Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sie liczy dzień wystawienia faktury a nie rocznik maszyny jak nowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:40
  •  

#5162 Share Bywalec

Bywalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:51

Czy jeśli kupie teraz fabrycznie nową maszynę z datą produkcji 2010 to będzie to jakiś problem? Znalazłem atrakcyjną ofertę i stąd pytanie. Jestem na zielonym.

nie problem, diler wystawia tylko kwitek że maszyna jest fabrycznie nowa

#5163 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie będzie problemu. Na fakturze powinien być zapis "maszyna fabrycznie nowa". Dla upewnienia polecam telefon do właściwego oddziału ARiMR - masz wtedy 100% pewność.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share boluS

boluS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wie ktoś jak jest ze zmianą maszyny z tańszej na drozszą np.chciałbym zminic kosiarkę z bębnówki na dyskówke która jest 2 razy drozsza a mozne z czegoś zrezygnować na konto tej kośiarki.????

#5165 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzięki za odpowiedzi, tak myślałem.

#5166 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:08

wie ktoś jak jest ze zmianą maszyny z tańszej na drozszą np.chciałbym zminic kosiarkę z bębnówki na dyskówke która jest 2 razy drozsza a mozne z czegoś zrezygnować na konto tej kośiarki.????

Przed podpisaniem umowy masz prawo do 1 zmiany zestawienia rzeczowo-finansowego. Tylko, że wydłuży to czas podpisania umowy o 1 miesiąc. Jeśli jest się pod końcem zielonej listy to lepiej pomyśleć czy warto, gdyż można stracić dofinansowanie ze względu na brak środków. Na poprzedniej stronie pisaliśmy o tym.

#5167 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie dołączam sie do pytania kolegi powyżej Jak idzie rozpartywananie w łodzi

#5168 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 marzec 2011 - 09:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Widze dyskusja stale trwa:)
Wiec i ja mam pytanko zadawałem je juz raz ale musze sie spytac ponownie
- czy jesli realizując pierwszy etap inwestycji kupie wszystkie maszyny taniej i zostanie mi np 20 tysi wolnych srodków z tego pierwszego etapu to czy moge zakupic opryskiwac np 1200 litrow zeby wykozystac te wolne srodki? No i wszyscy mowili ze tak nie ma sprawy nawet jesli nie mam tego opryskiwacza na liscie.
Lecz moj diler mowi ze jesli juz to musi dopisac ten opryskiwac do innych maszyn tak zeby wyszlo iz po prostu te maszyny byly wziete za takie i takie ceny i wykozystalem cala pule a opryskiwacz tez bede oczywiscie mial bo jak go dodam osobno do do tego etapu nie majac go na liscie w agencji to moge nie dostac dofinansowania na ta maszyne
Wiec jak to wreszcie jest?
Z gory dziekuje za cierpliwosc i odpowiedzi:)

#5169 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 10:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych twój dealer dobrze mówi niech wystawi ci ceny takie jak miałeś wpisane we wniosku a opryskiwacz sprzeda tak jakby na lewo za kasę która ci zostanie czyli owe 20 tys. W takim przypadku wystawia on przykładowo fakturę że opryskiwacz kosztował ciebie przykładowo 250 zł a płacisz tyle co kosztuje w rzeczywistości. Agencja nie czepia sie do ciebie dealer jest zadowolony bo sprzedał kolejną maszynę i wszystko się zgadza a ty masz nowy opryskiwacz:)

#5170 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 10:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam czy juz ruszyło rozpatrywanie wniosków w podkarpackim ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 10:46

twój dealer dobrze mówi niech wystawi ci ceny takie jak miałeś wpisane we wniosku a opryskiwacz sprzeda tak jakby na lewo za kasę która ci zostanie czyli owe 20 tys. W takim przypadku wystawia on przykładowo fakturę że opryskiwacz kosztował ciebie przykładowo 250 zł a płacisz tyle co kosztuje w rzeczywistości. Agencja nie czepia sie do ciebie dealer jest zadowolony bo sprzedał kolejną maszynę i wszystko się zgadza a ty masz nowy opryskiwacz:)

W takim kupowaniu "jakby na lewo" jest jedno ale - musisz zapłacić dilerowi 19% podatku dochodowego (od ceny netto), oczywiście też "na lewo". A jeżeli będziesz miał maszynę przyznaną przez ARIMR (będzie w R-F), wtedy płacisz normalną cenę.
Lepiej więc, moim zdaniem, zadać sobie odrobinę trudu i zmienić zest. R-F.

#5172 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 25 marzec 2011 - 10:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy w podlaskim ktoś już otrzymał list z ARiMR w sprawie poprawek?

#5173 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 25 marzec 2011 - 11:52

W takim kupowaniu "jakby na lewo" jest jedno ale - musisz zapłacić dilerowi 19% podatku dochodowego (od ceny netto), oczywiście też "na lewo". A jeżeli będziesz miał maszynę przyznaną przez ARIMR (będzie w R-F), wtedy płacisz normalną cenę.
Lepiej więc, moim zdaniem, zadać sobie odrobinę trudu i zmienić zest. R-F.

Nie do końca tak jest. Przyjmijmy że od dilera bierzemy maszyny za 300tyś(kwota z wniosku) i udało się nam uzyskać od niego rabat 20tyś. Więc dla agencji wykazujemy 280tyś. i kupujemy za swoje pieniądze(20tyś) opryskiwacz lub diler wystawia nam fakturę na 300tyś dla agencji (maszyny i kwota z wniosku na prow) oraz sprzedaje nam (wystawia drugą fakturę) opryskiwacz za 1zł.
W ten sposób można "na lewo wrzucić maszynę na prow (a dokładniej tylko koszt zakupu), dodatkowo z tych 20tyś agencja zwróci część pieniędzy i nie musimy płacić dilerowi 19% podatku.
antyfan AF

#5174 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 11:52

W porządku,nie za bardzo się orientuję w takich drogich ciągnikach ;) Tylko kolego,to że jesteś na zielonej liście znaczy,że otrzymałeś wystarczającą ilość punktów zeby tam się znależć,ale nikt głębiej nie grzebał w Twoim wniosku,bo od tego jest ocena techniczno-ekonomiczna wpisanych maszyn,więc to jeszcze nie oznacza,że taki ciągnik dostaniesz.Ale życzę,żebyś dostał ten ciągnik :rolleyes:

no i z prostego pytania zrobiła się rozmowa o pupie Maryny , chodzilo mi o to czy mozna dokonac korekty wniosku i wziasc tanszy ciagnik a do tego dobrac 2, 3 rzeczy w podanej kwocie się bym zmieścił

#5175 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 12:45

Nie do końca tak jest. Przyjmijmy że od dilera bierzemy maszyny za 300tyś(kwota z wniosku) i udało się nam uzyskać od niego rabat 20tyś. Więc dla agencji wykazujemy 280tyś. i kupujemy za swoje pieniądze(20tyś) opryskiwacz lub diler wystawia nam fakturę na 300tyś dla agencji (maszyny i kwota z wniosku na prow) oraz sprzedaje nam (wystawia drugą fakturę) opryskiwacz za 1zł.
W ten sposób można "na lewo wrzucić maszynę na prow (a dokładniej tylko koszt zakupu), dodatkowo z tych 20tyś agencja zwróci część pieniędzy i nie musimy płacić dilerowi 19% podatku.

trzeba tylko pamiętać o tym żeby kwoty na fakturach zgadzały się z tą jaka podaliśmy w wniosku bo jeśli mamy na 300 tys sprzęt a dealer sprzeda za 280 to agencja nie zwraca od 300 ale od 280 wtedy i już owe 20 przepada. U mnie była podobna sytuacja dealer wystawił ceny takie same jak za pierwszym razem a za różnicę dorzucił talerzówkę jak powiedział slaw17 za 1 zł i kilka drobiazgów no i koniec tematu :rolleyes:

Edytowany przez jankess, 25 marzec 2011 - 12:46.

#5176 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy ja mam pytanie dotyczące rozpatrywania wniosków - jestem z lubelskiego i wniosek składaliśmy w biurze wojewódzkim. Nie wiem dlaczego ale wydawało mi się, że to właśnie tam będą go weryfikować i rozpatrywać. W środę odezwał się do nas gość z naszego biura powiatowego z poprawkami i powiedział, że wniosek będzie rozpatrywany u nich... Tempo zawrotne bo mamy miejsce dopiero 17XX :blink: Jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie bo zawsze mi się wydawało, że MGR czy różnicowaniem zajmuje się wojewódzki oddział ARiMR. Nie żebym się nie cieszyła, że tak szybko się to ruszyło ale trochę mnie to zastanawia ;)

Edytowany przez malaga, 25 marzec 2011 - 14:12.

#5177 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @malaga z jakiego jestes powiatu?

#5178 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak z rozpatrywaniem (poprawkami) w mazowieckim????

#5179 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:47

trzeba tylko pamiętać o tym żeby kwoty na fakturach zgadzały się z tą jaka podaliśmy w wniosku bo jeśli mamy na 300 tys sprzęt a dealer sprzeda za 280 to agencja nie zwraca od 300 ale od 280 wtedy i już owe 20 przepada. U mnie była podobna sytuacja dealer wystawił ceny takie same jak za pierwszym razem a za różnicę dorzucił talerzówkę jak powiedział slaw17 za 1 zł i kilka drobiazgów no i koniec tematu :rolleyes:

Nie Ty rozpocząłeś ten temat więc nie wypada go tobie kończyć :D
Przyjmijmy, że kupiłeś ciągnik za 180k zł. (taką cenę wytargowałeś u dilera) , następnie chcesz żeby diler wystawił ci fakturę na 200k i dorzucił ci maszynę za 20k lub oddał różnicę w gotówce (cały czas mówię o kwotach netto). I sprzedawca poszedł na taki układ?
Chyba żartujesz - żaden diler nie pójdzie na taki układ przecież on musi zapłacić podatek dochodowy od zawyżonej różnicy. Chyba, że ta cena 180k za ciągnik jest sporo wyższa aniżeli u konkurencji i pozwala mu już nieźle zarobić, analogicznie jak cena dorzuconej maszyny.
Prosty przykład:
- diler kupił ciągnik za 150k, a tobie sprzedał za 180k – jego zysk to 30k i od tej sumy odprowadza pod. doch.
- diler kupił ciągnik za 150k, a tobie sprzedał za 200k (zawyżona faktura) – jego zysk to 50k i od tej sumy odprowadza pod. doch.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:53

no i z prostego pytania zrobiła się rozmowa o pupie Maryny , chodzilo mi o to czy mozna dokonac korekty wniosku i wziasc tanszy ciagnik a do tego dobrac 2, 3 rzeczy w podanej kwocie się bym zmieścił

To może najpierw naucz się mądrze zadawać pytania,bo nigdzie nie było napisane,że chcesz składać aneks do wniosku.