Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3821 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dokładnie od 9 go listopada 2007 był nabór i trwał ze 3 dni... Jak z Ciebie taki ekspert to trzymaj się faktów :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:35
  •  

#3822 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego vicia albo daniel :)jesli umeic obliczyc to to powiedzcie mi i obliczcie jesli ja mam 15,1 esu..bez vga..to le pnktow będa mial wg.waszych obliczen? to niby jest przedzial 4-16 bez VGA...wiec od 15 esu - namnijsza wartosc czyli 4 to jest 11 punktow:P jak to mozliwe?:)

#3823 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przemo2013 weź się ogarnij, przestan zaśmiecać forum i zakładać kolejne multikonta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3824 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:26

Nie wymyśliłem tylko sam tego doświadczyłem.
W naborze 2008 złożyłem po tych całych kolejkach w ostatnim dniu kiedy już (w przeddzień) było 130% i bez żadnych problemów dostałem wszystko (i jeszcze zostawiłem dla innych bo ceny spadły).

Ten nabór,to niby czego dotyczył???W pierwszym naborze decydowała kolejność,więc w ostatnim dniu,to ręce do modlitwy,co najwyżej złożyć mogłeś.A w następnym naborze było losowanie,więc jeśli dostałeś,to miałeś farta,a nie dzięki swojej mądrości.A tak naprawdę,to pewnie g... dostałeś,a teraz udajesz eksperta.A może wg. Ciebie,to na listach powinien być jeszcze adres i nr.telefonu?A poza tym,to czytam ten temat od początku,a Ciebie tu jakoś nie było.Dlaczego raptem teraz postanowiłeś Nas wspomóc swoim ogromnym doświadczeniem???

Przemo2013:KOLEGO,czy Ty się z kimś założyłeś ile wyciągniesz postów na dzień,czy jakiś rekord chcesz pobić,bo walisz posty jak z Kałacha :lol:

Edytowany przez foka71, 02 marzec 2011 - 21:42.

#3825 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 21:42

kolego vicia albo daniel :)jesli umeic obliczyc to to powiedzcie mi i obliczcie jesli ja mam 15,1 esu..bez vga..to le pnktow będa mial wg.waszych obliczen? to niby jest przedzial 4-16 bez VGA...wiec od 15 esu - namnijsza wartosc czyli 4 to jest 11 punktow:P jak to mozliwe?:)

możliwe, możliwe zajmiesz pierwsze miejsce na liście i dostaniesz co będziesz chciał...ha ha.

#3826 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:44

przemo2013 weź się ogarnij, przestan zaśmiecać forum i zakładać kolejne multikonta

człowieku wez nic nie pisz do mnie..bo ja tu tylko romawiam i probuje sie dowiedziec ciekawych inforamcji od kolegow wiec nie przeszkadzaj juz więcej na tym forum nikomu..

możliwe, możliwe zajmiesz pierwsze miejsce na liście i dostaniesz co będziesz chciał...ha ha.

tak serio kolego moze ty umiesz to wyliczyc ..?wg.tego przykladu co kolega daniel napisal..?

#3827 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przemo2013 ile jeszcze kont założysz zanim cie zbanują całkowicie było juz przemo2011, przemo2012, następne będzie przemo2014??

Edytowany przez lukaczmarek, 02 marzec 2011 - 21:46.

#3828 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:48

Ten nabór,to niby czego dotyczył???W pierwszym naborze decydowała kolejność,więc w ostatnim dniu,to ręce do modlitwy,co najwyżej złożyć mogłeś.A w następnym naborze było losowanie,więc jeśli dostałeś,to miałeś farta,a nie dzięki swojej mądrości.A tak naprawdę,to pewnie g... dostałeś,a teraz udajesz eksperta.A może wg. Ciebie,to na listach powinien być jeszcze adres i nr.telefonu?A poza tym,to czytam ten temat od początku,a Ciebie tu jakoś nie było.Dlaczego raptem teraz postanowiłeś Nas wspomóc swoim ogromnym doświadczeniem???

Przemo2013:KOLEGO,czy Ty się z kimś założyłeś ile wyciągniesz postów na dzień,czy jakiś rekord chcesz pobić,bo walisz posty jak z Kałacha :lol:

ja tylko chce sie dowiedziec pewnej rzeczy:)przeciez pisac kazdy moze sobie ile chce :)nic mi nie widomo na ten temat ze mam jakiegos ograniczenia w pytaniu kolegow..

ja mam tylko jedno konto ty... brak śłow :P

#3829 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to zrozum wreszcie,że swoim natręctwem i arogancją nic nie zdziałasz,bo chyba widzisz,że mało kto chce z Tobą rozmawiać i udzielać odpowiedzi na,delikatnie mówiąc,dziwne pytania.

#3830 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z natury jestem leniwy więc jeśli czegoś nie muszę to nie robię.
Ale w związku z tym że @foka71 mnie wku......ł, pozwoliłem sobie sprawdzić swoją teczkę.
Wniosek złożony w lubelskim dn. 28.11.2007 o godz. .... nr 18... . Takie są fakty @xmen's
Nie podaję szczegółów bo jest w necie wielu oszołomów takich jak ...a, którzy mogą uczciwemu rolnikowi zaszkodzić.
Nie ukrywam,że przeszedłem drogę przez mękę, bo wniosek był związany z budową, ale było warto. Pomoc otrzymałem w lutym 2010r.
Pozdrawiam wszystkich.

Edytowany przez jankris, 02 marzec 2011 - 22:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3831 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To niewiele wyjaśniłeś,tyle to każdy może napisać,zresztą a co mnie to obchodzi.Skoro kierowniczka BWI mówi,że kolejność na zielonej liście niewiele się może zmienić,więc chyba ma racje,tak że nie siej tu zamętu swoimi teoriami.I naszą rozmowę uważam za zakończoną.Pozdrawiam.
P.S.Skoro jesteś uczciwym rolnikiem,to czego się boisz,przecież zaden oszołom Ci nie może zaszkodzić :D

#3832 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kierowniczka Ci nie skłamała, kolejność na liście się nie zmieni to jasne. Ale gdybyś zrozumiał o czym piszę, to pewnie doszedłbyś do wniosku, że kolor zielony może rozlać się szerzej, albo nawet w niektórych województwach na całą listę.
Dlatego Ci którzy złożyli wnioski a na razie są na białym, niech się nie przejmują, tylko uzbroją w cierpliwość. Biorąc pod uwagę, że w tym roku są wybory jeszcze dużo może się zmienić i wiele przesunięć środków może się zdarzyć.
Zamęt siejesz Ty, a ja daję wszystkim nadzieję.
Wierzę że wszyscy dostaniecie szansę i tego wszystkim życzę.

PS.
Aby komuś pomóc trzeba być kimś.
Aby komuś zaszkodzić wystarczy być zwykłą mendą.

Edytowany przez jankris, 02 marzec 2011 - 22:28.

#3833 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolega jankris ma racje, to że jesteś na zielono na liście niewiele znaczy, jest jeszcze weryfikacja i ocena wniosków. To że we wniosku napisałeś ciągnik o mocy powiedzmy 110 - 130 KM nie znaczy, że agencja pozwoli ci na zakup takiego, może się okazać że dostaniesz co najwyżej 90KM i wtedy całe ZADATKOWANIE maszyny o kant d.... można sobie potłuc.

#3834 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego lista się może nie zmienić , zreszta kierowniczki BWI aż tak poinformowane nie są co doświadczyłem osobiście.

Ale np na mazowszu z każdego mlecznego wniosku odjąć po 10tyś i mamy 33mln zł dla 250 kolejnych wniosków spoza listy zielonej . średnia zwrotu na dziś to 150 tyś i nie wierze ,że się nie zmniejszy do średniej wieloletniej .

dziś rozmawiałem z kolega mleczarzem , złożył wniosek na 150 tyś zwrotu i rezygnuje ze wszystkiego bo coś tam , także nie on jeden .

Niech ktoś napisze czy spotkał się z takim odrzuceniem maszyny czy tez ciągnika przez arimr w poprzednich naborach ?

Edytowany przez vicia1223, 02 marzec 2011 - 22:28.

wschodni koniec mazowsza.

#3835 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja osobiście nie miałem problemu, dostałem taki ciągnik o jaki wnioskowałem. Kosztowało mnie to trochę zachodu, musiałem załatwić długoterminową umowę dzierżawy bo brakowało mi 3ha do wnioskowanej mocy.
kilku znajomych musiało trochę kombinować z beczkowozami, agencja nie bardzo chciała się zgodzić na taka pojemność o jaka wnioskowali, jeden znajomy z kombajnem zbożowym, troche za duża moc silnika była, trzeba było jakieś ekspertyzy załatwiać, w sumie udało się wszystkim ale czas realizacji wydłużył się znacznie. W niektórych przypadkach prawie o rok.

Edytowany przez Jerry28, 02 marzec 2011 - 22:40.

#3836 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 23:12

Ha, ha, ha.
Gdyby nie internet, to nigdy nie dowiedziałbym się że jest tylu idiotów na świecie.
Lista rankingowa to jest wielkie gówno.
Okaże się to na etapie rozpatrywania wniosków.
Uwierzcie mi, że w wielu województwach zostanie jeszcze środków.
A czy trafią one do rolników, to już sprawa polityczna.

Lista rankingowa to nie jest gówno - wbrew Twoim oczekiwaniom. Kolejnośc na liście będzie się zmieniac, ale tylko jak ktoś skłamał w uprawach lub zwierzętach (co wpłynie na ESU) lub ostro przegiął z nadwyżką - wtedy spadnie o 5 punktów, ale i tak wzrost GVA nie będzie sprawdzany pod kątem uwalenia wniosku. Kolor zielony na 100% się rozszerzy z powodu rezygnacji wnioskodawców, odrzutów i redukcji wielkości maszyn. Jeśli nie zwiększą puli środków to będzie jakieś 10-20% więcej finansowanych, ale jest również prawdopodobne, że przeniosą trochę kasy z innych działań i wtedy zielone się bardziej rozleje po liście.

Niech ktoś napisze czy spotkał się z takim odrzuceniem maszyny czy tez ciągnika przez arimr w poprzednich naborach ?

Redukcja wielkości maszyny to normalka - jakieś 15-20% wniosków. Całkowity odrzut maszyny - dużo rzadziej i tylko jak maszyna jest zupełnie nieuzasadniona.

Edytowany przez dc231, 02 marzec 2011 - 23:21.

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#3837 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 23:39

Kierowniczka Ci nie skłamała, kolejność na liście się nie zmieni to jasne. Ale gdybyś zrozumiał o czym piszę, to pewnie doszedłbyś do wniosku, że kolor zielony może rozlać się szerzej, albo nawet w niektórych województwach na całą listę.
Dlatego Ci którzy złożyli wnioski a na razie są na białym, niech się nie przejmują, tylko uzbroją w cierpliwość. Biorąc pod uwagę, że w tym roku są wybory jeszcze dużo może się zmienić i wiele przesunięć środków może się zdarzyć.
Zamęt siejesz Ty, a ja daję wszystkim nadzieję.
Wierzę że wszyscy dostaniecie szansę i tego wszystkim życzę.

PS.
Aby komuś pomóc trzeba być kimś.
Aby komuś zaszkodzić wystarczy być zwykłą mendą.

Zarzucasz mi baranie,że nie wiem o czym piszesz.Musiałbym być idiotą równym Tobie,żeby Cię nie zrozumieć.Za kogo Ty się uważasz,że dajesz wszystkim nadzieję na podstawie jakkiś swoich kretyńskich teorii???Nic nie napisałeś,że kolor zielony może się rozszerzyć,tylko że ranking to wielkie gówno,a teraz odwracasz kota ogonem.Myślisz,że jeśli są wybory w tym roku,to znajdą dodatkowe 3mld na modernizację?Trzymaj się rzeczywistości,bo jeszcze ktoś gotów Ci uwierzyć.Wbrew Twojemu mniemaniu,znam zasady weryfikacji wniosków,więc nie musisz mnie oświecać swoim doświadczeniem znawco!

#3838 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 00:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie spokojnie bez nerw w czasie weryfikacji lista napewno sie poszerzy mam 7 kolegów którzy składali w mazowieckiem i kazdy miał ok 15 - 20 tyś zł zapsu w ofercie i wydaje mi sie ze wiekszość wnioskujących o maszyny tak miała nie wiem jak z budowami ja wnioskowałem o 120 tyś dofinansowania i jakby wszystko mi przeszło to wyrobie sie w 100 tyś pisali więcej wrazie jakiś znacznych podwyżek a takich chyba nie będzie

Edytowany przez frafra30, 03 marzec 2011 - 00:29.

#3839 Share Vincent123

Vincent123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 07:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wreszcie pojawiają się jakieś przemyśłane opinie. Nie trzeba być Einsteinem aby dojść do tego, że lista się rozleje. Mówicie tutaj o 10-20%. Moim zdaniem to będzie conajmniej tyle. I jeszcze słowo o GVA - ci, którzy mówią o problemach z wykazaniem wzrostu GVA o 10% w ciągu 5 lat nie powini występować o zwrot części kosztów kwalifikowanych. Dla swojego dobra, gdyż jeśłi takowego wzrostu nie będą mieli to szansa na bankructwo z powodu zakupu maszyn i poniesienia z tym pewnych kosztów mają więcej niż duże. Druga strona medalu jest taka, że w sumie to dobrze, że tak wiele osób nie uwzględniło GVA - dzięki temu nie zostaną narażeni na poważne koszty i duże klopoty trochę później.

Pozdrawiam wszystkich myśłących

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3840 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 08:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O widzę że kolega @foka71 nie ma już zadnych agrumentów, tylko wyzwiska i inwektywy.
Jeśli nie potrafisz o czymś dyskutować, to nie wchodź na forum i nie kompromituj się.
Przegrałeś!!!

I nie pozwolę, aby taki Pan NIKT mnie obrażał.

Edytowany przez jankris, 03 marzec 2011 - 10:00.