Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#561 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:06

Biały skoro brałes MR pare lat temu to już możesz korzystać z Róznicowania. Bo chyba te dwa programy wykluczają się ????

Nic sie nie wylkucza :o jedynie musze zostac jescze do kwietnia na krus :) bo wtedy mija mi 3 lata ale i tak bede nadal starał sie pozostac na krus wiec nie widze tu problemu.

Co do zadatkowania ja wiem tyle ze na ciagniku w 2009 zaoszczedziłem koło 20tys bo akurat mam kontakt z ludzmi którzy kupowali póznij po ruszeniu realizacjoi MGR z 2009 i płącili wiecej za ciagnik o mnijszej mocy tej samej serii.

Co do rejonizacji to akurat piomar ( deler case ) bardzo nie lubi i robi zamieszanie jak pojawi sie case z innej firmy na ich terenie ( po takich akcjach dyrekcja case nakłąda kary na delera który sprzedał w nie swój rejon, oddaje czesc lub cały zarobek) Po akcji z moim kuzynem juz teraz nie chca bardzo sprzedac w nasz rejoin a jak juz to za kosmiczna cene ( JXU 85 2009 144tys netto! a taki sam z 2011 w piomarze 135 z wielkim bólem, a NH t5040 taki sam wypas 120netto ostatecznie zadatkowany) . Wiadomo ze rejonizacja nie jest dobra dla rolników ale taka jest polityka firmy i nic na to rolnik nie moze poradzic. Dlatego teraz kupił NH od delera z innego rejonu i negocjowałem podaja oferte drugiego. Akurat ci dealerzy maja inne podejscie i nie robia afery.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:30
  •  

#562 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do ofert taka ciekawostka:
rozrzutnik 6t warfama n-218/P adapter pionowy , na tandemie 51.660!! brutto.
ładowacz Quicke Q35 , 1800kg , łyżka 2.0m i widły krokodyl 1.5 m za 46,125 brutto:)

komentarz proszę.
wschodni koniec mazowsza.

#563 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ładnie zawyzona oferta :o

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:17

ładnie zawyzona oferta :o

byłem w ubiegłym tygodniu wlasnie po ofertę i pytałem o Ciągnik kubota 99km z pełnym wyposazeniem , gosciu mowi z 2010roku za 170.000 brutto oddam , ewentualnie jeszcze z 2 tyś rabatu . na ofercie 192.000 brutto.:)
ciekawe czy utrzymaja takie ceny do jesieni 2011.
wschodni koniec mazowsza.

#565 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych marcos --> nie nie kupowałem.

Może i agrotechnika sprzedała każdego JD na okolicy i jak by mieli powiedzmy 2000zł drożej od innych to pewnie po ,,znajomości'' bym kupił od nich, ale jak różnica będzie 10 000zł to mogą być i z rodziny ale takich prezentów nikomu robić nie będę i kupię gdzie taniej.
Z cenami JD nie bedzie szalał bo polscy dilerzy niby biorą z jednej mety i cenę każdy bedzie miał podobną to wiele firm i handlaży bierze z niemiec np Agromix bierze z niemiec przez Krone.
I niby niemcy mieli by podnosić cenniki bo w polsce jest nabor na MGR? Cena jest stała na kupę sprzętu który jest ściagany z zachodu, teraz każdy handlarz na zamówienie ściagnie dowolną maszynę od niemieckiego dilera.

Drożeć mogą polskie badziewia bo tylko oni maja dobry pretekst do podwyżek.

#566 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja się zastanawiam nad zakupem Agroplusa co wy na to?

#567 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie ten temat!

#568 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale ten agroplus na dofinansowanie:)

#569 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To pytaj jak masz wypełnić i zebrać papiery, żeby Twój wniosek był bez poprawki.

#570 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bialy2005 - takie działanie handlarzy (co do rejonizacji) można podać do UOKIK-u. Jak by tak gościu powiedział np. do mnie - to bym mu to dał delikatnie do zrozumienia. Niestety zmowy cenowe biją nas po kieszeniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam taka sprawa.od razu mowie ze jestem mleczarz i wniosek pisze na same maszyny-ciagnik z turem i sprzet do niego:plug, gruber, rozrzutnik, beczke,moze rotacje i zestaw uprawowo siewny :)bylem dzis u pani co pisze mi wniosek i ona twierdzi ze do kazdej maszyny musze miec wytłumaczenie, uzasadnienie pod kątem produkcji mleka.mowi ze takie tam woz paszowy,beczka czy maszyny zielonkowe to przejdą a z resztą moze byc problem bo one nie wiąża sie bezposrednio z hodowlą tylko z uprawą.jak wytłumaczyc np.zakup pługa czy grubera?

#572 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przecież siejesz zborze albo QQ na pasze dla krów, a czym pole pod te uprawy uprawisz? łopatą i grabiami?

#573 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:07

bialy2005 - takie działanie handlarzy (co do rejonizacji) można podać do UOKIK-u. Jak by tak gościu powiedział np. do mnie - to bym mu to dał delikatnie do zrozumienia. Niestety zmowy cenowe biją nas po kieszeniach.

Mozesz tak sobie teraz pogadac na forum :o Taka jest polityka koncernów przydzielaja dany teren danemu dealerowi i oni tego powinni pilnowac. A ze jedni pilnuja a inni nie to juz inna kwestia.

#574 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli jak mój szwagier ma warzywa i z 12 ha wychodzi mu 39 ESU to znaczy że to źle?

#575 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ma za duże ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#576 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja nie rozumie tych którzy zawyżają oferty. Rozumiem, że chcecie zyskać na nie przewidziane wydatki o których teraz się nie myśli ale ja też kupiłem dodatkowe maszyny, mimo tego, że negocjowałem przy zbieraniu ofert gdzie uzyskałem zadowalającą mnie cenę, a potem po podpisaniu negocjowałem dodatkowe maszyny w cenie całego pakietu który kupowałem u jednego dilera. Dzięki temu miałem dobre ceny i jeszcze w formie gratisu 2 dodatkowe pozycje pod warunkiem zakupu wszystkich maszyn. Które oczywiście kupiłem i jestem zadowolony.

Zaliczki i zawyżanie ofert to nabijanie kasy dilerom i lekkomyślne wydawanie cieżko zarobionych pieniędzy. Mi nikt ot tak nigdy nie dał zaliczki na poczet moich plonów, albo zawyżył stawkę, bo z uni dostanie dopłatę.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#577 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do zawyżania ofert, to my z obecnego naboru (2011) zakup ciągnika planujemy dopiero na przełomie 2012-2013 (a to z racji zapowiadanego na 2012 końca świata, tak żeby na marne kasy nie wydawać Dodany obrazek ) więc jakieś podwyżki mogą być, może też zostać wprowadzony nowy model więc wolę mieć "zarezerwowaną" trochę większą sumę, a przecież oferta nie jest wiążąca

#578 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:48

Mozesz tak sobie teraz pogadac na forum ;) Taka jest polityka koncernów przydzielaja dany teren danemu dealerowi i oni tego powinni pilnowac. A ze jedni pilnuja a inni nie to juz inna kwestia.

Ty też możesz sobie teraz popisać - a może takiej sytuacji nie było.
Na poważnie - zgłoś do UOKIK (dobrze by było jak byś miał jakieś materiały) i zobaczysz co się będzie działo. Trochę firm już się przejechało na zmowach cenowych (sprawdź postępowania przeprowadzone w ostatnim okresie).

#579 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zawyżanie ofert to dobra sprawa.Sam się na tym przejechałem nie posłuchałem dilera przy pisaniu oferty i wziąłem na ofercie model tańszy, niestety w losowaniu kolejności wniosków w agencji miałem troszeczkę pecha ponieważ byłem prawie na końcu listy.Kupno ciągnika przeciągnęło się w czasie zdecydowałem sie na model o klasę wyższy i niestety musiałem róznicę dopłacić ze swoich bo nie było już zapasu kaski z naciąganej oferty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:32

Ja nie rozumie tych którzy zawyżają oferty. Rozumiem, że chcecie zyskać na nie przewidziane wydatki o których teraz się nie myśli ale ja też kupiłem dodatkowe maszyny, mimo tego, że negocjowałem przy zbieraniu ofert gdzie uzyskałem zadowalającą mnie cenę, a potem po podpisaniu negocjowałem dodatkowe maszyny w cenie całego pakietu który kupowałem u jednego dilera. Dzięki temu miałem dobre ceny i jeszcze w formie gratisu 2 dodatkowe pozycje pod warunkiem zakupu wszystkich maszyn. Które oczywiście kupiłem i jestem zadowolony.

Zaliczki i zawyżanie ofert to nabijanie kasy dilerom i lekkomyślne wydawanie cieżko zarobionych pieniędzy. Mi nikt ot tak nigdy nie dał zaliczki na poczet moich plonów, albo zawyżył stawkę, bo z uni dostanie dopłatę.

Ty chyba w innej Polsce zyjesz ;) Bo w mojej okolicy negocjacja to pojecie wzgledne. Za wiele nie zwojujesz przynajmniej jesli chodzi o kilka firm z którymi miałem doczynienie. Maja odgórnie ustalone ze powiedzmy na ciagniku musza miec 10-15tys i nizej nie schodza jak nie pasuje to dowidzenia. Negocjowac to mozna wtedy jak nie maja zbytu czyli np. teraz jak tylko wygladaja klienta bo programy nie sa realizowane. Ale jak zaczyna sie wysyp realizacji wniosków z MGR to oni dyktuja ceny a nie kupujacy!!

Nalezałoby kupowac wtedy jak juz skonczy sie górka popytu ale jak sie ma juz umowe to chce sie tez miec sprzet. Wiec lepszym rozwiazaniem jest np. teraz zadatkowac gdy mozna dobre ceny wynegocjowac i zaliczkowac niz pózniej tylko płakac i płacic wyzsze ceny. Rozmawiałem z kilkoma delerami i sami mówia ze bedzie żniwo lato-jesien i sie smieja ze cenniki w góre na 100% a teraz schodza z ceny aby tylko cos sprzedac.