Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#4361 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:31

być może chcą rozdzielić żeby dla każdego starczyło , są tacy co już biorą trzeci raz a ilu jest takich co wcale nie dostało a chcieli by
też dostać , i jak ma ten mniejszy rolnik czy sadownik doruwnać takiemu dużemu ,te pieniądze są dla ludzi bogatych którzy majądużo pola i
dobre znajomości a być może tylko dobre znajomości

Powiedz mi kolego jaka jest różnica pomiędzy takim rolnikiem co trzeci raz dostaje dofinansowanie w wysokości 50 tys.zł a takim co bierze pierwszy raz od razu w kwocie 150 tys zł ?

Podobno taka wielka pula była w Świętokrzyskim, a nawet połowa nie dostała.
W ODR'ze ładnie mówili, że ESU na województwo przyzwoite (10), że na mleko troszkę za mało kwoty (21tys), a 1800 miejsce. Nie ma co już płakać nad rozlanym mlekiem, pierwszy raz wniosek składany, nauczka na przyszłość jest.

Hmm, Panie Sawicki PSL w Świętokrzyskim już kolejnych wyborów nie wygra...

Interesują mnie listy rankingowe z poprzednich lat (Świętokrzyskie). Posiada ktoś takie?

Gdybyś przeczytał instrukcję sam, a nie biegł do ODR wiedziałbyś że na mleko wystarczyło 20tys kwoty.

Edytowany przez Jerry28, 09 marzec 2011 - 09:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:12
  •  

#4362 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:38

ja też się załapałem co prawda jestem na białej liście ale jestem i mam nadzieję że też mi się uda

nie najgorzej 25XX w kujawsko-pomorskim a mam takie pytanie bo czytalem na stronie agencji .. to ze jestem na liscie to znaczy ze zalapalem sie na dotacje czy musze trafic na ta zielona liste? a ten numer co mam teraz jest tylko kolejnosc rozpatrywania wniosku??

Chłopaki powiedzcie, że żartujecie...proszę! :blink:

#4363 Share pacorabane

pacorabane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a no taka kolego że każdy jeden rolnik powinien dostać chociaż raz a nie że jeden będzie dostawał 3 razy z rzędu a drugi nic
troszke nie tak to powinno być znam takich co są na zielonej liście i kupują ciągnik tylko na handel za 5lat sprzedadzą i 20 tyś.zastanie w kieszeni to żaden bank tyle nie da i gdzie ta sprawiedliwość?

Edytowany przez pacorabane, 09 marzec 2011 - 09:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4364 Share enol

enol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 22 ESU i 47xx miejsce na liscie w woj. lubelskim ;[

#4365 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tego niestety nie da się wyeliminować, co byś nie zrobił to będzie źle. Zawsze znajdzie się jakiś spekulant.

#4366 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zabardzo nie jestem w temacie,
ale skoro lista miała być kompetetntna to czemu nie ma obok nmazwisk punktacji oraz ewentualnych dopisków w stylu: brał MGR lub nie brał MGR i dotego legendy pod listą która by to opisała skąd taka kolejność, zeby to było jasne jak slońce. W tym momencie wyglada to jak losowanie. Bo widze nazwiska które powinny dostac a sa na koncu i sa tez tacy którzy niwiem jakim cudem na nią weszli..

ciekawy jestem jak sie skonczy historia z wnioskami które miały wyliczone GVA. Bo na moje oko to opłacone badanie rynku, które raczej ma byc wiarygodne... czyli będa temat wałkować po podpisaniu umowy..

#4367 Share pacorabane

pacorabane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co się dzisiaj dowiedziałem to GVA nie będą brane wogóle pod uwagę

Edytowany przez pacorabane, 09 marzec 2011 - 10:10.

#4368 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z listy wynika że najważniejsza była kwota jeśli chodzi o mleczarzy .JA osobiście dostałem jestem w czołówce w mazowieckim ale niektórzy których znam powinni dostać a nie dostali a ci co składali w poprzednim naborze i odbierali maszyny przed nowym rokiem znowu dostali i jeszcze jeden ciągnik się nie dotarł a już będzie drugi nowy to nie tak miało być.

#4369 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak za komuny wszystkim dać po równo.... przecież było wiadomo, że będzie tylu chętnych tym bardziej, że ogłosili że jest to ostatni nabór do 2013 a teraz wszyscy zdziwieni :o i od kiedy tak bardzo wierzycie politykom

Chłopaki powiedzcie, że żartujecie...proszę! :blink:

Chyba nie żartują :wacko:

#4370 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 marzec 2011 - 10:30

22 ESU i 47xx miejsce na liscie w woj. lubelskim ;[

musiałes c os nawywijac we wniosku bo z takim esu powinies byc duzo wyzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4371 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2011 - 10:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja miałem to szczęście dostać się na listę zieloną w mazowieckim miejsce 7xx 115 tys limitu 24 esu no i gva też miałem policzone wyszło około 60%

#4372 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:31

ww świętokrzyskim jak ktoś ma 4-7 ESU przy zakupie maszyn za 300-400tys jeszcze porwał się na GVA to życze naprawdę dużo szczęścia banki zarobią i komornicy też, ja mam 15,20ESU nie załapałem się i dobrze kupię sprzęt używany i dobry samochód i mam ich w d..ie.

Ah ta zazdrość :lol: JUPI!!!!!!!!!!!! załapałem* się
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4373 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A mi tam już przeszło ,że się nie załapałem , leję na te listy teraz.;p miałem sen dzisiaj i wiem co mam robić.;p narazie kupuje auto c-klasę , nowy ciągnik i podstawowy sprzęt , a że nie kupię rozrzutnika za 50tys tylko 20 to nawet lepiej , wkońcu i tak do gówna mi potrzebny.
ładowacz za 35tyś na 25ha , nonsens , ludzie dopiero teraz sobie uświadomią co im będzie najbardziej potrzebne.

radzę zejść na ziemię i odszukać post mati2311 o procentach . Niech każdy zobaczy we wniosku swoją kwotę , niech policzy i wtedy sie uśmiechnie na całą japę..Chyba ,że macie już kasę naszykowaną na całą sumę to przepraszam ..
wschodni koniec mazowsza.

#4374 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 09 marzec 2011 - 10:42

Gdybyś przeczytał instrukcję sam, a nie biegł do ODR wiedziałbyś że na mleko wystarczyło 20tys kwoty.

Kompetencje pewnych ludzi są wątpliwe. <_<

Nauczka na przyszłość jest, kupi sie cos używanego za swoje pieniądze i się te 2 late przerobi do następnego MGR. O ile będzie. :rolleyes:

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#4375 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych vicia święte słowa;)
też obszczał ciepłym moczem to wszystko, pomyślałem i jednak tylko Parówy dostają a gangsta nie cholery/nie jest pisane ludzie i bez tych modernizacji żyli żyją i też dobrą sarę da się wyciągnąć wystarczy pomyśleć_WIEM JAKIE MAM KUPOWAĆ MASZYNY:D autko też:P B)

pozdro dla tych co nie dostali bo ci co dostali to wała z nich zrobili:D
▬▬►

#4376 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych do vicia 1223: najlepiej miec własną kase i wyłozyc :D i nie patrzec na banki :)

do skoko :ci co dostali kolego to teraz juz siedzą u dilerów i nie maja czasu na pisanei na forum o glupotach..sam zaraz jade i powodzenia z tam mysleniem :P

#4377 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bialy2005 a Ty załapałeś się?

#4378 Share pierwszak

pierwszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy a wogóle na jakiej stronce jest ta lista bo nigdzie nie mogę znależć.

#4379 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:07

Koledzy a wogóle na jakiej stronce jest ta lista bo nigdzie nie mogę znależć.

proszę tutaj linka kolego do list i powodzenia :) http://www.arimr.gov...nia-2011-r.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4380 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2011 - 11:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Trzeba zrozumieć tych co nie dostali, że zazdroszczą. Ale niech nie piszą, że to się nie opłaca sam też tak do tej pory myślałem ale w poprzednim naborze otrzymałem dofinansowanie do suszarni i silosu na ziarno po otrzymaniu zwrotu dołożyłem trochę i kupiłem kombajn a tak nawet bym nie mógł o tym marzyć. Prawdą jest też to że ekspertyza maszyn jakie przysługują poszczególnym gospodarstwą jest śmieszna i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.