Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3641 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:47

Ja mam 28esu w mazowieckim(nie mleczarz) i już się przygotowałem, że nie dostanę. Takich z 28esu będzie napewno 90%

Jeśli masz 28 esu i nie masz GVA to w mazowieckiem masz spore szanse na porażkę - niestety. Ale nie martw się, nie będziesz sam - z Tobą będzie ok. 5 000 innych, a w skali kraju dużo więcej.

Nadzieja w tym, że mleczarze spuszczą z tonu, zweryfikują zakupy pod względem kosztowym i finalnie nie schrupią 503 a np. 400 mln. zł. Można też liczyć na dołożenie do tego naboru kolejnych środków, które na dalekim horyzoncie ale jednak widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:10
  •  

#3642 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przemo jesli ktos jest na tych listach to GVA i ESU nie maja nic do tego bo oni dastali punkty na podstawie kwoty mlecznej

jak napisal szef: szanse mają wszyscy którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek
a ja dodam ze jedni wieksze a drudzy mniejsze

Edytowany przez przemol87, 28 luty 2011 - 19:54.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3643 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:56

Ciekawe ja miałem 175 tyś kwoty składałem na rozwój i jestem 1452 na liście w podlaskim. Rozmawiałem z doradcą który mi wypełniał wniosek i mówił że lista w naszym województwie jest całkowici bez ładu, i najprawdopodobniej bedzie jeszcze afera w tej sprawie, Wagencji w białymstoku nikt nie odbiera telefonu...

Ja robiłem wniosek w firmie doradczej i jak tak posiedziałem jakiś czas w poczekalni,to słyszałem,że ten gość każdemu mówił,że nie ma problemu,bo wszyscy dostaną,Twój doradca pewnie też tak mówił,bo musiał jak chciał mieć klientów.Moim zdaniem,to nie ma żadnej afery z listą,dostałeś 9,5 punktu i właśnie te pół punktu,to na tyle wniosków jest przepaść.Z tego co wiem,to 90% wniosków jest z kwotą w przedziale 100-200 tys.A że w Agencji nie odbierają telefonów,to może pracują i szybciej z poprawkami pójdzie.Jak mi powiedziała pewna Pani z ARR z Krakowa:"No jak ja mam pracować,jak ja muszę z panem przez telefon rozmawiać" ;)

szklana kula mi się stłukła jakoś w zeszłym roku, ostatnio piję herbatki z torebki tak więc nie mam z czego powróżyć.
Za 8 dni mają być opublikowane listy rankingowe na stronach ARiMR więc trzeba czekać. Z tego co widzę to mój brat już nieźle obgryza paznokcie: będzie na zielono czy nie będzie :-)

Jak był tutaj MagMaciej,to dostał bana,a przydał by się teraz,oj przydał. :lol:

Edytowany przez foka71, 28 luty 2011 - 19:57.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3644 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 28 luty 2011 - 20:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @canabis może miałeś niskie ESU, to, że ktoś nie korzystał było kwestionowane dopiero przy tej samej ilości magicznych punktów( moim zdaniem to było ESU + kwota mleczna), nam mówili, ze najlepiej było mieć kwotę 150tys i 16-28ESU. My z ESU prawie 27 i kwotą leciutko przekraczającą 150000 zajęliśmy miejsce w pierwszej 100.
KPK - Ochrona

#3645 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 28 luty 2011 - 20:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja tam powiem że trzymam kciuki za wszystkich z kujawsko pomorskiego, żeby od razu za mną na liście byli.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#3646 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych prócz esu i vga co maja jescze punktowac?:)

#3647 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czym wy się panowie przejmujecie, poczekacie jeszcze kilka lat a te maszyny będziecie kupować za pół darmo i wnioski wam do niczego nie będą potrzebne. Teraz jest tak że sąsiad ma to czemu ja nie mam, też będę miał, a za jakiś czas gospodarstwo do licytacji bo na ratę niestać. Napisałem w tym roku kilka wniosków dla firmy doradczej i nieoszukujmy się jeśli ktoś ma naciągane ledwo 4 ESU a chce kupić maszyny za około 300 000 netto za co? Przecież takie gospodarstwo wyciąga zaledwie 20 000 rocznego dochodu, czyli musi zbierać na te maszyny 19 lat, no niech zbiera 10 lat a drugą część wniosku kupi za zwrot z pierwszego etapu, a agencja daje na realizację tylko 3 lata. Uważam że, lepiej jak takie wnioski odpadną teraz aniżeli później ludzie mają zostać bez dachu nad glową bo wszystko zabierze bank.

Edytowany przez Mariusz650, 28 luty 2011 - 20:33.

#3648 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 28 luty 2011 - 20:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie każdy jak ma małe ESU to ma mały dochód.

#3649 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:54

Nie każdy jak ma małe ESU to ma mały dochód.

A to ciekawe czym ten dochód osiąga przy 4 ESU?

Pewnie żona albo siostra utrzymuje się z nierządu :)
wschodni koniec mazowsza.

#3650 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 28 luty 2011 - 20:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja mam 4,5 esu, wystąpiłem o zwrot 295k i dochód taki że mógłbym brać to bez dofinansowania, generalnie w łódzkim skąd pochodzę, jest najlepsza sytuacja, poza oczywiście podkarpackim gdyż tylko tam kasy zostało, łódzkie ma na 137% i większość na pewno dostanie, a czy ja dostanę, nie wiem, nawet jak mnie nie będzie na zielonej liście to szanse zawsze mam, zresztą czy dostanę dofinansowanie czy nie to i tak będę zadowolony.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3651 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 luty 2011 - 21:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a ja jestem czarodziejem i wyczaruje sobie maszyny jakie zechcę..ha ha ,jak masz taki dochód z 4,5 esu to chyba to chyba też jesteś czarodziejem?

#3652 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak widać wiele rolników nie ma GVA więc ci co mają małe ESU i GVA to mogą się załapać na dofinansowanie... Poczekajcie do 8 marca, oj będą się działy tutaj jaja bo ktoś miał ESU 28 a dostał 5 punktów dlaczego... Niestety niektórych tutaj ludzi wiedza jest na niskim poziomie i myśleli, że jak ktoś za was napisze wniosek to dostaniecie kasę ale chyba dużo ludzi zostało wyrolowanych przez ODR'owców którzy powiedzieli, że GVA jest niepotrzebne... Pozdrawiam

#3653 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie ma co rozmyślać. Będzie lista w ciągu tygodnia i wszystko będzie jasne. A od końca naboru w kółko to samo "bo to było niesprawiedliwe"
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3654 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:19

@canabis może miałeś niskie ESU, to, że ktoś nie korzystał było kwestionowane dopiero przy tej samej ilości magicznych punktów( moim zdaniem to było ESU + kwota mleczna), nam mówili, ze najlepiej było mieć kwotę 150tys i 16-28ESU. My z ESU prawie 27 i kwotą leciutko przekraczającą 150000 zajęliśmy miejsce w pierwszej 100.

żadne ESU w naborze mleczarskim nie było brane pod uwagę do punktacji.

Edytowany przez kozulek2, 28 luty 2011 - 21:28.

#3655 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:20

Flaki mi się w środku przewalają jak czytam ostatnie posty ktoś ma 130tyś kwoty i składa wniosek na modernizację gospodarki poprzez likwidację mleka, składał w pierszym terminie dla mleczarzy bo ma takie prawo,jest lepiej punktowany odemnie bo ma kwotę - TO JA SIĘ DO KU.WY NĘDZY PYTAM CZYM ON SIĘ PO TEJ MODERNIZACJI BEDZIE RÓŻNIŁ ODEMNIE- ja oczywiście chowam bydło mięsne i jestem gorzej puntkowany od mleczarza bo nie mam kwoty ,tak pojeba.ego nabory i jego metod rozpatrzywania to tylko w polsce mogli wymyśleć

Takie zostało ustanowione prawo, poza tym prawo nie działa wstecz, znaczy nie da się go już zmnienić. A propo między nami jest różnica taka ze ty nie wstajesz o 5 rano i nie pracujesz do 20. Tylko dasz dla swoich zwierząt dwa razy albo trzy jeść i jesteś zadowolony. a przy krowach mlecznych nie jest tak różowo, masz za dużo komórek somatycznych i kombinuj co się dzieje.....

To że jest bardziej punktowana rezygnacja mówił mi pracownik ODR i zastanawiam się dlaczego mi tak powiedział...

Też spróbuje przedzwonić do ARiMR, w ludziach siła, Egipt to pokazał i Libia:P

#3656 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:20

Jak widać wiele rolników nie ma GVA więc ci co mają małe ESU i GVA to mogą się załapać na dofinansowanie... Poczekajcie do 8 marca, oj będą się działy tutaj jaja bo ktoś miał ESU 28 a dostał 5 punktów dlaczego... Niestety niektórych tutaj ludzi wiedza jest na niskim poziomie i myśleli, że jak ktoś za was napisze wniosek to dostaniecie kasę ale chyba dużo ludzi zostało wyrolowanych przez ODR'owców którzy powiedzieli, że GVA jest niepotrzebne... Pozdrawiam

Wytłumacz ekspercie jak osiągnąć 10 % wzrostu GVA jeśli ktoś wnioskuje o ciągnik i maszynę do niego?

#3657 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:34

Wytłumacz ekspercie jak osiągnąć 10 % wzrostu GVA jeśli ktoś wnioskuje o ciągnik i maszynę do niego?

Ekspercie?! Nie mam pojęcia ale jak "inni" potrafili wyliczyć GVA do maszyn typu traktor to dlaczego nie jest to możliwe... A ty masz wyliczone GVA...? Pozdrawiam

#3658 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 10procent GVA w ciągu 5 lat to da się osiągnąć spokojnie przy zakupie traktora i maszyn,skrócony czas wykonywania prac ,oszczędnosci paliwa ,zwiększenie wydajności,obniżenie kosztów itp.

#3659 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 28 luty 2011 - 21:43

a ja jestem czarodziejem i wyczaruje sobie maszyny jakie zechcę..ha ha ,jak masz taki dochód z 4,5 esu to chyba to chyba też jesteś czarodziejem?

jeśli tak twierdzisz że jesteś czarodziejem to może tak jest, nie znam cię ale ty też mnie nie znasz więc czemu ze mnie się śmiejesz ? nie trzeba być czarodziejem żeby mieć spory dochód np taki który pozwala mi powiedzmy realizować moje nie standardowe hobby ;)

Edytowany przez Vrykoulakas, 28 luty 2011 - 21:44.

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3660 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2011 - 21:45

Ekspercie?! Nie mam pojęcia ale jak "inni" potrafili wyliczyć GVA do maszyn typu traktor to dlaczego nie jest to możliwe... A ty masz wyliczone GVA...? Pozdrawiam

Wyliczyć można papier wszystko przyjmie, gorzej będzie z realizacją ale niech się martwią Ci którzy poszli na "łatwiznę".
Nie mam wyliczonego a to wszystko po spotkaniu z pracownikami agencji którzy powiedzieli coś w tym stylu: " niech nikt nie waży się wyliczać GVA jeśli wnioskuje tylko o ciągnik i kilka maszyn" ale nic nie jest pewne dlatego czas pokaże, łódzkie nie aż tak mocno przekroczonej kwoty więc jest nadzieja :rolleyes:
Pozdrawiam