Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5681 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 07:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kto z was miał kontrolę już po zakupie maszyn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:11
  •  

#5682 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 maj 2011 - 07:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych praktycznie kazdy kto brał na wieksza sume :)

#5683 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 08:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bardzo dokładnie wszystko sprawdzają? :unsure: Chodzi o produkcję mleczną. Bo słyszałem od osoby która już korzystała z MGR że jak przyjadą to czepiają się wszystkiego. Wszystkie papiery muszą się zgadzać, budynki, przechowywanie pasz, nawozów itp. Trochę się boję bo nawóz trzymam w stodole, zboże też a opryski w garażu na regale. A w garażu gdzie miały być opryski i nawóz stoi sobie dwukółka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5684 Share djjachu

djjachu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 maj 2011 - 09:20

:wacko: Najwięcej we wsi? :lol:

A co mało sąsiad z wioski obok ma tylko JD5720 i Ursusa 3512 i obrabia 50ha. Jak wuj kupował zetora w 97roku to ludzie powiedzieli że zgłupiał albo że chyba pgr będzie zakładał. Myślisz że co z 24 ha przy 5,6 klasie ziemi to majątek zarobisz. Jak inny sąsiad kur.. starym ruskiem obrabiał, chyba z 30 lat ma a teraz co, na syna przepisał część ziemi, dostał kasy i mondrala wielki kupił se nowego 6230. Ludzie gadają zaraz biedota że aż piszczało a JD kupili. A drugi co za***rdala dzień i noc żeby na same paliwo do nich zarobić. My też jak byśmy na usługach nie robili to nawet mowy by nie było żeby spłacić tego JD.

nabór na modernizacje już był więc nici z dofinasowania...

Ale w ogóle np w tym 2006 jak pisałem czy w innych latach była jakaś szansa na jakieś środki z prow w sytuacji jaką opisałem. I prawda że są takie wymagania co napisałem?

Edytowany przez djjachu, 05 maj 2011 - 09:27.

#5685 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 05 maj 2011 - 09:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Był nabór w 2007, 2009 i styczeń 2011. Także i przed 2007 był nabór ale nie na PROW tylko na SPO czy jakoś tak.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5686 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 maj 2011 - 10:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych włąsnie w spo czy saprdzie były całkiem inaczej brałes co chciałes a nie co ci pozwola :(

#5687 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 maj 2011 - 11:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może jeszcze ktoś powiedzieć konkretnie co sprawdzali po zakupie maszyn na dofinansowanie?
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5688 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 05 maj 2011 - 13:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Agencje mają jakiś czas na rozpatrzenie tych wniosków czy mogą przeciągać ile chcą? :mellow:

#5689 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 05 maj 2011 - 16:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak uzasadnialiście maszyny. Tak ogólnie że efektywność wzrośnie i są potrzebne żeby w odpowiednim czasie wykonać prace agrotechniczne czy inaczej?
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5690 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Już się trochę dowiedziałem o tych kontrolach. Na początku słyszałem że do 100 tys. zwrotu nie robią kontroli a powyżej już tak. Przedstawiciel handlowy pewnej firmy powiedział mi że (nie wiem dokładnie czy jest taki współczynnik):
-do 100tys. - 0.3
-do 200tys. - 0.5
-do 300tys. - 0.8
Nie wiem czy dokładnie tak ale coś w tym stylu. Czyli im większy współczynnik tym większe jest ryzyko kontroli. A losuje oczywiście komputer.
A czy to prawda że jeśli z chwilą złożenia wniosku miałem 25 krów to przez cały okres nie mogę mieć 24? Jak to z tym jest? Bo oborę mam zapełnioną krowami i różnie to bywa: raz jest 23 krowy a więcej jałówek a raz 26 a jałówek mniej- jak to w gospodarstwie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5691 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przy składaniu wniosku pod uwagę brany jest rok poprzedni czyli jeśli w 2010 miałeś 25 sztuk to nie znaczy że i w 2001 będziesz miec tyle samo a bo to coś sprzedaż a to jałówka się ocieli więc tym sie nie przejmuj. co do kontroli to to jest loteria żadnych współczynników nie ma. Komputer losuje i koniec. Albo cię skontrolują albo nie. Do kolegi
lukasz0602 nazozy ze stodoły to bym zabrał i na środki tez jakąś szafeczkę zrobił chocby prowizorkę. Czy się czepiają to nie wiem ale są szczegółowi i jak mówisz mierzą budynki sprawdzają sprzęt.

#5692 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja miałem kontrolę po złożeniu wniosku o płatność, przed zwrotem kasy przez agencję. Przyjechali obfotografowali sprzęt, sprawdzili numery seryjne, wypełniliśmy stosowną ankietę przygotowana przez ARiMR i tyle. Ze swoich doświadczeń wnioskuję, że jeśli ktoś ma w miarę ład i porządek w gospodarstwie tzn nie ma tzw "burdelu na podwórku" nie ma się czego obawiać. Jest takie powiedzenie "Jak Cię widzą, tak Cię piszą"

Edytowany przez Jerry28, 05 maj 2011 - 19:58.

#5693 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wziąłem dofinansowanie na MR w pierwszym rozdaniu to 4 kontrole miałem.Złożyłem wniosek w lutym 1-kontr.-tak ogólnie grunty sprawdzali i trochę papierów w koniec kwietnia 2-dokładnie wymiary budynków,atest opr.,izolatka,składowanie nawozów,oprysków i papiery dokładnie i w sierpniu umowę podpisałem.Następnego roku 3 w lipcu niby powiedzieli że Wa-wa zleciła kontrole-kontroli i 4 w grudniu zaraz po Bożym Narodzeniu.
I za każdym razem niby komputer wylosował.
Bodajże w lutym w agrobiznesie było o rolniku co ma gospodarstwo ekologiczne i wziął dofinansowanie to co i rusz go kontrolują.Redaktor rozmawiał z pracownikiem ARMiRu to on powiedział że kontrolują w zasadzie raz, a kolejne mogą wynikać z donosów a oni muszą wtedy to sprawdzić czy nie wystąpiły nieprawidłowości.
Tak mnie wystraszyli że dopiero teraz na parę maszyn złożyłem i czekam na jakieś poprawki a jestem poniżej 300 w łódzkim

#5694 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 05 maj 2011 - 19:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ej komuś z tego naboru przyszły poprawki czy mnie wyśmiejecie ?? Ja mam miejsce coś koło 800nr. na 4000 w moim województwie (łódzkie), ale wydaje mi się że może we listopadzie najwcześniej mój ruszą, a i to by było podejrzanie szybko. Jak oceniacie szanse wniosku na kombajn NH TC 5040 na wspólne użytkowanie? My mamy 14,5 ESU a wujo 8 , i w sumie wykazane jakieś 70 ha pod kose albo trochę więcej? Bo z ciągnikiem nie miałem problemów, ale kombajn to co innego.

Edytowany przez ursus914, 05 maj 2011 - 20:02.

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#5695 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:04

Witam. Co oni tak skaczął po tych listach zamiast rozpatrywać wnioski po koleji?
Widzę, że w lubelskim kilka osób z numerem wyższym odemnie dostało poprawki a u mnie cisza <_<
Czyżby cud się stał i nie byłoby żadnych poprawek? ;) :D

Nie denerwuj się. Ja już mam poprawki ale dziewczyna która prowadzi mój wniosek powiedziała że podpisywanie umów i tak będzie dopiero pod koniec roku.Mój to już 5 wniosek więc nauczyłem się cierpliwości. Chociaż przy SAPARD-zie to dzwoniłem do nich dwa razy w tygodniu

#5696 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:44

przy składaniu wniosku pod uwagę brany jest rok poprzedni czyli jeśli w 2010 miałeś 25 sztuk to nie znaczy że i w 2001 będziesz miec tyle samo a bo to coś sprzedaż a to jałówka się ocieli więc tym sie nie przejmuj. co do kontroli to to jest loteria żadnych współczynników nie ma. Komputer losuje i koniec. Albo cię skontrolują albo nie. Do kolegi
lukasz0602 nazozy ze stodoły to bym zabrał i na środki tez jakąś szafeczkę zrobił chocby prowizorkę. Czy się czepiają to nie wiem ale są szczegółowi i jak mówisz mierzą budynki sprawdzają sprzęt.

Aha, dzięki za odpowiedź. ;)
A jeszcze jedno pytanie: jak to jest z tymi etapami, tzn. chodzi o termin kupna. Jeśli termin realizacji jest w pierwszym etapie wrzesień to czy trzymają mnie jakieś terminy(?) czy to jest tylko tak orientacyjnie że abym nie kupił maszyn z pierwszego etapu powiedzmy za rok czy dwa a nie we wrześniu? :lol: Bo być może udało by się z miesiąc wcześniej kupić niż wpisane we wniosku.

#5697 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych hej koledzy napiszcie tu jakie trafiają się Wam najciekawsze poprawki bo ja to trafiłem na bardzo ciekawą osobę rozpatrującą bo przysłał mi całą kartotekę poprawek a wśród nich ,,proszę o dostarczenie deklaracji, że wybrany wycinak będzie pasował do mojego TURa" :)

#5698 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na ten nawóz to trzeba mieć jakieś zadaszenie bo ja zawsze kupuje w jednym składzie i koleś mi przechowuje dlatego przywożę wtedy jak jest potrzebny i nawozu nigdy nie składuje w gospodarstwie?

#5699 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 05 maj 2011 - 22:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w mazowieckim dziś odesłałem poprawki ciekawe kiedy nastąpi podpisywaniwnie umów z ARIMR bierze pod uwage ilość ha umnie to i tak mam 43 swoich aprzeszło drugietyle dzierrzawy a składałem na zetor fortera 105 a w mojej wiosce jest sąsiad który ma 5.60ha i składał na 115km JD jak myślićie przyznają mu taki ciągnik przecież to by była nie sprawiedliwość wobec innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5700 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 maj 2011 - 22:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czemu osobiście nie woziłeś? Jak byś zawiózł to byś wszystkiego się dowiedział czy o to osobie weryfikującej wniosek chodziło i w ogóle to sprawniej idzie niż pocztą. Mój wniosek jest w powiatowym ARiMR więc poprawki dowożę osobiście.