Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4961 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 08:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W sprawie przekazania środków dodatkowych wysłano pismo do KE dnia 22 grudnia i odpowiedź ma być w ciągu 4 miesięcy. tak jakby jeszcze miesiąc. Jeśli wydadzą pozytywna decyzję to ok 2000 wniosków się załąpie. Jeszcze w Ministerstwie nie wiedzą jak te środki rozdzielą na woj.

Pozdro.
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:42
  •  

#4962 Share rancho0111

rancho0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 09:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no raczej dodatkowa kasa rolnikom z priorytetu.
co było jasne od początku. :rolleyes:

#4963 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 10:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z nowości jakich dowiedziałem się w Agencji:
-Agencja nie ma od ministerstwa żadnych oficjalnych informacji o przesunięciu środków. Wiadomo, że ministerstwo szuka takiej możliwości, ale żadnych konkretów.
-Co 10 dni będą publikowane zaktualizowane listy. Wynika z tego, że jutro możemy spodziewac się aktualizacji, ale póki co dużych zmian nie będzie. Będą dopiero w miarę rozpatrywania kolejnych wniosków.
-W kwestii młodych rolników - agencja zabiegała o to, aby wnioski młodych rolników oceniac nie na podstawie ESU w roku bazowym a na podstawie ESU w roku docelowym, ale ministerstwo rolnictwa nie zgodziło się na takie rozwiązanie. (młodym rolnikom proponuję ocenę takiego postępowania w czasie wyborów).
-Wnioskodawcy, którzy wykazali niezasadnie przyrost GVA będą spadac w kolejne na dół.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4964 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 10:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kajetan mozesz podac zrodlo tych informacji? z tego co ja wiem to w przypadku MR rokiem bazowym nadal jest 2011rok
mam nadzieie ze twoje info odnosnie MR niepotwierdzi sie

Edytowany przez przemol87, 17 marzec 2011 - 10:22.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4965 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 11:03

Znajomy będzie aneksował zmianę marki ciągnika kubota na inny, obawia się że zanim rozpatrzą jego wniosek i podpisze umowę to nowe dostawy tych traktorów będą napromieniowane. Ja myślę że w obecnej sytuacji cena tych japońskich traktorów poważnie spadnie 10-20% może więcej.Więc pomórzmy Japonii kupując ich traktorki.

Po co robić aneks na zmianę marki ciągnika? Oferta to tylko oferta, ważne są parametry wpisane we wniosku.

#4966 Share reventon1991

reventon1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek pisany był przez firme jednak osobiscie go zawozilem i sprawdzalem. Kopi jednak nie posiadam takze według mnie jest to ewidentna wina agencji ale nie wiem jak to udowodnic. Proszę o kolejne pomysły i opinie

#4967 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:12

no raczej dodatkowa kasa rolnikom z priorytetu.
co było jasne od początku. :rolleyes:

na ten priorytet to było 69mln EUR, a poszła prawie cała kasa prawie 8 razy tyle,mam nadzieje że na mleko nie dadzą ani grosza więcej amen.

#4968 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostał już ktoś jakieś poprawki z łódzkiego? :rolleyes:

#4969 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:25

kajetan mozesz podac zrodlo tych informacji? z tego co ja wiem to w przypadku MR rokiem bazowym nadal jest 2011rok
mam nadzieie ze twoje info odnosnie MR niepotwierdzi sie

Kolego - według informacji których zasięgnąłem, to rokiem bazowym dla młodych rolników którzy przejęli lub nabyli grunty w roku 2010 jest właśnie ten rok, natomiast dla tych którzy przejęli w 2011 jest właśnie rok 2011. Takie zarządzenie wypłynęło z ministerstwa.
Nie chce podawac nazwiska pana od którego posiadam te informacje, ale z pewnością są one wiarygodne - spędziłem godzinę na telefonach, odsyłali mnie cały czas do kogoś innego, aż wreszcie trafiłem na człowieka kompetentnego w temacie MGR, który każdą kwestię tłumaczył naprawdę długo i dokładnie.

#4970 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wiesz to od pracownika agencji czy ministerstwa?

Edytowany przez przemol87, 17 marzec 2011 - 12:56.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4971 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 17 marzec 2011 - 13:24

Jacek456788 kurcze to Ty szukałeś takiej dziewczyny żeby Ci do krów pasowała ?? dobre .
Oprócz tego to sam trzodę ogarnę z ojcem , główne zajęcie to czyszczenie komór po sprzedaży tuczników. Mam czas na hektar truskawek , co jest w moim regionie dobrym źródłem dochodu , ponadto 4 ha ziemniaka też sobie radzę .

czasy się zmieniły to po pierwsze , po drugie sam szukam ciekawych rozwiązań ,żeby zrobić a się nie narobić . Chora jest Twoja wypowiedź na temat Żony , skoro tak sobie wyobrażasz dziewczynę życia , aby Ci krowy doiła to gratuluję . porażka normalnie człowieku.
Ale może jej się marzy taki co ma te 130 krów itd .

Moja Panna studiuje finanse i rachunkowość i powoli szukam jej jakiegoś krzesła kręconego przed biurkiem w skórzanym obszyciu .

zastanów się i nie zmarnuj jej życia w oborze. jak to mówią swoje trzeba oszczędzać .

Koniec tematu. Nie pomyślałbym ,że kogoś takiego tu spotkam . szok.

kolego radził bym ci zając sięsobą i nie wtrącać się do mnie i do mojej dziewczyny zajmij się tematem.jak na mazowieckim z tym PROW odzywają się

#4972 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 13:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do Ciebie i tak się nie odezwą.

Oto treść wiadomości jaką dostałem od jacka456788:
czy mógłbyś przestać komentować mojej wypowiedzi dziś mleczarstwo
> jest opłacalne a jak słysze wzrośćie cen tuczników to mnie nerwy
> biorą i jestem za tym a by w polsce zaprzestali chodowle tuczników
> lub dali tak niską cene żeby sami zrezygnowali..

Widzicie Panowie jakich mamy użytkowników na tym forum . Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak mleko będzie po 60gr..

Pozdrawiam .

post nie na temat, ostrzeżenie

Edytowany przez Matey, 17 marzec 2011 - 19:59.

wschodni koniec mazowsza.

#4973 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 marzec 2011 - 15:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie
kiedy nastąpi podpisywanie umów na prow lub jak to było na prow 2009 moze ktoś wie?
ps skoro jestem na zielonej to dostałem dofinansowanie??

Edytowany przez DOMINIK19995, 17 marzec 2011 - 15:45.

#4974 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 15:56

Wniosek pisany był przez firme jednak osobiscie go zawozilem i sprawdzalem. Kopi jednak nie posiadam takze według mnie jest to ewidentna wina agencji ale nie wiem jak to udowodnic. Proszę o kolejne pomysły i opinie

Na potwierdzeniu przyjęcia przez ARiMR wniosku masz podpis i pieczątkę osoby która przyjęła wniosek. Powołaj się na tą osobę i niech się tłumaczy :unsure: . Mi na potwierdzeniu napisali również o tym, że płyte CD i zaświadczenie o działkach Natura 2000 dostarczyłem. A wszystkie dokumenty sprawdzili skrupulatnie. Ja składałem w woj świętokrzyskim.

#4975 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 16:01

wiesz to od pracownika agencji czy ministerstwa?

To informacje od pracownika agencji.

#4976 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 16:58

Z nowości jakich dowiedziałem się w Agencji:
-Agencja nie ma od ministerstwa żadnych oficjalnych informacji o przesunięciu środków. Wiadomo, że ministerstwo szuka takiej możliwości, ale żadnych konkretów.
-Co 10 dni będą publikowane zaktualizowane listy. Wynika z tego, że jutro możemy spodziewac się aktualizacji, ale póki co dużych zmian nie będzie. Będą dopiero w miarę rozpatrywania kolejnych wniosków.
-W kwestii młodych rolników - agencja zabiegała o to, aby wnioski młodych rolników oceniac nie na podstawie ESU w roku bazowym a na podstawie ESU w roku docelowym, ale ministerstwo rolnictwa nie zgodziło się na takie rozwiązanie. (młodym rolnikom proponuję ocenę takiego postępowania w czasie wyborów).
-Wnioskodawcy, którzy wykazali niezasadnie przyrost GVA będą spadac w kolejne na dół.

Pozdrawiam

mi obiło się o uszy że minister wygospodarował dodatkowe 70 mln euro na modernizację z mniej popularnych programów. Co do aktualizacji list to nie wiem po co oni to robią. Z tego co obserwuję to pozycje osób sa takie same a więc dopiero weryfikacja i ocena wniosków może coś zmienić

#4977 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 17:11

mam pytanie
kiedy nastąpi podpisywanie umów na prow lub jak to było na prow 2009 moze ktoś wie?
ps skoro jestem na zielonej to dostałem dofinansowanie??

Z tego co wiem, to że jestes na zielonej liście mowi ze jak masz wszystko dobrze we wniosku napisane to bedziesz mial zaklepana kase na zwrot. Ale nawet czytajac wcześniejsze posty to coś ci znajda i wezwą do poprawki.

#4978 Share JJJacek

JJJacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 17:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dla większości doradców (wszyscy z którymi się spotkałem)- nie chce uogólniać, zależy tylko na zgarnięciu jak największej kasy. Bardzo mi zależało na tym dofinansowaniu, zagłębiłem się w ten temat,jeździłem po doradcach gdyż uważałem że oni mają już w tym jakieś doświadczenie. Początkowo wypełniłem wniosek sam, ale ostatecznie zwróciłem się do doradcy. Chciałem od niego uzyskać jakieś informacje, coś podpowiedzieć ale On nie zresztą jak każdy. Mówił [u]"nie"[/u,] bo kolejni czekali- kolejna kasa:)Wszystko dobrze jest zrobione -twierdził. A co lepsze wprowadzał mnie tylko w błąd i to nie jeden tylko doradca. Ja uważam i każdemu będę radził, jeśli masz trochę oleju w głowie wypełniaj wniosek sam, nie jest on taki trudny, a zaoszczędzisz sobie nerw i kasy. Ja straciłem 1000 zł + czas, paliwo itp. No i co najważniejsze szanse na rozwój gospodarstwa.

Edytowany przez JJJacek, 17 marzec 2011 - 17:27.

#4979 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 17:41

Do Ciebie i tak się nie odezwą. Oto treść wiadomości jaką dostałem od jacka456788:czy mógłbyś przestać komentować mojej wypowiedzi dziś mleczarstwo > jest opłacalne a jak słysze wzrośćie cen tuczników to mnie nerwy > biorą i jestem za tym a by w polsce zaprzestali chodowle tuczników > lub dali tak niską cene żeby sami zrezygnowali..Widzicie Panowie jakich mamy użytkowników na tym forum . Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak mleko będzie po 60gr..Pozdrawiam .

A jak tuczniki były po ładnej cenie to po ile było mleko ?? 60-70 gr? I tak wszystkim było do smiechu? Wiecie ile bedzie miesiecznie rozpatrywanych wniosków/?

post nie na temat, ostrzeżenie

Edytowany przez Ursus11, 17 marzec 2011 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4980 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 18:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostał już ktoś jakieś poprawki z kujawsko-pomorskiego :D ?