Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 10:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie czepiam się...ale z Waszych wypowiedzi mozna wysnuć wniosek że dręczy to Was.
I dla sprostowania też kupowałem część maszyn tylko po to bo unia zwraca, ale tak chyba robi każdy. Szczegółow nie bede podawał, ale podam przykład i prosze go mnie nie przypisywac :lol:
Ktos ma ciagnik,plug,agregat kupionyw 2007roku...W tym kupuje ten sprzet od siebie nie wkladajac nic kasy, bo to jego sprzet. Czysty zysk.
Kto kumaty załapie jak można odkupić od siebie sprzet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:27
  •  

#422 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 10:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie - proponuję - przestańmy się czepiać jeden drugiego. Wszedłem na to forum, bo potrzebowałem otrzymać parę informacji na wiele tematów. Myślę, że jeszcze wiele osób potrzebuje pomocy. Napewno lepiej na tym wyjdziemy jednocząc siły. Pozdrawiam.

#423 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 11:05

Nie czepiam się...ale z Waszych wypowiedzi mozna wysnuć wniosek że dręczy to Was.
I dla sprostowania też kupowałem część maszyn tylko po to bo unia zwraca, ale tak chyba robi każdy. Szczegółow nie bede podawał, ale podam przykład i prosze go mnie nie przypisywac :lol:
Ktos ma ciagnik,plug,agregat kupionyw 2007roku...W tym kupuje ten sprzet od siebie nie wkladajac nic kasy, bo to jego sprzet. Czysty zysk.

a pewnie że dręczy bo teraz wielkie jechanie po mleczarzach że czemu to niby oni mają lepsze przywileje i takie tam i takie tam (sam jestem mleczarzem i po prostu wk...ia mnie to już) a nikt nie szuka przyczyn w obecnej sytuacji min w tym co podałeś w przykladzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 11:46

Farmtrac685DT - a kwotę mleczną macie, czy tylko opasy? W podkarpackim, (bo chyba stamtąd jesteś) będzie nabór dla mleczarzy i innych. Jeżeli masz kwotę mleczną, to będziesz mógł składać papiery od 03.01.2011 - jeżeli nie, to dopiero po dwóch tygodniach. W podkarpackim mają z reguły małe gospodarstwa (średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwach w 2010 roku wynosi 4,47), więc przy twoich 17ha powinieneś bez problemu się załapać na MGR i na te maszyny, co wymieniłeś. Jak masz ochotę poczytać, to tutaj masz ogłoszenie prezesa. Na dzierżawy musisz mieć podpisane umowy na 7 lat - tak wynika z dokumentów wypełnianych na MGR. Jeżeli nie masz umów na tak długi okres, to ich w dokumentach nie ujmujesz - tak mi się wydaje.

W zasadzie to tylko krowy mleczne mamy. kwota co prawda nie wielka bo tylko 45tys ale i słabsi dostawali. mnie własnie tylko ten jeden punkt nie pasował z tym podpisem własciciela budynku a reszta jest do załatwienia

#425 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 12:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chciałbym zapytać jeżeli mam niewiele hektarów , bo większość dzierżawie , bydła mam 11 sztuk jestem z małopolski tereny mam nie korzystne górzyste obszar należy do natura 2000. Miałbym jakieś szanse na modernizacje nie zajmuje się mlekiem .Chciałbym złożyć na jakiś ciągnik
i może na jeszcze na prasę.

#426 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:02

a pewnie że dręczy bo teraz wielkie jechanie po mleczarzach że czemu to niby oni mają lepsze przywileje i takie tam i takie tam (sam jestem mleczarzem i po prostu wk...ia mnie to już) a nikt nie szuka przyczyn w obecnej sytuacji min w tym co podałeś w przykladzie

Czyli mam rozumieć że mleczarze tak nie kombinowali? Że mleczarze są uczciwi? :lol: hehe..
Jeszcze nie było takiego momenty, żeby mleczarze dokładali do produkcji.
Dla mnie to nieporozumienie, że oni mają przywilej..koniec kropka, wiecej sie na ten temat nie wypowiem

#427 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Hubert jak można kupić sprzęt od siebie????

#428 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pomyśl..tak banalnej rzeczy nie wypada tłumaczyć

#429 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:41

Nie czepiam się...ale z Waszych wypowiedzi mozna wysnuć wniosek że dręczy to Was.

Pewnie chodzi o to, że maszyny są na kogoś z rodziny które i tak ta osoba użytkuje. Jednak jest jeden problem na MGR nie mozna nic kupować do osób blisko spokrewnionych. A z wykryciem tego agencja nie bedzie miała większego problemu gdyz musisz okazać sie fakturą no chyba,że za pomoca posrednika co cały czas jest to dość ryzykowne. Nawet jakby i nie wykryli sami to zawsze może ktoś życzliwy donieść. A wtedy kasa + odsetki zwrot , dopłaty stop idt. Czysty zysk??? Jak dla mnie wyłudzenie pieniędzy, mówi się o politykach, że bogaca sie z konbinacji a tu wystarczy czasem za płot spojrzeć !! I po co TV oglądać???

#430 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no jakoś nic nie mogę skojarzyć, pewnie dlatego,że rodzice nie brali dofinansowania, a ja tylko MR i nie znam się za bardzo na różnych chwytach dotyczących MGR...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 grudzień 2010 - 14:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zeby kupic uzywany sprzet pod mgr musi on byc kupiony od firmy która w PKD ma wpisany handel uzywanymi maszynami rolniczymi. Kiedys było inaczej i były takie przekrety jak pisze hubert i to w sporej skali. dlatego zrobili zmiany. Teraz tez da sie ten numer zrobic ale trzeba przepuscic maszyny kuione za gotówke przez handlarza. Ale wiadomo on tego za free nie zrobi.

#432 Share tomasat

tomasat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:19

Jak ktoś składa dla mleczarzy i bierze tylko na zakup maszyn to mu wystarczy tylko

Zaświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie (Powiatowy Lekarz Wet.)

czy jeszcz musi mieć to

Zaświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony srodowiska
(Wojewodzki Inspektorat Ochrony Środowiska)

Też będę składał wniosek na MGR i właśnie ten punkt mnie ciekawi. W instrukcji nie ma wystarczająco jasnej odpowiedzi.
A składał będę w drugiej turze na zakup maszyn, produkcja zwierzęca jest. Morze ktoś trochę bardziej rozwinąć ten temat?

#433 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak jest z tymi wymiarami (budynkami) bo trzeba podobno wszystko wyrysowywać to prawda każdy budynek. I jak by tego było mało to wewnątrz też to szkicowa liście czy ktoś wam to robił i czy top wogóle jest potrzebne jak się składa na maszyny same lub jeszcze ewentualnie do tego dojarkę przewodową????

#434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych KARGO@ dobrze kombinujesz...szczegolow nie bede podawał, ale trop złapałeś :blink:

#435 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Bez sensu. Wolałbym normalnie kupić z MGR nowy sprzęt, a ten z 2007 sprzedać. A tak to dostajesz połowę tego za co kiedyś normalnie zapłaciłeś- więc też Ci się należy. Nie ma to jak gminni biznesmeni... :blink:

#436 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:11

KARGO@ dobrze kombinujesz...szczegolow nie bede podawał, ale trop złapałeś :blink:

Rozumiem, że te maszyny były kupowane ze środków własych, bez żadnych dotacji, bo dla każdej maszyny można uzyskać zwrot tylko raz . Nawet jesli kupujesz od obcej osoby maszyny, to jesli ta osoba kupowała to na dotacje ,zwrotu NIE uzyskasz.

#437 Share tomasat

tomasat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:14

A jak jest z tymi wymiarami (budynkami) bo trzeba podobno wszystko wyrysowywać to prawda każdy budynek. I jak by tego było mało to wewnątrz też to szkicowa liście czy ktoś wam to robił i czy top wogóle jest potrzebne jak się składa na maszyny same lub jeszcze ewentualnie do tego dojarkę przewodową????

W instrukcji jest napisane że składa się ten plan jeśli inwestycja dotyczy modernizacji/budowy budynków albo zakupu maszyn ściśle związanych z budynkami. Jeśli maszyny do uprawy ziemi to plan nie jest konieczny, a dojarka to nie wiem - jak będzie potrzebny to w poprawce go złożysz

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O tym juz pisałem wczesnie...dobra koniec tematu. Robimy OT

#439 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 17:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @Hubert to jest zwykłe wyłudzenie i jest karalne raczej, i nie pisz że mleczarze tak tez robili bo nie chodziło mi że wszyscy są święci tylko że przez właśnie takich OSZUSTÓW i tu już nie ważne z jakiej grupy, kasa szybko się kończy bo była marnowana i TY mnie w tym jeszcze bardziej utwierdzasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 17:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja jeszcze dodam coś od siebie. Zawsze można lekko coś naciągnąc, ale przez takie machlojki ARiMR coraz dokładniej sprawdza wnioski, coraz więcej zaświadczeń wymaga i coraz bardziej się czepia.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie