Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#481 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ale jeśli wieś i rolnictwo upadnie (tak jak uważa Binladen) to pierwsze po nim upadną miasta i wszyscy umrą bo nie będzie skąd wziąśc chleba, mleka, sera, mięsa itp. No chyba że sobie bedziesz w bloku świnke i kurki trzymał. Pesymistyczna wizja Binladena mnie nie przekonała i będę nadal robił swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 03:10
  •  

#482 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych oczywiscie, w przyszlosci ludzie beda lykac tylko suplementy diety itp. zamiast miesa, nabialu, chleba itp. napewno "bedzie zylo sie lepiej" :P niech wszyscy rezygnuja z rolnictwa, a moze w koncu cos sie ruszy. po strajku mleczarzy w jednym kraju cos Bruksele ruszylo i sie postarali o male dofinansowania. moze jakby calkiem "wymarla" ta galaz przemyslu to w koncu doszlo by do tego ze rolnicy beda szanowani. bez tego po prostu nie da sie zyc. bez maki nie ma chleba a wiadomo, ze to podstawowe pozywienie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#483 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Gość ma troche racji nasz kraj jest biedny ponieważ za dużo ludzi mieszka na wsi mamy zbyt duże rozdrobnienie gospodarstw. Trudno jest wyżyć z 15ha :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dużo ludzi mieszka na wsi ponieważ ,niektórzy dobrze kombinuja i ciągna socjal ile sie da..

#485 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:41

Ja mieszkam w woj. Kuj-Pom i mam krowy mleczne tylko nie wiem czy zdążymy z przepisaniem gospodarstwa na mnie przed skończeniem naboru dla mleczarzy

Jest wyznaczony termin i musisz sie w nim zmiescic

Popieram Binladena to co on pisze to swieta racja;unia daje nam ochlapy a my wpadamy w euforie,zobaczcie polska wies!czy jest oaza bogactwa?nie mam czasu teraz pisac,temat rzeka.pozdrawiam

zalezy jaka wies...mieszkam na podlasiu i u mnie biedy nie widac. Sasiednie wioski tez są piekne, zadbane widac postep nowe maszyny, budynki.

#486 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak samo też z Podlasia jestem i w wiosce powiem wszyscy chaty odwalili bo tylko w to inwestuja, jako jedyny wogóle cos chowam tak to jedna krowa dwa cielaki itp. Biedy nie widac ale ich przyszlosc widze przez palce, cale szczescie ze ziemie chca sprzedawac to korzystam :P

A wracajac co do PROWU wlasnie jakie papiery sa wymagana poza wnioskiem??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#487 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakby pieniądze trafiały tylko do rolników którzy coś produkują a nie do tych co za lewe pieniądze setki hektarów pokupowali i teraz full dopłat biorą to by się może lepiej na wsi żyło. a nie jakiś mieszczuch pgr kupił, pole skosi albo i nie i ponad 2 tysie do hektara bierze nie robiąc zupełnie nic. i gdzie tu sprawiedliwośc?

#488 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:36

Tak samo też z Podlasia jestem i w wiosce powiem wszyscy chaty odwalili bo tylko w to inwestuja, jako jedyny wogóle cos chowam tak to jedna krowa dwa cielaki itp. Biedy nie widac ale ich przyszlosc widze przez palce, cale szczescie ze ziemie chca sprzedawac to korzystam :P

A wracajac co do PROWU wlasnie jakie papiery sa wymagana poza wnioskiem??

To masz szczęście, u mnie w okolicy to ziemia jest na wage złota, nikt nie chce sprzedać, a jak już chcą to kolosalne ceny od 100tys.zł/ha wzwyż.

#489 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dobra chłopaki nie odchodzimy od tematu bo się trochę bałagan robi
ja chciałbym się zapytać w sprawie prow dla mleczarzy ponieważ zamierzam kupić jałówki hodowlane na dofinansowanie ale mam problem ponieważ nie mam płyty obornikowej a zbiornik na gnojowice też nie jest za bardzo szczelny i czy podczas kontroli nie wytkną mi tego albo mogą nie przyznać dotacji
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#490 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jałówek nie kupisz na mgr
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Właśnie jestem w przededniu złożenia wniosku jestem "mleczarzem" kwota ok 100 tys. i mam kontrakt na buraki. Nie wiem czy to dobrze bo ESU wyszło mi 14 podobno dobrze ale nie znam się. Mam 5 ha swoich oraz do 10 dzierżaw. Chcę wziąć ciągnik, prase zwijającą, rozrzutnik obornika, wóz asenizacyjny, agregat, pług, owijarkę oraz dojarę przewodową. Wszystko ok 330 tys netto. Jako że do tej pory inwestowałem więc nie mam zbytno gotówki (ok 30 -40 tys.)chcę to wziąć na kredyt. Nie chciałbym się utopić i chcę zapytać czy dobrze robię biorąc na to kredyt? Gość który mi pisze wniosek mówi że najlepiej to zrobić w jednym etapie, bo koszty następnych kredytów itp. Wiem że możliwe są dwie opcje : 1 etap lub dwa etapy. Trzy etapy są możliwe jedynie przez leasing ale podobno to nieopłacalne. Chicałbym zpytać Was jak to zrobić by się opłaciło i nie za wiele do spłaty zostało. Bo przecież jeśli wezmę na to kredyt to na ok. 7 lat to i tak do spłaty będę miał 165 tys. swojego + odsetki bo drugie pół i vat zapłacą odpowiednio agencja i US.

#492 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ESU w tym programie dla mleczarzy jest nie ważne. Musisz mieć tylko powyżej tego 4 ESU. Lepiej żebyś wziął to w 2 etapach bo będziesz mógł wziąć mniejszy kredyt, a za to co Ci zwrócą z I etapu kupujesz maszyny na II etap.

#493 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:07

dobra chłopaki nie odchodzimy od tematu bo się trochę bałagan robi
ja chciałbym się zapytać w sprawie prow dla mleczarzy ponieważ zamierzam kupić jałówki hodowlane na dofinansowanie ale mam problem ponieważ nie mam płyty obornikowej a zbiornik na gnojowice też nie jest za bardzo szczelny i czy podczas kontroli nie wytkną mi tego albo mogą nie przyznać dotacji

Do 2007 roku (albo trochę wcześniej, ale w każdym razie kiedyś) można było kupić jałówki, lecz teraz już niestety nie ma takiej opcji.

#494 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy w MGR dla NIEMLECZARZY brany jest pod uwage wskaźnik ESU. Jeśli tak to czy wystarczy niewiele ponad 4 tak jak to jest w MR?

#495 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @robert zerknij 2 posty wyżej, to co napisałem. Chyba, że czekasz aż ktoś potwierdzi moje słowa

#496 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dla niemleczarzy esu jest podstawa wyliczenia punktacji wraz z celem inwestycji od tego zalezy ktory bedziesz w kolejce

#497 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:39

ESU w tym programie dla mleczarzy jest nie ważne. Musisz mieć tylko powyżej tego 4 ESU. Lepiej żebyś wziął to w 2 etapach bo będziesz mógł wziąć mniejszy kredyt, a za to co Ci zwrócą z I etapu kupujesz maszyny na II etap.

ok ale jak ja liczyłem to wychodzi tak : ciągnik: 130 tys. rozrzutnik 50 tys. prasa 70 tys. tur 30 tys. wóz asenizacyjny 25 tys. agregat 8 tys. pług 8 tys. dojarka 40 tys. owijarka 8 to wychodzi ok 369 tys. to są ceny orientacyjne. Myślę że jak będę kupować to cena b edzie ok 330 tys. Więc : do 30 dni zwracają VAT a więc wielkośc kredytu się zmniejsza. Nie wiem do ilu dni zwraca połowę Unia ae liczę że do pół roku więc do spłaty będzie po ok. pół roku tylko 165 tys.
Myślałem tak jak Ty piszesz więc dwa etapy ale wtedy musze wziąć ok. 220 tys. netto żeby miał na drugi etap ale to już do spłaty jest 220 tys. a nie 165. Jak szybko zwraca Unia ? Poza tym dwa etapy to prawie dwa lata czyż nie tak czy się mylę ?

#498 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie jak bierzesz na 2 etapy to najpierw bierzesz kredyt na 220 tys., a jak na 1 etap to 330 tys., tak? więc chyba lepiej wziąć ten mniejszy i mniej prowizji wtedy płacisz i mniej zabezpieczeń bank wymaga. Nikt Ci nie powie jak szybko zwraca Unia, bo w każdym przypadku jest inaczej. Ale na te dwa etapy spokojnie przez rok można się wyrobić.

#499 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych po pierwsze zeby robic w 2 etapach to musisz miec drugi etap conajmniej 25 % wartosci inwestycji. Kolejna sprawa kredyty tak czy siak musisz wziasc na całosc czyli na kwote brutto. Vat zwracaja w ciagu 30 dni od rozliczenia a to sie robi do 25 kazdego kolejnego miesiaca wiec faktycznie jest to nawet do 2 miesiecy od zakupu. Agencja ma 3 miesiace od poprawnie złozonego wniosku o płatnosc. Ale spokojnie mozesz liczyc na 1-2 podejscia do poprawiania wniosku o płątnosc zawsze sie cos znajdzie. Takze to 4-5 miesiecy trzeba liczyc.
JA bym na twoim miejscu brał to za jednym podejsciem bo raz wszytko załtwiasz i masz z banki a tak to wniosek o płatnosc 2 razy, vat 2 razy. Prowizje od kredytu zapłącisz taka sama jedynie na odsetkach moze bys cos zaoszczedził ale nie koniecznie. Bo kasa która przyjdzie z agencji jako zwrot to bank odrazu zabierze do siebie na poczet kredytu bo bedziesz miał cesje i arimr bedzie przelewało odrazu na konto banku a nie twoje. opcja 2 etapowa jest opłacalna jak sie ma sporo swojej kasy bo wtedy mozesz uniknac brania duzego kredytu na 2 etap który finansujesz ze zwrotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do 2 etapów to czy dobrze czytam w informacjach z arimr że jeżeli jest inwestycja realizowana w 2 etapach to wniosek o pierwszą płatność po zrealizowaniu 1 etapu należy złożyć prze upływem 24 miesięcy od podpisania umowy?

EDIT

a czy będzie można brać zaliczki z arimr na tą edycje MGR