Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#5101 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 21 marzec 2011 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych [quote name='ejczbio' timestamp='1300732090' post='690188']
Typowo polskie myślenie :lol:

jakbyś miał krowy a dawali by pieniądze z MGR tym co mają świnie nie wkurzałbyś się?? postaw się na moim miejscu... :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 14:21
  •  

#5102 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego chyba powinieneś mieć pretensje do innych ludzi z wielkopolski, że tak szybko wykorzystali pieniądze... A w dodatku jak złożyłeś wniosek w 2009 roku to raczej miałbyś spore szanse na dostanie teraz kasy ale widać, że chyba nie składałeś (mogę się mylić) więc trudno i czekać na następny MGR... Pozdrawiam

#5103 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 21 marzec 2011 - 20:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych pytanie czy będzie...
ok teraz z innej beczki...
jeśli ktoś skorzystał z MGR czy może zmniejszyć pow. gospodarstwa w okresie tych 5 lat? zwiększyć to rozumiem...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5104 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 21 marzec 2011 - 21:05

Kolego DanielFarmer doradca mi mówił że jak się agencja nie będzie chciała zgodzić na daną wielkość maszyny na gospodarstwo to trzeba będzie ją uzasadnić np. chęcią powiększenia areału co jest możliwe w niedługim czasie.

to akurat wiem ze trzeba uzasadniać maszyny i przy mojej technologi zbioru traw nie obędzie się bez dwóch ciągników a nawet trzech...więc powinni się zgodzić lecz z większym areałem bedę na lepszej pozycji bo tak to może się to ciągnąc miesięcy kilka...

#5105 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 21 marzec 2011 - 22:33

to akurat wiem ze trzeba uzasadniać maszyny i przy mojej technologi zbioru traw nie obędzie się bez dwóch ciągników a nawet trzech...więc powinni się zgodzić lecz z większym areałem bedę na lepszej pozycji bo tak to może się to ciągnąc miesięcy kilka...

koledzy wiecie może czy w tym naborze będzie pootrzebne do ARIMR zaświadczenie od weterynarji . Mam jeszcze jedno orietuje się ktoś czy w MGR trudno uzyskac bęczke do gn...cy słyszałem że trudno

Edytowany przez jacek456788, 21 marzec 2011 - 22:34.

#5106 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 21 marzec 2011 - 22:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja dostałem w pierwszym naborze bez żadnych problemów beczkę 8400L tyle ze mam zbiornik na gnojowicę 120tys L co znacznie to ułatwiło :rolleyes:

#5107 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 23:05

Kolego DanielFarmer doradca mi mówił że jak się agencja nie będzie chciała zgodzić na daną wielkość maszyny na gospodarstwo to trzeba będzie ją uzasadnić np. chęcią powiększenia areału co jest możliwe w niedługim czasie.

Jak będziesz miał notarialną umowę to może ją uznają, bo na gębę to każdy mówi, że za pół roku będzie miał dodatkowe hektary. Z doświadczenia wiem, że nie zaszkodzi spróbowac, ale szansa, że ktoś uwierzy jest baaardzo mała. Jak myślicie skąd się bierze tyle redukcji wielkości maszyn? Bo w ARiMR liczy się to, co jest na papierze, a nie na słowo.

pytanie czy będzie...
ok teraz z innej beczki...
jeśli ktoś skorzystał z MGR czy może zmniejszyć pow. gospodarstwa w okresie tych 5 lat? zwiększyć to rozumiem...

Może. Tylko zależy o ile procent i czy zakupione maszyny nadal będą uzasadnione ekonomicznie. Najlepiej napisac pismo czy ARiMR wyraża na to zgodę.

koledzy wiecie może czy w tym naborze będzie pootrzebne do ARIMR zaświadczenie od weterynarji . Mam jeszcze jedno orietuje się ktoś czy w MGR trudno uzyskac bęczke do gn...cy słyszałem że trudno

Jeśli będziesz coś robił w oborze lub cokolwiek, co potencjalnie ma związek z dobrostanem zwierząt, to zaświadczenie może byc potrzebne (że już spełniasz standardy i inwestycja nie będzie do nich dostosowywała) . W przeciwnym wypadku nie ma takiej konieczności.
Ciekawy jestem skąd się biorą takie informacje - że wóz asenizacyjny będzie trudno dostac. Będzie traktowany jak każda inna maszyna do produkcji rolnej.

Edytowany przez dc231, 21 marzec 2011 - 23:18.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5108 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 marzec 2011 - 23:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja słyszałem że trudno dostać głębosz i brone talerzową :lol: :blink:

#5109 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 23:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A od kogo? ;-)

Edytowany przez dc231, 21 marzec 2011 - 23:37.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5110 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 09:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych brodacze to mówili sam słyszałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5111 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 18:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Posiada ktoś informacje, czy w świętokrzyskim rozpoczęła się weryfikacja wniosków na MGR?

#5112 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:52

jakbyś miał krowy a dawali by pieniądze z MGR tym co mają świnie nie wkurzałbyś się?? postaw się na moim miejscu... :blink:

JAsne, że wkurzyłbym się, ale na pewno poparłbym jakąkolwiek petycję, aby ktoś tam na górze zobaczył, że rolnicy nie są obojętni. Przy takich sprawach nie możemy dzielić się na mleczerze vs. reszta świata, bo to nigdy na dobre nie wyjdzie. To ONI nas podzielili...

PS. W podlaskim już dzwonią z poprawkami. Wiem tylko, że ok 20 nr'ku ludzie dostali telefony, czy wyżej to nie wiem...

#5113 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 22 marzec 2011 - 20:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam,
jest szansa że zestaw kosiarek 8,60m dadzą na 20ha użytków zielonych? Czy mogę o tym zapomnieć? jak nie to podpowiedzą jaka szerokość mogła by być czy w ogóle nie pozwolą wziąć kosiarek?
PS. Wiem że w Podlaskim koło 70 też nic nie słychać

#5114 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gramgro nie myśle żeby ci dali na tyle ha takie kosiarki.z tego co wiem to można zrobic tak że bierzesz aby swiadczyć usługi to wtedy moga dać ale z tego co wiem to co roku koszty jakieś trzeba ponosić.Dokładnie się tym nie interesowałem więc ci nie powiem.A jeszcze coś bedziesz brał ?A ile wszystkiego arełu masz?Na tyle kosiarek to i ciągnik trzeba duży

#5115 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:28

Witam,
jest szansa że zestaw kosiarek 8,60m dadzą na 20ha użytków zielonych? Czy mogę o tym zapomnieć? jak nie to podpowiedzą jaka szerokość mogła by być czy w ogóle nie pozwolą wziąć kosiarek?
PS. Wiem że w Podlaskim koło 70 też nic nie słychać

Zestaw o szerokości 8,6 m kosi teoretycznie około 10 ha/h, nawet jak założymy, że wykona połowę tej wydajności ( nierówny teren, trawa powalona itp) to pracy masz około 4 godzin :rolleyes: . Licząc trzy pokosy to masz około 12 godzin w sezonie :o Trochę mało :unsure: Moim okiem, ciężko będzie to dostać na ten obszar. W każdym razie zaproponują Ci inna ( mniejszą ) maszynę.

#5116 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2011 - 20:29

JAsne, że wkurzyłbym się, ale na pewno poparłbym jakąkolwiek petycję, aby ktoś tam na górze zobaczył, że rolnicy nie są obojętni. Przy takich sprawach nie możemy dzielić się na mleczerze vs. reszta świata, bo to nigdy na dobre nie wyjdzie. To ONI nas podzielili...

PS. W podlaskim już dzwonią z poprawkami. Wiem tylko, że ok 20 nr'ku ludzie dostali telefony, czy wyżej to nie wiem...

Petycja petycją, ale wiecej byscie zdzialali jakbyscie pomysleli o tym zanim ruszył nabor to trzeba było skladac petycje ze wam sie nie podoba ze ten nabór bedzie dla mleczarzy, bo teraz to watpie czy cos ta petycja da z tego wzgledu ze jak było ogloszone ze nabor dla gosp mlecznych bedzie, to nikt sie nie sprzeciwial, a brak sprzeciwu to tak jakby zgoda na ten fakt, a teraz są pretensje, ale na moje to skladajcie petycje moze cos zdzialacie.

#5117 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sprzętem wziętym na modernizacje nie można jeździć na usługi ty mówisz o różnicowaniu nie pisz jak nie wiesz dokładnie

#5118 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No na różnicowanie !Zapomniałem jak się to nazywa ale w tym kierunku można też coś wykombinować

#5119 Share piotrek161

piotrek161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja mam w mazowieckim 13x kiedy moge liczyc na telefon ?

Edytowany przez piotrek161, 22 marzec 2011 - 20:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5120 Share sylek72

sylek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 22 marzec 2011 - 20:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy Agencja uwzglednia umowe kupna słomy po kombajnie do prasowania lub kupno trawy na pniu i jak taka umowa powinna być sformułowana