Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4461 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mnie nikt nie pobije - Pierwszy raz składam o 100tys., 28 ESU i miejsce 67XX w mazowieckim. Sprawiedliwość? Owszem czego chcieć, należało przecież wpisać do wniosku że mam dwie krowy i bym dostał....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:38
  •  

#4462 Share franek1995

franek1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem na 2800 miejscu kiedy moge sie spodziewać rozpatrzonego wniosku

#4463 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:37

Mnie nikt nie pobije - Pierwszy raz składam o 100tys., 28 ESU i miejsce 67XX w mazowieckim. Sprawiedliwość? Owszem czego chcieć, należało przecież wpisać do wniosku że mam dwie krowy i bym dostał....

Dwie to trochę za mało - 20 tys. kg. nie wyciągniesz, co nie zmienia faktu, że 8 krówek, które dają łącznie 4,08 ESU jest o wiele lepiej punktowane niż 28 ESU + GVA + wspólne użytkowanie maszyn.

Edytowany przez artur4, 09 marzec 2011 - 16:38.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4464 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2011 - 16:39

jestem na 2800 miejscu kiedy moge sie spodziewać rozpatrzonego wniosku

myślę że nie wcześniej niż za pół roku ja w poprzednim naborze byłem w podobnej sytuacji chyba że teraz będzie szybciej...

#4465 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie wiem czy już nie było podobnego postu ale zapytam : jeśli ma się gdzie numerek w pierwszej 80 to kiedy mozna się spodziewać że się odezwią z ARIMR ? oraz w postach pojawiało się stwiertdzenie że wnioski z zielonej mogą wylecieć ? w jaki sposób skoro np. ja nie dawałem gva ? w skoro jestem na zielonym to chyba wstepnie zostałem zwertyfikowany pozytyw. Więc jeśli już to chyba mogą mi wylecieć jakieś maszyny a nie cały wniosek chyba że się mylę ? :)

#4466 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych artur4 Ale jak to nie można zmienić pozycji na wyższą? Powiedzmy ja mam miejsce 4500, kolega z miejsca 100 się wycofuje z dotacji. Czyli wszystkie nr od 100 do końca skaczą o pozycje wyżej. 4500=4499 ; 4000=3999 itd. Dobrze myślę? A jeśli ktoś zaznaczył na stronie IVb wniosku że przyczyni się to w zwyżki GVA, ale wyliczeń nie dostarczył z wnioskiem? Że chyba rozporządzenie mówi, że nie można zmienić pozycji po przez dołączenie, dorobienie czegokolwiek itp. do wniosku?

Pytam z ciekawości, ja wyliczyłem i dołączyłem GVA, ale i tak po ptakach.

Edytowany przez damianzbr, 09 marzec 2011 - 16:44.

#4467 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 09 marzec 2011 - 16:43

Mnie nikt nie pobije - Pierwszy raz składam o 100tys., 28 ESU i miejsce 67XX w mazowieckim. Sprawiedliwość? Owszem czego chcieć, należało przecież wpisać do wniosku że mam dwie krowy i bym dostał....

A jak byś wyliczył GVA to na którym miejscu byś był o tym myślałeś? może wystarczyło smieszne 10% wzrostu dochodu obliczyć... :huh:

#4468 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:46

Ponoć te 90 mln. euro to Minister chce poprzesuwać z innych operacji z PROWu. Ale właśnie głównie z rent strukturalnych na które to nabór był we wcześniejszych latach, a teraz okazało się, że po podpisaniu umów AGENCJA wyszła na plus tzn. nie wszyscy z tego skorzystali albo ktoś wcześniej umarł.. Z tego co na internecie znalazłem na temat tego przesunięcia to, że prawdopodobnie w marcu Komisja UE powinna odpowiedzieć na to czy się zgadza. Ja na to po cichu liczę bo jestem jedynie lub aż ok. 100 miejsc pod kreską w W-M... Więc nadzieja matką głupich...?
pozdrawiam:)

Nie 90 tylko 70 mln. euro. W tej sprawie podjęto już decyzje, teraz wszystko w rękach KE.

Jeśli chodzi o durny program jakim jest jałmużna w postaci rent strukturalnych, to sporo osób nie dostało w ostatnim naborze mimo tego, że Sawicki chciał zapunktować i starał się o zgodę KE aby dostali wszyscy. Ponieważ KE stwierdziła oczywistą oczywistość że renty nie przyczyniły się do poprawy struktury agrarnej, to zgody nie wydała. W związku z tym kolejna pula środków prócz ww. 70 mln. euro ma zasilić budżet tegorocznego MGR. Nikt nie wie, nawet Min. Rol. jaka dokładnie będzie to kwota. Ostateczne wyliczenia mają być znane do końca kwietnia.

#4469 Share przemo318

przemo318

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no mi też się udało jestem za zielonej liście 180 choć posiadam nie duże gospodarstwo

#4470 Share franek1995

franek1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jestem na 2800 miejscu kiedy moge sie spodziewać rozpatrzonego wniosku

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2011 - 17:04.
nabijanie postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4471 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przemo318 gratulacje, a z którego województwa jesteś?
franek1995
wiesz ilu rolników jest na zielonej? Jeszcze zdobądź info do kiedy mają być rozdysponowane środki z tego naboru i wtedy wyliczsz sobie średnią. Jak będziesz miał te liczby to pisz na priv, stworzę ci świetny wzór i sobie wszystko co do dnia wyliczysz...

Edytowany przez damianzbr, 09 marzec 2011 - 17:01.

#4472 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 09 marzec 2011 - 17:12

Nie 90 tylko 70 mln. euro. W tej sprawie podjęto już decyzje, teraz wszystko w rękach KE.

Jeśli chodzi o durny program jakim jest jałmużna w postaci rent strukturalnych, to sporo osób nie dostało w ostatnim naborze mimo tego, że Sawicki chciał zapunktować i starał się o zgodę KE aby dostali wszyscy. Ponieważ KE stwierdziła oczywistą oczywistość że renty nie przyczyniły się do poprawy struktury agrarnej, to zgody nie wydała. W związku z tym kolejna pula środków prócz ww. 70 mln. euro ma zasilić budżet tegorocznego MGR. Nikt nie wie, nawet Min. Rol. jaka dokładnie będzie to kwota. Ostateczne wyliczenia mają być znane do końca kwietnia.

Wybacz @artur4, ale mi się wydaje, że jednak sprawa przesunięcia środków na MGR dotyczy 90 mln. euro (czyli ok. 360 mln. zł.) W kilku artykułach odnalazłem wspomnianą powyżej kwotę. Tutaj jest link do przykładowego artykułu uzasadniającego moje racje: http://www.inwestycj...h;115030;0.html
Powyższa kwota o ile wspomoże pulę na MGR w tym naborze to ciekawe jak zostanie rozdysponowana na poszczególne województwa, może ktoś się orientuję jak myśli wspaniały pan Sawicki i jakie są jego wizje w tym temacie?

#4473 Share franek1995

franek1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na zielonej liście jest do numeru 3284 z lubelskiego

#4474 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych once again
nie wiem czy już nie było podobnego postu ale zapytam : jeśli ma się gdzie numerek w pierwszej 80 to kiedy mozna się spodziewać że się odezwią z ARIMR ? oraz w postach pojawiało się stwiertdzenie że wnioski z zielonej mogą wylecieć ? w jaki sposób skoro np. ja nie dawałem gva ? w skoro jestem na zielonym to chyba wstepnie zostałem zwertyfikowany pozytyw. Więc jeśli już to chyba mogą mi wylecieć jakieś maszyny a nie cały wniosek chyba że się mylę ?

#4475 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:30

Ponoć te 90 mln. euro to Minister chce poprzesuwać z innych operacji z PROWu. Ale właśnie głównie z rent strukturalnych na które to nabór był we wcześniejszych latach, a teraz okazało się, że po podpisaniu umów AGENCJA wyszła na plus tzn. nie wszyscy z tego skorzystali albo ktoś wcześniej umarł.. Z tego co na internecie znalazłem na temat tego przesunięcia to, że prawdopodobnie w marcu Komisja UE powinna odpowiedzieć na to czy się zgadza. Ja na to po cichu liczę bo jestem jedynie lub aż ok. 100 miejsc pod kreską w W-M... Więc nadzieja matką głupich...?
pozdrawiam:)

Trochę pomieszałeś. Z rentami agencja nie wyszła wcale na plus. Sawicki obiecał, że wszyscy dostaną RS a że środków było tylko na połowę wniosków, to "starał się" o przesunięcie funduszy z innych działań. Komisja się nie zgodziła i chcą te fundusze przesunąć na MGR.

#4476 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:31

once again
nie wiem czy już nie było podobnego postu ale zapytam : jeśli ma się gdzie numerek w pierwszej 80 to kiedy mozna się spodziewać że się odezwią z ARIMR ? oraz w postach pojawiało się stwiertdzenie że wnioski z zielonej mogą wylecieć ? w jaki sposób skoro np. ja nie dawałem gva ? w skoro jestem na zielonym to chyba wstepnie zostałem zwertyfikowany pozytyw. Więc jeśli już to chyba mogą mi wylecieć jakieś maszyny a nie cały wniosek chyba że się mylę ?

myślę że ze dwa tygodnie poczekasz. A jeśli ci się trafi jakaś głupia pi... to może się czepiać wszystkiego i cały wniosek może ci odrzucić wszytko zależy od urzędasa który często nie ma zielonego pojęcia o tym co robi

#4477 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie odnośnie vatu.Czy jak kupuję ciągnik przykładowo za 180 tys zł na prow to vat mi odliczą z tych 180 tys czy z połowy tej sumy czyli z 90 tys?

#4478 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:43

Wybacz @artur4, ale mi się wydaje, że jednak sprawa przesunięcia środków na MGR dotyczy 90 mln. euro (czyli ok. 360 mln. zł.) W kilku artykułach odnalazłem wspomnianą powyżej kwotę. Tutaj jest link do przykładowego artykułu uzasadniającego moje racje: http://www.inwestycj...h;115030;0.html
Powyższa kwota o ile wspomoże pulę na MGR w tym naborze to ciekawe jak zostanie rozdysponowana na poszczególne województwa, może ktoś się orientuję jak myśli wspaniały pan Sawicki i jakie są jego wizje w tym temacie?

Claas 1111 - na to co paplają różnej maści dziennikarze patrzę z ograniczonym zaufaniem. Ws. zwiększenia puli oraz przesunięcia środków z mniej popularnych działań PROW na tegoroczny MGR wypowiadał się Komitet Monitorujący. Przyjął w tej kwestii uchwałę o numerze 52, a miało to miejsce 14 grudnia 2010 r. i... z działań:

1. Szkolenia dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie - zabrano 10 mln. euro
2. Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - 40 mln. euro
3. Działania informacyjne i promocyjne - 20 mln. euro.

Jak nietrudno policzyć łączna suma przesunięć to 70 mln. euro. Nad tą kwestią debatował na posiedzeniu rząd, który to zaakceptował. Teraz czekamy na decyzję KE, która musi sie na to zgodzić (wcale nie musi), i ma na to 4 m-ce.

Kasa najprawdopodobniej będzie rozdzielana na podstawie wzoru, tego samego który stosowano dotychczas, aczkolwiek po PeeSeLowcach można spodziewać się wszystkiego najgorszego.

#4479 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:45

Mam pytanie odnośnie vatu.Czy jak kupuję ciągnik przykładowo za 180 tys zł na prow to vat mi odliczą z tych 180 tys czy z połowy tej sumy czyli z 90 tys?

A dlaczego mieli by ci z połowy odliczać VAT?? Wydaje mi się że vat od całości czyli ze 180 tys około 40tys VAT-u

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4480 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:49