Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5201 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przez takich jak Ty, niecierpliwych, to oni w ARiMR nie maja czasu zająć się wnioskami tylko wiszą na telefonie i odpowiadają na, żeby nie powiedzieć, "g....pie" pytania. Wyluzuj i poczekaj, aż zadzwonią albo przyślą poprawki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:23
  •  

#5202 Share bartek18 bartek18

bartek18
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 20:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Łatwo ci powiedzieć ale mi bardzo zależy na czasie bo muszę oborę remontować, jak przyjdzie mi podpisać umowę w wrześniu lub październiku to równie dobrze mogę podpisać w marcu 2012 bo zimą nie ma opcji żeby z remontem ruszyć a kolejny rok oporządzania taczkami 60 sztuk bydła też mi się nie uśmiecha.

#5203 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:39

Troszkę mnie nie rozumiesz kolego. chodzi mi o to że jesli dzis wystawia mi dealer fakturę na ciągnik w kwocie 200 tys a ja zachodzę do niego po roku (z podpisana umową z agencją)albo i szybciej a on mi mówi że ten ciągnik kosztuje teraz 180 tys czyli 20 mam już do przodu to za tą kase może mi jakąś inną maszynę sprzedać jak stwierdził bialy2005 w ramach rabatu cenowego. Zwrot kasy nie wchodzi w grę bo nie wiem czy by poszedł na taki układ. Ja miałem wybór albo kupić coś za to co zostaje albo dołożyc parę złotych i tez coś dokupić. Każdy dealer będzie się starał sprzedać jak najwięcej sprzętu byle poszło bo nawet jak swojego zapytałem czy była by taka możliwośc on od razu powiedział oczywiście że tak.

W sumie nie mamy się o co kłócić i pewnie każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Powiem jedynie tyle, że jeden diler też niby nie chciał ode mnie tych 19% od zawyżenia, ale gdy porównałem jego ceny za sprzęt z innym sprzedawcą (który wliczał podatek do zapłaty) to wyszło mi u niego sporo drożej. Także cudów nie ma, nawet wbrew niektórym politykom, i ktoś musi pokryć koszty związane z podatkiem. Jedyny plus to jak mówią: czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

Swoją drogą to nie obawiacie się że ARiMR może mieć wątpliwości (jeżeli coś wywęszy) jeżeli chodzi o powiązanie zakupu maszyny ze środków UE a dośc pokaźnym gratisem.

Jeszcze taka mała dygresja: jeżeli mówicie, że diler jakoś to zbilansuje to niech wystawi Wam fakturę na np. 8000 za sprzęt o wartości np. 5000. Faktura taka może być opłacona gotówką i dostaniecie większy zwrot – zapłacisz mu 5000 gotówką. Jeżeli jemu to nie robi żadnej różnicy – przecież diler powinien zabiegać o klienta. Oczywiście kwestię zapłaty VAT-u pomijam, bo to trzeba dilerowi zwrócić – chyba, że ktoś z Was twierdzi: a po co przecież diler musi dbać o klienta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5204 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dealer dealerowi nie równy także też inna to juz sprawa. ale tak jak kolego powiedziałeś czego oczy nie widzą tego sercu nie żal

#5205 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:26

Łatwo ci powiedzieć ale mi bardzo zależy na czasie bo muszę oborę remontować, jak przyjdzie mi podpisać umowę w wrześniu lub październiku to równie dobrze mogę podpisać w marcu 2012 bo zimą nie ma opcji żeby z remontem ruszyć a kolejny rok oporządzania taczkami 60 sztuk bydła też mi się nie uśmiecha.

Ja również mam we wniosku remont i numer znacznie dalszy niż Ty, i również mam nadzieje zakończyć go w tym roku także rozumiem Ciebie doskonale, ale wiem z doświadczenia po poprzednim naborze jak jest w ARiMR. Miałem okazję być dwa razy w pokojach, w których pracują urzędnicy BWI i powiem Ci, że w czasie tych pobytów, około 20 minutowych każdy, osoba mnie obsługująca co najmniej 10min spędzała na rozmowie telefonicznej z petentem.
Takie dzwonienie nic nie przyspieszy, lepiej poczekać na pismo z poprawkami, zapoznać się z nim i później zadzwonić w celu wyjaśnienia wszelkich niejasności.

Edytowany przez Jerry28, 25 marzec 2011 - 21:49.

#5206 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:37

jakos szybko odpowiedzieli, skladalem na elizowce, poczatek 17xx i cisza narazie
a skad jestes malaga??
wychodzi na to ze nie rozpatruja wniosków wedlug kolejnosci na liscie bo kumpel jest na 13xx i nie dostal jeszcze nic z agencji

No mnie też zdziwiło, że tak szybko sie odezwali, jestem z powiatu janowskiego. Może po prostu mało jest wniosków z mojego powiatu i dlatego tak szybko im idzie :unsure:

#5207 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 marzec 2011 - 22:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to bardzo ciekawa sytuacja nie powiem :) ja tzn. mama ma numer koło1450 powiat łukowski i nastawiałem sie na luzaka na poprawki koło wrzesnia :) ale jesli przyjda wczesnij to i tak bede musiał odciagac terminy bo dopiero robi sie mapka do celów projektowych, póżniej wniosek do ministerstwa o pozwolenie na budowe po granicy działki i dopiero zaleznie od odpowiedzi ministerstwa bedzie robiony plan i pozwolenie :) takze mi sie nie spieszy i nie mam zamiaru dzwonic do osoby weryfikujacej :) I wam radze tez nie dzwonic bo to tylko pogarsza sprawe.

#5208 Share bartek18 bartek18

bartek18
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 22:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie pozwolenie na budowę jest już pobite, plany gotowe, wykonawcy już przyjeżdżają się zapoznawać z inwestycją i szacują koszty. Ale skoro mówicie że te dzwonienie tylko pogarsza sprawę to jeszcze poczekamy.

Edytowany przez Profil usunięty, 25 marzec 2011 - 22:37.

#5209 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:30

No to bardzo ciekawa sytuacja nie powiem :) ja tzn. mama ma numer koło1450 powiat łukowski i nastawiałem sie na luzaka na poprawki koło wrzesnia :) ale jesli przyjda wczesnij to i tak bede musiał odciagac terminy bo dopiero robi sie mapka do celów projektowych, póżniej wniosek do ministerstwa o pozwolenie na budowe po granicy działki i dopiero zaleznie od odpowiedzi ministerstwa bedzie robiony plan i pozwolenie :) takze mi sie nie spieszy i nie mam zamiaru dzwonic do osoby weryfikujacej :) I wam radze tez nie dzwonic bo to tylko pogarsza sprawe.

Musi być pozwolenie z ministerstwa, nie idzie dogadać się z sąsiadem ?

#5210 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 marzec 2011 - 23:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych od niedawna juz zgoda sasiada nic nie daje :( tez tak myslałem ale zminiły sie przepisy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5211 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 09:17

To może najpierw naucz się mądrze zadawać pytania,bo nigdzie nie było napisane,że chcesz składać aneks do wniosku.

To może naucz się czytać bo zadałem pytanie wcześniej, nie potrzeba tutaj zbędnych komentarzy

#5212 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 09:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie ponawiam pytanie o weryfikacje w łodzi

#5213 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 11:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też chciałbym wiedzieć, atu cisza .

Edytowany przez nasil90, 26 marzec 2011 - 19:05.
Cytowanie posta

#5214 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jest tu ktoś ze śląskiego, ale taki co jest z przodu zielonej listy...

dostał ktoś z Was może już poprawki?? ;d

my numer 7X i cisza narazie :P

Pozdrawiam :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#5215 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Rozmawiałem dziś o MGR z jednym z mieszkańców mojej miejscowości. Ma nr około 2X ( nabór mleczny ) i narazie cisza.
Mówię tu o Świętokrzyskim.

Edytowany przez Marl, 26 marzec 2011 - 12:57.

#5216 Share mlody00

mlody00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 14:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy ktoś wie do którego miejsca w świetokrzyskim są mleczarze?

#5217 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 20:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z nazwisk które mi są znane wnioskuje, że osoby "niemleczne" znajdują się już od pozycji 20X do 21X. Znam osoby z tego przedziału, zajmują się uprawą warzyw na dość dużą skale. Jedna z nich bierze kompletną linie technologiczną do marchwi( począwszy od bunkra załadunkowego, płuczkę ,itp aż do wago-pakowarki ). Moim okiem nieco to dziwne, gdyż wniosków "mlecznych" podobno było więcej niż 200. Więc sam nie wiem jak ta lista jest ułożona. Może ktoś wie,( znalazł na stronie ARiMR ) ile było mlecznych wniosków na świętokrzyskie?

#5218 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 21:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych list jest układana według puktów a nie najpierw mleczarze potem reszta...

#5219 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 22:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych i nadal nic nie wiadomo o łódzkim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5220 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 22:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zadzwoń w poniedziałek do swojego biura regionalnego i zapytaj o postępy we wnioskach MGR.
W poniedziałek jest 28 marzec więc kolejne 10 dni minie, powinna się ukazać nowa lista :rolleyes: