Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5221 Share mlody00

mlody00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 08:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lukasz321 jak to według punktów , kiedy środki mają w pierwszej kolejności iść na gospodarstwa mleczne (nabór od 3 stycznia) , a dopiero potem, to co zostanie dla pozostałych chętnych...

Dlatego wydaje mi się ze jak na liście ma być kolejność rozpatrywania wniosków, to na jej początku są gosp. mleczne a potem reszta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:59
  •  

#5222 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 08:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak ale jeśli np. rolnik który trzyma świnie ma 28 esu i ma te 10 pkt. to jest wyżej od mleczarza który ma 100 tyś. kwoty mlecznej bo ten ma 9 pkt...

#5223 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 27 marzec 2011 - 11:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych może wiecie jak namozwieckim są postepy w MGR dla gospodarstw mlecznych do stał już ktoś poprawki lub telefon od ARIMR mam pozycjie na zielonej liśćie 17xx i na razie ćisza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5224 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jacek456788, na str. 258 i 260 tego tematu są informacje o Mazowieckim.Zajrzyj tam.

#5225 Share mlody00

mlody00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale jeśli pierwszeństwo maja gosp. mleczne , to nawet jak mają mniej punktów to będą z przodu chyba...
To lista kolejności rozpatrywania wniosków , więc w pierwszej kolejności powinni być tam mleczarze a potem inne gosp.

#5226 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 27 marzec 2011 - 13:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jutro nowa lista na stronie arimr :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#5227 Share racic

racic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 14:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych renault 9514 miałem esu 11 i wylądowałem prawie na 3000 miejscu ledwo,po ostatniej aktualizacji widziałem ze jeden pan z pozycji 298x spadł na 26x. ;[

#5228 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W mazowieckim -kolega dostał poprawki w piątek nr. poniżej 100.Jacek456788- ty z tym nr. to dopiero w żniwa jak nie póżniej

#5229 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:30

Jutro nowa lista na stronie arimr :rolleyes:

Kurde ... nowa??? Jakie będą w niej zmiany w porównaniu do starej?? Dobra teraz z innej beczki , mam takie troche głupie pytanie ale prosze niech mi ktoś odpowie bo już mi się z mózgu kogiel mogiel robi otóż jakie maszyny można kupić na tą refundacje po MGR ? Taką która została wyprodukowana na terenie UE i posiada znak/certyfikat "CE" tak?? Czy jeszcze coś ? Prosze niech ktoś odpowie kto wie na pewno a jeśli ktoś wie "chyba" to niech sobie przywiąże a niech nie odpowiada , Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5230 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 27 marzec 2011 - 16:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych racic ja mam jakieś 12 esu i jestem 2367 po pierwszej werefikacji a po drugiej 2371

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5231 Share racic

racic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zgadza się ja też spadłem 3lub 4 pozycje w duł ale lista z zielenią się wydłużyła nie wiem chyba o 14 pozycji.

#5232 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 marzec 2011 - 17:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W mazowieckim chyba w ogóle się nie zmieniła

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5233 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 marzec 2011 - 17:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wydłużyła sie o około 20 czy30 miejsć

#5234 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 marzec 2011 - 17:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych I 8 marca i 18 marca na zielonym jest po 3540

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5235 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 06:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dziwne wszyscy dostają listy ja mam w małopolsce 7x i cisza czy ktoś przede mną dostał jakiś list telefon z tegoż rgionu ?

#5236 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 07:52

od niedawna juz zgoda sasiada nic nie daje :( tez tak myslałem ale zminiły sie przepisy.

Zaintrygowała mnie Twoja odpowiedź i trochę przejrzałem prawo budowlane no i okazuje się, że jeśli w planie zagospodarowania przestrzennego gminy nie ma przeciwwskazań i jest zgoda sąsiada to można budować po granicy. Sam podobną kwestię przechodziłem, tyle że w 2001 roku, też podobno nie dało się wybudować, musiałem pokazać w starostwie czarno na białym, że jednak da się.

Dz.U.2002.75.690 ® Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

§ 12. 1. . Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271-273 lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż:
1) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
2. Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się:
1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej niż 16 m,
2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,
3) rozbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych,
4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.
4. Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:
1) 1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,
2) 4 m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci dachowej.
6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 4.
7. Odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną do podziemnej części budynku, a także budowli podziemnej spełniającej funkcje użytkowe budynku, znajdujących się całkowicie poniżej poziomu otaczającego terenu, nie ustala się.

Wyjaśnienia do ustawy aktualne na: 2011-01-01

Sytuowanie obiektu budowlanego w granicy z działką sąsiednią
Odległość sytuowania obiektów budowlanych od granicy z działką sąsiednią określają przepisy § 12 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690). Przepisy te mają charakter norm bezwzględnie obowiązujących i muszą znaleźć zastosowanie na etapie sporządzania projektu budowlanego jako załączniku do wniosku o pozwolenie na budowę. Co do zasady, budynki sytuuje się na działce budowlanej od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy lub w odległości nie mniejszej niż 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
Regulacja przedmiotowego aktu wykonawczego pozwala na udzielenie odpowiedzi w przedmiocie usytuowania obiektu bezpośrednio w granicy z działką sąsiednią. W myśl § 12 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia - jeżeli na sąsiedniej działce bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. Oznacza to, że sytuowanie obiektu w bezpośrednio w granicy uzależnione jest od tego, co już znajduje się na działce sąsiedniej. Tylko specyficzne usytuowanie obiektu bezpośrednio przy granicy działki, umożliwi sąsiadowi zbliżenie się do granicy działki. Również uprzednio wydane pozwolenie na budowę w stosunku do nieruchomości sąsiedniej przewidujące usytuowanie obiektu w granicy ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych pozwoli sąsiadowi podjęcie działań zmierzających do otrzymania decyzji dotyczącej podobnie usytuowanego (w granicy) budynku.
Co istotne, odległości, o których mowa w ust. 1-5 § 12 rozporządzenia, nie odnoszą się do podziemnych części budynku znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu, co oznacza, że w odniesieniu do nich normy odległościowe nie znajdują zastosowania.
Warto zauważyć, że na mocy poprzednio obowiązującego rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. (t.jedn.: Dz. U. 1999 r. nr 15 poz. 140) wymagana była dodatkowo pisemna zgoda jej właściciela. Aktualne przepisy takiego warunku nie stawiają.

Autor: Krzysztof Prądnicki

1774574

Edytowany przez Jerry28, 28 marzec 2011 - 07:54.

#5237 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 28 marzec 2011 - 08:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiadomo może coś już jest na temat tego ewentualnego zwiększenia puli środków na tegoroczny nabór MGR. Są już jakieś konkrety ze strony Sawickiego, może ktoś coś już wie i się podzieli swoimi informacjami?

#5238 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 28 marzec 2011 - 08:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jerry28 zainteresowałem się tym co napisałeś,sąsiad ma postawiony budynek dokladnie na granicy działki i ja teraz zlozylem papiery o warunki zabudowy więć z interpretacji tego wynika ze jesli on mógł tak zbudować to i ja będę mógł...wyjaśnij jeśli się myslę

PS>Sorki za off top

#5239 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 28 marzec 2011 - 08:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie, nie dziwcie się że nie macie odzewu. W powiatowych biurach jest parę osób do sprawdzania wniosków, każdy pewnie dostał po 50 lub 100 osób. Tak więc Ci np co mają 100, 200, 300 numer mogli już dostać a Ci co mają 80, 390 będą musieli poczekać. Trzeba spokojnie poczekać, ważne że już się to ruszyło :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5240 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 10:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no niby dobrze mówisz ale żeby było wiadomo po ile wniosków dostają te osoby :mellow:
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.