X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych TO ZALEZY GDZIE NA TYM ,,BIAŁYM,, SIE ZNAJDUJESZ JAK POD KONCEM TO NAPEWNO NIE DOSTANIESZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:20
  •  

#3542 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:29

cześć mam takie pytanie czy te osoby co są zaznaczone zielonym kolorem to znaczy że dostali na 100% a te osoby co są na białym tle to znaczy że niedostali czy że jeszcze niewiadomo proszę o odpowiedz ????????????????????????????.

Zielone pole oznacza, że jeteś na zielonej trawce, a jeśli już Cię tam umieścili tzn. że jest bardzo źle.

Poza tym zadałeś wyjątkowo debilne pytanie (nie Ty pierwszy). Moderator od razu powinien Cię stąd wywalić, zresztą tak samo jak Agnecja Twój wniosek bo intelektualnie nie rokujesz nawet w 0,1 procencie prawidłowej realizacji umowy.

#3543 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 27 luty 2011 - 14:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na 100% można być prawie pewnym, wtedy, gdy agencja ci kasę prześle na konto, a i to nie w 100% bo jak nie spełnisz wymogów to trzeba będzie zwrócić z odsetkami ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 27 luty 2011 - 14:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no to bedzie niezla stresówka...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#3545 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 luty 2011 - 14:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiecie może czy będzie jeszcze jeden nabór na modernizacje w lubelskim?

#3546 Share boluS

boluS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tak czytam niekore posty i wynika z tego ze prow jest bardzo niedobry bo trzeba wziąć kredyt zaraz procent,odsetki,jakieś kontrole z agencji(niektózy juz 3 raz dostano dofinansowanie i ani razu niemieli)a tylu rolników składa wnioski że co 7 dostanie.

#3547 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie.Rodzice złożyli na dojarkę przewodową ,ale teraz narodził się pomysł żeby rozbudować oborę itp. i i chcieli by aby to była jednak hala udojowa i czy to by się dało jakoś zmienić? Wzieli by po prostu jakąś tańszą maszynę aby zmieścić się w tej przyznanej kwocie bądź ewentualną różnicę dołożyli by z własnej kieszeni.
I tu także pojawia się kolejne pytanie jak składali na tę dojarkę to wyrysowywali oborę pomieszczenie na dojarkę itp. a po tych zmianach wszystko najprawdopodobniej będzie wyglądało inaczej pomieszczenie na halę itp. dodam ze to jest na drugi etap.

Ach i jeszcze coś czy da się zmienić termin drugiego etapu np. jeżeli jest zaplanowany na kwiecień 2012 rok to czy da się to przesunąć na np. listopad 2012????

#3548 Share tomaszo

tomaszo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "ARiMR uprzejmie przypomina Beneficjentom, którym została już przyznana lub będzie przyznana pomoc na podstawie wniosków o przyznanie pomocy złożonych w 2010 r. w ramach ww. działań PROW 2007-2013, iż są zobowiązani do:
prowadzenia oddzielnego systemu rachunkowości, albo
do korzystania z odpowiedniego kodu rachunkowego dla wszystkich transakcji związanych z operacją,

w ramach prowadzonych ksiąg rachunkowych, albo przez prowadzenie zestawienia faktur lub równoważnych dokumentów księgowych na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję, gdy na podstawie odrębnych przepisów Beneficjent nie jest obowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych."

To znalazłem na stronie Agencji,czy pomimo że jestem watowcem to bedzie obowiazek jeszcze dodatkowej rachunkowosci?

#3549 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:46

Mam pytanie.Rodzice złożyli na dojarkę przewodową ,ale teraz narodził się pomysł żeby rozbudować oborę itp. i i chcieli by aby to była jednak hala udojowa i czy to by się dało jakoś zmienić? Wzieli by po prostu jakąś tańszą maszynę aby zmieścić się w tej przyznanej kwocie bądź ewentualną różnicę dołożyli by z własnej kieszeni.
I tu także pojawia się kolejne pytanie jak składali na tę dojarkę to wyrysowywali oborę pomieszczenie na dojarkę itp. a po tych zmianach wszystko najprawdopodobniej będzie wyglądało inaczej pomieszczenie na halę itp. dodam ze to jest na drugi etap.

Ach i jeszcze coś czy da się zmienić termin drugiego etapu np. jeżeli jest zaplanowany na kwiecień 2012 rok to czy da się to przesunąć na np. listopad 2012????

co do pierwszego pytania to już zmiemić nie można bo to jest wogóle co innego hala udojowa a dojarka przewodowa.
co do drugiego pyt.to oczywiście ze możesz zmienić jeszce przecież nic z agencją nie podpisywałeś

#3550 Share rancho0111

rancho0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no zadowolony nie jestem...W-M lista
mam 21,6 ESU. 101 kwoty. 50ha-wszystko w darowiznie po matce,która poszła na rentę strukturalną.
wniosek na 617 brutto. i co? 74x
śmieszna ta lista, ale mam nadzieje że kasa się i dla mnie znajdzie ... (śmiech przez łzy)
pozdrawiam tych z białego pola ...i gminę szczytno ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:36

Mam pytanie.Rodzice złożyli na dojarkę przewodową ,ale teraz narodził się pomysł żeby rozbudować oborę itp. i i chcieli by aby to była jednak hala udojowa i czy to by się dało jakoś zmienić? Wzieli by po prostu jakąś tańszą maszynę aby zmieścić się w tej przyznanej kwocie bądź ewentualną różnicę dołożyli by z własnej kieszeni.

Zmienić możesz (z dojarki przewodowej na halę) pod warunkiem, że nie zmieni się cel operacji - zależy jak go sformułowałeś.
Termin etapu też możesz zmienić.

#3552 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam wszystkich złożyłem wniosek na łączną kwotę 360tyś i teraz jest pytanie czy do tych złożonych maszyn mogę jeszcze jakieś dodać ? I kiedy otrzymam za n nie zwrot? jestem 229 w war-maz? I kiedy nastąpi podpisanie umów?

#3553 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 27 luty 2011 - 17:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @bernatziom199
Z tego co się orientuję to na pewno nie, gdyż w ten sposób zwiększył byś środki jakie to Agencja miała by ci przyznać! Cała lista była układana na podstawie wnioskowanych kwot zwrotu więc gdybyś kupił dodatkową maszynę to cała lista by się zmieniła i nie dostała by już ostatnia osoba pomocy będąca na "zielonym polu". W odwrotną stronę, a mianowicie jakbyś jakiejś maszyny nie kupił, którą przedstawiłeś w biznesplanie to jak najbardziej możesz tak robić. Podpisanie umów jak wszystko będzie ok. (bez żadnych poprawek) to najszybciej za jakiejś 3 miesiące. A jaką miałeś kwotę mleczną w W-M, że dostałeś się na ,,zielone pola"?

#3554 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A niewieci może ile wpłyneło wniosków na PROW 2011 w województwie Mazowieckim. ;)

#3555 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:54

@bernatziom199
Z tego co się orientuję to na pewno nie, gdyż w ten sposób zwiększył byś środki jakie to Agencja miała by ci przyznać! Cała lista była układana na podstawie wnioskowanych kwot zwrotu więc gdybyś kupił dodatkową maszynę to cała lista by się zmieniła i nie dostała by już ostatnia osoba pomocy będąca na "zielonym polu". W odwrotną stronę, a mianowicie jakbyś jakiejś maszyny nie kupił, którą przedstawiłeś w biznesplanie to jak najbardziej możesz tak robić. Podpisanie umów jak wszystko będzie ok. (bez żadnych poprawek) to najszybciej za jakiejś 3 miesiące. A jaką miałeś kwotę mleczną w W-M, że dostałeś się na ,,zielone pola"?

Miałem 126tyś. Jeszcze jedno pytanie gdy rozłożyłem maszyny na 2 tury to mogę zamienić maszyny np z 1 tury na 2?

#3556 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z tego co jest napisane w instrukcji wynika, że możesz kupić maszyny z drugiej tury wcześniej, ale wniosek o płatność możesz złożyć w terminie przewidzianym dla drugiej tury. Nie wiem czy kolejności nie będzie można zmienić na etapie rozpatrywania wniosku i poprawek.

#3557 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 27 luty 2011 - 18:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak najbardziej możesz tylko, że przez aneks do umowy:)
pozdrawiam:)

#3558 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wildagro12 Cel to się nie zmieni raczej gdyż i tym się doi krowy i tym tyle że hala jest wydajniejsza tylko cen będzie inna ,ale to by było zrobione tak jak wyżej pisałem.

#3559 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:07

Miałem 126tyś. Jeszcze jedno pytanie gdy rozłożyłem maszyny na 2 tury to mogę zamienić maszyny np z 1 tury na 2?

Możesz zmienić z 1 na 2 i odwrotnie.Odnośnie pytania które zadałeś wcześniej : w zestawieniu rzeczowo finansowym możesz dokonać jednej zmiany czyli możesz dopisać 1 maszynę która będzie zgodna celem operacji i nie spowoduje to zwiększenia kwoty pomocy musisz się zmieścić w tych 360 t .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:24

A niewieci może ile wpłyneło wniosków na PROW 2011 w województwie Mazowieckim. ;)

8705 wniosków a kasy jest na ok.3900