Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#6001 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 13:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja mam numer 10xx a na poprawki dostałem z 5 tygodni temu a cisza a na jesien mi maszyny sa potrzebne czy ktos już podpisał umowe z armir???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:53
  •  

#6002 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzis podpisano umowe czas na realizacje do konca pazdziernika

#6003 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak to do konca października? ja mam np rozbite na dwa etapy ze pierwszy etap w przyszlym roku a drugi za dwa lata to co jak podpisze umowe to chyba mi nie dadza terminu do konca tego roku hehehe :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6004 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 czerwiec 2011 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A kto niby powiedzial ze oni daja Ci terminy??? :P Gdzie to wyczytales?
My tez mamy na dwa etapy termin mielismy od poczatku wpisany na koniec pazdziernika br. a nastepny etap do konca listopada 2012 :P

#6005 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak moze dzierzawic, do sredniej wojewodzkiej czyli jakies 6 ha musi jeszcze miec ale powiedzcie mi czy da rade do piatku wyrobic sie z tym wnioskiem? ile mniej wiecej zajelo wam to czasu? i kto moze mu pomoc w szybkim i sprawnym wypelnieniu takiego wniosku

Edytowany przez arko2255, 17 czerwiec 2011 - 20:39.

#6006 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych do piatku to jeszcze tydzień, więc spokojnie nawet sam to pyknie, a jak coś bd. nie tak to potem poprawki :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#6007 Share markus1703

markus1703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 22:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam koledzy :) Jestem z woj. mazowieckiego, miejsce 29XX, w połowie maja dostałem pierwsze poprawki, nastepnego dnia zawiozlem dokumenty, jednak doszukała sie pani w ARiMr (bardzo niemiła) jeszcze paru błedów. 20 maja zawiozłem wszytskie poprawki i kazała czekac... Do tej pory cisza- powiediząła ze zejdzie z podpisywaniem ok 3 miesiecy bo musza zajać sie mlodym rolnikiem tzn wypłatami. Podobno dyrektor arimr kazął najpierw zajac sie premiami. Składałem na NH6090, pług 5x50, brone talerzowa 4m, woz asenizacyjny. Dodam ze mam ok 60ha ziemi, 40tys kwoty, oraz to ze rok temu wziałem 2 nowe NH w przedziale mocy 80-105KM, opryskiwacz, siewnik z agregatem, wały 6m. Po ukazaniu sie listy kazali zamawiac sprzet i tyle, powiedzieli ze bedzie to kwalifikowane do wypłat. Faturka musi byc po 28 lutym (ukazanie sie list). W poprawkach musialem uzasadnic jak tak duzy ciagnik wpłynie na rozwoj sektora mleczarkiego i takie tam z hipoteki. Bdezie jak bedzie, wczoraj przyprowadzielm caly sprzet na podworko i spokojnie czekam. Miejmy nadzieje ze nie odrzuca i w miare szybko umowe sie podpisze.

aaaa i jeszcze mam jedno pytanko... nie wiecie moze, czy jezeli nie przeszedłby kontrol;i technicznej ów ciągnik, to odrzucają cały wniosek czy tylko ów ciągnik??

#6008 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 08:21

Witam koledzy Jestem z woj. mazowieckiego, miejsce 29XX, w połowie maja dostałem pierwsze poprawki, nastepnego dnia zawiozlem dokumenty, jednak doszukała sie pani w ARiMr (bardzo niemiła) jeszcze paru błedów. 20 maja zawiozłem wszytskie poprawki i kazała czekac... Do tej pory cisza- powiediząła ze zejdzie z podpisywaniem ok 3 miesiecy bo musza zajać sie mlodym rolnikiem tzn wypłatami. Podobno dyrektor arimr kazął najpierw zajac sie premiami. Składałem na NH6090, pług 5x50, brone talerzowa 4m, woz asenizacyjny. Dodam ze mam ok 60ha ziemi, 40tys kwoty, oraz to ze rok temu wziałem 2 nowe NH w przedziale mocy 80-105KM, opryskiwacz, siewnik z agregatem, wały 6m. Po ukazaniu sie listy kazali zamawiac sprzet i tyle, powiedzieli ze bedzie to kwalifikowane do wypłat. Faturka musi byc po 28 lutym (ukazanie sie list). W poprawkach musialem uzasadnic jak tak duzy ciagnik wpłynie na rozwoj sektora mleczarkiego i takie tam z hipoteki. Bdezie jak bedzie, wczoraj przyprowadzielm caly sprzet na podworko i spokojnie czekam. Miejmy nadzieje ze nie odrzuca i w miare szybko umowe sie podpisze.

aaaa i jeszcze mam jedno pytanko... nie wiecie moze, czy jezeli nie przeszedłby kontrol;i technicznej ów ciągnik, to odrzucają cały wniosek czy tylko ów ciągnik??

Z całym szacunkiem ale jeśli dostaniesz ten sprzęt na sektor mleczarski to tylko będzie potwierdzać bzdurę takiego działania bo to od razu widać, że prowadzisz typową produkcje roślinną nawet nie jest to po połowie... Brak słów... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 18 czerwiec 2011 - 08:22.

#6009 Share markus1703

markus1703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 09:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no mam nadzieję ze niedługo sie okaże... Moze i masz racje, ale znam wieksze bzdury, kótre mają miejsce w poblizu. Niby sprzęt na roślinna, ale całą resztę sprzetu (typu rozrzutnik, woz paszowy, przyczepa do kiszonek, prase, itd) mam i to w miare nowe. Zobaczymy w sumie. Na pewno poinformuje jaki wynik...
A jak odnosnie mojego pytania?? jezeli np ciagnik nie przeszedłby kontroli technicznej to odrzucają cały wniosek czy moze tylko własnie ten ciągnik (to co nie pasuje) pozdrawiam.

#6010 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 czerwiec 2011 - 13:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wczoraj do mnie dzwoniła babka sprawdzająca wniosek że wysłała poprawkę, tzn abym dokładniej uzasadnił zakup maszyn np po co mi pług 4*40 eżeli mam już stary 3*30 albo po co mi prasa zwijająca jak mam prasę ... kostkującą:D Albo tur do mojego gospodarstwa że za duży wybrałem tzn 800 kg a należy mi się 550. Dodam że na mleczarstwo, mam ponad 30 ha 18,5 esu i 156 tys kwoty. Sama powiedziała że śmiesznie te poprawki wyglądają ale muszę uzasadnić i koniec. I że termin realizacji mi wpisze do umowy na sierpień a jak bym się nie wyrobił to się zmieni. Tak że umowa chyba coraz bliżej do podpisania. Dodam że z łódzkiego jestem i na 2x miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6011 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 15:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oczywiście że odrzucą tylko ciągnik a nie cały wniosek.

#6012 Share markus1703

markus1703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 18:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych uff no to mnie pocieszyles;)

#6013 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w poniedziałek ostatnie poprawiki i może jeszcze w czerwcu podpiszę umowę :) 20** w lubelskim... niezłe maja tempo :D

#6014 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ocena techniczna juz byla? Bo i my tez zawiezlismy juz raczej ostatnie poprawki z tydzien temu, i stwierdzila pani, ze za miesiac moze bedzie juz ta weryfikacja. Numer 21xx w mazowieckim :/
A przypominam ze to juz 3 poprawki w przeciagu miesiaca mielismy :/
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#6015 Share kristofweid

kristofweid

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wóda,laski,koks!

Napisany 19 czerwiec 2011 - 12:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Poprawki w ofercie to kiedy można dokonac i czy w ogóle można?

#6016 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W ofercie nie robisz poprawek oferte skłądasz jako załcznik. Sprecyzuj pytanie. Napisz co chcesz zmienic.

#6017 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:11

w poniedziałek ostatnie poprawiki i może jeszcze w czerwcu podpiszę umowę :) 20** w lubelskim... niezłe maja tempo :D

bogdan skąd jeseś a jakie maszyny bierzesz bo ja jestem dużo wcześniej a coągle cisza a dodam że matka która złożyła wniosek ma krowy i ziemie a nie ma na siebie adnego sprzętu więc ci z agencji powinni to uwzględnić

#6018 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem z gminy Chełm, a biorę teraz drobiazgi: wóz paszowy, zgrabiarkę do siana, bronę talerzową oraz agregat prądotwórczy. Wnosek robi mi firma, więc nie specjalnie wiem co i jak, bo w większości spraw ARiMR się kontaktował bezpośrednio z firmą.

#6019 Share kristofweid

kristofweid

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wóda,laski,koks!

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chodzi mi o to że w swojej (ofercie) mam wpisaną ładowarka!Po głębokim zastanowieniu i weryfikacji stwierdziłem ze najbardziej przydatny byłby mi mały ciągnik z ładowaczem!Czy takiej zmiany można dokona i w jaki sposób?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6020 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 czerwiec 2011 - 14:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych teoretycznie raz mozesz zminic zestawienie rzeczowo finansowe bez polecenia arimr czyli kiedy chcesz ale ogólna suma wniosku i cel nie moze sie zmienic