Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15436 odpowiedzi na ten temat

#3621 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jeżeli we wniosku mam wstwioną moc ciągnika od 90km do 120km to mogę wziąść ciąknik o minimalnej mocy 117km a max 128?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 17:54
  •  

#3622 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 luty 2011 - 17:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych canabis Gdybyś składał na rozwój to mało by Ci brakło żeby się załapać a byc może byś sie załapał, bo kwota 135 tys daje miejsce na zielonej liście.Na rezygnacię dostałeś jakiś 1 punkt niżej i dlatego takie miejsce, nie zapominaj że było ponad 600 procent normy,więc 1 punkt to przepaść.

Edytowany przez kozulek2, 28 luty 2011 - 17:52.

#3623 Share marcin115

marcin115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kiedy bedzie kolejnosc na modernizacje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kara grupowa zobacz »

•  

#3624 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:58

kompletnie nie rozumiem tej listy i jak to wszystko było punktowane. Otóż mam 130 tys. kwoty podobno przedział 100-200 był najlepiej punktowany, nigdy nie korzystałem z PROW, wniosek składany był na likwidacje produkcji co też było jakoś dodtakowo punktowane. Jestem z podlaskiego, zająłem miejsce ponad 2000... a podobno miałem prawie stu procentowe szanse na dofinansowanie, tak mi mówiono.... Możecie mi wyjaśnić jak to wszystko było oceniane, Dostane jakąś wiadomość dlaczego zająłem takie miejsce a nie inne. Może trzeba było udać się do Dyrektora ARiMR, ładnie z nim pogadać i miałbym Pierwsze miejsce...

Gdybyś nie składał na rezygnację, może miałbyś jakieś szanse. Rezygnacja nie była dodatkowo punktowana, tylko inaczej punktowana! Słabiej punktowana! Ech ja nie wiem, rączki opadają... :blink: Jeszcze się zapytam, kto CI tak doradzał, że 100% szans składając na rezygnację? jakiś pracownik ODR czy z agencji?

#3625 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów

Napisany 28 luty 2011 - 17:58

kompletnie nie rozumiem tej listy i jak to wszystko było punktowane. Otóż mam 130 tys. kwoty podobno przedział 100-200 był najlepiej punktowany, nigdy nie korzystałem z PROW, wniosek składany był na likwidacje produkcji co też było jakoś dodtakowo punktowane. Jestem z podlaskiego, zająłem miejsce ponad 2000... a podobno miałem prawie stu procentowe szanse na dofinansowanie, tak mi mówiono.... Możecie mi wyjaśnić jak to wszystko było oceniane, Dostane jakąś wiadomość dlaczego zająłem takie miejsce a nie inne. Może trzeba było udać się do Dyrektora ARiMR, ładnie z nim pogadać i miałbym Pierwsze miejsce...

Prz y rezygnacji z produkcji mleka przedział kwoty 100-200 tys daje tylko 4-5 punktów przy czym 5punktów jest dla kwoty 100tys a 4 dla kwoty 200tys.

#3626 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:05

Czego tutaj nie rozumieć w momencie kiedy posiadasz kwotę mleczną w wysokości 130 tys. kg to kiedy chciałeś zrezygnować z produkcji mleka dostałeś gdzieś 4,.. punktów... Kiedy byś składał na rozwój produkcji mleka miałbyś gdzieś 9,.. punktów... Po pierwsze to kolego chyba źle zrozumiałeś punktacje dotyczącą rozwoju i rezygnacji w sektorze mleczarskim... Największe szanse na rezygnacje z produkcji mleka mieli rolnicy z kwotą mleczna najbliższą 20 tys kg i za taką kwotę mogli dostać maksymalnie 9 punktów... Patrząc na logikę to trochę bezsensu jest likwidować produkcję z kwotą 130 tys i logiczne jest, że łatwiej takie coś przeprowadzić z kwotą 20 tys kg, w momencie rozwoju sektora mleczarskiego jest odwrotnie... Pozdrawiam

#3627 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:26

MODERATORA !!!!!
Co wy śpicie ???
takie pierdoły zaczęto ostatnio pisać w tym temacie ze szok 10x to samo
zamknijcie ten temat do ogłoszenia listy i bedzie spokój
bo tylko posty nabijają i rozbijaja temat A potem ktoś sie dziwi ze następny nowy użytkownik zakłada nowy temat albo pisze to samo w starym - Nie dziwie sie. Czytać 100strona takiej męki to na prawde porażka

Nie śpimy tylko jak każdy inny człowiek mamy swoje zajęcia! więc z łaski swojej też się weź za robotę jak Ci coś nie pasi i zraportuj co jest nie tak bo wykrzyczeć że jest źle to każdy głupi potrafi!!
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#3628 Share franek412

franek412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:37

canabis Gdybyś składał na rozwój to mało by Ci brakło żeby się załapać a byc może byś sie załapał, bo kwota 135 tys daje miejsce na zielonej liście.Na rezygnacię dostałeś jakiś 1 punkt niżej i dlatego takie miejsce, nie zapominaj że było ponad 600 procent normy,więc 1 punkt to przepaść.

Ciekawe ja miałem 175 tyś kwoty składałem na rozwój i jestem 1452 na liście w podlaskim. Rozmawiałem z doradcą który mi wypełniał wniosek i mówił że lista w naszym województwie jest całkowici bez ładu, i najprawdopodobniej bedzie jeszcze afera w tej sprawie, Wagencji w białymstoku nikt nie odbiera telefonu...

#3629 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Flaki mi się w środku przewalają jak czytam ostatnie posty ktoś ma 130tyś kwoty i składa wniosek na modernizację gospodarki poprzez likwidację mleka, składał w pierszym terminie dla mleczarzy bo ma takie prawo,jest lepiej punktowany odemnie bo ma kwotę - TO JA SIĘ DO KU.WY NĘDZY PYTAM CZYM ON SIĘ PO TEJ MODERNIZACJI BEDZIE RÓŻNIŁ ODEMNIE- ja oczywiście chowam bydło mięsne i jestem gorzej puntkowany od mleczarza bo nie mam kwoty ,tak pojeba.ego nabory i jego metod rozpatrzywania to tylko w polsce mogli wymyśleć

#3630 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam 28esu w mazowieckim(nie mleczarz) i już się przygotowałem, że nie dostanę. Takich z 28esu będzie napewno 90%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3631 Share Kozlos

Kozlos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A czy ja mając 18 esu i 90 tyś kwoty mlecznej mam szansę na dotacje w Mazowieckim ?

#3632 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9954 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 luty 2011 - 19:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak, szanse mają wszyscy którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek :P
w przyszły wtorek się dowiesz czy jesteś na zielono czy nie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3633 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A jak oceniasz swoje szanse

#3634 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @danielhaker no chwileczke kolego ja na nikogo nie narzekałem to po pierwsze
a po drugie nic nie mówie na temat % bo komu sie należą to powinien dostać bez gadania
ale sam przyznasz ze temat sie za dużo rozbił i każdy nowy zadaje co jakiś czas takie same pytania dlatego proponuje zamknąć temat do ukazania listy

co do ciebie @Avendrion
źle mnie zrozumiałeś nie krzycze ze jest źle
po prostu robi sie tu chaos w temacie bo każdy nowy kto sie zarejestruje pyta po raz kolejny o to samo!
bo gdzieś coś usłyszał
nie bede wymieniał osób i ich wypowiedzi bo szkoda na to mojego cennego czasu
jeśli sam nie dostrzegasz widniejącego problemu to trudno koniec tematu

dowiedziałem sie ze lista powinna być zrobiona do środy w Dolnośląskim ale kiedy zamieszczą to już nie wiadomo

Edytowany przez lukaszz110, 28 luty 2011 - 19:16.

#3635 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może wróćmy na chwilę do GVA -może ktoś mi wytłumaczy jak się zwiększy ten wskaźnik o 10% jeśli ktoś wnioskuje np. o zakup ciągnika i beczkowozu

#3636 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9954 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 luty 2011 - 19:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych prymus wszystko zależy czy to nowy ciągnik czy w zastępstwo czegoś starego, jak to wszystko wykażesz w słupkach, można dość łatwo pokazać ze prace wykonasz szybciej i mniej paliwa zużyjesz dzięki czemu będziesz na plus.

co do moich szans - ja ich nie muszę szacować ja to wiem ze nic nie dostanę w tym naborze, bo jak może dostać coś osoba która ma ESU = 0?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3637 Share prymus30

prymus30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:25

prymus wszystko zależy czy to nowy ciągnik czy w zastępstwo czegoś starego, jak to wszystko wykażesz w słupkach, można dość łatwo pokazać ze prace wykonasz szybciej i mniej paliwa zużyjesz dzięki czemu będziesz na plus.

co do moich szans - ja ich nie muszę szacować ja to wiem ze nic nie dostanę w tym naborze, bo jak może dostać coś osoba która ma ESU = 0?

Wg tej definicji będzie chyba raczej ciężko ::GVA - wartość dodana brutto.
Według definicji wartość dodana brutto to wartość produkcji ogółem gospodarstwa pomniejszona o zużycie pośrednie (tzn. koszty bezpośrednie i ogólnogospodarcze) i salda bieżących dopłat i podatków. Wartość dodana brutto określa przyrost wartości dóbr wytworzonych w danym gospodarstwie. Jest to podstawowa kategoria dochodowa, określa sytuację ekonomiczną gospodarstwa. Jest podstawowym kryterium oceny efektywności nakładów czynników produkcji.

#3638 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chodziło mi o kolegę "okienko wyżej"

#3639 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:33

§ 15
O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie następujących kryteriów, z zastrzeżeniem § 15a:

1) w przypadku operacji, której realizacja przyczyni się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) określonego w § 7 ust. 1 pkt 3 lit. a, punkty przyznaje się w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa w następujący sposób:

a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 4 do 16 ESU, przyznaje się od 5 do 9 punktów, przy czym 9 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 16, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 5 punktów dla wartości ESU równej 4,

b ) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 16 do 40 ESU, przyznaje się od 9 do 10 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 28, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 9 punktów dla wartości z krańców tego przedziału,

c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 40 do 70 ESU, przyznaje się od 5 do 9 punktów, przy czym 9 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 40, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 5 punktów dla wartości ESU równej 70,

d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi więcej niż 70 ESU, przyznaje się 5 punktów;

2) w przypadku operacji, której realizacja nie przyczyni się do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) określonego w § 7 ust. 1 pkt 3 lit. a, punkty przyznaje się w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa w następujący sposób:

a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 4 do 16 ESU, przyznaje się od 0 do 4 punktów, przy czym 4 punkty przyznaje się dla wartości ESU równej 16, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 0 punktów dla wartości ESU równej 4,

b ) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 16 do 40 ESU, przyznaje się od 4 do 5 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się dla wartości ESU równej 28, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 4 punktów dla wartości z krańców tego przedziału,

c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi od 40 do 70 ESU, przyznaje się od 0 do 4 punktów, przy czym 4 punkty przyznaje się dla wartości ESU równej 40, a dla pozostałych wartości ESU proporcjonalnie mniej, do 0 punktów dla wartości ESU równej 70,

d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi więcej niż 70 ESU, przyznaje się 0 punktów;

3) w przypadku operacji, która jest realizowana przez osoby wspólnie wnioskujące, przyznaje się dodatkowe punkty w zależności od wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w następujący sposób:

a) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 4 i mniej niż 16 ESU, przyznaje się 5 punktów,

b ) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 16 i mniej niż 40 ESU, przyznaje się 3 punkty,

c) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 40 i mniej niż 70 ESU, przyznaje się 1 punkt,

d) jeżeli wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 70 ESU, przyznaje się 0 punktów.
zrodło: http://www.infor.pl/...zadzenie-w.html
dotyczy nie mleczarzy

to kolego przemo to jak ja mam 15 z hakiem esu..i nie mam GVA..to wychodzi ze mam ze 3 punkty..co nie?a TY ile bedziesz miał punktów?mamy woogle szanse w łodzkim z tyloma punkatmi?a tylko za esu i VGA będa punktowac czy za cos jeszcze?

niech sie wypowiedza ci co sie zalapali na zielona liste :)ile punktow mieliscie?i jakie esu ???i czy mieliscie wyliczone GVA?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3640 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:46

to kolego przemo to jak ja mam 15 z hakiem esu..i nie mam GVA..to wychodzi ze mam ze 3 punkty..co nie?a TY ile bedziesz miał punktów?mamy woogle szanse w łodzkim z tyloma punkatmi?a tylko za esu i VGA będa punktowac czy za cos jeszcze?

niech sie wypowiedza ci co sie zalapali na zielona liste :)ile punktow mieliscie?i jakie esu ???i czy mieliscie wyliczone GVA?:)

Takich osób jest dużo ,szanse mają wszyscy .Też jestem z łódzkiego.