Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#381 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostałem już decyzyje o przyznaniu premii dla młodego rolnika. We wtorek dowiem się czy ojciec dostanie RS. Jeśli się okaże że dostanie rentę to bym zdążył z przepisaniem gospodarstwa i złożeniem wniosku na MGR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 16:40
  •  

#382 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to jak będziesz wiedział to pisz bo ostatnio rozmawiałem z chłopakiem który mówił że ma decyzje na mr i teraz czeka na decyzję w sprawie renty strukturalnej dla ojca. decyzja miała być 1 grudnia i cisza. Pytanie do was: czy agencja ma takie problemy z ustaleniem listy osób które się załapały czy specjalnie odwleka decyzje???
P.s czytając niektóre posty to wychodzi że jak sie połączy MR i MGR to wezmie sprzętu na full kasy i jeszcze więcej zwrócą niż wydał :lol:

#383 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bo co niektórzy to chyba z matematyki dawali noge :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no właśnie i potem młody rolnik czytając to nastawia sie że można kupić full sprzętu zaczyna inwestować kupuje maszyny a tu bank po swoje wyciąga rękę zwrot opóżnia się mleczko znów tanieje i wtedy zaczyna sie jazda.

#385 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak to jest jak ciągnik we wniosku będzie za duży? Przydzielą mniejszy, w ogóle nie przydzielą czy jak? Co się dzieje gdy wg. rozpatrującego wniosek nie zasługuję na ciągnik o takiej mocy? Widzę że o wszystko trzeba 2 razy pytać..
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#386 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie rozumiem co niektórych, jak kupić full sprzętu? chyba się kupuje to co potrzebne a nie jak najwięcej i jak najdroższego, przecież utrzymanie tego też będzie swoje kosztować a za to już nikt nam nie zwróci i trzeba będzie samemu na to zapracować

#387 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zaproponuja ciagniki który według nich bedzie odpowiedni.

#388 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:02

nie rozumiem co niektórych, jak kupić full sprzętu? chyba się kupuje to co potrzebne a nie jak najwięcej i jak najdroższego, przecież utrzymanie tego też będzie swoje kosztować a za to już nikt nam nie zwróci i trzeba będzie samemu na to zapracować

no widzisz a ja znam kilku ludzi którzy nie korzystali jeszcze i biorą na maksa. ich chyba bardziej ciśnie presja że to ostatni nabór niż fakt że trzeba się zadłużyć

#389 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak nie umieją liczyć to ich problem, potem będą świeże używki na allegro i ziemia do kupienia

#390 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych do tego zmierzam bo czytając niektóre posty to nie wiem czy ludzie są naiwni czy tak zdeterminowani ostatnim naborem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych K

#392 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zaświadczenie o posiadaniu kwoty mlecznej z ARR mozna załatwić od ręki czy trzeba czekać??

#393 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:44

to jak będziesz wiedział to pisz bo ostatnio rozmawiałem z chłopakiem który mówił że ma decyzje na mr i teraz czeka na decyzję w sprawie renty strukturalnej dla ojca. decyzja miała być 1 grudnia i cisza. Pytanie do was: czy agencja ma takie problemy z ustaleniem listy osób które się załapały czy specjalnie odwleka decyzje???
P.s czytając niektóre posty to wychodzi że jak sie połączy MR i MGR to wezmie sprzętu na full kasy i jeszcze więcej zwrócą niż wydał :lol:

Agencja specjalnie przeciąga,żeby było złożone mniej wniosków.

#394 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych trzeba dokonać więc wyboru albo renta albo MGR nie zawsze wszystko można mieć

#395 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy z 7 ESU warto startować w MGR w drugim naborze (nie mam mleka) mam 20ha ziemi i opasy z tym że w listopadzie sprzedałem znaczna cześć i dlatego mam takie niskie ESU. jak oblicza sie stan srednioroczny do ESU

#396 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak jest z zakupem maszyn, podobno jest tak że na zakup jest 2 lata od podpisania umowy...

#397 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych chyba najprosciej złozyc podanie o wydanie zaswiadczenia o stanie sredniorocznym stada w powiatowym arimr :lol:

#398 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:54

marekgizmo - i po takich obliczeniach powstają właśnie niejasności. Mam jedno podstawowe pytanie - Dlaczego do 75k jakie masz na MR dodajesz vat (ile wkońcu dostajesz na MR - mi się wydaje, że 75 000 zł, bo wg. Ciebie to jest 75 000 + obecne 22% vat = 91 500 zł). Wnioski niech każdy sam wyciąga - a co do Ciebie, to licz tak dalej - może kiedyś się doliczysz. Pozdrawiam.

Skoro w pierwszym wyliczeniu liczyłem koszty netto czyli pełny wkład własny + zwrot z MGR i to powiększyłem o pieniądze z MR co dało nam kwotę netto i do tej całej kwoty doliczyłem vat to chyba jest logiczne że w drugim wyliczeniu gdzie do kwoty 75k też doliczam vat, bo skoro w pierwszym doliczyłem to dlaczego w drugim miało by być inaczej? Jak ktoś jest na vacie to i w pierwszym i w drugim przypadku kwotę vatu odzyska.
To to samo co doliczyć w pierwszym przypadku do kwoty brutto te 75k i w drugim przypadku 75k potraktować jako kwotę brutto i potem od niej sobie odliczyć vat.
Jak można w jednym wyliczeniu traktować kwotę jako netto, a w drugim jako brutto?
Jak by nie liczył kwota zwrotu z agencji zawsze będzie taka sama, tak samo jak wkład własny czy vat, bez względu czy kupować wszystko razem czy oddzielnie.
Nie wiem czy masz problemy z matematyką że nie potrafisz tego zrozumieć?

#399 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Widzę, że wielu się o tego kogoś martwi - podejrzewam, że chodzi Wam o moją osobę i z tego miejsca dziękuję za wasze troski.
Uspokoję Was trochę, gdyż:
1- mam niezłą pracę (pewna i niezła kasa co miesiąc)
2- drugą pensję mam z GPW (też co miesiąc)
3- na inwestycje mamy z żoną schowane w skarpecie (więc nie zobaczycie ani jednej mojej maszyny na allegro) - a że mamy się czym finansować, to na maxa zainwestujemy po pierwsze dlatego, że teściowie żonie gospodarstwo dopiero teraz przepisują i po drugie (macie rację) to będzie prawdopodobnie ostatni nabór na MGR z PROW 2007-2013.
Co do szkoły i matematyki - pozostawię bez komentarza.
Domniemam, że zaraz lawina postów się pojawi. Pozdrawiam serdecznie.

marti565 - agencja nie ma problemów z ustaleniem list na RS, bo listy są już gotowe. Zamieszanie wprowadził Pan minister Sawicki. Dąży do tego, aby wszystkich rolników wsadzić do jednego wora i wtedy przydzielić renty (nadmienię, że do tej pory były portfele przydzielone do województwa). Do Brukseli wysłał info, że niby chce dać większe ilości osób rentę, ale to ma tak wyglądać, że z tych pieniędzy jakie jeszcze ma na RS przydzieli więcej rent, lecz tej kasy mu starczy jedynie do końca programu PROW 2007-2013. Gdy braknie kasy na wypłacanie RS, to następne wypłaty będą z PROW 2014-2020. Ma już przygotowane rozporządzenie, lecz nie ma zielonego światła aby je podpisać. Jeśli masz ochotę trochę na ten temat poczytać, to tutaj masz wszystkie ustawy obowiązujące na obecną chwilę, a tu jest przygotowane rozporządzenie wprowadzające zmiany - lecz jeszcze nie podpisane, czyli nie obowiązuje i dlatego tak zwlekają. Ostatnie oficjalne info Pana ministra informuje, że listy będą 21.12.2010.
Myślę, że trochę Ci rozjaśniłem, a tak przy okazji - nie bądź uszczypliwy jak inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Listy już dawno są, kto jest w temacie, ten wie, kto sie załapał na RS a kto nie w danym woj.

W moim przypadku tez od dawna było wszystko szykowane pod programy pomocowe. Ja decyzje odnośnie MR już mam, czekamy na decyzje na RS i jedziemy do przodu na maksa. Za długo czekaliśmy, za dużo poświęciliśmy, żeby teraz odpuścić.