Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

modernizacja 2013

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13625 odpowiedzi na ten temat

#3561 artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:26

A niewieci może ile wpłyneło wniosków na PROW 2011 w województwie Mazowieckim. ;)

A wiemy, wiemy... nawet znamy dokładną liczbę i wiemy ile kasy mleczarze wyczerpują, wiemy też ile pozostało dla rolników z drugiego naboru. Wszystko jest dokładnie opisane i widzisz: pech chciał, że akurat ten opis dotyczy woj. mazowieckiego. Co wystarczy zrobić - zgadnij, jeśli nie zgadłeś to trzeba przewertować kilka, kilkanaście stron wstecz. Generalnie klikanie nie boli, używanie wyszukiwarki także... natomiast lenistwo irytuje znakomitą większość bywalców tego forum.
  • 0

#3562 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:51

Witam wszystkich złożyłem wniosek na łączną kwotę 360tyś i teraz jest pytanie czy do tych złożonych maszyn mogę jeszcze jakieś dodać ? I kiedy otrzymam za n nie zwrot? jestem 229 w war-maz? I kiedy nastąpi podpisanie umów?

Jeżeli brałeś ofertę na sprzet to napewno deler ci ją zawyżył tak jak to było u mnie. A jak bedę brał maszyny za ponad 400 tyś to zawyżenia było sporo. Więc przy zakupie potargujesz sie spuści ci z kilku sprzętów bo teraz duża konkurencja i w zamian da ci za symoliczną złotówkę jakiś nie za drogi oczywiście sprzęt, chyba że chcesz coś za 100tyś czy więcej to odpada

A wiemy, wiemy... nawet znamy dokładną liczbę i wiemy ile kasy mleczarze wyczerpują, wiemy też ile pozostało dla rolników z drugiego naboru. Wszystko jest dokładnie opisane i widzisz:

tego ile kasy dla mleczarzy a ile dla pozostałych to chyba nie ma ani na forum ani na stronie agencji
  • 0

#3563 vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:09

brunet czy na pewno nie ma ?? możemy się założyć:)
Szukajcie a znajdziecie .
Mała podpowiedź : odnośnie liczby wniosków mleczarzy odpowiedź znajdziesz w wypowiedzi artur4

Na Mazowszu patrząc na kwotę o jaką wnioskują mleczarze można stwierdzić ,że nabór był tylko dla nich .

Edytowany przez vicia1223, 27 luty 2011 - 19:13.

• 0
wschodni koniec mazowsza.

#3564 wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:21

wildagro12 Cel to się nie zmieni raczej gdyż i tym się doi krowy i tym tyle że hala jest wydajniejsza tylko cen będzie inna ,ale to by było zrobione tak jak wyżej pisałem.

Właśnie dlatego istotny jest cel jaki wpisałeś we wniosku. Jeżeli napisałeś np.: "Zakup maszyn i urządzeń do prod. rol. oraz dojarki przewodowej" to masz mały problem. Oczywiście wszystko jest do "obejścia".
  • 0

#3565 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3076 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 luty 2011 - 19:41

moderatora !!!!!!!!!!!!!!!!!!! sami nowicjusze i bezsensowne powtarzanie tych samych pytan. A najlepiej zamkanc ten temat do momentu ogłoszenia kolejnej listy :)
  • 0

#3566 xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 1810073

Napisany 27 luty 2011 - 19:49

Z tego co wiem lista, która jest aktualnie będzie weryfikowana cały czas.
Ciekawostką jest to, że dużo osób z listy na Podlasiu, którzy są na początkowych miejscach mają równiutko 150k limitu. Wszystko będzie w porządku jeżeli przed naborem dokupili limitu, ale jeżeli sprzedali część limitu np. 30 grudnia i złożyli wniosek na rozwój mleczarstwa to ARIMR powinna wnioski tak "rozwojowych" rolników odrzucać.
Także z tą kolejnością to jeszcze nic pewnego, co będzie - czas pokaże.

Dlaczego sadzisz że ARiMR będzie odrzucać wnioski tych rolników co pozbywali się kwoty? Agencja nawet jak by chciała to nie może, bo nie ma takich podstaw prawnych żeby tak zrobić. A handel kwotami jest jak najbardziej legalny i Agencja nie może nic zarzucić tym rolnikom.
  • 0

#3567 foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:55

A poza tym,kwotami mlecznymi to nie ta Agencja się zajmuje,tylko ARR ;)

Edytowany przez foka71, 27 luty 2011 - 19:55.

• 0

#3568 Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • 12409480

Napisany 27 luty 2011 - 20:15

Następne odchodzenie od tematu, zadawanie tych samych pytań itp itd będę karał od razu % bo się tu zrobił burdel...
  • 0
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#3569 Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:20

Dlaczego sadzisz że ARiMR będzie odrzucać wnioski tych rolników co pozbywali się kwoty? Agencja nawet jak by chciała to nie może, bo nie ma takich podstaw prawnych żeby tak zrobić. A handel kwotami jest jak najbardziej legalny i Agencja nie może nic zarzucić tym rolnikom.

Handel kwotami jest legalny tylko żeby nie nabór na modernizację to nikt by się zakupem kwoty jak i sprzedażął nie zajmował. Kar za przekroczenie kwot raczej nie będzie to po co wyrzucać pieniądze w błoto??? Chyba tylko po to żeby załapać się na MGR...
  • 0

#3570 murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów
  • 22485539

Napisany 27 luty 2011 - 20:21

Mam pytanie do tych, co znaleźli się na liście (najlepiej w połowie)- oprócz mleczarzy... Otóż, jakie mieliście mniej więcej ESU, czy robiliście GVA oraz czy otrzymaliście we wcześniejszych naborach dofinansowanie.
Pytam się tylko i wyłącznie z ciekawości, ponieważ w tym naborze nie wiadomo na co liczyć. W moim przypadku ogłoszenie list będzie za ok tydzień... Mam 15 ESU...
  • 0

POLBOTO- AGRI UDANIN
Dodany obrazek
http://polboto.com/

SPRZEDAŻ CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Tel.: +48 601 668 863
e-mail: m.martka@polboto.com
lub PW

Najniższe ceny, fachowe doradztwo, ekspresowa wysyłka kurierem na terenie całego kraju lub darmowy dowóz. Dla stałych klientów rabaty.

[center]Dodany obrazek

#3571 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:25

Mati2311 - jesteś w błędzie, niestety bardzo małym :(

Dane na dzień 21 luty 2011 r.
Złożono 8705 wniosków z czego 3377 to mleczarze. Mleko wyczerpują ponad 503 mln. zł. Dla reszty pozostaje ochłap w postaci 24 mln. zł.
.

8 krówek czyli 4,08 ESU jest lepiej punktowane niż 28 ESU + GVA. Totalne nieporozumienie i NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

znalazłem ,str.164. Nie Będę się sprzeczał skąd masz takie info że tylko dla mleczarzy. ochłap dla reszty. Napisze ci 8 marca czy wszyscy mleczarze się załapią bo teść składa i ma właśnie 4ESU (mleczarz) a siostra 16 esu i hodowla byków i jałowic . musi ten gość siedzieć w komisji:)
  • 0

#3572 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3076 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 luty 2011 - 20:32

przeciez nie ma list dla niemleczarzy!!! sa tylko dla województ gdzie był nabór tylko dla mleczarzy i esu w tym przypadku nie miało znaczenia.
  • 0

#3573 wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:37

A nie widzisz sprzeczności w tym, że ktoś najpierw sprzedaje kwotę mleczną, a następnie wnioskuje o pomoc w ramach restrukturyzacji sektora mleczarskiego - rozwój produkcji mleka?
Poza poprawnością złożonych wniosków ARIMR weryfikuje możliwość wywiązania się z podjętych zobowiązań. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie conajmniej dziwne jest to, że rolnik w roku kwotowym, poprzedzającym złożenie wniosku, miał kwotę mleczną np. 250k i tyle mleka wyprodukował (co potwierdza złożone przez niego zaś. z ARR), a po otrzymaniu dofinansowania zamierza produkował 150k. Czy możemy w tym momencie mówić o zakładanym rozwoju?
  • 0

#3574 xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 1810073

Napisany 27 luty 2011 - 21:17

Kwoty znikną po marcu 2014 więc już tak bardzo nie można ich wiązać z rozwojem produkcji mleczarskiej...
Faktem jest że ktoś nie do końca przemyślał przemyślał zasady punktacji, gdyby brano wielkość limitu np z dnia 30.06.2010 to by dyskusji nie było, jednak punktowana jest kwota z dnia złożenia wniosku i każdy zdrowo myślący chłop podrasował swój limit do zasad punktacji... Niestety fundusze UE zdobywają sprytni i aktywni rolnicy, a sprawiedliwość społeczna to już zupełnie inny temat :D

Edytowany przez nasil90, 27 luty 2011 - 21:28.
Cytowanie posta

• 0

#3575 zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:34

Ok, jak rozlosowali tak rozlosowali. Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... Sam jestem z maz. i nie licze, że mi zwrócą. Jak dla mnie problem jest jeden - co będzie? Jak rozdzielą? itd.... Mam nadzieję, że siłą polskiego rolnictwa będziemy rolnicy, a nie Sp. z o.o.. Nabór 2007r - kto pierwszy ten lepszy, nabór 2009r. - złożysz i tak nie wiesz czy dostaniesz, nabór 2011r - mleczarz - dostaniesz. I co i które lepsze rozwiązanie? Jak dla mnie rozwiązanie jest jedno, za mało pieniędzy na rolnictwo. A może inaczej, za mała cena za produkty rolne? Jednego nie ukryje, jestem zwolennikiem gospodarstw mniejszych - bardziej efektywnych. Decyzję i tak podejmuje, każdy z nas osobno.
  • 0

#3576 vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:08

brunet1 może wiesz ile dokładnie siostra ma ESU ??:)
  • 0
wschodni koniec mazowsza.

#3577 karola134

karola134

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:10

a ja wam powiem tyle sam jestem mleczarzem ale składałem wniosek w drugim naborze ale założę się ze gdyby każdy miał taka możliwość żeby coś przykombinować żeby dostać dofinansowanie to by tak zrobił a nie wypominał mleczarzą !
  • 0

#3578 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:12

brunet1 może wiesz ile dokładnie siostra ma ESU ??:)

16,3 dokładnie
  • 0

#3579 artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:27

znalazłem ,str.164. Nie Będę się sprzeczał skąd masz takie info że tylko dla mleczarzy. ochłap dla reszty. Napisze ci 8 marca czy wszyscy mleczarze się załapią bo teść składa i ma właśnie 4ESU (mleczarz) a siostra 16 esu i hodowla byków i jałowic . musi ten gość siedzieć w komisji:)

I widzisz Brunet - jednak można znaleźć rzetelne info, pod warunkiem, że się troszkę poklika, gratuluję :).

Literalnie to nie "tylko" dla mleczarzy bo dla reszty pozostanie jakiś wdowi grosz w postaci ok. 24 mln. zł. ale licząc liczby i procenty globalnie to pierwszy nabór czyli mleko otrzyma wsparcie w 100%. Szczęśliwców z drugiego naboru będzie ok. 3% (160 spośród 5 328 wnioskodawców), dlatego z powodzeniem można napisać, że pomoc w mazowieckiem otrzymają właściwie tylko mleczarze.

Wyżej opisane założenie opieram o średnią zwrotu czyli coś ponad 147 tys. zł. na wniosek. Niestety w czubie listy będą ci najbogatsi w ESU, a ci najbogatsi będą chcieć się najeść do syta, czyli będą wnioskować o maxa - a to oznacza, że pozytywnie rozpatrzonych wniosków będzie 80.

Jest jeszcze szansa na zwiększenie alokacji np. na Mazowszu o ok. 50 - 55 mln, ale najpierw zgodę musi wydać KE a potem taką decyzję podjąć Sawicki. Ani KE ani Sawicki tego robić nie muszą.

Także Brunet - 4 ESU Twojego teścia otrzyma pomoc, natomiast siostra, która jest czterokrotnie bardziej efektywna ekonomicznie już może pożegnać się z dotacją... takie prawo PeeSelowekiej matematyki, 16 jest mniejsze od 4. No chyba, że zdarzy się cud i Sawicki ukradnie jakieś 5 - 6 mld. z NBP i w walizkach przyniesie do Agencji.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#3580 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów
  • 2772602

Napisany 27 luty 2011 - 22:55

po pierwsze na czubie listy nie bedą ci najbogatsi w ESU tylko osoby mające 28ESU i ich wniosek jest z GVA(10 pkt.) Mam na mysli nabór dla nie mleczarzy.
po drugie nie ma zadnego prawa PeeSelowekiej matematyki poniewaz to UE ustaliła ze sektor mleczarski jest piorytetem

Edytowany przez przemol87, 27 luty 2011 - 23:07.

• 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s