Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5121 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Odezwą się do Ciebie w kwietniu, Jak dobrze pójdzie to mniej więcej w połowie następnego miesiąca. Wszystko zależy od jakości wniosków będących przed Tobą ( ilość błędów ) i oczywiście organizacji pracy w ARiMR.
Agencja uwzględnia wszystkie umowy dzierżawy więc jak masz wieloletnią umowę na odbiór siana/słomy ( min 6 lat ) to nie powinno być problemów.

Edytowany przez Marl, 22 marzec 2011 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:56
  •  

#5122 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 22 marzec 2011 - 22:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych fajnie że na Podlasiu coś ruszyło choć ja to na razie muszę dłuuuugo poczekać ale się doczekam przynajmniej :lol:

#5123 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 06:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jaka jest sytuacja w warmińsko-mazurskim jak im idzie? I kiedy mogę się spodziewać pisma albo telefonu od agencji jestem 229 ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5124 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 08:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych oglądaliście wczoraj Agro Biznes? Powiedzieli, że wniosek o dodatkowe środki na renty nie został odrzucony tylko Komisja zmusiła Polskę do wycofania tego wniosku. Podobny wniosek jest złożony (chyba) w sprawie MGR, ciekawe jak do tego podejdą?

#5125 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 10:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Komisja Europejska uznała, że renty nie spełniły swojej funkcji. Miały za zadanie zmienić strukturę agrarną, powiększyć obszar średnich gospodarstw kosztem małych.
Te pieniądze, które nie zostały przesunięte na RS mają być przesunięte na MGR. Ale na dzień dzisiejszy zgody na to jeszcze nie ma.

#5126 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 marzec 2011 - 11:32

@Nikita_Bennet Dziwny masz tok rozumowania prawie jak w tej anegdocie ,,Nie modlimy się o to aby mieć tę przysłowiową krowę ale błagomy o to aby krowa sąsiadowi zdechła". Więc chyba lepiej żeby ktokolwiek dostał, a nie żeby ta kasa przepadła. To, że w ubiegłorocznym naborze dostałem pieniądze z MR nie znaczy, że jak już ktoś coś wziął to już mu się nie należy. Popatrz na tych którzy mają już doskonale wyposażony park maszynowy, a składają wnioski na ciągnik, który jedynie będzie stał, a po 5 latach gdzieś go sprzedadzą. Nawet jak nie dostanę pieniędzy w tym naborze z MGR (jestem ok. 100 pozycji pod ,,zielonym" w W-M) to chociaż będę się cieszył, że ktoś inny się załapał i mógł w ten sposób unowocześnić swoje gospodarstwo.
Pozdrawiam:)

Wiesz co to jest zrównoważony rozwój?
Każdy powinien mieć prawo i równe szanse na inwestycje a to że w moim województwie jest limit wykorzystany (bo wielu krowiarzy także korzystało i też dzięki nim Ci co mają uprawy polowe nie mogą się rozwijać) to nie tylko mój problem. Chcemy inwestować ale ktoś obliczył że tylko krowiarzom się należy. Zastanowiłbym się czy jest to zgodne z pewnymi aktami prawnymi.

Poza tym będę się upierał cały czas przy opcji - dostałeś MR -> pokaż że mądrze to zainwestowałeś, uzupełniłeś szkołę itp a później jako rolnik z doświadczeniem startuj dalej a nie leć do Jaworowiczowej i wypłakuj się że musisz oddać 2 razy tyle bo Ci nie wyszło bo szkoły nie zdążyłeś skończyć itp. Wtedy był płacz o 50 koła (100 do zwrotu). Teraz jeśli MR dostanie 75 (150 do zwrotu) i powinie się noga (wyląduje na rencie a nie będzie miał kto przejąc umów) a jeszcze wykorzysta max 300 tys z MGR to ile będzie do zwrotu?
U mnie sąsiada licytują, kumpla który miał piękne gospodarstwo po ojcu zlicytowali (chłopak w podobnym wieku jak ja a na siebie ma dziś 3 razy mniej ziemi niż ja). Oni zaraz staną w kolejkę do GOPSu, w UG prośba o umorzenie podatku bo nie ma z czego płacić. I gdzie tu sens?

A co do Twojej wypowiedzi bo widzę żeś nawiedzony - napisz mi:
- gdzie się modlę żeby sąsiadowi krowa zdechła - ja chcę aby sąsiad się rozwijał bo może mi kiedyś pomóc się obkosić czy wyciągnie z zaspy jak będe musiał jechać do roboty.
- użyłeś słowa "ktokolwiek" - pierwszy lepszy z brzegu który nie rozliczył MR a później będzie płakał u Jaworowiczowej?

Ja przez mleczarzy którzy w ostatnim MGR pokupowali maszyny do uprawy polowej nie mogę teraz startować gdzie oni mogą i kupują sprzęt do hodowli bydła. Ma to sens?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2011 - 14:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z informacji z ARiMR wynika, że te listy, które zamieszczoną są orientacyjne. Przy rozpatrywaniu wnioski będą wnikliwie sprawdzane. Jeżeli ktoś składał w naborze dla mleczarzy i chciał zakupić maszyny nie związane z produkcją mleczną, to szanse na dostanie pieniędzy są nikłe.

#5128 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 15:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Już pisałem kilka postów wcześniej, że mleczarze będą dostawali na wszystkie maszyny - nie tylko do produkcji mlecznej. I absolutnie nie zmniejsza to ich szans. Jedynym warunkiem jest uzasadnienie ekonomiczne danej maszyny w gospodarstwie.

Edytowany przez dc231, 23 marzec 2011 - 15:25.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5129 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 23 marzec 2011 - 16:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych [quote name='dc231' timestamp='1300890278' post='691212']
Już pisałem kilka postów wcześniej, że mleczarze będą dostawali na wszystkie maszyny - nie tylko do produkcji mlecznej. I absolutnie nie zmniejsza to ich szans. Jedynym warunkiem jest uzasadnienie ekonomiczne danej maszyny w gospodarstwie.
[/quo

jak kolego wygląda w mazowieckim z rozpatrywaniem wniosków kiedy nastąpią pierwsze umowy do podpisania benificjięta z ARIMR i czy mogę maszyny prędzej zakupić czy tylko po podpisania umowy z ARIMR

#5130 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 23 marzec 2011 - 18:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jesteś na zielonej liście to możesz kupić maszynę na własną odpowiedzialność i jeśli będzie uzasadniona dla Twojego gospodarstwa i agencja Ci ją przyzna to dostaniesz zwrot

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5131 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Może ktoś się orientuje jaka jest sytuacja w łódzkim?

#5132 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bobek_Farmer skąd masz takie informacje ja tak składałem i wiele osób mi powiedziało że jeśli jesteś już na liście to ok ktoś puścił bujde że na mleko nie można brać maszyn uprawowych i teraz straszą :)

#5133 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 22:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pierwotnie miało byc, że można było nabywa jedynie maszyny bezpośrednio związane z produkcją mleka, ale ktoś w ministerstwie połapał się, że to będzie niemożliwe do sprawdzenia i całkowicie bezsensowne. Nowe stanowisko MinRol'u mówi, że maszyny mogą byc związane z obojętnie jaką produkcją rolną w gospodarstwie.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5134 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nikita Benet ale ty bzdury piszesz to gdzie ty mieszkasz że u Ciebie tak licytują ?? to skupuj wszystko po kolei jeżeli by mieli nie dać MR to równie dobrze mógłby być to nabór dla tych co jeszcze nie składali a już wogóle by było dobrze jakbyś całe 2,5 mld dostał ty

#5135 Share andrzej70

andrzej70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 07:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Byłem wczoraj w agencji w Krakowie wnioski nie są w ogóle rozpatrywane,brak pracowników powiedzieli,że za miesiąc najwcześniej będą poprzydzielane poszczególnym pracownikom

#5136 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 07:16

Pierwotnie miało byc, że można było nabywa jedynie maszyny bezpośrednio związane z produkcją mleka, ale ktoś w ministerstwie połapał się, że to będzie niemożliwe do sprawdzenia i całkowicie bezsensowne. Nowe stanowisko MinRol'u mówi, że maszyny mogą byc związane z obojętnie jaką produkcją rolną w gospodarstwie.

Ale masz jakieś wsparcie? co do "starego stanowiska" ? Bradzo mnie to ciekawi, szukam jakiegoś info i nic...

#5137 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 12:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam złozyłem wniosek na kilka gratów w tym ciągnik pomocniczy 95 km za 300 tys, wniosek przeszedł jest w 2 setce, chciałbym jednak kupić jakiś tańszy ciągnik za 150 tys a resztę przeznaczyć na agregat talerzowy, prasę i beczkowóz czy jest taka możliwość ? nadmienię, ze we wniosku nie zaznaczałem prasy talerzówki i beczkowozu, prowadzę produkcje mieszana tuczniki + upr roślinna

pozdrawiam Piotr

#5138 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 12:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no kolego ja bym odpuścił sobie taki numer co najwyżej wybrał jedną maszynę na którą można zrobić mały przekręt ale na taka kwotę to zorientują się że coś nie gra

#5139 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 13:42

witam złozyłem wniosek na kilka gratów w tym ciągnik pomocniczy 95 km za 300 tys, wniosek przeszedł jest w 2 setce, chciałbym jednak kupić jakiś tańszy ciągnik za 150 tys a resztę przeznaczyć na agregat talerzowy, prasę i beczkowóz czy jest taka możliwość ? nadmienię, ze we wniosku nie zaznaczałem prasy talerzówki i beczkowozu, prowadzę produkcje mieszana tuczniki + upr roślinna

pozdrawiam Piotr

Nie wiadomo czy w analizie ekonomiczno-technicznej przejdzie ciągnik 95 KM za 300 tyś, mi w poprzednim naborze MGR zawyżone oferty cenowe maszyn redukowali do cen nieco większych jak rynkowe. O ile wiem, jest możliwość 1 zmiany zestawienia rzeczowo-finansowego.Ale to trzeba już pytać pracownika ARiMR, który bedzie obsługiwał wniosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5140 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 14:21

witam złozyłem wniosek na kilka gratów w tym ciągnik pomocniczy 95 km za 300 tys, wniosek przeszedł jest w 2 setce, chciałbym jednak kupić jakiś tańszy ciągnik za 150 tys a resztę przeznaczyć na agregat talerzowy, prasę i beczkowóz czy jest taka możliwość ? nadmienię, ze we wniosku nie zaznaczałem prasy talerzówki i beczkowozu, prowadzę produkcje mieszana tuczniki + upr roślinna

pozdrawiam Piotr

A gdzie kolega taki ciągnik znalazł???O ile wiem,to nawet Fendt o takiej mocy,nie kosztuje 300 tys,więc już przy weryfikacji wniosku mogą być problemy.Jak kolega wyżej pisał,w Agencji wiedzą,że oferty są trochę pozawyżane,ale na taką cenę,to raczej nie pójdą,więc zostaje tylko zmienić zest. R-F,o ile wiem,można to zrobić jeszcze przed weryfikacją wniosku.