale jak masz więcej ziemi to masz za pewne za duży sprzęt do traktora 40-50 KM więc musi ci przejść... Dla przykładu moje uzasadnienie wyglądało tak:

Uzasadnieniem ciągnika w przedziale mocy 110-120 KM o którym mowa we wniosku jest charakter prowadzonej produkcji mleczarskiej, posiadanych maszyny oraz struktury agrarnej użytków rolnych.

- Areał użytków rolnych przeznaczonych bezpośrednio do produkcji mleczarskiej składa się z użytków zielonych o powierzchni ok. 8 ha, dodatkowo ok. 2 ha kukurydzy oraz 2,5 ha jęczmienia. W gospodarstwie uprawiane są buraki cukrowe oraz pszenica ozima i jara. Uprawy te służą również do produkcji mleczarskiej ponieważ po przerobie buraków cukrowych otrzymuje się wysłodki buraczane, które są zakiszane i następnie przeznaczane są na paszę, natomiast słoma z uprawy pszenicy jest przeznaczona jako ściółka w oborze gdyż słoma zebrana z 2,5 ha jęczmienia jest przeznaczona jako jeden ze składników pokarmu dla krów i nie jest stosowana jako ściółka dla zwierząt.
- Gospodarstwo posiada sprzęt, który wymaga mocy ciągnika 110-120 KM. Sprzętem posiadanym jest brona aktywna szer. 3 m i gruber szer. 3 metrowy. Teren użytków rolnych znajdują się głównie na średnich i ciężkich gliniastych ziemiach przez co uprawa tych gleb jest trudniejsza. Posługując się ekspertyzą IBMER 2008 załącznikiem nr 3 i tabelą VI zapotrzebowanie mocy na w/w maszyny wynosi odpowiednio dla:
1) Brony aktywnej 15-27 kW na jeden metr roboczy co przy długości 3 metrów i założeniu średniego zapotrzebowania 21 kW daje to zapotrzebowanie mocy ciągnika do ok. 85 KM uwzględniają 20% nadwyżkę ciągnik może być o mocy 102 KM. Według producenta tej maszyny wykorzystanie jej właściwości w pełni jest możliwe z ciągnikiem o mocy 95 kW (130 KM).
2) Gruber 20-38 kW na jeden metr roboczy co przy długości 3 metrów i założeniu średniego zapotrzebowania 29 kW daje to zapotrzebowanie na ciągnik o mocy 118 KM uwzględniając 20 % nadwyżkę ciągnik może być o mocy 141 KM.

Warunki pracy tych dwóch maszyn są różne i zależą od warunków glebowych dlatego obliczając średnią moc dla tych maszyn zapotrzebowanie mocy ciągnika wynosi 121,5 KM.

Dodatkowo posiadany sprzęt charakteryzuję się dość dużym zapotrzebowaniem na udźwig oraz większym gabarytowo ciągnikiem tak aby sprzęt nie powodował nie stabilności ciągnika co ma wpływ na bezpieczeństwo pracy i jazdę. Rynek ciągników jest dość szeroki ale pewne zasady są stałe i dlatego wraz ze wzrostem udźwigu, wielkości i masy ciągnika rośnie jego moc. Dodatkowo po uprawie buraka cukrowego jest wykonywana orka zimowa. Termin tego zabiegu i pora nie jest zależna od rolnika ponieważ zbiorem buraka zajmuje się cukrownia i to ona ustala termin wykopu i odbioru surowca. Takie działanie często powoduje wykonanie orki w ciężki warunkach glebowych jakie panują późną jesienią co powoduję duże zapotrzebowanie mocy ciągnik.

Trochę dużo ale mają czas aby czytać w agencji... Tylko nie kopiować w słowo w słowo bo na to są prawa autorskie...B) Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 06 lipiec 2011 - 20:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6171 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:16

Zakup ciągnika fortera 105 znacznie przyspieszy terminowe wykonywanie prac polowych co z kolei polepszy zbiory i jakoś otrzymywanych kiszonek(ewentualnie materiałów czy nasienia/ paszy wyższej jakości) Dodatkowo wpłynie w dużej mierze na ekonomie przez mniejsze spalanie jak i awaryjność. Znacznie ograniczy emisje spalin Jak również jest w pełni powiązane z dalszą inwestycją w park maszynowy który wymaga zakupu ciągnika o takiej właśnie mocy

Rozrzutnik przyspieszy wywoź obornika (kompostu) na pola co zapewni terminowe wykonanie orki i siewy. Zastosowanie znajdzie również przy zwózce paszy objętościowej typu kiszonki.

Wóz asenizacyjny pozwoli na samodzielny wywóz gnojowicy z gospodarstwa w dopuszczalnym terminie co znacznie pozwoli zmniejszyć zastosowanie nawozów sztucznych w gospodarstwie

Kosiarka ... (dokładną nazwę wstaw) jest konieczna z uwagi na dość duży areał traw i zapotrzebowanie na kiszonki wysokiej jakości Stara kosiarka ze względu na wiek i wysoką awaryjność nie jedno krotnie uniemożliwiała wykonanie tej pracy w terminie

Co Ty na to??!! Jak chciał Byś coś jeszcze dołożyć albo poprawić to pisz śmiało

aster453 napisz że abyś mógł w pełni korzystać z zaplanowanej inwestycji taki ciągnik jest Ci nie zbędny do współpracy z tymi maszynami i że bierzesz go z myślą o dalszym rozwoju gospodarstwa:) Ewentualnie umowa dzierżawy na 10 lat pisana na kolanie może być o ile dobrze pamiętam (zrobił Byś z kimś z rodziny czy dobrym znajomym a za 5lat i tak będzie po wszystkim)

dzieki masz głowę do opisywania maszyn mówisz że dzierrzawę na 5 lat popytam znajomych sporo chektarów mam w dzierrzawie tylko na słowo zapytam może się zgodzą

#6172 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możesz dopisać że poprawi bezpieczęństwo prac ja miałem tak napisane do swojego ciągnik i także do innych maszyn i nie było żadnego problemu przy pierwszych poprawkach ;)

#6173 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 06:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No cóż spróbować muszę z dzierżawą zmienić w umowy moze się uda chociaż będzie cięzko.
Ale niemniej jednak dziękuje @rafa007

Edytowany przez aster453, 07 lipiec 2011 - 06:14.

#6174 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 17:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak tam z umowami w mazowieckim?

#6175 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w Podlaskim ostro podpisują umowy drukarka nie stygnie w BWI Białystok ja podpisałem umowę wczoraj dzisiaj zamówiłem tablice już

#6176 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mazowieckie powiedzieli że są zajęci MR ale podpisywać umowy już mogą wiec trzeba czekać

#6177 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Małopolska koledzy z numerkami 1x i 3x podpisali juz umowy;)

#6178 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w Mazowieckim słyszałem że ciężko jest uzyskać bęczkę do gnojowicy

#6179 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj dzwonilem do agencji i pani która prowadzi mój wniosek powiedziała że nie wie kiedy będą umowy podpisywać bo zajeli się młodym rolnikem. Woj.Mazowieckie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6180 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Umowa podpisana -łódzkie nr.25x.
Napiszcie gdzie taką tablicę się zamawia i ile kosztuje.