Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#361 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 13ha ornej i4.5ha łąk i 18sztuk bydła opasów (małych i dużych razem). To facet który zajmuje się tym wnioskiem mówi że trudno będzie z ciągnikiem 90koni z turem. Ale bardziej chodzi o ten ciągnik. Mam jeszcze jeden ale to stary 3p 88rok. Jak myślicie przejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 07:36
  •  

#362 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:30

paul190 ty to jakoś od tyłu liczysz. Jak ktoś wykorzysta 75k jako wkłąd wałsny w MGR to nie wyda ze swojej kieszeni 300k przy zwrocie 50% tylko 225k, ale skoro nie wyda ze swojej kieszeni to co tak kasa mu ubywa? Nadal ma 75k i nadal może coś za to kupić.
Jakie ma znaczenie czy ktoś kupić coś za 75k z MR i potem za swoje 300k z MGR czy kupi w MGR za swoje 225k + 75k z MR i potem za te 75k których nie musiał wydać?
Dla mnie to jedno i to sam z tym ze nie muszę na początku wyciągnąć z kieszni 300k tylko 225, a te 75 nadal mam w kieszni i nadal mogę coś za to kupić.

Marekgizmo - nie zrozumieliśmy się - Ty zakładasz, że ktoś ma te 300 000zł na MGR i przy inwestycjach chce mniej wydać, więc wkłada 75k z MR. Ok - i wtedy nawet Ci zostanie te 75k w kieszeni, bo MR rozliczysz wspólnie z MGR. Nie rozpatrywaliśmy przypadku, że potem inwestujesz te 75k w co chcesz, bo możesz je równie dobrze "przejeść". Ale - Temat zaczął się od tego, że napisałem iż jeżeli ktoś chce na maxa doinwestować gospodarstwo, to lepiej wydać MR i MGR oddzielnie, bo za większą kwotę może nakupić sprzętu lub inne inwestycje (czytaj doinwestować gospodarstwo) - wynika to z moich obliczeń w moim poprzednim poście (wkładając MR w MGR i dotacji z ARiMR w 60%, to zakupisz gratów za 615 000zł brutto - rozliczając oddzielnie MR i MGR, to możesz zainwestować 690 000zł brutto. Więc się pytam - która kwota jest wyższa?
Zgadza się, że czy będę rozliczał MR razem z MGR, czy każdy program osobno, to z ARiMR otrzymam 75k MR i 300k MGR. Więc proszę czytajcie moje posty ze zrozumieniem i będzie git. Pozdrawiam.

#363 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zamierzam składać wniosek Na MGR tylko zastanawiam się nad szansami. Obecnie uprawiam warzywka, ale planuję przejść na produkcję mleka, rozumiem że w tym terminie dla mleczarzy nie ma dla mnie miejsca, więc zostaje mi tylko drugi nabór - dobrze myślę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadza się - musisz mieć kwotę mleczną minimum 20 000 kg. Jeżeli jest nabór w twoim województwie, to masz jedynie szanse na drugą część naboru.

#365 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No dobra a jak kupiłbym teraz kwotę mleczna to mógłbym składać, woj. mazowieckie

#366 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jakbyś zdążył z załatwieniem wszystkich formalności to chyba tak, ale najlepiej jakby ktoś jeszcze się wypowiedział, tylko musisz pamiętać ze jeżeli nie wykorzystasz 70 albo 80% kwoty to stracisz to czego nie wykorzystałeś

#367 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dla mnie myslenie @PAUL190 jest troche dziwne kto w tych czasach ma odłozne 300tys !!!!!!! któe tylko czekaja zeby je wydac na PROW ? Dla mnie logiczne jest ze MR jest wkłądem własnym tak zeby kupic maszyny z MGR jak najmnijszym wkłądem włąsnym. Z tego co sie rozmawia to wiekszosc bierze kredyt przynajmnij na dofinansowanie od arimr.

#368 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bialy2005 - Ty też w inną stronę ciągniesz, niż ja podaję. Przecież wyraźnie napisałem, że rozliczając razem MR i MGR to zainwestuję 615 000 zł - oddzielnie, to kwota wzrasta do 690 000 zł. Nie zastanawiam się, czy kogoś stać, czy nie (bo to są indywidualne sprawy każdego człowieka). Zacząłem temat o wielkości inwestycji w gospodarstwo a nie o tym ile musimy zainwestować z kieszeni. Tylko dałem przykład z wyliczeniami, bo wiele osób uważa, że zainwestowanie w gospodarstwo 615 000 to to samo co 690 000. Każdy ma swój rozum i pieniądze - i o tym też napisałem, że jeżeli ktoś ma nie wykorzystać pełnej kwoty dofinansowania z MGR, to lepiej wsadzić MR w MGR jako wkład własny, bo mniej wyda z własnej kieszeni. Tak to jest jak ludzie wyrywają jedno zdanie z kontekstu i powstają cuda. Przecież napisałem również, że jeżeli ktoś wykorzystuje MGR na maxa - niezależnie czy MR rozliczy razem z MGR czy osobno, to dofinansowanie z ARiMR i tak dostaniemy w takiej samej wysokości. Nie piszę, że u kogoś w tylnej kieszeni leży 300k na MGR, bo nikomu w gacie nie zaglądałem. Ale widzę, że ta dyskusja do nikąd nie prowadzi więc ją skończmy - zresztą mam wiele innych rzeczy do robienia. Pozdrawiam.

#369 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych paul190 wytłumcze ci to najprościej jak się da bo kilka osób ci tłumaczy i dale do ciebie to nie trafia: zwrot 50%, vat do zwrotu
1) 300k - kwota zwrotu z agencji + 300k wkładu własnego + 75k pieniędzy z MR = 675k netto + na dzisiaj 22%vat = 823,5k - kwota brutto za jaką można kupić maszyny wykorzystująć cały zwrot z MGR i wkład własny to 100% + pieniądze z MR
2) 300k - kwota zwrotu z agencji + 225k wkładu własnego + 75k pieniedzy z MR jako reszta wkładu własnego (w kieszeni zostaje 75k pieniędzy których nie trzeba były wydać jeśli rozliczamy sie z pieniędzy z MR) = 600k netto + 22%vat = 732k brutto.
Zostaje 75k własnych środków które nie musiały być wkłądem własnym więc kupująć za 75k + 22%vat = 91,5k - inwestycja poza MGR
Razem zakupione maszyny są na kwotę 732+91,5= 823,5k

dla mnie to jedno i to samo czy muszę wyłożyć całość na wkład własny czy część pokryć z MR bo i tak to co wydam z MR mi zostanie w kieszeni.
Niema znaczenia na wartość maszyn czy ktoś wkład własny pokryje z własnej kieszenie i sumę powiększy o MR czy wykorzysta MR jako część wkładu własnego i wyda pieniądze później, kwota zawsze będzie taka sama.

Różnica polega na tym że przy pierwszej inwestycji można się rozliczyć z MR i jednocześnie nie brać większego kredytu lub swoje pieniądze zostawić na później

#370 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych andzin nie słuchaj głupot poco nawet się pytasz przeciesz to logiczne że 90koni na twój areał spokojnie przejdzie kupujesz taki ciągnik jaki poczebujesz no oczywiści bez przesady ale w twoim przypadku nie ma się czym martwić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych marekgizmo - i po takich obliczeniach powstają właśnie niejasności. Mam jedno podstawowe pytanie - Dlaczego do 75k jakie masz na MR dodajesz vat (ile wkońcu dostajesz na MR - mi się wydaje, że 75 000 zł, bo wg. Ciebie to jest 75 000 + obecne 22% vat = 91 500 zł). Wnioski niech każdy sam wyciąga - a co do Ciebie, to licz tak dalej - może kiedyś się doliczysz. Pozdrawiam.

#372 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ale macie problemy z tym MR i MGR i tak jakbyście nie kombinowali na jedno wychodzi że więcej jak 375 tys zł netto z agencji nie wyciągniesz na te dwa działania bo się nie da, bo chcąc inwestować to można i kupić sprzęty za 2 mln przecież a zwrot i tak dostaniemy max 300 netto + 75 MR, a resztę i tak pokrywamy z kieszeni

#373 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To samo im qazi napisałem, że czy tak czy siak, to i tak na te dwa działania 375k zł wytargać można z ARiMR. Większość jednak i tak jest za tym, aby udowadniać wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Uważam temat łączenia MR i MGR za zamknięty!

#374 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:11

bialy2005 - Ty też w inną stronę ciągniesz, niż ja podaję. Przecież wyraźnie napisałem, że rozliczając razem MR i MGR to zainwestuję 615 000 zł - oddzielnie, to kwota wzrasta do 690 000 zł. Nie zastanawiam się, czy kogoś stać, czy nie (bo to są indywidualne sprawy każdego człowieka). Zacząłem temat o wielkości inwestycji w gospodarstwo a nie o tym ile musimy zainwestować z kieszeni. Tylko dałem przykład z wyliczeniami, bo wiele osób uważa, że zainwestowanie w gospodarstwo 615 000 to to samo co 690 000. Każdy ma swój rozum i pieniądze - i o tym też napisałem, że jeżeli ktoś ma nie wykorzystać pełnej kwoty dofinansowania z MGR, to lepiej wsadzić MR w MGR jako wkład własny, bo mniej wyda z własnej kieszeni. Tak to jest jak ludzie wyrywają jedno zdanie z kontekstu i powstają cuda. Przecież napisałem również, że jeżeli ktoś wykorzystuje MGR na maxa - niezależnie czy MR rozliczy razem z MGR czy osobno, to dofinansowanie z ARiMR i tak dostaniemy w takiej samej wysokości. Nie piszę, że u kogoś w tylnej kieszeni leży 300k na MGR, bo nikomu w gacie nie zaglądałem. Ale widzę, że ta dyskusja do nikąd nie prowadzi więc ją skończmy - zresztą mam wiele innych rzeczy do robienia. Pozdrawiam.

To Ty czegoś chyba nie rozumiesz - dlaczego piszesz że jeśli nie chce wykorzystać pełnej kwoty dofinansowania mgr to łączy mr z mgr? Nie chcesz poprostu tego zrozumieć co się do Ciebie pisze i powtarzasz w kółko swoje. To forum jest do dyskutowania, dlatego dyskutujemy. Dla mnie twój sposób myślenia jest kompletnie nielogiczny - jeśli chcesz zainwestować te 75 000 więcej to lepiej wziąć na to kredyt preferencyjny... albo kupić za gotówkę - przynajmniej będziesz mógł z tymi maszynami robić co Ci się podoba.

#375 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Następny, co czyta bez zrozumienia (a przecież cytujesz mój post, więc i ja Ci wycinek z niego zacytuję, oraz proponuję przeczytaj go jeszcze raz) - wyraźnie napisałem, że: " jeżeli ktoś ma nie wykorzystać pełnej kwoty dofinansowania z MGR, to lepiej wsadzić MR w MGR jako wkład własny, bo mniej wyda z własnej kieszeni" - a wielu rolników nie wykorzystuje pełnego dofinansowania na MGR z wielu powodów (bardzo wielu nie stać na taką kasę). Chcesz dyskutować - dyskutuj - życzę powodzenia, bo przecież nikt nikomu nie zabroni. Jeśli chcesz brać kredyt - bież, bo dla mojej żony 75k jest za free z MR. Cała rozmowa na forum zaczeła się od czego innego i do czego innego prowadzi - powoli schodzi na psy.
Z wyrazami szacunku.

#376 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do czego ma prowadzic ta dyskusja?
Zasmiecacie temat, az sie chce zapytac gdzie jest moderator. A potem sie dziwcie, ze ktos pyta o sprawy ktore byly poruszane x razy skoro musi przebijac sie przez 50 stron takich glupich rozwazan!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#377 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Oj Panowie Panowie. jeszcze chwila i chyba zaczne mylic pojecia modernizacja z mlodym rolnikiem.
Mam pytanie. Czy ktoś wie w jakim temacie i na ktorej stronie forum jest podana lista wszystkich dokumentow potrzebnych przy skladaniu wniosku na modernizacje. pamietam ze ktos wlasnie podawal wszystko co potrzebne bo czytalem to niedawno ale nie pamietam gdzie to jest. z gory dziekuje.

#378 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.agrofoto....post__p__595611

#379 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzieki wielkie qazi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:10

No dobra a jak kupiłbym teraz kwotę mleczna to mógłbym składać, woj. mazowieckie

Nie. Musisz prowadzic produkcję mleczną od przynajmniej 12 miesięcy. Chyba, że masz gospodarstwo mniej, niż rok.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32677-prow-2007-13-modernizacja-gospodarstw-rolnych-2011/page__view__findpost__p__595611

Ksero dowodu współposiadacza nie jest potrzebne w ogóle. Wypis z rejestru gruntów, zaświadczenie od weterynarza i zaświadczenie o standardach i nie jest potrzebne do każdej inwestycji. Lepiej przeczytac dobrze instrukcję, a nie liznąc spis na forum, bo dostarczycie jakies niepotrzebne bzdury, które mogą przysporzyc tylko problemów.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie