Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5901 Share mati1723

mati1723

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 18:57

WARMIŃSKO-MAZURSKIE Dziś dostałem informację telefonicznie że mam się stawić osobiście w Olsztynie w poniedziałek w celu podpisania umowy na (jak to ona pięknie powiedziała) "na zakup maszyn i urządzeń z programu Moderniza..." :D tyle czasu czekałem na te słowa B) ale pisma-decyzji nie przysłali <_< tylko info telefonicznie, może zależy im na czasie...panowie lada dzien i wy podpiszecie umowy ;) ja mam miejsce na liście 5X , w poniedziałek umowa a we wtorek zamawiam sprzęt ;)

a poprawki jakies miales?

Edytowany przez mati1723, 04 czerwiec 2011 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:03
  •  

#5902 Share Felek

Felek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 20:57

A który jesteś na liście jeśli można spytać?

Jestem na liście 44X

#5903 Share szostek1515

szostek1515

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2011 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych marcinffff można wiedzieć na co składałeś czy może na jakąs dojarke bo to chyba w pierwszej kolejności??

Edytowany przez szostek1515, 04 czerwiec 2011 - 21:59.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5904 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 07:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy a maszyne używaną moge kupić przed podpisaniem umowy czy nie ? bo nie mogę tego znaleść na stronie internetowej.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#5905 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 czerwiec 2011 - 09:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No własnie ja tez mam pytanko przypuscmy ze podpisze ta nieszczesna umowe i np na 2 etap mam ciagnik ale bez tura czy np moge kupic ten ciagnik i dolozyc sobie tura bylebym zmiescil sie w kwocie czy tez musze skladac aneks do umowy? Tylko czy po podpisaniu umowy mozna skladac jeszcze aneks? np o dolozenie ladowacza czolowego?

#5906 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:38

a poprawki jakies miales?

miałem 2 krotnie, najpierw w marcu 9 pozycji :blink: do poprawienia/wyjaśnienia i jeszcze w maju 1 pozycja <_< ... naszczęście się udało...

No własnie ja tez mam pytanko przypuscmy ze podpisze ta nieszczesna umowe i np na 2 etap mam ciagnik ale bez tura czy np moge kupic ten ciagnik i dolozyc sobie tura bylebym zmiescil sie w kwocie czy tez musze skladac aneks do umowy? Tylko czy po podpisaniu umowy mozna skladac jeszcze aneks? np o dolozenie ladowacza czolowego?

trudno powiedzieć, ale udaj sie najlepiej do ODR-u albo najlepiej do najbliższej ARiMR i zapytaj, żeby później cyrku nie było <_<

marcinffff można wiedzieć na co składałeś czy może na jakąs dojarke bo to chyba w pierwszej kolejności??

na dojarke nie brałem bo mam juz sprzęt do dojenia w miarę nowoczesny, a maszyny to ciągnik, przyczepa, brona talerzowa, opryskiwacz, wał gładki(już stoi na podwórku), a kolejność przysługiwania to podejrzewam tak jak są beneficjenci kolejno na liście na stronie ARiMR, podobno do KOŃCA CZERWCA WSZYSCY BĘDĄ MIELI PODPISANE UMOWY

#5907 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 13:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A na Mazowieckim podpisują już umowy czy nie ?

#5908 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 05 czerwiec 2011 - 15:40

miałem 2 krotnie, najpierw w marcu 9 pozycji :blink: do poprawienia/wyjaśnienia i jeszcze w maju 1 pozycja <_< ... naszczęście się udało...

trudno powiedzieć, ale udaj sie najlepiej do ODR-u albo najlepiej do najbliższej ARiMR i zapytaj, żeby później cyrku nie było <_<

na dojarke nie brałem bo mam juz sprzęt do dojenia w miarę nowoczesny, a maszyny to ciągnik, przyczepa, brona talerzowa, opryskiwacz, wał gładki(już stoi na podwórku), a kolejność przysługiwania to podejrzewam tak jak są beneficjenci kolejno na liście na stronie ARiMR, podobno do KOŃCA CZERWCA WSZYSCY BĘDĄ MIELI PODPISANE UMOWY

Z ta umowa to napewno wszyscy nie podpisza do konca czerwca u mnie jak narazie cisza dzownili ze mieli wyslac cos ale minelo 2 miesiace i nic, co do zakupu ciagnika z turem to aneks mozna zlozyc tylko przed podpisaniem umowy tak mi powiedzieli w ARiMR w toruniu

#5909 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych po co składać aneks, i tak nie dostaniesz kasy na tego ładowacza po prostu kupujesz go ze swojej kasy, chyba że zawyżyłeś ofertę i dealer ma w swojej ofercie takiego tura i to jakoś ukryjesz wtedy... ciągnik droższy na fakturze a ładowacz np: za 1zł.

a co do aneksów to jak chcesz składać do czegoś czego nie ma??

Aneks jest do konkretnej umowy!!
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#5910 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:59

po co składać aneks, i tak nie dostaniesz kasy na tego ładowacza po prostu kupujesz go ze swojej kasy, chyba że zawyżyłeś ofertę i dealer ma w swojej ofercie takiego tura i to jakoś ukryjesz wtedy... ciągnik droższy na fakturze a ładowacz np: za 1zł.

a co do aneksów to jak chcesz składać do czegoś czego nie ma??

Aneks jest do konkretnej umowy!!

nic dodać nic ująć, jeśli nie złożyłeś oferty na ładowacz, to teraz pozostaje ci wziąść ciągnik w najskromniejszym wyposażeniu i ładowacz w cenie ciagnika podanej na ofercie, ale wątpie żeby w cenie się wyrobić, bo przecież trzeba by było cenę ciągnika wcześniej zawyżyć o co najmniej 20 tysi.zeby na ten ładowacz wystarczyło <_<

Edytowany przez marcinffff, 05 czerwiec 2011 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5911 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych spoko zrobilem tak zeby w razie potrzeby starczylo jeszcze na osprzet a ciagnika napewno nie bede musial brac w najskromniejszym wypasie

#5912 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dobrze aby pisać jak ktoś już dostał umowę do podpisania czy składał na program mleczarski czy ogólny... Znajoma osoba składała na program mleczarski na ciągnik 110-120 KM z turem, siewnik 3 metry, beczkę do wody oraz włókę... Przyszło do uzasadnienie zakupu trzech pierwszych maszyn i za każdym razem zwracają uwagę aby uzasadnić biorąc pod uwagę stado krów... Przykład dotyczący siewnika "proszę uzasadnić zakupu siewnika 3 metry skoro do siania jest 2,5 ha jęczmienia" chociaż oprócz jęczmienia sieje się jeszcze 8 ha pszenicy... Wynika z tego że się czepiają na maszyna i mają one służyć tylko do produkcji mleczarskiej... Trochę mnie to martwi, że tak jest ale uzasadnić zawsze można ale może być ciężko... Czy miał ktoś podobne poprawki i czy rzeczywiście ta weryfikacja maszyn jest tak skonstruowana...

Ps. @marcinffff możesz napisać jaką masz skalę produkcji oraz czy miałeś ten sam problem ze sprzętem? Pozdrawiam

#5913 Share berni02041975

berni02041975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 10:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj dostałem pismo z ARiMR o braku środków finansowych.
Jednocześnie uprzejmie informują iż wniosek będzie podległ weryfikacji.
Uprzejmie informują iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozważa możliwość ewentualnego zwiększenia puli środków finansowych umożliwiającego sfinansowanie jak największej liczby wniosków złożonych w ramach ostatniego naboru z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013

#5914 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 13:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a z łódzkiego ktoś już podpisał umowę? :unsure:

#5915 Share marcin115

marcin115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 17:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A z mazowieckiego podpisal ktos umowe

#5916 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/bedzie-wiecej-na-modernizacje,28208.html

#5917 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:40

Ps. @marcinffff możesz napisać jaką masz skalę produkcji oraz czy miałeś ten sam problem ze sprzętem? Pozdrawiam

było tak, "proszę uzasadnic zakup wszystkich maszyn do kryteriów doboru maszyn..." coś w tym stylu było, musiałbym dokładniej na poprawkę zerknąć, otóż tak, areał mam 40ha, ciągnik zakupiłem 66KM jako pomocniczy-czyli moc mała, jeśli ma sie na stanie podobny ciągnik, lecz jest starszy niż 20 lat to traktuje sie jako "nieistniejący" wyekspolatowany, podobnie jest ze wszystkimi maszynami. Napisałem tak że sprzęt ten nie nadaje sie do dalszej ekspoaltacji ze względu na to że to i tamto, stary , stwarza zagrożenie itp. i przeszło tak mi powiedzieli w ODRze :blink: , wiećej sie nie czepiali z ARiMR,

#5918 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:41

WARMIŃSKO-MAZURSKIE Dziś dostałem informację telefonicznie że mam się stawić osobiście w Olsztynie w poniedziałek w celu podpisania umowy na (jak to ona pięknie powiedziała) "na zakup maszyn i urządzeń z programu Moderniza..." :D tyle czasu czekałem na te słowa B) ale pisma-decyzji nie przysłali <_< tylko info telefonicznie, może zależy im na czasie...panowie lada dzien i wy podpiszecie umowy ;) ja mam miejsce na liście 5X , w poniedziałek umowa a we wtorek zamawiam sprzęt ;)

Skoro kończy się już poniedziałek,to może napisz czy podpisałeś umowę,czy może ktoś Ci żarcik zrobił tym telefonem?

#5919 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie napisze jeszcze coś, byłem dzis na podpisywaniu umowy z rodzicami (beneficjetem jest mój tata), otóż nie zgodziłem sie dziś na podpisanie umowy, dlaczego??? ponieważ w umowie jest napisane że FAKTURA ZAKUPU MASZYN oraz POLECENIE przelewu za maszyny mają byc dostarczone do ARiMR do końca LIPCA!!!!!!! :blink: jak to możliwe????? przecież od podpisania umowy do zakupu maszyn zawsze było max coś koło roku, czy sie mylę?? nie chodzi mi o pieniąze bo mamy gotówke, chodzi o to że od zamówienia niektórych maszyn do przywiezienia na podwórko schodzi czasem 2-3 miesiące!!!! więc jak diler i producent ma sie wyrobic w 1,5 miesiąca???? :blink: jutro udam sie do dilera, pokażę jemu kopię tej umowy z ARiMR i zobaczę co powie diler, bo co będzie jeśli spóźnię sie choćby o 1 dzień???? :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5920 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:14

Panowie napisze jeszcze coś, byłem dzis na podpisywaniu umowy z rodzicami (beneficjetem jest mój tata), otóż nie zgodziłem sie dziś na podpisanie umowy, dlaczego???

Dziwne zachowanie w Olsztynie, pewnie żywcem przepisali termin z wniosku w ogóle nie pytając się czy coś się zmieniło. Bez żadnego problemu można było przesunąć na datę dla was wygodną, a poza tym zawsze można aneksować umowę, jedyny warunek że nie później niż 24 miesiące od podpisania umowy.