Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4801 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Niby tak, ten temat to miejsce na taką dyskusję, z tym, że powinna byc to dyskusja a nie rzucanie sobie obelg. Rozumiem, że temat jest drażliwy, bo wszyscy by chcieli dostac dofinansowanie, ale to nie powód, żeby kłócic się między sobą. Krytyka jest jak najbardziej wskazana, ale niech to będzie krytyka obiektywna, a nie rzucanie innym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:53
  •  

#4802 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja chętnie się podpiszę, mimo że jestem na zielonym. To że minister coś obieca, nie oznacza że zrobi wszystko aby osiągnąć cel. Jakikolwiek nacisk społeczny może spowodować, że zacznie działać bardziej intensywnie. Zbliżają się wybory i w końcu pan Sawicki będzie mógł się wykazać czymś więcej, niż samymi obietnicami bez pokrycia.

#4803 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 15:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak, co niektórzy to oglądają tu "DD TVN" i "Ranczo". A VAT wzrósł tylko o 1% ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4804 Share fortera

fortera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też jestem za pomysłem przesunięcia środków. Myśle że taka petycja może coś zmieni. Dajcie znać gdzie składamy podpisy

#4805 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to ja napiszę Wam coś dla poprawy humoru - dziś pewien gość z mojej miejscowości, który składał wniosek na MGR powiedział, że się zakwalifikował bo jest na liście. Co prawda jest to biała lista (na dodatek końcówka), ale to nic nie znaczy bo pewnie Agencji brakło "tuszu" czy coś :lol: :lol: On to mówił poważnie, a gdy zaczęłam mu tłumaczyć co i jak to nie uwierzył tylko dalej obstawał przy swoim :blink: :lol:

Edytowany przez malaga, 13 marzec 2011 - 16:39.

#4806 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 13 marzec 2011 - 16:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam:)
mam takie pytanie tylko nie wiem czy to w tym czy w innym temacie napisac:)
a wiec pytanie brzmi tak czy moglbym dostac tura do ciagnika kosiarke rotacyjna na 1,85 skladaa hydraulicznie jakis nowy siewnik i przyczepe jadna osiowa wywrotke tak 3,5t wniosek na ok 40 tys... ze zwrotem 40% bo moj ojciec wiecej nie dostalbym jak te 40%:) gospodarstwo jest male 5ha swojego i dzierzawy ponad 3,5 ha...mamy 3 dojne krowy, jalowka i pare mlodych :D ciagnk jeden ltz 55a na tego chcialibysmy tura i drugi ciagnik t25:)czy sa na to jakies szanase???? prosze o odpowiedz lub jakas rade/rady;) z gory dziekuje:) pozdrawiam:)zna sie ktos na tym??

Edytowany przez ltz55aluki, 13 marzec 2011 - 20:22.

#4807 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 16:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak nie składałeś na MGR na dofinansowanie to już po wszystkim bo do 2013 nie będzie już naboru.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#4808 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no powodzenia dla was hehe :)dostaniecie podwojnie tyle co chcecie :):)

byscie jzu sie nie wydurniali tylko pogodzili z tym ze nie ma was na liscie zielonej i nie pisla iw kolko tego samego..

#4809 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @heniek100, całe szczęście że ty dostałeś dotację... Teraz jesteś trochę ironiczny, trochę cyniczny, drwisz z innych, ogólnie da się przeżyć. Bo w innym przypadku nie wyobrażał bym sobie życia forumowiczów którzy dostali by dotację a ty nie. Mało spokojnego życia forumowiczów, podejrzewam że sam ministerz z powodu twoich osobistych ataków, nie mal że terroryzmu w sprawie dodatkowych środków rozważał by decyzję rezygnacji ze swoje stanowiska. Powtarzam - prawdopodobnie by tak było gdybyś nie dostał. I wielkie dzięki za powodzenie którego nam życzysz. Na wzajem przy rozpatrywaniu twojego wniosku.

#4810 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 13 marzec 2011 - 17:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy mam pytanie. Razem z ojcem mamy plany na nowy ciągnik mocy 150-170km. Chce w tym roku skladac wniosek na Młodego Rolnika jak najszybciej się da (o ile bedzie nabór). Zakladajac, ze dostane to dofinansowanie to czy istnieje przeznaczenie tych pieniedzy na nowy ciągnik tej mocy? Znajomy gdzies tam slyszal, ze mozna brac maszyny na usługi tzn. ze ja biore ten traktor i bede robic innym usługi. Mamy razem z dzierzawami 70ha. Co do uzyskania hektarow pod uslugi to nie bedzie problemu ale czy jest szansa na taki krok? Po naszych przeliczeniach dostane 75tys, sprzedam swoj stary ciagnik + oszczednosci + PROW.

Bardzo mnie to interesuje czy te pieniadze z MR moge przeznaczyc na ciągnik mocy 150/160km. W tych tematach jestem zielony i prosze o jakas rade itp itd. Jesli sie nie uda takie cos to szukamy cos uzywanego a ewentualne pieniadze z MR przeznaczy sie na co innego. Jesli mozna tak połączyc MR z PROW to bardzo mnie to cieszy. Jeszcze raz prosze o oswiecenie mnie ;)

Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4811 Share kamzie1

kamzie1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam
Jestem nowy na forum. Mam pytanie dotyczące list które ukazały się 8 marca, chodzi mi dokładniej o to bo jestem w województwie świętokrzyskim na miejscu 18* i nie wiem czy to juz jest w miare pewne miejsce zeby kupować lub zadatkować maszyny. A i czy moze Ktoś orientuje sie czy te listy były układane po jakimś powierzchownym sprawdzeniu wniosku czy raczej juz dokładnie.
Pozdrawiam

Panowie ponawiam prośbę:) bo mi zalezy bardzo na odpowiedzi.

#4812 Share Soolider

Soolider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, mam pytanie czy ten PROW jest opłacalny złożyłem wniosek na 450 tyś no i taką sumą nie dysponuje i trzeba kredyt wziąć a co się z tym wiąże odsetki i prowizje jestem na zielonym polu 20* na liście podlaskiej. Co o tym sądzicie kredyt jest na 9%, a i jeszcze mam takie pytanie co będą sprawdzać w razie kontroli? przyjadą zrobią zdjęcia maszyn czy co?

#4813 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jednak kilku forumowiczów miało racje że nie długo bedzie dużo maszyn na licytacjach... nie rozumiem po co składać na maszyny na które nie ma się kasy... :blink:

#4814 Share Soolider

Soolider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 17:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam jeszcze takie pytanie czy kredyt będę musiał wziąć na 450tyś czy na ten co już podzielą na pół i odliczą vat?

#4815 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego damianzbr itd..czlowieku wymądrzasz się i chcesz sobie udowodnic kim ty nie jestes...a powiem ci kim jestes ..prostym czlowiekiem ktory mzoe sobie pisac pisam i podania gdziekolwiek chce ale jestem pewien ze akurat to co wy napiszecie będzie smieszne kto to bedzie czytal..i odpisza wam gotowca jakiegos nie na temat tak jak pare stron wczesniej ktos pisal i odpisali mu woogle nie na temat...czlowieku zejdz na ziemie.jestes tylko zwyklym czlowiekiem musizz sie pogodzi z tym ze ty i twoje gospodarstwo sie nei zalapalo i nic juz nei zrobisz..chyba ze jestes z 20 meisjc poza zielona lista wtedy pozostalo sie modlic zebys sie zalapal.ten kto mądry to siedzy cicho bo wie ze pisanei próśb, i inych pisam do misnisterstwa nic nie pomoze :)takie zycie kolego..

mało tego pól z Was skladalo a nie ma pieniędzy na maszyny to po co skaladac i inwestowac?jak oprocentowanie na krdyt bedzie kospiczne i to sie nie oplaca..tylko przez takich jest tyle wnioskow i tak dlugo trzeba bylo czekac na wyniki list...co durgi wnioske przeszedl a co trzeci wniosek byl zlozony bez pojęcia...bo po co skaldac jak sie nie ma gospodarstwa na ktore przysluguja dane maszyny..po co skladac jak sie nie ma kasy na maszyny...nie jeden z was co jest na zielonej liscie to odpusci bo jak pojdzie do banku to sie nogą przeżegna i zrezygnuje szybko z dotacji...

#4816 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 marzec 2011 - 18:08

Niby tak, ten temat to miejsce na taką dyskusję, z tym, że powinna byc to dyskusja a nie rzucanie sobie obelg. Rozumiem, że temat jest drażliwy, bo wszyscy by chcieli dostac dofinansowanie, ale to nie powód, żeby kłócic się między sobą. Krytyka jest jak najbardziej wskazana, ale niech to będzie krytyka obiektywna, a nie rzucanie innym.

Mam nadzieję że nie pijesz tym postem do mnie ,bo nie przypominam sobie żebym obrażał kogokolwiek a tym bardziej pisał że Twój apel jest gu--o warty.Wyraziłem swój pogląd i podałem argumenty,nie popieram bo nie uwzględniasz ani jednym słowem moich interesów jak i innych,myślę tu o szerszej grupie rolników.Jest sporo spraw i argumentów jakie można by było przedyskutować i nie jest to tylko sprawa kasy. Widzę jednak że sprowadzasz sprawę pod własne potrzeby, domyślam się że jesteś MR i tylko ta grupa Cię interesuje, ja nim nie jestem . Mało tego widzisz mnie jako wroga bo jestem mleczarzem który korzysta z przywilejów tego naboru ,co też nie jest prawdą.Sam użyłeś kilku nie fajnych słów choć nikt tu się z Tobą nie kłóci w ten sposób.

Edytowany przez kozulek2, 13 marzec 2011 - 18:26.

#4817 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:19

Mam jeszcze takie pytanie czy kredyt będę musiał wziąć na 450tyś czy na ten co już podzielą na pół i odliczą vat?

Kolego a nie pytałeś się o kredyty fabryczne. Przeciesz są one na 2 do 4%. Kredyt będziesz musiał wziąć na całość i tak do trzech miesięcy ci zwrócą VAT i ARIMR i spłacisz część lub coś sobie dokupisz za VAT>.

#4818 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja z chęcią się podpisze pod tą petycją bo choć sam jestem na polu zielonym to uważam że środki zostały żle rozdysponowane.Po pierwsze miało to być tylko dla tych co nigdy nie składali na PROW a jak wiadomo tak nie jest .Po drugie niektórzy zostali wprowadzeni w błąd a i ja nawet tu pisałem o tym że w pierwszej turze składają tylko ci co mają samą produkcję mleczną bez opasów i trzody okazało się że jest to bujda bo wystarczyło 20 tyś kwoty i można było się załapać a ci co składali w drugiej turze a mieli kwotę i świnie nie dostali.Tak samo sprawa wyglądała z przemieszczaniem świń czy opasów na kogoś innego aby tylko być mleczarzem ale wychodzi na to że było to nie potrzebne.Jeżeli maszyny bierzesz za 450 tyś to wkład własny 15% a reszta kredyt i dopiero po tym zwroty vat i ARiMR.Najlepiej wyjdziesz jeżeli weżmiesz debet ale musisz go spłacić przez 5 lat.Co do kredytu fabrycznego to wychodzi to samo co w banku.

Edytowany przez jaro30, 13 marzec 2011 - 18:36.

#4819 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:38

Mam nadzieję że nie pijesz tym postem do mnie ,bo nie przypominam sobie żebym obrażał kogokolwiek a tym bardziej pisał że Twój apel jest gu--o warty.Wyraziłem swój pogląd i podałem argumenty,nie popieram bo nie uwzględniasz ani jednym słowem moich interesów jak i innych,myślę tu o szerszej grupie rolników.Jest sporo spraw i argumentów jakie można by było przedyskutować i nie jest to tylko sprawa kasy. Widzę jednak że sprowadzasz sprawę pod własne potrzeby, domyślam się że jesteś MR i tylko ta grupa Cię interesuje, ja nim nie jestem . Mało tego widzisz mnie jako wroga bo jestem mleczarzem który korzysta z przywilejów tego naboru ,co też nie jest prawdą.Sam użyłeś kilku nie fajnych słów choć nikt tu się z Tobą nie kłóci w ten sposób.

Nie kolego, ten post był adresowany głównie do Pana Henia. Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony.
Dodam, że dlatego poruszyłem temat tej petycji na forum, aby każdy z nas mógł przedstawic swoje argumenty - o to przecież prosiłem kilka postów wcześniej, jeszcze przed jakimkolwiek opracowaniem tekstu. Odzewu zbyt dużego nie widzę, więc zredagowałem ten tekst tak jak widzę to ja, więc nie wykluczam - może nie byc on do końca obiektywny. I tylko dlatego zamieściłem go na forum, żeby każdy mógł się do niego odnieśc i dodac swoje argumenty, ale widzę, że to się chyba jednak nie uda.
Nie dziw mi się też, że użyłem kilku niefajnych słów, bo starałem się jakoś poruszyc temat, więc post np. Pana Henryka mógł mnie zdenerwowac.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4820 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 18:52

Jeżeli maszyny bierzesz za 450 tyś to wkład własny 15% a reszta kredyt i dopiero po tym zwroty vat i ARiMR.Najlepiej wyjdziesz jeżeli weżmiesz debet ale musisz go spłacić przez 5 lat.Co do kredytu fabrycznego to wychodzi to samo co w banku.

Czemu tak sądzisz że wychodzi to samo co w banku