Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4821 Share seemat

seemat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:56

Nie kolego, ten post był adresowany głównie do Pana Henia. Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony.
Dodam, że dlatego poruszyłem temat tej petycji na forum, aby każdy z nas mógł przedstawic swoje argumenty - o to przecież prosiłem kilka postów wcześniej, jeszcze przed jakimkolwiek opracowaniem tekstu. Odzewu zbyt dużego nie widzę, więc zredagowałem ten tekst tak jak widzę to ja, więc nie wykluczam - może nie byc on do końca obiektywny. I tylko dlatego zamieściłem go na forum, żeby każdy mógł się do niego odnieśc i dodac swoje argumenty, ale widzę, że to się chyba jednak nie uda.
Nie dziw mi się też, że użyłem kilku niefajnych słów, bo starałem się jakoś poruszyc temat, więc post np. Pana Henryka mógł mnie zdenerwowac.

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o petycję to myślę ze jest w porządku, ale proponował bym również nie wyszczególniać tylko ostatniego naboru MR czyli z 2010 bo ja i pewnie wiele osób jest takich co wcześniej uzyskali jeszcze 50 tys (2009r jak w moim przypadku) i czekali na program MGR z którego będą mogli skorzystać po to by tą premie wykorzystać jako wkład własny przy MGR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:02
  •  

#4822 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bo rozmawiałem z paroma osobami które korzystały z tego typu pomocy i mówiły że wychodzi prawie to samo co w banku a jak wiadomo pod finansowaniem fabrycznym kryją się banki komercyjne mało znane na rynku a chcące zarobić.Ale i na forum ktoś pisał o finansowaniu URSUS że jest niby 0% a JAK CO DO CZEGO TO PRAWIE 10%.

#4823 Share marcin115

marcin115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam 28 ha zlozylem na 120 km dostane czy nie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4824 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy wy myślicie że wasza petycja naprawdę coś zmieni?? Nawet jeśli uda się ja stworzyć to podpisze się pod nią kilkadziesiąt osób bo reszta nie będzie nic wiedzieć o tym po drugie bądzmy realistami gdyby zabrakło 200 lub 400 milionów to ok ale zabrakło prawie 2,5 MILIARDA złotych a osobiście wątpię żeby łaskawie panujący nam pan minister Sawicki dysponował takimi środkami nawet w innych programach. Petycję dostanie ręce rozłoży powie że nie dysponujemy takimi środkami i koniec tematu. I co dalej mędrcy tego pomysłu?? Bierzemy ciągniki widły i ruszamy na warszawę :blink:

#4825 Share fortera

fortera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanko jeśli bym teraz kupił ciągnik po mi jest bardzo potrzebny i jakimś cudem dostał pozytywną odpowiedz z agencji to dostanę zwrot proszę o odpowiedz

#4826 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 13 marzec 2011 - 19:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciekawe kiedy będą odpowiedzi z Agencji jak ktoś coś będzie wiedział to pisać, albo wie :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#4827 Share franek1995

franek1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:39

Mam pytanko jeśli bym teraz kupił ciągnik po mi jest bardzo potrzebny i jakimś cudem dostał pozytywną odpowiedz z agencji to dostanę zwrot proszę o odpowiedz

tak dostaniesz zwrot

#4828 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:40

Ciekawe kiedy będą odpowiedzi z Agencji jak ktoś coś będzie wiedział to pisać, albo wie :rolleyes:

Ja wiem :-)

Edytowany przez dc231, 13 marzec 2011 - 20:36.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#4829 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co wiesz ?

#4830 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 13 marzec 2011 - 20:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych [quote name='marcin115' timestamp='1300040250' post='684012']
mam 28 ha zlozylem na 120 km dostane czy nie

raczej dostaniesz taki tylko nie wiem jak w waszych stronach ale w naszych jest przlicznik na ciagnik taki 1ha rowna sie 4konie mechanieczne czyli w twoim przypadku 28x4=112:)ale do konca nie jestem pewny ale moze ci sie uda,, oby :)pozdro:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4831 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a ja złożyłem na 80 koni a mam 6 ha kilka dzierżaw łącznie ok 10 ha (bez umów, 5 ha łąki) w dodatku ok 15 ha rocznie słomy na pniu i czy dostanę 80 koni ciagnik ? Jestem mleczarzem ok 40 sztuk (20 krów + 20 młodzieży). Każdy normalny wie że tego nie da się wyżywić z 6 ha. W jaki sposób się bronić by dostać ten ciągnik. Złożyłem też na rozrzutnik 6t i prasę rolującą

#4832 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 marzec 2011 - 20:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Proponuje panowie żeby treść petycji napisał Heniek,bo w końcu to magister a i doktor nawet.Pisze takim szyfrem że przynajmniej minister będzie musiał zlecić tłumaczenie tekstu ekspertom ,a i sam z ciekawości ludzkiej przeczyta co ten biedny człowiek ma za problem.

Edytowany przez kozulek2, 13 marzec 2011 - 21:05.

#4833 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:55

kolego damianzbr itd..czlowieku wymądrzasz się i chcesz sobie udowodnic kim ty nie jestes...a powiem ci kim jestes ..prostym czlowiekiem ktory mzoe sobie pisac pisam i podania gdziekolwiek chce ale jestem pewien ze akurat to co wy napiszecie będzie smieszne kto to bedzie czytal..i odpisza wam gotowca jakiegos nie na temat tak jak pare stron wczesniej ktos pisal i odpisali mu woogle nie na temat...czlowieku zejdz na ziemie.jestes tylko zwyklym czlowiekiem musizz sie pogodzi z tym ze ty i twoje gospodarstwo sie nei zalapalo i nic juz nei zrobisz..chyba ze jestes z 20 meisjc poza zielona lista wtedy pozostalo sie modlic zebys sie zalapal.ten kto mądry to siedzy cicho bo wie ze pisanei próśb, i inych pisam do misnisterstwa nic nie pomoze :)takie zycie kolego..

mało tego pól z Was skladalo a nie ma pieniędzy na maszyny to po co skaladac i inwestowac?jak oprocentowanie na krdyt bedzie kospiczne i to sie nie oplaca..tylko przez takich jest tyle wnioskow i tak dlugo trzeba bylo czekac na wyniki list...co durgi wnioske przeszedl a co trzeci wniosek byl zlozony bez pojęcia...bo po co skaldac jak sie nie ma gospodarstwa na ktore przysluguja dane maszyny..po co skladac jak sie nie ma kasy na maszyny...nie jeden z was co jest na zielonej liscie to odpusci bo jak pojdzie do banku to sie nogą przeżegna i zrezygnuje szybko z dotacji...

Co rozumiesz przez stwierdzenie ,,że jestem prostym człowiekiem,, ? Czy chodzi o prostotę intelektualną, czyli nie umiem się wypowiadać, mogło być lepiej ale i tak nie jest źle więc już nic nie będę robił, używam wulgarnych słów, utwierdzam się w przekonaniu o słuszności swych poglądów? Wskaż mi ty oświecona istoto które cechy reprezentowałem w wypowiedziach z tego tematu? No że chyba prosty człowiek to każdy z racji: pochodzenia, braku papierka z nieukończonych szkół i wykonywanej pracy, czyli człowiek ze wsi bez wykształcenia pracujący ciężko na roli, no to w takim wypadku faktycznie nim jestem.

Jestem cały czas na ziemi i dla tego wole zrobić cokolwiek niż nic mam nie robić. Tak samo jak ja nie mam żadnej pewności czy to coś pomoże, tak jak i ty nie masz że to nic nie da.

Nie rozumiem jak co trzeci wniosek mógł być złożony bez pojęcia? Skoro większość z nich przygotowały osoby odpowiedzialne za to i mniej czy bardziej ale jednak przygotowane. Oraz następną część przygotowali sami wnioskodawcy za sprawą własnych doświadczeń oraz informacji i nie ulega wątpliwości że każdy zrobił to jak najlepiej w własnym, czy klienta interesie. Już nie pamiętam ale chyba użytkownik @daniel jest doradcą i przygotował parę wniosków. Zapytaj go czy rzeczywiście co trzeci wniosek przygotował bez pojęcia, albo inaczej, czy co trzeci jego znajomy po fachu przygotowuje wnioski bez pojęcia...

Skoro oprocentowanie będzie kosmiczne i się to nie opłaca, więc pytam: po co znajdujesz się na zielonej? Uciekaj szybko bo przecież się nie opłaca.

Najważniejsze!!! Nikt cię nie prosi o opinie czy petycja będzie miała jakiś wpływ na cokolwiek. A więc Nie rozumiem po co próbujesz forumowiczom wpoić że to nic nie da? Miałeś objawienie czy proroczy sen? Jeśli nie to proszę ochłoń bo żaden z nas nie ma zielonego pojęcia jaki będzie finał.

Edytowany przez damianzbr, 13 marzec 2011 - 21:05.

#4834 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:58

a ja złożyłem na 80 koni a mam 6 ha kilka dzierżaw łącznie ok 10 ha (bez umów, 5 ha łąki) w dodatku ok 15 ha rocznie słomy na pniu i czy dostanę 80 koni ciagnik ? Jestem mleczarzem ok 40 sztuk (20 krów + 20 młodzieży). Każdy normalny wie że tego nie da się wyżywić z 6 ha. W jaki sposób się bronić by dostać ten ciągnik. Złożyłem też na rozrzutnik 6t i prasę rolującą

A po co się bronić? Z tego co czytam to Tobie się należy o ile dobrze wniosek wypełniłeś i bez kombinacji i jesteś na zielonym polu ;)

A czasami lepiej 6ha niż 500ha :P

Edytowany przez zmija2a, 13 marzec 2011 - 21:00.

#4835 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:59

a ja złożyłem na 80 koni a mam 6 ha kilka dzierżaw łącznie ok 10 ha (bez umów, 5 ha łąki) w dodatku ok 15 ha rocznie słomy na pniu i czy dostanę 80 koni ciagnik ? Jestem mleczarzem ok 40 sztuk (20 krów + 20 młodzieży). Każdy normalny wie że tego nie da się wyżywić z 6 ha. W jaki sposób się bronić by dostać ten ciągnik. Złożyłem też na rozrzutnik 6t i prasę rolującą

przydadzą się jakieś umowy,bo będzie ciężko...

#4836 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @zmija2a wiesz nie należę do tych co kombinują być może błąd ale cóż wychdzę z założenia że jak rękoma urobię to się nie dorobię poza tym GVA nie dawałem więc żadnych kombinacji nawet wpisałem mniejszą kwotę (98 tys.)a kilka dni po złożeniu wniosku dostałęm pismo z ARR o zwiększeniu wkoty do 123 tys. w związku z przekroczeniem kwoty w 2010 roku. z tego co wiem wpsiaując kwote 123 dosatłbym wiecej pkt.
@kozulek2 pewnie że umowy by zapewniły komfort ale jednak beret bo każdy z was wie że ludzie dzierżawiąc grunt niechętnie spisują umowę

#4837 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gva to Ci nie było potrzebne,więc dobrze zrobiłeś...ciągnik z turem to w Twoim wypadku lepiej się kwalifikuje,więc jak będą kręcić to próbuj w tym kierunku

Edytowany przez kozulek2, 13 marzec 2011 - 21:18.

#4838 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych aster jak masz kase to ryzykuj. Kupuj produkuj i eksportuj ;)

#4839 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych I bankrutuj:)
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4840 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów