Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#3841 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 08:06

Kolega jankris ma racje, to że jesteś na zielono na liście niewiele znaczy, jest jeszcze weryfikacja i ocena wniosków. To że we wniosku napisałeś ciągnik o mocy powiedzmy 110 - 130 KM nie znaczy, że agencja pozwoli ci na zakup takiego, może się okazać że dostaniesz co najwyżej 90KM i wtedy całe ZADATKOWANIE maszyny o kant d.... można sobie potłuc.

Nie powiedzialbym kuzyn mial podobny problem wlasnie z moca ciagnika mial brac 100KM a wziol ostatecznie 124KM Valtre tylko ze Agencja mu przyznala tyle kasy a druga polowe wieksza musial wylozyc z wlasnej kieszeni. tu raczej chodzi o to aby sie zmiescic w kasie niz w mocy, bo mozesz wziasc 90KM albo 150KM a cena moze byc taka sama obu albo zblizona w zaleznosci od firmy ciagnikow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:06
  •  

#3842 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 08:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli zadatkowałeś powiedzmy ciągnik 130KM, a Agencja stwierdziła ostatecznie że przysługuje Ci max 100KM, to kasa jest sprawa drugorzędna, bo jeśli byś kupił te 130KM, to wcale zwrotu nie dostaniesz :P

#3843 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 03 marzec 2011 - 09:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pani Jankris zadatkowałem ciągnik bo tak czy inaczej go kupie czy dostanę czy nie tę dotacje to już mało istotne a że jestem wysoko na liście to chyba plus dla mnie o moc maszyny sie nie obawiam bo z tymi hektarami co posiadam to i 150KM mogę wziąć sobie bo nie mam żadnej maszyny swojej taki plus bycia młodym rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3844 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w tym naborze kto ma duże esu to dostanie co chce:)prawda jest taka ze kto jest bogaty bedzie jescze bgadszy a kto biedny to taki pozostanie...bo unia stawia na wielkich rolnikow i do tego dązy by zrobic na kraj kiluset rolnikow i ci mali nie mają szans..mam nadzieje ze o tym wiedzieliscie..taka prawda..

#3845 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli u Ciebie sytuacja tak wygląda to ok. Ja tylko ostrzegam innych, żeby nic pochopnie nie robili, bo to może się dla niektórych źle skończyć.

Nie na dużych, tylko na średnich. Ci co maja dużo ESU dostają ZERO punktów, ci co mieli duże kwoty mleczne także.

Edytowany przez Jerry28, 03 marzec 2011 - 09:40.

#3846 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 1.a CI co mają poniżej 10 esu to tez nie dostaną?poniżej ile esu nie dostaną?

#3847 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wszystko zależy od tego z jakiego województwa jesteś, w każdym będzie to inaczej wyglądało. W moim województwie np zanosi się na to że wystarczy mieć około 8 ESU, tak ktoś zorientowany tu na forum napisał.

#3848 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jerry 28 z jakiego woj,jestes??nio pozyejmy zoabczymy :)ponoc do 8marca maja byc lisy takze trzymam kciuki za siebie i za wszystkich :)

#3849 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie, co widać przy moim opisie ;)

#3850 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2011 - 10:01

O widzę że kolega @foka71 nie ma już zadnych agrumentów, tylko wyzwiska i inwektywy.
Jeśli nie potrafisz o czymś dyskutować, to nie wchodź na forum i nie kompromituj się.
Przegrałeś!!!

Kolego sam walisz inwektywy,ten nabór różni się od byłych tym że są trochę inne zasady. Jeśli piszesz że lista rankingowa to g..no i że tylko idiota wchodzi w GVA TO SAM SIĘ KOMPROMITUJESZ.Skoro jesteś tak leniwy żeby przeczytać roz.Ministra dotyczące tegoż naboru to się nie wymądrzaj jak nie masz wiedzy w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3851 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam poraz kolejny!Mam takie pytanie.jak chce kupić ciągnik 90 km na ok 20 ha i mam drugi 85 km tylko że jego rok prod jest 1991 to juz się ten starszy nie liczy?Bo rocznikowo ma juz 20 lat.A jakby mi nie przyznali ciągnika to zata kase co mam wstawiona w ofercie na ten ciągnik to bym mógł kupic jakaś inną maszynę?

#3852 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W zasadach doboru maszyn rolniczych opracowanych przez IBMER jest napisane: "W ocenie doboru ciągników do gospodarstw o powierzchni do 100 ha nie należy uwzględniać pojazdów w wieku 20 i więcej lat, a dokładniej - ciągników o dużym stopniu zużycia. W przypadku gospodarstw bardzo dużych, do 500 ha, powyższa granice proponujemy obniżyć do 15 lat, a w przypadku gospodarstw wielkoobszarowych, powyżej 1000 ha - do 12 lat."
Mi w poprzednim naborze polecono dopisać w polu uwagi, że ciągnik jest mocno wyeksploatowany i było ok.

Edytowany przez Jerry28, 03 marzec 2011 - 10:21.

#3853 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2011 - 10:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak ma 20 lat to agencja nie weżnie go pod uwagę,masz prawo do zmiany na inne maszyny w tej samej kwocie, pod warunkiem że nie wpłynie to na zmianę celu operacji.

#3854 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a mam takie pytanko jescze..a jak się bierze ciągnik z łądowaczem czołowym..to to to jakos inaczej jest liczone ??np.jak ktos mam 20ha pola ma juz nowy ciągnik 100KM na Prow...i chce teraz mniejszy 75 Km Z ładowaczem to mu przyznaja?bo duzo jest takich przypadkow skladania..slyszlaem ze ciagnik z ladowaczem jest nie licozny jako ciagnik tylko jako łądowacz czy cos takiego..

#3855 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego samego opracowania co wyżej wynika, że przysługuje dodatkowy ciągnik o mocy 28kW i ładowacz o udźwigu 550kg dla 20ha, ale każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. W dużej mierze zależy to od rozpatrującego wniosek.

#3856 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiecie co?Wkurza mnie to że np mój sasiad przyjdzie domnie i mi mówi i nieda rady go przegadać że np ciągnik na produkcje mleka to niedostane bo dla mleczarzy to nie dają na prow ciągników. kurde kto im takie głupoty gada że potem tak myslą haha...

#3857 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie mam pojęcia, może jakiś DORATCA a może "pod sklepem" ludzie gadali ;)
Jeszcze jeden cytat z wyżej wymienionego opracowania:
Gospodarstwa hodowlane, a zwłaszcza prowadzące chów bydła mlecznego, o średniej lub dużej skali produkcji, wymagają najczęściej dodatkowego ciągnika o małej lub średniej mocy do prac związanych z codzienna obsługa stada – zbiór i transport zielonki, przygotowanie i zadawanie pasz objętościowych oraz słomy, usuwanie i pryzmowanie obornika itp. Podczas doboru ciągników do gospodarstwa i oceny tego doboru należy zwrócic uwage, że podstawowy ciągnik w gospodarstwie powinien zapewnić możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach glebowych z dostatecznie dużymi narzędziami uprawowymi, o wydajności dostosowanej do skali produkcji. Różnice w klasie uciągu podstawowego ciągnika pomiędzy gospodarstwami dysponującymi skrajnie różnymi glebami mogą być nawet dwukrotne.

Edytowany przez Jerry28, 03 marzec 2011 - 19:37.

#3858 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:50

O widzę że kolega @foka71 nie ma już zadnych agrumentów, tylko wyzwiska i inwektywy.
Jeśli nie potrafisz o czymś dyskutować, to nie wchodź na forum i nie kompromituj się.
Przegrałeś!!!

I nie pozwolę, aby taki Pan NIKT mnie obrażał.

W przeciwieństwie do Ciebie mam argumenty,oto one:
1.Nazywasz"idiotami" tych,którzy są na zielonej liście i wierzą w dofinansowanie,bo jak twierdzisz"ranking to gówno".Natomiast w nast. poście piszesz,że kierowniczka BWI ma rację i kolejność na zielonych listach się nie zmieni.To Twoje zdanie jakie jest,ten ranking to g...,czy nie,bo już sam nie wiem??? <_<
2.Ty na MGR dostałeś co chciałeś,ale teraz to tych na zielonych listach będą wg.Ciebie gnębić,obcinać dofinansowanie i nawet odrzucać wnioski.No tak,Ty jeden jesteś wyjątkowy,więc Tobie dali bez przeszkód,a reszta to same głupoty ma we wnioskach wpisane.Moim zdaniem,to większośc maszyn we wnioskach jest wpisana na podstawie potrzeb i możliwości danego gospodarstwa,a nie na pdst."Symulatora Farmy 2011",więc wielkich okrojeń nie powinno być.
3.Twierdzisz,że ja sieję zamęt,a Ty"dajesz nadzieję"...Komu dajesz tą nadzieję?Tym,jak ich nazwałeś,idiotom.Powinieneś wiedzieć najlepiej,że idiocie niewiele do szczęścia potrzeba,więc bredzisz tu o jakiejś dodatkowej kasie,hurtowym odrzucaniu wniosków,itp. oczywiście nie potwierdzając tego żadnym argumentem.
4.Sam zacząłeś z inwektywami,więc postanowiłem się zniżyć do Twojego poziomu.
5.Nie nazywaj tego"dyskusją",bo z moją 3-letnią córką lepiej się dyskutuje,Ona przynajmniej ma jakieś argumenty,a Ty walniesz jakieś dwa zdania i koniec.
6.Masz rację,ja jestem nikim,za ty Ty jesteś KIMŚ,bo wzięłeś kasę z dofinansowania.To powiem Ci,że w tym temacie jest kilku chłopaków,którzy tez dostali dofinansowanie i jakoś Oni się nie wywyższają z tego powodu i nie nazywają nikogo idiotami.
Reasumując,jak będziesz chciał jeszcze coś powiedzieć,to bardzo bym prosił,znajdż jakiś argument,bądż przykład na potwierdzenie swoich słów,bo marnie z tym u Ciebie.I co niemniej ważne;Jeśli masz jakieś zdanie,to się tego trzymaj i nie zmieniaj go w każdym poście.
Nie zdziwiłbym się,gdyby się okazało,że gospodarstwo,to tak wogóle jest na któregoś z Twoich rodziców :D .Pozdrawiam.

#3859 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 13:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ktoś jest może w województwa łódzkiego?Wiecie może od ilu esu można się załapać na zieloną listę?na poprzednich stronach widziałem wyliczenia w sprawie punktacji...czy to prawdziwe?z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3860 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 14:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A powiedzcie mi jak jest z kupnem używanego Ciągnika muszę coś zmieniać że chcę zakupić używany jak chce używkę to musi posiadać tyle samo koni co we wniosku.
we wniosku mam wpisany max do 85koni ale czy to ma być moc max. czy znamionowa???
da się coś zrobić aby dostać większy ciągnik?
▬▬►