Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 marzec 2011 - 21:29

Heniek ma racje nie którzy piszą jedno w koło czy dostane czy się załapie.Czy wy nie macie roboty tylko durnoty wypisujecie .Czekaj jeden z drugim aż się ARiMR odezwie do was.Większość jest napalona na ten nowy sprzęt jak szczerbaty na suchary ale to pewnie w większości tatuś lub mamusia musi wziąść kredyt na 8,5 % i to oni będą się głowić jak go spłacić bo niektórzy nie mają pojęcia o tym i piszą czy można wziąć kredyt na MR.Jeszcze jedna sprawa ilu tak na prawdę jest farmerów którzy mają gosp. na siebie myślę że nie wielu ale piszą a co to nie on zostawcie HEŃKA W spokoju.

Heniek ma racje bo sam nie dawno wypisywał te durnoty,a teraz robi jako ekspert i to w dodatku magister,tylko czekać jak zaraz zostanie doktorem i zacznie nas leczyć albo wróżyć .ps-gospodarstwo prowadzę od 20 lat ,moje dzieci są w wieku niektórych z WAS .

Edytowany przez kozulek2, 11 marzec 2011 - 21:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:39
  •  

#4722 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:31

Ja w przypadku zakupu będę chciał na fakturze wartość z oferty a to co utarguję wymienię na dodatkowy sprzęt albo zwrot kasy od dealera .

Już widzę jak dilerzy wypłacją wam kwoty za zakup u nich maszyny. :lol: Ludzie wy bujacie w obłokach. Prędzej jakaś dodatkowa maszyna albo wypoasażenie. Ale to też będzie szacher-macher i firma musi to dobrze ukryć bo jak się Urząd Skarbowy do tego czepi to firma może połynąć. Ale gotówki się nie spodziewajcie.

#4723 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych I wydaje mi się, że jeśli ktoś bierze w jednym etapie to tylko kilka najpotrzebniejszych maszynek i nie zrezygnuje z żadnej. W przypadku dwóch etapów to na pierwszy etap weźmie pewnie to co zamówił, co najpotrzebniejsze. Jeśli rozpisał drugi etap za dwa lata i zrezygnuje całkowicie lub częściowo to ta kasa znajdzie się dopiero za 2 i pół roku. Jeśli nie będzie dodatkowych funduszy to ci z początku białej listy mogą czekać na ochłapy nawet ponad rok albo więcej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4724 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:34

Heniek ma racje bo sam nie dawno wypisywał te durnoty,a teraz robi jako ekspert i to w dodatku magister,tylko czekać jak zaraz zostanie doktorem i zacznie nas leczyć albo wróżyć .

koledzy wlasnie prze tego koszilka2 mam ostrzezania 3....wez koles wyluzuj...sam nic nie wiesz...

#4725 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:35

Już widzę jak dilerzy wypłacją wam kwoty za zakup u nich maszyny. :lol: Ludzie wy bujacie w obłokach. Prędzej jakaś dodatkowa maszyna albo wypoasażenie. Ale to też będzie szacher-macher i firma musi to dobrze ukryć bo jak się Urząd Skarbowy do tego czepi to firma może połynąć. Ale gotówki się nie spodziewajcie.

Mylisz sie kolego mylisz :P

Edytowany przez sterydek, 12 marzec 2011 - 08:32.

#4726 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja Wam powiem, ja Was wszystkich pod.....ole. Heniek miało Cię tu nie być.

#4727 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego sterydek popierasz mnie ja popieram Ciebie , nie ma problemu z takimi rzeczami o jakich pisałem . rabaty nie dotyczą jakichś olbrzymich kwot ale myślę że około 4% całej kwoty. nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach dealer nosi takie kwoty w kieszeni na co dzień

#4728 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zmija i koszulek...spierdddd...

post nie na temat=ostrzeżenie

Edytowany przez Matey, 12 marzec 2011 - 18:02.

#4729 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych johndirek to h.... mu dajesz??

#4730 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W sumie wymiana kasy na lepsze wyposazenie to tez nie jest zla rzecz.;)

Edytowany przez sterydek, 12 marzec 2011 - 09:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 11 marzec 2011 - 21:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zawsze coś spuszczą, w dodatku jak ja biorę na cały zwrot maszyny jak przejdzie weryfikacje w jednym miejscu.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#4732 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A dla mnie diler powiedział ze nie czegoś takiego jak na fakturze cena wyższa niż za maszynę jest ustalone , albo ze sprzęt dodatkowy gratis <_< To chyba zostanie zmieniony diler :lol:

#4733 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie to kwestia tego co to za dealer ;)

#4734 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jeden nie pasuje to się jedzie do drugiego, trzeciego, .........n-tego i coś można wytargować. To nie dawne czasy, że się jezdziło i prosiło aby dostać przydział na byle grabarkę

#4735 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 22:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wroccie do tematu, nastepny post nie zwiazany z tym tematem bedzie nagrodzony ostrzeżeniem

KS Falubaz

#4736 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 22:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ostatnio czytalem ta broszure i tam pisze ze Agencja ma czas 4miesiace + max 3 miesiace +x*21dni. Tylko czy ten czas agencja ma na podpisanie umowy czy chodzi o "odezwanie sie w sprawie poprawek"?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#4737 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 23:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przeważnie każdy podmiot gospodarczy wystawi wam fakturę na maszynę z kwotą jaką sobie zażyczycie oczywiście w granicach rozsądku. Warunkiem jest zapłacenie podatku vat i podatku dochodowego od sumy znajdującej się na fakturze. To jest możliwe, ale jednak fałszerstwo. Najlepszym rozwiązaniem jest dodatkowe wyposażenie, wtedy sumy podawane w agencji oraz sumy zapłacone dilerowi nie ulegają żadnym manipulacją. Wiadomym jest że z sytuacji w.w. nie zostanie kasy dla wniosków z białego. Zostać może gdy ktoś zrezygnuje z części lub wszystkich maszyn, lub gdy agencja stwierdzi że wnioskowana maszyna jest za duża na dane gospodarstwo i zaproponuje zakup mniejszej. Nie ma jednak reguły, która mogła by opisać wszystkie zaistniałe sytuacje.

jaguar235
Ja też jestem w mazowieckim około 1000 za zielonym i miałem 9 ESU + GVA. Jeśli możesz to podaj ile ty miałeś ESU i czy wykazałeś GVA. Może to porównanie rozwieje różne spekulacje na temat GVA bądź cokolwiek rozjaśni. A i ja bym dostał drugi raz dotację.

#4738 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 23:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych orientuje sie ktoś czy można zmienic teraz wniosek na MGR?? bo doszlo mi troche zwierząt i znacząco mi to zmienia ESU więc i potencjalne szanse na załapanie sie na MGR (poki co jestem ok 200 miejsc za zielonym...)

#4739 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 00:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Heniek na prezydenta :lol:

tak jak mówiłem, post nie na temat=ostrzeżenie

Edytowany przez Matey, 12 marzec 2011 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 00:32

orientuje sie ktoś czy można zmienic teraz wniosek na MGR?? bo doszlo mi troche zwierząt i znacząco mi to zmienia ESU więc i potencjalne szanse na załapanie sie na MGR (poki co jestem ok 200 miejsc za zielonym...)

We wniosku wpisywało się stan z roku bazowego czyli 2010 (to był chyba stan zwierząt z końca roku? czy może średnia z roku? nie pamiętam). To co kombinujesz to nie przejdzie.