Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z którego roku musiałbym miec 4 esu jesliby nabór ruszył w 2011...
2010 czy 2011.
Z tego co dzwoniłem do Arimr to mówili że możliwe ze bedzie jeszcze jeden nabór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 10:03
  •  

#4762 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No kolego wsiok, chyba w każdym woj. brakuje kasy, więc z skąd ten kolejny nabór?

#4763 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych maja 280 mln zl to zrobia nabor.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4764 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 12 marzec 2011 - 20:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego @kajetan ja mam propozycje do petycji żeby wpisać w niej że młodzi rolnicy nie mleczarze z tych 6 województw gdzie nie było drugiego naboru żeby też byli jakoś uwzględnieni w dodatkowej puli

#4765 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:01

maja 280 mln zl to zrobia nabor.

teraz mieli 2,44 mld a chetnych bylo na ponad 5 mld
wiec 280mln co to jest

Edytowany przez przemol87, 12 marzec 2011 - 21:04.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#4766 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie do tych forumowiczów którzy już brali na PROW. Mianowicie jak chcę coś zmienić w maszynach np. chce wziąć zamiast przyczepy prase rolkę to mogę ? I czy czasem przy tej zmianie nie zostane przeniesiony na koniec listy z podppisywaniem umowy?

#4767 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mogą mi h.ja zrobić, każda maszyna może być zawyżona do 10 % i nikt się o to nie pruje. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń. Powinni lepiej zwrócić uwagę na tych co kostkę sobie kładą na podwórzu bo od wielu słyszałem , że na tym można dużo zarobić ( w sensie oszukać na kosztach)

#4768 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @krzysiek55555666 popieram w koncu solidarnosc wojewodztw i tez MR:)

#4769 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ok, poruszymy temat młodych rolników. Czekam na dalsze argumenty jakie mają byc zawarte w petycji!

#4770 Share werter

werter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja również chciałbym zachęcić rolników do przeprowadzenia zorganizowanej akcji uświadamiania Ministerstwa Rol. i ARIMR jakie przekręty miały miejsce w naborze dla mleczarzy na Podlasiu i nie tylko tam. Chodzi o, wcześniej poruszane przeze mnie i innych użytkowników forum, przypadki sprzedawania kwot mlecznych a następnie składania wniosków o pomoc w ramach rozwoju produkcji mleczarskiej. Na Podlasiu zrobiło tak niemalże 300 osób z zielonej listy. Przez takie przekręty wielu uczciwych mleczarzy, w tym ja, wylądowało na odległych miejscach. Sam mam 170 000kg i jestem 7xx.

Dla autorów tekstów w stylu: "nie załapałeś się i teraz szukasz winnych" lub "też mogłeś sprzedać kwotę" powiem jedynie tyle, że nie macie prawa zarzucać uczciwym rolnikom niezaradności lub bezczynności ani tym bardziej żądać abyśmy milczeli w obliczu takich przekrętów (to tak jakby ktoś pytał osobę która złapała złodzieja: czemu to zrobiłeś, lepiej gdybyś sam coś ukradł).

Zdaje sobie również sprawę, że to nie jedyny przejaw niesprawiedliwości w tegorocznym naborze MGR, ale wyrzucenie tych oszustów - trzeba nazywać rzeczy po imieniu - pozwoli na bardziej sprawiedliwe rozdzielenie, co prawda za małych pieniędzy.

Chciałbym żebyście poznali moje zdanie na ten temat i oczekuje Waszego odzewu na mój apel.
Może macie jakieś propozycje obudzenia wiecznie zadowolonego z siebie Sawickiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to ja proponuje napisac tam że niesprawiedliwe było promowanie mleczarzy oraz przedział esu powinien być 10 - 20 a nie 16 - 40 dla mnie tak by było sprawiedliwie. Pozdrawiam

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4772 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 marzec 2011 - 22:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu gdzie każdy bierze maszyny na usługi głównie w swoim gospodarstwie masa takich spraw jest, i nie ma na to rady. a szkoda bo w ten sposób masa pieniędzy trafia tam gdzie nigdy trafić nie powinna.

#4773 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:58

mogą mi h.ja zrobić. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń.

,,Ja w przypadku zakupu będę chciał na fakturze wartość z oferty a to co utarguję wymienię na dodatkowy sprzęt albo zwrot kasy od dealera,, Czyżby te słowa jakiś haker dorobił? A ja głupi byłem pewien że w ,,internecie siedzą,, korzystają z niego ludzie elokwentni, posiadający umiejętność wypowiadania na dany temat, obyci, tylko po prostu ukrywają te cechy, może z pośpiechu czy też braku czasu, niekiedy w emocjach. hm, o kulturze nie wspomnę ,,h.ja zrobić,,. Nie mogę uwierzyć że ludzie tego pokroju, chciało by się powiedzieć prostacy posiadają umiejętność obsługi takiego medium jak internet. I niech tylko jakiś bywalec nk i fotki powie że internet to fraszka. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie on jeden, aż nie chce się wierzyć.

@kajetan. Na razie powiem: nie wiem czy realny, ale bardzo ciekawy pomysł. Moim zdaniem petycja powinna stanowczo i jednoznacznie wskazywać na przesunięcie środków. A na pewno mniej powinno być w niej ile dla kogo i z jakiego powodu. Bo nie dojdziemy do porozumienia między sobą. Jedni będą chcieli dla młodych rolników, drudzy dla hodowców trzody (o tych 2 sprawach najgłośniej na forum) ja np. bym wolał dla uprawiających tylko zboża. Ktoś wtrąci uprawa tytoniu itd., itd. Sam widzisz, powstanie konflikt. Najpierw skupmy się na wywarciu jakiejkolwiek presji na P. Sawickim. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

EDIT ,,Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu,, o właśnie o to chodzi, zorganizujmy petycje o przesunięcie środków, a nie zmianę prawa. Bo duża część przekrętów spowodowana jest luką prawną. O niektórych mowa była na poprzednich str. Jeden mówi: ,, jak mogłeś tak zrobić, ty taki nie taki!!!,, drugi odpowiada: ,,Jak byś był cwany też byś tak zrobił,, Petycją tak łatwo prawa nie zmienimy, najpierw pokrzyczmy o dodatkowe fundusze.

Edytowany przez damianzbr, 12 marzec 2011 - 23:04.

#4774 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 23:20

mogą mi h.ja zrobić, każda maszyna może być zawyżona do 10 % i nikt się o to nie pruje. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń. Powinni lepiej zwrócić uwagę na tych co kostkę sobie kładą na podwórzu bo od wielu słyszałem , że na tym można dużo zarobić ( w sensie oszukać na kosztach)

Koleś jeśli dostałeś się na zieloną liste to nie musisz się wszystkim chwalić... Twoje posty które piszesz są beszczelne i aroganckie. Chciałbym żeby odpowiednia osoba przeczytała to jak planujesz kase na lewo od agencji wyciągnąć i uczciwie cie wynagrodziła ;[

#4775 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 23:42

@kajetan. Na razie powiem: nie wiem czy realny, ale bardzo ciekawy pomysł. Moim zdaniem petycja powinna stanowczo i jednoznacznie wskazywać na przesunięcie środków. A na pewno mniej powinno być w niej ile dla kogo i z jakiego powodu. Bo nie dojdziemy do porozumienia między sobą. Jedni będą chcieli dla młodych rolników, drudzy dla hodowców trzody (o tych 2 sprawach najgłośniej na forum) ja np. bym wolał dla uprawiających tylko zboża. Ktoś wtrąci uprawa tytoniu itd., itd. Sam widzisz, powstanie konflikt. Najpierw skupmy się na wywarciu jakiejkolwiek presji na P. Sawickim. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

EDIT ,,Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu,, o właśnie o to chodzi, zorganizujmy petycje o przesunięcie środków, a nie zmianę prawa. Bo duża część przekrętów spowodowana jest luką prawną. O niektórych mowa była na poprzednich str. Jeden mówi: ,, jak mogłeś tak zrobić, ty taki nie taki!!!,, drugi odpowiada: ,,Jak byś był cwany też byś tak zrobił,, Petycją tak łatwo prawa nie zmienimy, najpierw pokrzyczmy o dodatkowe fundusze.

Zgadzam się, myślę, że należy przede wszystkim poruszyc temat przesunięcia środków. Moim zdaniem nie możemy w petycji wskazywac na jakies przekręty, chociaż wszystkich to drażni jak wiele innych rzeczy przy naborze na MGR. Powinniśmy zaznaczyc, że potrzebujemy dodatkowych środków na wsparcie innych działów produkcji, chociaż rozumiemy, że konieczne jest wsparcie także sektora mlecznego. Nie możemy jednak produkowac nie będąc konkurencyjnymi wobec innych rolników UE, a MGR stanowi priorytetowe działanie do tego, aby pomóc nam się rozwinąc. Wielu z nas miało odłożone środki na inwestycję w gospodarstwa, nie tylko w produkcję mleczarską,ale także trzodę chlewną, warzywnictwo, ogrodnictwo, pozostałą produkcję roślinną. Jasne jest, że środków z przesunięcia nie starczy dla wszystkich, ale myślę, że bardziej sprawiedliwym byłoby przydzielenie chociaż części także innym producentom którzy chcą by konkurencyjni a nie wyłącznie wspieranie produkcji mleczarskiej.
Nie powinniśmy też atakowac petycją ministerstwa, bo może to przynieśc skutek odwrotny. Dajmy znac, że sprawa nie jest nam obojętna, że interesujemy się przesunięciem środków i oczekujemy na nie. Jeśli będziemy siedziec cicho, to zawsze będą z nami robic co chcą. Skoro internet daje nam możlwiośc zbierania podpisów szybko i sprawnie, to myślę, że musimy z tego korzystac, chociażby aby dac sygnał, że stanowimy jakąś solidarną siłę i że JESTEŚMY.

Edytowany przez kajetan, 12 marzec 2011 - 23:43.

#4776 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 12 marzec 2011 - 23:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie na temat tego prow wiem że tu są dzieci ale i tak zadam pytanie ogłosili listę na prow jestem mleczarzem załapałemsię na liste moja pozycjia to 1000 na liśćie jakie mam szanse że dostane ten szprzet ktury chce kupić

#4777 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 00:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego @jacek jeśli piszesz "ktury" to wątpię żeby ktoś zechciał odpowiedzieć na Twe pytanie... (żal)

#4778 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 07:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego @werter przekręty były są i będą i nic nie zmieni takiego układu sił. Co do petycji to pisać można ale i tak to nic nie zmieni. Jak wszyscy wiemy w tym roku mamy wybory a więc jakakolwiek próba zmiany przydziału funduszy skończy się na obietnicach typu mamy pieniądze czekamy na zgodę unii żeby przesunąć środki tylko nas wybierzcie, oczywiście wielu da się złapac na ten chwyt zwłaszcza ci co są daleko na listach i ich wnioski jak coś to na końcu będą rozpatrywane. Pełni nadziei optymizmu zagłosujemy połkniemy ten haczyk po to tylko żeby usłyszeć póżniej nie możemy przesunąć środków z mniej popularnych programów i koniec. Nic się nie zmieni a waszą petycją minister sobie du... podetrze. Jeśli wygra ktoś inny powie że poprzednie rządy tak rozdzieliły środki że nie można nic zmienić i po zawodach.

#4779 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja napiszę tak: co nie jest zabronione - jest dozwolone. Być może to się kłóci ze sprawiedliwością społeczną ale niestety tak jest. Niestety takie mamy prawo. I ludzie z tego korzystają. Dlatego nie ma co się obrażać jeden na drugiego. To urzędnicy piszą prawo i to oni są nieudolni. Ale nakłanianie i chwalenie się łamaniem prawa (vide " diler zwróci mi kasę pod stołem") jest naganne i w dodatku karalne. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 marzec 2011 - 09:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam pytanie, oczywiscie pozniej dopytam sie w agencji zeby sie upewnic, ale moze ktorys z kolegow mial podobny przypadek. Otoz zalapalem sie na zielona liste i skladalem miedzy innymi na owijarke samozaładowcza Sipma i ona kosztuje cos ok 36-40 tys o ile dobrze pamietam, i teraz moje pytanie czy moge zamiast tej samozaładowczej wziac zwykla tekle za 10 tys a za te 30tys które pozostanie to zlozyc aneks do agencji i wziac np grabiarke lub przetrzasarke?