Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 00:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak, jak najbardziej można zlecić, jest dużo firm, ja polecam AGROR z Poznania, co prawda niestety nie będę miał okazji jak na razie współpracować z nimi (jestem niemleczarzem z zach-pom), ale zachowali się fair, mogli poczekać aż wpłacę kasę, zrobić część wniosków i wtedy zasłonić się, że nie mieli wpływu na to, ale zachowali się uczciwie, wyhamowali wszystko jak tylko była informacja dot. naborów. Więc gorąco polecam. Może będę miał okazję na współpracę z nimi jak jakieś różnicowanie mooooże ruszy, albo coś ;)
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 10:40
  •  

#22 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 13:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kto oglądał agrobiznes?

W wielkopolsce nie będzie żadnego naboru.

W pozostałych bedzie można złożyć wniosków:
Zachodnio-pormoskie - 60
Pomorskie - 233
Warmińsko-Mazurskie - 243
Podlaskie - 575
Lubuskie - 48
Kujawsko-pomorskie - 282
Mazowieckie - 3968
Lubeskie - 4003
Łódzkie - 3524
Świętokrzyskie - 1366
Opolskie - 209
Dolnośląskie - 748
Śląskie - 600
Małopolskie - 1374
Podkarpackie - 1312

I z tego co zrozumiałem w 6 województwach nie bedzie drugiego naboru dla niemleczarzy ja edynie dla mleczarzy:
zachodnio-pomorskie
pomorskie
warmińsko-mazurskie
podlskie
opolskie
Lubelskie

Jeśli chodzi im o to że chcą rozdzielić ochłapy tylko dola mleczarzy to co tam robi województwo Lubeskie skoro można tam złożyć ponad 4000wniosków i dlaczego tam niema Lubuskiego?

Liczbę wniosków to domyślam się że wyliczyli dzieląc kwotę jaka została przez 300tyś.

Ostra walka będzie w zachodnio-pomorskim i Lubuskim gdzie kasę wyrwie 50-60 rolników na całe województwo.

#23 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 13:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ktoś z Was wie jak powinna wyglądać umowa wspólnego użytkowania maszyn? Z tego co wiem powinna ona być sporządzona przed złożeniem wniosku, a nigdzie nie mogę znaleźć wzoru takiej umowy (która będzie honorowana przez ARIMR).

Do @marekgizio też myślałem, że szacowaną liczbę wniosków, które będą mogły być złożone wyliczyli przy zwrocie 300k. ARIMR jednak jest sprytniejsza i liczbę tą wyliczyli prawdopodobnie biorąc pod uwagę średni zwrot w poprzednich naborach (na podlasiu jest to około 160k na jeden wniosek).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 13:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skąd masz te informacie? Wcześniej jak był nabór kolejkowy do zbierali 120% puli przy założeniu że kazdy bierze za pełną kwotę i jak ktoś niebrał to te 20% mogło coś dostać.
Przy takim założeniu wiedzą że moga przyjąć powiedzmy 1000wniosków gdzie każdy weźnie całą kwotę, jeśli ktoś brał wcześniej i teraz dobiera albo bierze mniej to poprostu kasa im sie zostaje na następny nabór albo moga więcej wniosków przyjąć.

Jeśli każdy weźmie na full to kasa się skończy po tylu wnioskach ile jest podana jeśli się zostanie to prawdopodobnie przeniosą ją do tych województw gdzie było mniej wniosków, bo wątpię żeby jeśli nie wybiora zrobili dla nich jeszcze jeden nabór bo ci z wielkopolski za bardzo by darli m..
Chociaż kto wie może to co przysługue województwu to jest tylko dla niego.

#25 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wielu MR nie mleczarzy z tych 6 województw chyba nie ma dobrego humoru . A pozałatwiało by się papierki do wniosku :)

#26 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:13

Skąd masz te informacie? Wcześniej jak był nabór kolejkowy do zbierali 120% puli przy założeniu że kazdy bierze za pełną kwotę i jak ktoś niebrał to te 20% mogło coś dostać.
Przy takim założeniu wiedzą że moga przyjąć powiedzmy 1000wniosków gdzie każdy weźnie całą kwotę, jeśli ktoś brał wcześniej i teraz dobiera albo bierze mniej to poprostu kasa im sie zostaje na następny nabór albo moga więcej wniosków przyjąć.

Jeśli każdy weźmie na full to kasa się skończy po tylu wnioskach ile jest podana jeśli się zostanie to prawdopodobnie przeniosą ją do tych województw gdzie było mniej wniosków, bo wątpię żeby jeśli nie wybiora zrobili dla nich jeszcze jeden nabór bo ci z wielkopolski za bardzo by darli m..
Chociaż kto wie może to co przysługue województwu to jest tylko dla niego.

tutaj

#27 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @marekgizi
tak ramach wyjaśnień, tez ogladałem agrobiznes i w Lubelskiem bedzie mozna składać na MGR dla mleczarzy i nie mleczarzy
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 15:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych o ile sie nie myle to w pomorskim jest jeszcze 233 wnioski po 170 tys zl zwrotu kazdy.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#29 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dokumenty potrzebne na opracowanie wniosku restrukturyzacja sektora mleczarskiego może komuś będą pomocne,

Wniosek o dopłaty za 2010 rok z rozpisaniem upraw

Stan zwierząt w gospodarstwie na 31 grudnia 2010

Kopia dowodu osobistego(wnioskodawcy i małżonka)

Świadectwo ukończenia ostatniej szkoły oraz akt notarialny lub zaświadczenie z KRUS, od kiedy podlega ubezpieczeniu

Wypis z ksiąg wieczystych

Oferta na zakup maszyn i urządzeń

Zaświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony srodowiska
(Wojewodzki Inspektorat Ochrony Środowiska)

Zaświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie (Powiatowy Lekarz Wet.)

Wykaz posiadanych maszyn i urządzeń

Wykaz budynków i budowli

Wypisy z rejestru gruntów (podział gruntów na klasy gleby)

Decyzja o posiadanej kwocie mlecznej

Jesli składał wniosek z modernizacji, jaką kwote już wykorzystał

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 17:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a co do ofert to może być jedna np na ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oddzielna oferta na każdą z maszyn.
NAPIS ćWICZEBNY

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to wiem, chodziło mi czy jak kupuje np ciągnik to do wniosku potrzebna jedna oferta czy np 2-3

#33 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jedna oferta. Trzy są potrzebne w progranie restrukuryzacji sektora buraka cukrowego.

#34 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A co jeśli biorę np. ciagnik używany? Też taka oferta mnie obowiązuje? Handlarz też może wystawić taką ofertę i czy taka oferta zobowiązuje również handlarza? Bo co jeśli handlarz się rozmyśli i sprzeda daną maszynę? ciężko później będzie znaleźć ten sam model, w stanie zadowalającym.
Ogólnie ciężko sprecyzować zakupy, na maszyny używane.

#35 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy osoba mająca rentę chorobową (wada wzroku) ma szansę na skorzystanie z mgr? Pytam bo ciekaw jestem czy sąsiad rzeczywiście nie chce czy nie może :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#36 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:14

Czy ten wskaźnik ESU będą liczyć tylko na podstawie kwoty mlecznej? potrzebuje prasę+owijarkę+beczkowóz a mam 106 tys kg kwoty mlecznej

ESU liszy się na podstawie całej produkcji w gospodarstwie: wszystkie zwierzęta + wszystkie uprawy

a gdybym założył spółkę z kolegą który ma kwotę mleczną 50tyś rocznie byśmy mili ponda 100H to czy mamy jakieś szanse

1. Obydwaj współwłaściciele muszą miec kwoty mleczne
2. I tak jest liczona średnia kwota, a nie suma.

Witam 3 lata temu kupiłem Prasę na PROW dokładnie na Modernizację gospodarstw rolnych i mam do was pytanie czy mogę go sprzedać bo w umowie jest, że muszę go mieć 5 lat i dopiero potem mogę ją sprzedać .Czy jest jakiś pomysł na to aby zrobić to szybciej ponieważ ta prasa nie zdaje egzaminu niestety prasa to sipma farma II proszę o odp. pozdrawiam Wojtek J

Nie ma najmniejszej mozliwości. Jest 5 lat związania z celem i jak ARiMR się dowie, że maszynę sprzedałeś, to zwracasz pomoc z odsetkami karnymi.

czyli z ta punktacja wyglada tak
ten który jest bogaty ma wieksza szanse zeby stac sie jeszcze bogatszym a ten biedny to jak zawsze w du... bity
poroniony ten kraj i ci co nim rzadza :)

Najwięcej punktów mają średni producenci mleka 150 tys. kg i średnie gospodarstwa 28 ESU.

można zlecić komuś sprawy papierkowe ? bo samemu nie potrafię się do tego zabrać, chyba ze ktoś wytłumaczy mi jakie dokumenty są potrzebne ;)

No jasne, że można zlecic zrobienie wniosku. Jak nie wiesz jak się do tego zabrac, to wykaz dokumentów Ci nie pomoże, bo są one zależne od konkretnej sytuacji i trzeba jeszcze umiejętnie używac danych w nich zawartych. Może napisz skąd jesteś to Ci spróbuję podpowiedziec.

A co jeśli biorę np. ciagnik używany? Też taka oferta mnie obowiązuje? Handlarz też może wystawić taką ofertę i czy taka oferta zobowiązuje również handlarza? Bo co jeśli handlarz się rozmyśli i sprzeda daną maszynę? ciężko później będzie znaleźć ten sam model, w stanie zadowalającym.
Ogólnie ciężko sprecyzować zakupy, na maszyny używane.

W poprzednim naborze do maszyn używanych nie trzeba było oferty tylko opis zadań. Najprawdopodobniej w tym będzie podobnie.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#37 Share wilczy

wilczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam.
Mam pytanie czyli jeżeli ja nie mam zadnych krów to nie bede mógł się starać o dofinansowanie(województwo śląskie)?

#38 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych może mi ktoś wyjaśni coś-w lubelskim jest kasa dla 4003 ,ale to jest dla mleczarzy a jeśli coś zostanie to bedą mogli inni skorzystać,czy tak to rozumieć?

#39 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:24

Wielu MR nie mleczarzy z tych 6 województw chyba nie ma dobrego humoru . A pozałatwiało by się papierki do wniosku :rolleyes:

Tak, delikatnie mówiąc nie mają dobrego humoru...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ktoś wprowadza duże zamieszanie. W agrobiznesie pokazali mapkę i statystycznie z historycznych danych ilość wniosków które dostaną dotację. w rzeczywistości nikt tego nie określi przed zakończeniem naboru.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone