Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4861 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:39

chcecie pisać petycję a nawet kolega kajetan sam mówi że mało jest chętnych osób więc to już świadczy o małej sile przebicia. Jak chcecie zrobić rozgłos skoro nawet tu na forum ciężko zmobilizować osoby które się nie załapały??

Jak to ciężko zmobilizować? Która osoba z białej listy nie chce się podpisać? Muszę cię rozczarować, widziałem post wyrażający chęć podpisania się pod petycją kogoś nawet z zielonej listy. Albo wcale nie czytasz tematu ewentualnie wyrywkowo pojedyncze posty. Lub twierdzisz tak na podstawie postów @heniek100. Dalej szukając odpowiedzi na twój post, rozważam też opcje, że pod nazwą heniek100 oraz jankess kryje się ta sama osoba.

Edytowany przez damianzbr, 14 marzec 2011 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:57
  •  

#4862 Share Karolek55

Karolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chłopaki a jak myślicie czy PROW dalej bedzie trwał po 2013 roku ? Moze na kolejne pare lat znowu jakieś nowe dofinansowania dadzą ? :)

#4863 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pisze sie na petycje smialo, ale nie po to aby lamentowac ze w ogole szansy na MGR nie mialem tylko niech w koncu jakis polityk zobaczy ze tez mamy cos do powiedzenia, ze mamy wlasna incjatywe spoleczna ze nie tylko ronicy potrafia wyjsc z widlami czy bronami. Jak to mowia najpierw argumenty potem sila:)
A tak w ogole to czytalem ze w kwestiach zwiazanych ze Wspolnota Europejska to najwiecej moga zdzialac Pan premier i prezydent RP. Jak wchodzilismy do UE do Miller kompletnie nie mial pojecia o rolnictwie i innych aspektach(sam to powiedzial w wywiadzie) a jednak cos tam ugral wiec proponuje tez do Pana Donka liscik wyslac:D Z tego wynika ze minister ronictwa to tak naprawde jest 3 w kolejce do gadania xD

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4864 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:13

Jak to ciężko zmobilizować? Która osoba z białej listy nie chce się podpisać? Muszę cię rozczarować, widziałem post wyrażający chęć podpisania się pod petycją kogoś nawet z zielonej listy. Albo wcale nie czytasz tematu ewentualnie wyrywkowo pojedyncze posty. Lub twierdzisz tak na podstawie postów @heniek100. Dalej szukając odpowiedzi na twój post, rozważam też opcje, że pod nazwą heniek100 oraz jankess kryje się ta sama osoba.

Niestety nie zaskoczyłeś mnie bo czytam forum i jestem a przynajmniej staram się być na bierząco. Fakt są osoby chętne na petycję ale ile jest tu takich kolego?? sto, tysiąc?? a może 15 tysięcy?? jest to zaledwie mały procent z całości. Już pisałem wcześniej gdyby brakło 200 czy 500 milionów to może i by minister znalazł takie pieniądze ale brakło 2,5 miliarda. Nie wierzę osobiście że uda się znaleść takie pieniądze. MOzna pisać stosować inne formy protestu ale bądzmy realistami takich pieniędzy nie ma i nie będzie.

#4865 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych karolek 55, nie wiem ile masz mózgu a ile siana. Powiem Ci jedno, jak się nie podpiszesz pod petycją to o PROW po 2013r. zapomnij.

A co do jankessa, nie ma i nie będzie. Ale może będą ;) A mają być po to, żeby je wydawać. Tylko z głową ;)

A co do GVA, ale nie chce już w tym papu grzebać, to mogą ten parametr łatwo i szybko obliczyć pracownicy ARiMR ;)

A no i jeszcze jedno, skądś tą kasę muszą wziąść, także nie ma co "kręciołków" robić ;)

Pzdr.

Edytowany przez zmija2a, 14 marzec 2011 - 20:55.

#4866 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też jestem za petycją trzeba się upominać
@heniek życzę Ci abyś z tej listy wyleciał na sam koniec za to że tak negujesz tą petycje, tacy są w Polsce rolnicy (nie mówię że wszyscy ) jak oni dostaną to już się tym nie przejmują że ktoś nie dostał i co ich to obchodzi

#4867 Share bryl36

bryl36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie czy wy naprawdę myślicie ze niemiec francuz i angol w nieskończonośc będą finansowac rolnictwo w innych krajach Narazie dopłaty bezpośrednie sa ustalone do 2014 r a czy wogole będą i w jakiej wysokości po tej dacie to nie wiadomo A Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE

#4868 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lambo: "że ktoś nie dostał i co ich to obchodzi" - nie dostał bo za mało kasy w budżecie. A kasę trzeba wiedzieć skąd wziąść. Pisałem, chyba o tym w "Kreatywna biurokracja" - poprostu za mało firm, które rzetelnie się "uspołeczniają". A, że co mnie nie dotyczy to mnie nie obchodzi - to już "inna mentalność".

panowie czy wy naprawdę myślicie ze niemiec francuz i angol w nieskończonośc będą finansowac rolnictwo w innych krajach Narazie dopłaty bezpośrednie sa ustalone do 2014 r a czy wogole będą i w jakiej wysokości po tej dacie to nie wiadomo A Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE

No bryl36 - pojechałeś. "A z pustego i salomon nie naleje" - są sztuczki ;) Tylko trzeba chcieć nalać hehe

#4869 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Interes w tym, zeby rolnicy dostali MGR najwiekszy maja producenci i dilerzy maszyn. Niech oni sie rusza.
Pod petycja oczywiscie jestem w stanie sie podpisac.
Kolego bryl.. jestes tak naiwny, ze wierzysz w to, ze unia nam daje???

apropo henia, ma tygodniowego bana, mysle, ze w takim tempie szybko sie z nim pozegamy na zawsze:)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4870 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego po to do UE wstepuja nowi czlonkowie aby sie rozwineli i po pewnym czasie to oni wiecej wplacali niz wyciagali z uni. Troszeczke poczytaj na temat wspolnoty i nie bedzie kontrowersyjnych wypowiedzi. Co do doplat w przyszlym planie budzetowania na 2014-20 watpie zeby byly na poziome Francuzow ale mysle ze uda se "naszym" je zwiekszyc chociaz o 1€ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4871 Share bryl36

bryl36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A KTO ojciec dyrektor chyba nie bo tylko zbiera składki a innych bogaczy nie znam

#4872 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:44

Kolego po to do UE wstepuja nowi czlonkowie aby sie rozwineli i po pewnym czasie to oni wiecej wplacali niz wyciagali z uni. Troszeczke poczytaj na temat wspolnoty i nie bedzie kontrowersyjnych wypowiedzi. Co do doplat w przyszlym planie budzetowania na 2014-20 watpie zeby byly na poziome Francuzow ale mysle ze uda se "naszym" je zwiekszyc chociaz o 1€ :)

coś mówili niedawno w magazynie ''tydzień'' ze wyrównają :D
mówić mogą ale jak to bedzie to nie wiadomo

@zmija chodziło mi o to że polscy rolnicy nie potrafią się zjednoczyć

Edytowany przez lamboEVO100, 14 marzec 2011 - 21:44.

#4873 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jakby nie bylo, wplacamy dosc spora skladke na UE. Teraz oni troche nam, potem my innym. Wiekszosc pieniedzy, ktore otrzymujemy z UE i tak wraca do starych panstw. Inwestujac w sprzet, co kupujemy? Oczywiscie zachodznie, doskonale napedzajac im gospodarke. Budujemy drogi? Oczywiscie firmy zachodnie. Taki prosty mechanizm, a jak pomaga innym, ale oczywiscicie, widzi sie tylko to, ze oni "nam" cos daja wiecej. "Nam" miescilem w cudzyslowiu, tylko dlatego, ze to wlasnie oni daja sami sobie, a nie biednemu trybkowi ( akurat w tym przypadku rolnikowi) w machinie.

Edytowany przez xsc, 14 marzec 2011 - 21:54.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4874 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @jankess, ok, ty bądź realistą, a ja będę optymistą. Nie musisz razem z @heniek100 sztucznie napędzać plotki, że nie ma chętnych do petycji. Bo jak na razie to nie liczni a najbardziej wy wykazaliście brak chęci podpisania. Wiedz też, że wcale się tym nie przejąłem. Nawet się ciesze że mój podpis nie będzie widniał obok podpisu osoby pokroju @heniek100. Wszyscy już znamy wasze zdanie, my nikogo nie agitujemy, więc i wy nie zniechęcajcie. W sprawie nienakłaniania przez nas nie cytuj mi słów kolegi zmija2a ,,karolek 55, nie wiem ile masz mózgu a ile siana. Powiem Ci jedno, jak się nie podpiszesz pod petycją to o PROW po 2013r. zapomnij.,, iż uważam że jesteś na tyle inteligentny aby odkryć że to był żart.

Edytowany przez damianzbr, 14 marzec 2011 - 21:57.

#4875 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja Wam powiem ja lubię płacić, bo jak płacę to mam ;) Bez naciągania, wyciągnia itd..
O koncernach / korporacjach itd., to chyba pisałem w "Kreatywna biurokracja". Wyciągnąć - i jak najmniej dać. A my rolniki fakt "ciągniemy", a ile dajemy? Każdy stara się jak najmniej przekrętów robić. Doimy krowy, świnie, zboże, warzywa, sadownicy itd. - no i do tego, co niestety, czasami potrzebna jest kasa. A że tej kasy jest mało, to niech oni pomyślą czemu jest jej mało!!!

#4876 Share bryl36

bryl36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem absolwentem politologii i urzednikiem tak sie składa ze o uni i jej biurokracjii wiem bardzo duzo
i zgadzam sie z kolega zmija2a ze jak sie chce to mozna bo unia unią a nadgorliwosc polskich urzedników jest zniewalajaca w kontekście interpretacji przepisów unijnych Kiedy Polska wstepowała deo unii najwiekszym oponentem byla irlandia bo jej rolnicy na tym straca Nasz profesor Z. Pietraś był członkiem zespołu doradców premiera buzka i rozmawiał z jakims profesorem z irlandii który stwierdził ze on dałby polakom kilkanaście razy wiecej dotacjii niz chcą bo i tak wykorzystaja z tego niewiele a resztę oddadza z powrotem .Mój urząd marszałkowski rocznie oddaje dośc spore kwoty bo tak Polacy Polakom napisali przepisy ze nie wielu z tego korzysta

unia nie ma nic wspólnego z epoka gierka Jezeli coś nam dają to maja w tym interes zlikwidowali cukrownie i cukier mamy po 2 euro a wniemczech ok 50 centów za kilogram

xsc dokładnie tak jak piszesz jak nam dadzą 100 a my z tego oddamy 20 to za rok dadzą nam tylko 80

Edytowany przez bryl36, 14 marzec 2011 - 22:02.

#4877 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oj bryl, bryl. Siedzisz na tym stołku. A chociaż walczysz o prawdę?

#4878 Share bryl36

bryl36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zmija2a wiesz ciężko ludziom z miasta pewne rzeczy wytłumaczyć zazdroszczą nam tego co ciężką fizyczną pracą osiągnelismy /nasi rodzice potracili zdrowie żeby coś osiągnąć/ a siedze bo z samego rolnictwa ciężko się utrzymać śmieszą mnie ludzie którzy sa zaślepieni całą tą unią i wierzą w propagandę tv a zwłaszcza ludzie młodzi są łatwowierni weź kredyt i stękaj produkuj świnie za darmo mleko itd a żyd w banku będzie się cieszyć i wakacje na ibizie spędzać Mam zsnajomego informatyka w hipermarkecie .Opowiadał mi jak mięso jest z francji sprowadzane a w polsce przepakowywane i jako polskie sprzedawane Na zachodzie jest nadprodukcja żywności więc im ma zależec na polskim rolniku-------akurat Polska ma być skansenem i atrakcją agroturystyczną Zamiast dopłat niech dadza uczciwe ceny a nie jałmuzne nam wpychaja

piszesz o korporacjach Mówiły one w czerwcu ze mamy zapasy zboża a unia to ma takie zapasy ze hej no i sprzedałem kilkanascie ton jeczmienia Przyszły żniwa korporacje np paszowe zrobiły zapasy po niskiej cenie i za pomocą prpagandy tv stwierdziły ze zboza jest mało i zaczeły windować ceny jak juz zarobiły dalej windowały ceny aby wywrzec presje na ue aby ta zniosła cła i ograniczenia importowe Tak aby korporacje zarobiły na imporcie zboża do uni

#4879 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to fakt. Zawsze jak mnie wzywają do ARiMR, ja mówię: "Dajcie cenę na towar (mleko, świnie, itp.), te dopłaty są niepotrzebne, a co najgorsze potem wymagają, sprawdzają itd.". I widzisz i w całym tym systemie, każdy chce mieć robotę, kasę itd.. I nie mam za złość nikomu czy dostałem, czy nie. Sporo ludzi co pracuje w tych urzędach, to zapewne chciałoby otworzyć swoje firmy - i w to nie wątpię. A kreatywność jest wtedy, jak jesteś wolny ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4880 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 01:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Powiem wam tak w tej petycji to powinna byc prośba o dodatkowy nabór na MGR dla rolników nie korzystających i tych dla których środków brakło (bo jak zwykle cos zakombinuja ci bogatsi ;) ) pozdro