Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4881 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 07:36

@jankess, ok, ty bądź realistą, a ja będę optymistą. Nie musisz razem z @heniek100 sztucznie napędzać plotki, że nie ma chętnych do petycji. Bo jak na razie to nie liczni a najbardziej wy wykazaliście brak chęci podpisania. Wiedz też, że wcale się tym nie przejąłem. Nawet się ciesze że mój podpis nie będzie widniał obok podpisu osoby pokroju @heniek100. Wszyscy już znamy wasze zdanie, my nikogo nie agitujemy, więc i wy nie zniechęcajcie. W sprawie nienakłaniania przez nas nie cytuj mi słów kolegi zmija2a ,,karolek 55, nie wiem ile masz mózgu a ile siana. Powiem Ci jedno, jak się nie podpiszesz pod petycją to o PROW po 2013r. zapomnij.,, iż uważam że jesteś na tyle inteligentny aby odkryć że to był żart.

kolego damianzbr to może nie tyle co realia a sytuacja do tego zmusza. Nie napędzam plotki tylko czytając forum nie widzę dużego zainteresowania tym projektem ale ok może dopiero zbieracie tych którzy znależli się poza burtą. Co do twojego żartu to powiem tak ja nie wiem co będzie jutro a już nie mówiąc co będzie po 2013 więc skupny się na tym co jest a marzenia i plany odstawmy na boczny tor :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:16
  •  

#4882 Share mlody00

mlody00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 08:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych myślę że taka petycja to dobry pomysł , może i nie znajdą dodatkowych środków ale na pewno w jakiś sposób zasygnalizujemy , że pieniądze na to działanie są nadal potrzebne

#4883 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 08:45

Powiem wam tak w tej petycji to powinna byc prośba o dodatkowy nabór na MGR dla rolników nie korzystających i tych dla których środków brakło (bo jak zwykle cos zakombinuja ci bogatsi ;) ) pozdro

Moim zdaniem pomysł z jeszcze jednym naborem na MGR jest, delikatnie rzecz ujmując, śmieszny. Czyli rolnicy znów będą składali wnioski, kompletowali dokumenty, a załapie się niewielki odsetek z nich.
A kto na tym zarobi najwięcej? Oczywiście różnego rodzaju firmy doradcze, których namnożyło się ostatnio.
Jeżeli znajdą dodatkowe pieniądze powinni rozdysponować je pomiędzy rolników, którzy już złożyli wnioski w tegorocznym naborze. Jeżeli przekroczony zostanie termin rozpatrywania wniosku ARiMR nie powinna ich odrzucać, ale czekać na ewentualne oszczędności lub przesunięcia - oczywiście za zgodą rolnika, który mógłby np. złożyć oświadczenie, że nadal jest zainteresowany dotacją. Przecież zestawienie R-F można zmienić – jeżeli będzie taka potrzeba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4884 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 15 marzec 2011 - 13:46

Napewno to nie jest aktualna lista. Część sie sama wycofa część urzedasy przesuną. Dobrym przykładem jest lista krowiarzy ;)

kolego licz się z tym co mówisz, ja chowam krowy i to dość duże mam stado, a ty pewnie te ******* świnie i zazdrościsz mleczarzom lub nie załapałeś się na liste. nam mleczarzom należą się te pieniadze ze wzeglodu na to, że dla krów jest wiecej maszyn potrzeba

Edytowany przez brzozak2, 15 marzec 2011 - 19:15.
orty

#4885 Share Radek100

Radek100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 14:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego jacek456788 nie ciśnieniuj się tak!!! :mellow:
Nie obrażaj innych, piszesz na forum to trochę jakiejś kultury wymaga.
Produkcja trzody chlewnej również wielu maszyn wymaga, tak samo jak np: warzywnictwo czy sadownictwo, a jeśli czujesz się tak bardzo pokrzywdzony to zmień branżę i po krzyku :rolleyes:

#4886 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 15 marzec 2011 - 15:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co tam potrzeba tych maszyn do chowania tych świń oprócz powszechny nic tylko te co są potrzebne do produkcji zboża i do tego jakaś dwukółka żeby było czym świnie na spęd dowieść.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#4887 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 17:09

Powiem wam tak w tej petycji to powinna byc prośba o dodatkowy nabór na MGR dla rolników nie korzystających i tych dla których środków brakło (bo jak zwykle cos zakombinuja ci bogatsi ) pozdro

Ja proponuje napisać aby dostali ci co mają 39,5 lat, waga w przedziale 75-85 kg, w dodatku łysi i z butem o nr 45 i 2/3...

Tak na serio to twórzcie nadal podziały między sobą na pewno wam to na dobre nie wyjdzie i przestańcie zazdrościć innym... Pozdrawiam

#4888 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:13

kolego licz się z tym co mówisz ja chowam krowy i to dość duże mam stado a ty pewnie te hujowe świnie i zazdrościsz mleczarzom lub nie załapałeś się na liste nam mleczrzom należom się te pieniondze zezwzeglodó na to że dla krów jest wiecej maszyn potrzeba

Nie chowam ani krów ani świń. Ze słowami się licze w przeciwieństwie do ciebie i nikomu nie zazdroszcze. Chodziło mi o to ze lista krowiarzy już raz była zmieniana. A nawet dwa razy: 4.03 i 14.03. Więc nie wiem o co ci chodzi.

#4889 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ludzie Apokalipsa idzie, po co Wam te maszyny

Chyba nie po to, żeby mieć większy ciągnik od sąsiada

Edytowany przez zmija2a, 15 marzec 2011 - 18:17.

#4890 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Niektorzy to nie widza idei tej petycji dalej. Wypowiedzi typu "twórzcie nadal podziały między sobą na pewno wam to na dobre nie wyjdzie i przestańcie zazdrościć innym... " Wiadomo ze swiata sie nie zmieni w 100% ale takie ze tak powiem pierd...e to mozna sobi o kant d... puscic. Chyba w petycji chodzi tez o to zebysmy sie potrafili zorganizowac, byc solidarni a nie kuzwa biadlolic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4891 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie nie chodzi o to żeby tworzyc podziały, jeśli wyślemy tą petycję do ministerstwa, to przecież nie dlatego, że chcemy zabrac tym, którzy zajmują się produkcją mleka, bo wiem, że im też wsparcie jest potrzebne. Petycja ma byc nie po to żeby dzielic, tylko żeby się jednoczyc. Nie tylko w tej ale też w wielu innych sprawach dotyczących rolnictwa.
Kto nas wszystkich pyta o zdanie w realizacji PROW i działaniach agencji? Dzwonią do nas, przyjeżdżają żeby zorientowac się jaki widzimy kształt przyszłej WPR po 2013 roku? Była debata publiczna na ten temat, ale za pośrednictwem internetu a wiedzieli o nie tylko Ci którzy tematem WPR interesują się głęboko i na bieżąco. Ustalą nam przyszłą politykę rolną głównie na podstawie opinii "ekspertów" i "fachowców", którzy jak się zazwyczaj okazuje niewiele o rolnictwie wiedzą i patrzą na nie często przez pryzmat kasy z wymiany handlowej (jak było z naszym rynkiem cukru.
Nikt nie pytaja nas o zdanie jakie instrumenty wsparcia byłyby dla nas najlepsze, więc myślę, że sami powinniśmy pewne sprawy sygnalizowac chociażby poprzez takie działania jak petycja.

#4892 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego jacek456788 po Twojej wypowiedzi mogę Ci pozazdrościć jedynie głupoty . Nie chciało się nosić teczki to teraz ciągasz krowie "suteczki" , żeby mieć te " pieniondze: :lol:

I dlaczego twierdzisz ,że świnie są **** ?? cena aktualna po 5 zł waga żywa jest zadowalająca , przy odpowiednim dostosowaniu budynku do obory wchodzę jak ordynator na obchód po sali w szpitalu . Chciałbyś mieć tyle wolnego czasu co ja - tyle Ci powiem .
W mojej wsi krowiarze mówiąc potocznie już się przejedli sprzętem itd , tylko nie chce za którymś z nich stać gdzieś w kolejce np w banku.
Nie po to jest forum aby kogoś obrażać ale nie pozwolę żeby jakiś **** po mnie jechał . Zastanów się najpierw. Moderator pewnie się nie załapał na listę i zostawił to forum na pastwę losu a to bezkrólewie zapanowało.

Lamborghini widzę , że Twoja wiedza o rolnictwie jest z podręcznika z roku 1995 jeśli chów trzody kojarzy Ci się z "dwukółką" aby te 3 świnki na skup dowieść to gratuluje . Mleko pewnie w bańkach na wózku wozisz do zlewni w takim razie .

Z tej petycji to Sawicki samolocik zrobi , wyrzuci z Ministerstwa przez okno i niech leci do Brukseli , taki będzie finał.

post adresowany do osób w nim wymienionych , jesli kogos z trybun obraziłem to przepraszam z góry.

Pozdrawiam .

nie chcesz sobie pozwolic żeby ktoś po tobie jechał, a sam jedziesz po innych, nic tylko pogratulowac, na przyszłosc radze zachowac wiekszy spokoj i zycze więcej kultury.

Edytowany przez Matey, 15 marzec 2011 - 22:56.

wschodni koniec mazowsza.

#4893 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja proponuję aby usunąć 45 ostatnich nic nie wnoszących do tematu stron.

Poza tym to chyba oczywiste ze lista która jest ogłoszona bedzie jeszcze mocno zmieniana

#4894 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych krowiarze to naj lepiej zarabiająca branża nie wiem dlaczego ich się wyróżnia i dodatkowo wspiera.ja do każdej sztuki świni dokładam około 100zł i co mam powiedzieć unas dzisiaj aktualna cena 3.9zł a nie jaktoś napisał 5zł.w ogóle ten prow to wogule nie wypał jadni dostali dofinansowanie 3razy a inni w ogóle bo nie mieli szczęścia w losowaniu.

Edytowany przez Matey, 15 marzec 2011 - 22:51.
post nie na temat, orty

#4895 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 15 marzec 2011 - 19:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lukas84 to po co się dokładasz do tematu jak tak dużo dokładasz do tych świń, to w ogóle cię i tak nie stać na takie wydatki jak MGR bo z czego byś to spłacił jak nie zarabiasz.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#4896 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @lukas84 powiedz z czego dokladasz 100pln do kazdej sztuki,tylko konkretnie z czego czerpiesz dodatkowy zysk??

#4897 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Wiem że pytanie jest nie w tym temacie co trzeba ale więcej tutaj użytkowników. Sąsiad chce kupić pług obrotowy firmy rabewerk na jeden wąż. Jakie są zalety obrotówki na dwa i na jeden wąż. Czym się różnią. Który jest lepszy?

post nie na temat, ostrzeżenie

Edytowany przez Matey, 15 marzec 2011 - 22:52.

#4898 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 20:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lukaczmarek i lukas84 - to chyba największe nieroby.

lukaczmarek - pisz do moderatora, albo sam nim zostań, i usuń.

lukas84 - no świnia jak świnia, raz górka raz dołek.

Pieter - chyba nie w temacie piszesz (no ale ja pewnie też ;) ). Kup se jaki se chcesz, wszystkie są niedobre.

post nie na temat, ostrzeżenie

Edytowany przez Matey, 15 marzec 2011 - 22:59.

#4899 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:03

krowiarze to naj lepiej zarabiająca branża nie wiem dlaczego ich się wyróżnia i dodatkowo wspiera.ja do każdej sztuki świni dokładam około 100zł i co mam powiedzieć unas dzisiaj aktualna cena 3.9zł a nie jaktoś napisał 5zł.wogule ten prow to wogule nie wypał jadni dostali dofinansowanie 3razy a inni wogule bo nie mieli szczęścia w losowaniu.

Świnie są tanie bo jest ich za dużo na rynku. Po co mają priorytetować gospodarstwa z tucznikami, chyba nie po to aby ta górka urosła. Jak wiadomo z informacji z programu Tydzień mleko jest popularne, mamy niedobór tego produktu, sporo idzie na eksport i dlatego mamy cenę.Pragnę przypomnieć, że przez ponad 1,5 roku ceny tego surowca kształtowały się na poziomie 0,7 zł za litr( miej więcej to to samo co 3zł za żywiec ,,porównanie") Kolejnym powodem jest czas potrzebny na odtworzenie stada,; jeśli mleko by było tanie i państwo by nam nie pomagało to sprzedaję krowy i kupuję 15 macior za które zapłacę ok 12 tysięcy i od każdej maciorki mogę mieć po niecałym roku następną maciorkę która daję ok 12 prosiaków. w przypadku rezygnacji ze świń kupując 15 jałówek cielnych hf muszę zapłacić ok 70 tysięcy . Po ocieleniu mam jednego cielaka (jeśli to jałoszka) która wyda potomstwo dopiero po ponad 2 latach chowu. (kosztów przeróbek budynku nie liczę bo występują w obydwu przypadkach)Państwo się boi aby rolnicy nie wymarnowali bydła i pewnie o to chodzi z faworyzacją mleczarstwa. A rezygnacja z mleka (kolejni faworyzowani) to pewnie po to aby zrobili miejsce tym to chcą naprawdę bawić się z tą dziedziną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4900 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Gdzie znajdę wniosek o płatność do MGR nabór w 2009 roku??

pozdrawiam