Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#581 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak sie zadatkuje maszyny a pozniej cos nie pojdzie i sie nie podpisze umowy z agencją? to lipa bedzie. to Ty bialy2005 targowales sie i zadatkowales te maszyny juz jak brales oferty czy kiedy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:35
  •  

#582 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No panowie z tego co słyszałem to od 3 grudnia bd mogli składać wnnioski ;d:) Ja juz prawie wnioosek Gotowy mam B) Jak sądzicie jakie są szanse ;)? Słyszałem ze Kwota mleczna jest doś warzna :)

#583 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Biały trochę masz racji bo to oczywiste że ceny troche pójdą do góry ale niema co robić paniki.
Dzwoniłem właśnie do dwóch dilerów JD i jednego Amazone. I to że amazone drożeje było wiadome od dawna ale krone bedzie po takiej samej cenie, część maszyn pójdzie w góre, a cześć nie.
JD ma też coś podrożeć ze względu na ostatni nabór ale sami nie wiedzą o ile i twierdzą ze 5% to jest absolutne maximum o ile by podnieśli ceny, bo każdy poleci po new holanda i niemoga i tak drogiego JD jeszcze dorżej cenić, więc twierdzą że to na tyle małe kwoty żeby sobie tym głowy nie zawracać, wszyscy twierdzą żeby żadnych zaliczek nie robić. Mówią że teraz euro jest drogie i wystarczy żeby staniało o 10-20gr żeby na to samo wyszło, co teraz zaliczkować przed podwyzkami i po wysokim kursie euro. Poza tym jak ruszą zakupy to każdy bedzie się starał mieć jak najkorzystniejszą cenę a nie zawyrzać cenniki bo klient pójdzie gdzie indziej, powinny być promocje cenowe i dokładane wyposażenie.

Wszyscy trzej odradzali zaliczkowanie tylko czekać spokojnie bo napewno po tyle samo się kupi, teraz jest szał bo każdy chce składać wniosek ale po selekcji jak połowę odżuca to okaże się ze klientów jest mniej i to oni będą się strać żeby jak najwięcej sprzętu sprzedać, a nie cenić się nie wiadomo ile.

Więc spokojnie z tymi zaliczkami bo każdy jak trochę zawyży oferte to ze swojej kieszeni na pewno nie dołoży a może kupi i taniej.
To tak jak z kontraktacją rzepaku, ci ze słabymi nerwami zakontraktowali po dobrej cenie a potem płakali że musza za pół darmo oddawać bo o dziwo cena jeszcze bardziej zdrożała. Tu może być odwrotnie i kupi sie po tyle samo albo i taniej po uwzględnieniu mniejszego kursu euro i promocji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie przepraszam ze post pod postem ale.
Chciałbym zapytać o to.
Jestem Mleczarzem Posiadam 130 tys kwoty mlecznej ;) Chowam krowy bydło mleczne i mięsny wszystkiego mam około 60 sztuk :) i posiadam do tego 20 H swojej ziemi ;)I Posiadam 36 lat.
Do ilu KM moge wziąść ciągnik , jak na razie Wybrałem Zetora Proxima 9540 Power , rozrzuntik obornika Metal Fach 6 ton i rozsiewacz nawozu Unia brzeg 500 KG Nie bd problemu z przyzznaniem ? nie za duzo KM ?
I drugie pytanie Za co sa otrzymywane Punkty ?> . Pewnie pisaliście w tematach wyzej ale czytałem i nie widziałem B)
I czym mam jakies szanse na przyznanie ?

#585 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja negocjowałem przez prawie miesac odl istpada przeciagałem zadatkowanie. ale ja to biore na róznicowanie wiec juz tylko czekam na umowe myslałe ze przed swietami podpisze ale jak widze to pewnie póznij. Wszytko mam juz załątwioe wiec na co miałbym czekac jak teraz mozna kupic w dobrej cenie ;) Co do zadatkowywyania przed rozpatrzeniem wniosku to firmy ida na taki ukłąd ze jak nie przejdzie wniosek to oddaja zalicze ale to jedyny warunek oddania zaliczki. W taki sposób ja i kuzyn zadatkowywalismy sprzet na MGR 2009.
Moze w JD tak bedzie bo tam głownie cena euro sie liczy ale co do maszyn w złotówkach to juz jest inna sytuacja. ja zadatkowałem tez maszyny w euro fella, ładowacz i rozsiewacz amazone ale mam zaliczke w EURO nie złotówkach. jak juz wiecie, zetor od stycznia do góry, unia do góry wiec i inne firmy tez nie beda sie czauc tylko podniosa. Moze 5-10% ale na sumie 400tys masz 20-40tys to chyba gra warta swiczki. Nie sieje paniki ale czasem warto przemyslec sprawe :)

#586 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli tak jak pisałem wczesniej tylko polskie bardziewia podrożeją, porządne marki są w euro więc wystarczy sie wstrzymać z zakupem do kożystnego kursu euro i po sprawie. Jak ty już musisz kupić maszyny to jasne że sie spieszysz przed podwyżkami, ja tak samo kupiłem już rozsiewacz amazone i kilka innych gratów żeby uniknąć podwyżek bo i tak najpóxniej w marcu muszę je mieć a realizacja też trochę trwa więc później jak styczeń to też nie odciągnę.

Ale tu mówimy o MGR gdzie pierwsze zakupy będą na przełomie lato-jesień do tego czasu euro spadnie bo tak co roku jest. Zaliczkowanie na poł roku do przodu niema sensu, wolę żeby mi pieniądze procentowały na lokacie i spokojnie poczekam aż euro stanieje i wtedy kupię.

#587 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do kursu euro to nikt nie zagwarantuje że na pewno stanieje, kurs 4zł/1eur jest w miarę realny, ale równie dobrze może stanieć ale i równie może zdrożeć bo chyba pamiętacie kurs rzędu 4.7-4.8

#588 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Euro było też po 2,8zł.
Podwyżkę o 5% cen rekompensuje spadek euro o 20gr. Niebędzie większych podwyżek to jest pewne, natomiast jak euro pdrożeje to trzeba sie wstrzymać z zakupem, bo skoro ktoś do dziś jakoś gospodarzy to dlaczego nagle by nie mógł pół roku albo rok jeszcze na tym samym sprzęcie przepracować?

Wystarczy sie wstrzymać z zakupami do spadku ceny euro i wtedy kupić, euro zawsze tanieje w okresie kiedy przelicza się po jakim kursie są polskie dopłaty.

Ale to tylko moje zdanie jak ktoś lubi zamrażać pieniądze zanim jeszcze złożył wniosek nie mówiąc o rozpatrzeniu i wiązać się z jednym sprzedawcą to jego sprawa. Ja cenie sobie wolność wyboru i mieć procentującą gotówkę na lokacie. A zakup maszyn moge odciągać dotąd aż będe zadowolny z cen, bo nie amam noża na gardle że z dnia na dzień muszę wymienić maszyny.

#589 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do wysokości kursu euro to od 1 stycznia 2003 do dnia dzisiejszego
wartość najwyższa - 4,9149 zł (2004-03-01).
wartość najniższa - 3,2026 zł (2008-07-31).

więc nie wiem skąd się wzięło te 2.8

#590 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a ja mam takie pytanko koledzy jesli zloze wniosek na ciagnik dajmy na to 100 km za jakies 170 tysi i w ogercie bede mial nowy ciagnik to czy moge kupic uzywany o takich parametrach i mieszczacy sie w odpowiedniej kwocie ? (jesli takie pytanie juz bylo to przepraszam ) Prosze o odpow:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kujawsko -Pomorskie Oddział Toruń.
Podobno kasy jest na 800 wniosków przy średniej kwocie dofinasowania.
Z tego co słyszałem od dilerów na Kuj-Pom (np Korbanki) to mleczarzy jest bardzo dużo
i większość idzie na pełną stawkę .
Sam mam tylko produkcję roślinną i się zastanawiam czy warto po tych dwóch tygodniach składać wniosek .

#592 Share zetor7245

zetor7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Viril tez jestem z kuj Pomorskiego I odział toruń ;)I jestem Mleczarzem ;) ciekae jak to wyjdzie :)

#593 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

a ja mam takie pytanko koledzy jesli zloze wniosek na ciagnik dajmy na to 100 km za jakies 170 tysi i w ogercie bede mial nowy ciagnik to czy moge kupic uzywany o takich parametrach i mieszczacy sie w odpowiedniej kwocie ? (jesli takie pytanie juz bylo to przepraszam ) Prosze o odpow:)

Bez problemu możesz zmieniać używany na nowy i odwrotnie. Na niewielkie zmiany agencja zwykle przystaje jeżeli to nie zmienia gruntownie celu inwestycji np. jeżeli we wniosku masz że kupisz ciągnik za te 170tyś a potem kupisz go za 150tyś to za te 20tyś możesz wziąć np. pług.

#594 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak to jest bo się kłócę z tatem. Pula 300tys to jest jednorazowo na MGR czy na cały okres PROWu 2007-2013? Że jeśli ktoś poprzednim razem złożył na 300 to teraz już nie może
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#595 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak to jest pula na lata 2007-2013 tylko raz mozna ja wykorzystac ;)

#596 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli wliczę 6 cieląt na koniec grudnia aby osiągnąć 4 esu. To mogę w styczniu 2 sprzedać. Proszę o odpowiedź.

#597 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 15:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A to takie buty ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#598 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 18:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeżeli wliczę 6 cieląt na koniec grudnia aby osiągnąć 4 esu. To mogę w styczniu 2 sprzedać. Proszę o odpowiedź.

#599 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 18:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wątpie żeby zetor podniósł ceny bo i tak już jest drogi a z wypasem bardzo słabo.a druga sprawa to w wielkopolsce nie będzie już naboru a głównie zetory szły na regjon wielkopolski praktycznie w wielkopolsce zetora ma prawie każdy.jak modernizacja się skończy to ciągniki i maszyny automatyczni stanieją teraz z zwrotem to za kilka lat bez zwrotu będzie taka sama cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mats91 Mi też nie odpowiedziano na podobne pytanie, więc chyba nikt nie wie