Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4381 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niech jadą i biorą później ja nie będę musiał od nich to zabrać po roku no może góra 2 :D ależ będzie sprzętu do wyboru ahh
ja to se na targach kupię nie muszę mieć zwrotu bo i tak muszę kupić:) ale przynajmniej nie wchodzę w zabijanie się aby to spłacać jak ktoś nie ma :) jak ma to po bólu.
życzę udanego sprzętu. Piona
▬▬►

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 06:48
  •  

#4382 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:16

musiałes c os nawywijac we wniosku bo z takim esu powinies byc duzo wyzej

Mam podobne zdanie jak @biały, u mnie prawie 16 Esu (bez kilku setnych), bez GVA, pierwszy wniosek na MGR i wyszło miejsce 17XX. 22 Esu w lubelskim powinno więc dać dobrą lokatę, dziwne to trochę.
Swoją drogą, ja uważam, że miejsce na zielonej liście to dopiero pierwszy krok na długiej drodze...

#4383 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jestem tego samego zdania, ja mam ~14ESU bez GVA i miejsce 20XX.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4384 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:31

niech jadą i biorą później ja nie będę musiał od nich to zabrać po roku no może góra 2 :D ależ będzie sprzętu do wyboru ahh
ja to se na targach kupię nie muszę mieć zwrotu bo i tak muszę kupić:) ale przynajmniej nie wchodzę w zabijanie się aby to spłacać jak ktoś nie ma :) jak ma to po bólu.

kolego jabys byl na zielonej liscie to niebylo by tematu wogole ...bys sie zajal mysleniem i czeknaiem na poprawki..a tak to masz wyzuty ze ty nei dostales a inni dostali..ale na poczatu skaldania wnioskow nikt nie mowi lze dostana wszyscy..wiec teraz nie miej pretensji do kazdego i nie mow ze sie nie oplaca bo kazda zlotowka dzis w gospodarstwie sie liczy..takie mamy czasy..pozadrawiam

a co do GVA to duzo oosb nie mialo i widze ze dobrze na tym wyszli..lepiej niz ci co mieli to GVA i duze esu :P ja osobiscie w lodzkim mialem srednie esu bez GVA i jest dobrze :)

#4385 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych gościu mam wyrzuty widzisz po tym co piszę że mam pomyśl i dopiero wbijaj z tekstami nie dostało się to nie oczywiście dostał bym co innego by było jak mówisz inne myślenie nie ma to myśli się inaczej i na nic nie czeka tylko jedzie po sprzęt:)

ja nie dostałem to nie będę zaśmiecał forum lepiej niech ci co dostali się komunikują i dogadują a ci co nie niech darują jeszcze będzie dobrze :lol:
▬▬►

#4386 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam jak to jest ja mam małe gospodarstwo 15h i zajmuje sie tylko sianiem zboża jestem zielony jak załatwić PROW na ciągnik z napędem jakieś 80 KM bo mam URSUS C-360 i ZETOR 5211 ciągle remonty mam kombajn bizon rekord 99r podpowiedzcie jak sie za to zabrać dowiedziałem sie od kolegi że załapał sie na zieloną liste a on zapisał sie na sprzet za jakieś 400tyś zajmuje sie produkcją mleka piszcie prosze

#4387 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych recrut83 zaczniej od przeczytania stron 170-200

#4388 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:09

niech jadą i biorą później ja nie będę musiał od nich to zabrać po roku no może góra 2 :D ależ będzie sprzętu do wyboru ahh

Chyba pierwszy raz się z Heńkiem zgodzę.Daruj sobie gościu takie teksty,jeśli jesteś ćwok i nie potrafiłeś załapać się na listę,to przynajmniej nie obrażaj tych co dostali.I nie wrzucaj wszystkich z zielonej listy do jednego wora,bo znam takich,co po MGR radzą sobie dobrze i znam takich,co bez MGR mają komornika w dowodzie.Czyli trzymaj się tego,co napisałeś i jeśli masz pisać tylko po to,żeby kogoś obrazić,bo jest sprytniejszy od Ciebie,to nie pisz wcale.Pozdrawiam.

A Ty Heniu który masz numer,że już po sprzęt lecisz?;)Ja mam 4x w podlaskim i siedzę w domu i jak na razie nigdzie nie byłem i nigdzie się nie wybieram.

+10% takie wyrażenia mogłęś sobie odpuścić

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2011 - 17:11.
obrażanie

#4389 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:14

witam jak to jest ja mam małe gospodarstwo 15h i zajmuje sie tylko sianiem zboża jestem zielony jak załatwić PROW na ciągnik z napędem jakieś 80 KM bo mam URSUS C-360 i ZETOR 5211 ciągle remonty mam kombajn bizon rekord 99r podpowiedzcie jak sie za to zabrać dowiedziałem sie od kolegi że załapał sie na zieloną liste a on zapisał sie na sprzet za jakieś 400tyś zajmuje sie produkcją mleka piszcie prosze

Niestety jest już po naborze i do 2013 chyba już żadnego nie będzie

#4390 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych artur4 - GVA - kreatywna biurokracja, mam ją w d..pie, oczywiście tą kreatywną. A więcej nt. biurokracji pisałem w temacie strajk rolników 2011.

A może wyjaśnić wam czemu jest dziura budżetowa, bezrobocie i nie wszyscy załapali się na MGR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4391 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 marzec 2011 - 12:30

bialy2005 a Ty załapałeś się?

w sumie nie ja tyl;ko mama :) niecałe 18ESU 14xx :) takze luzik połowa stawki :)

#4392 Share JohnJelonek

JohnJelonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na dolnym sląsku 15ESU z GVA i jesteś w połowie zielonej kolejki.
Na liście są tacy którzy już dostali, którzy nie dostali wcześniej, sa tacy co mieli po 10ha, jak również tacy co mieli po 100 czy 300ha

#4393 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:52

Jestem tego samego zdania, ja mam ~14ESU bez GVA i miejsce 20XX.

ta kolejność to troszkę pomieszana chyba jest, bo ja przy 12 ESU mam także 20xx, a widziałem post z 16 esu i miał miejsce 23**

#4394 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wszystko i tak , może się obrócić o 180 stopni jak zaczną weryfikować te naciągane wnioski z GVA itd i zbliżają się wybory więc niema co płakać

#4395 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 12:57

z twoimi ruchami to nawet na używany sprzęt z licytacji nie zdążysz a skoro masz kupować nowy sprzęt i piszesz że nie musisz mieć zwrotu to po co było startować na MGR?? tacy tylko zaśmiecają listę

#4396 Share sawek

sawek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do tych co ubliżają osobąm co nie załapali się na listę w mazowieckim. Jesteście siebie warci zastanówcie się co piszecie,
nie którzy nie załapali się nie dlatego że mają małe gospodarstwa ale dlatego że byli w trakcie przekazywania gospodarstwa na następce-nie mogli uzyskać zaświadczenia o kwocie mlecznej i złożyć w terminie. A wy cwaniaki co macie po wymieniany sprzęt 100%-dwa lub więcej nowych ciągników-czujecie się nie byle kim. Bogacicie się na krzywdzie innych.
Co do tegorocznego naboru-jak mozna znienić przepisy w trakcie naboru-łączenie dwóch oddzielnych pól środków finansowych w jeden nabór dla mleczarzy w mazowieckim?
Co z pozostałymi rolnikami?

Edytowany przez sawek, 09 marzec 2011 - 13:08.

#4397 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Coś się koledze pomyliło,to Ci co się nie załapali jadą po tych co się załapali.A druga rzecz,to na każde woj.była jedna pula;obojętnie czy był jeden nabór,czy dwa.

#4398 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2011 - 13:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Prawda jest taka, że sprawiedliwości nigdy nie było i nie będzie. Wszyscy widzą, że polska gospodarka się zmienia i jeszcze parę lat i nie będzie miejsca dla gospodarstw poniżej 30ha nie ma co przeżywać to że jest się na zielonej liście wcale nie oznacza że się dostanie.

#4399 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wy tu wszyscy chyba oszleliście. To jest BAAAAARDZO wstępna lista która bierze pod uwagę tylko wielkość kwoty zwrotu i punkty ESU podane przez składającego. Ale teraz to wszystko będzie weryfikowane czyli wiele osób napewno spadnie z zielonej listy, wiele osób zrezygnuje z różnych powodów, wiele wniosków będzie odrzuconych oraz wiele osób nie wykorzysta zadeklarowanej we wniosku kwoty. Wiec nie panikujcie tu i nie cieszcie się jak jesteście na zielonym bo narazie to nic nie znaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4400 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jest się na zielonym to znaczy dużo :P znaczy to, że jeśli uczciwie wypełniło się wniosek i będzie on kompletny to możemy być pewni kasy. Oczywiście można mówić, że jakieś 5 % wniosków odpadnie (błędy oszustwa itp), ze kwoty są zawyżone o parę % ale w sumie da to zapewne jakieś 10% białej listy :)

Edytowany przez b0gdan, 09 marzec 2011 - 13:37.