Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3501 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:14

czy można zmienić prase która jest we wniosku na inną? chodzi mi z sipmy z569 na famarolke df1.8v... taki sam typ komory , cena tylko w famarolce jest o 30 cm większy podbierak... z tego co mi wiadomo to nie może być większa i wydajniejsza od tej we wniosku tylko czy oni podbieak biorą pod uwage... kobieta z ODRu mówiła że mogą być problemy...

to powiedz jej żeby puknęła sie w czoło. Jak cię wezwą do Wa-wy to sie będą pytać co ostatecznie bierzesz i już wtedy wycofać sie nie możesz. A jest też opcja że mogą ci jej nie dać . Później sie wszystko okaże. Dla zdesperowanych: Nie zadawajcie tyle pytań ciągle takich samych.Nie chce sie poczytać kilka stron wcześniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:27
  •  

#3502 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:15

lista osób które są na tak zwanym przez was ,,zielonym pasku,, pokazuje dla ilu rolników starczy kasy z kwoty przeznaczonej na dane województwo. Tak więc wasze wnioski zostaną teoretycznie dofinansowane ale radzę poczekać do czasu aż agencja się odezwie do każdego osobiście żeby potem nie było bo ja miałem dostać byłem na ,,zielonym pasku,, kupiłem maszyny a wy mi teraz mówicie że nie dacie mi kasy. Czekaliście tyle czasu poczekajcie jeszcze troszkę to nic nie kosztuje :rolleyes:

Kosztuje,oj kosztuje :P bo teraz wziąść kredyt na całość,to trzeba zaraz bekać spłatę od całości,a gdzie jeszcze do podpisania umowy,nie mówiąc o płatności.Jestem na zielonych polach,ale się nie podpalam,bo po 1;maszyn nie zabraknie i po 2;po cholerę mnie w zimie maszyny? ;)
Lukasz321;Na fakturze nie będziesz miał szerokości podbieracza,prasa to prasa,aby cena nie była wyższa.

Edytowany przez foka71, 26 luty 2011 - 20:20.

#3503 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:20

"Beneficjent zobowiązuje się w terminie do dnia 31 stycznia drugiego roku kalendarzowego liczonego od roku otrzymania płatności złożyć ankietę monitorującą(...)" Jak rozumieć to drugiego roku? Następny rok z koleji, czy drugi rok? Płatność była otrzymana 04.2010r więc złożyć trzeba ankietę do 31.01.2011 czy 2012? Pomóżcie, bo na mój rozum to 2012.

moglibyście mi powiedzieć o co chodzi z tą ankietą albo podać jakiś link gdzie to jest napisane. Pierwsze słyszę o czymś takim, a płatność otrzymałem 1.2010

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3504 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 luty 2011 - 20:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego od tej prasy jesli masz we wniosku prase zwijajca 120x120 szerokosc robocza 180-200cm a ta druga bedzie miał 120x120 i 210cm to moze byc problem ale nic strasznego bo zmienisz zapis o szerokosci roboczej w poprawkach na taki który pasuje pod ta druga i po kłopocie. Po drugie chłopie wyluzuj!!!!!! W tym naborze mozna raz zminic zestawienie rzeczowo finansowe raz bez aneksów itd. aby tylko cel pozostał ten sam. nikt sie ciebie nie bedzie pytał co bierzes ostatecznie bo wniosek i to co tam jest wpisane nie oznacza ze to musisz kupic, wpisuje sie tam jaknajbardziej ogólne parametry zeby póznmij przy zakupie miec duze pole manewru i wyboru maszyn róznych firm. Ten temat to jest teraz o "du..pie marynie" i kazdy sie albo podnieca albo jedzie po tych co dostali bo on nie. Az sie nie chce tego czytac :(

#3505 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:41

moglibyście mi powiedzieć o co chodzi z tą ankietą albo podać jakiś link gdzie to jest napisane. Pierwsze słyszę o czymś takim, a płatność otrzymałem 1.2010

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/Instrukcja_do_ankiety_121.pdf

#3506 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzięki naj1306
czyli wychodzi na to ze taką ankietę muszę złożyć do 31 stycznia 2012? A co bedzie jesli tego nie zrobię? wie ktoś może? Było już coś takiego w pierwszym naborze?

#3507 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:06

Kolego od tej prasy jesli masz we wniosku prase zwijajca 120x120 szerokosc robocza 180-200cm a ta druga bedzie miał 120x120 i 210cm to moze byc problem ale nic strasznego bo zmienisz zapis o szerokosci roboczej w poprawkach na taki który pasuje pod ta druga i po kłopocie. Po drugie chłopie wyluzuj!!!!!! W tym naborze mozna raz zminic zestawienie rzeczowo finansowe raz bez aneksów itd. aby tylko cel pozostał ten sam. nikt sie ciebie nie bedzie pytał co bierzes ostatecznie bo wniosek i to co tam jest wpisane nie oznacza ze to musisz kupic, wpisuje sie tam jaknajbardziej ogólne parametry zeby póznmij przy zakupie miec duze pole manewru i wyboru maszyn róznych firm. Ten temat to jest teraz o "du..pie marynie" i kazdy sie albo podnieca albo jedzie po tych co dostali bo on nie. Az sie nie chce tego czytac :(

nikomu nie jadę ani też się nie podniecam bo nawet nie mam czym bo nie ma jeszcze listy... dostanemy kase fajnie nie to nie... wcześniej nie korzystaliśmy z prow to może przeżyjemy jak sie nie załapiemy...

#3508 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:16

dzięki naj1306
czyli wychodzi na to ze taką ankietę muszę złożyć do 31 stycznia 2012? A co bedzie jesli tego nie zrobię? wie ktoś może? Było już coś takiego w pierwszym naborze?

Lepiej złóż ,nic skomplikowanego ta ankieta.Przed terminem złożenia agencja przysyła ankiete do wypełnienia.O przypadku nie złożenia jeszcze nie słyszałem.

#3509 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 26 luty 2011 - 21:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych cześć mam takie pytanie czy jak ktoś nie jest na liście z zielonym kolorem to znaczy że nie dostał proszę o odpowiedz.
:P

#3510 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:37

nikomu nie jadę ani też się nie podniecam bo nawet nie mam czym bo nie ma jeszcze listy... dostanemy kase fajnie nie to nie... wcześniej nie korzystaliśmy z prow to może przeżyjemy jak sie nie załapiemy...

No jak się nie podniecasz,skoro nie ma jeszcze listy,a Ty już drugi raz zawracasz gitarę zmianą prasy.Jak się załapiesz,to będziesz miał od cholery czasu na zmiany.A swoją drogą,to fajne są te posty"U nas,zrobimy,załapiemy się,dostaniemy"Co to spółdzielnia jakaś,że nie Ja,tylko My??? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3511 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:50

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może ludzie mają rodziny i wspólnie podejmują istotne decyzje, a co u Ciebie jest monarchia?

#3512 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no bo najpierw dostałem odpowiedz że ni ma żadnego problemu ze zmianą a ta kobieta powiedziała że może być problem więc chce zapytać co i jak... a do tego tej spółdzielni to mógłbyś zobaczyć na profilu że mam 16 lat i mówię ogółem jako że starszy miał by się załapać... możesz powiedzieć że jestem gówniażem, może i tak jest... ok następnym razem będę post zaczynał od "w imieniu taty pytam(...)"... wtedy będzie w porządku ?

Edytowany przez lukasz321, 26 luty 2011 - 22:02.

#3513 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jest kawalyrem sławomirem :lol: i sam podejmuje decyzje.

Edytowany przez vicia1223, 26 luty 2011 - 22:09.

wschodni koniec mazowsza.

#3514 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dobrze,że mnie Agrofarm uświadomiłeś,że wspólnie podejmują decyzje,nie wiedziałem,że ktoś może mieć rodzinę,bo u mnie jest monarchia.Poza tym,to był żart.Wiedziałem,że ktoś starszy składał wniosek,bo starsi się tak nie podniecają i się nie bulwersują jak im się zwróci uwagę.

#3515 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie poddniecam się i nie bulwersuje się... z twoich odp. wynika że temat jest nie potrzebny bo nie można pytać bo nie ma listy...

#3516 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:00

no bo najpierw dostałem odpowiedz że ni ma żadnego problemu ze zmianą a ta kobieta powiedziała że może być problem więc chce zapytać co i jak... a do tego tej spółdzielni to mógłbyś zobaczyć na profilu że mam 16 lat i mówię ogółem jako że starszy miał by się załapać... możesz powiedzieć że jestem gówniażem, może i tak jest... ok następnym razem będę post zaczynał od "w imieniu taty pytam(...)"... wtedy będzie w porządku ?

Łukasz i inni,

to, że masz 16 lat to nie ma znaczenia, istotne abyś miał otwartą głowę a wtedy przegonisz niejednego starego wyjadacza. Nikt nie ma szans na bycie nowoczesnym rolnikiem jak młody człowiek, pod warunkiem, że jest ciekawski i chce się uczyć.

Kwestia pras - wnioskuję, że nie przeczytałeś dokumentacji jaką rządzi sie tegoroczny nabór na MGR, zatem zalecam tę niezbyt sympatyczną, ale niestety konieczną lekturę, wtedy nie będziesz musiał zadawać pytań - dokumentacja tegorczneo MGR - http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

Wracając do Twojego problemu (choć prasy i tego typu urządzenia to zupełnie nie moja branża) na stronach ARiMR, a konkretnie tu - http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf znajdziesz poradnik na temat zasad doboru maszyn. Spójrz na stronę 52 owego poradnika, a znajdziesz tam informację, że najistotniejszą cechą kupowanej maszyny będzie to jakiej średnicy bele będzie z siebie wypluwać. Im będziesz chciał większe bele tym będziesz musiał mieć więcej hektarów. Istotnym jest też to, czy prasa będzie służyła tylko do prasowania słomy, czy także siana a może do tego i tego. Pani z ODR, która mówiła, że może być problem gada bzdury, bo zarówno Sipma Z-569 jak UNIA-FAMAROL DF 1,8v|1,8vd robi bele o średnicy 1,2 m. Na ogół Agencję nie interesuje czy kupisz markę A czy B, istotne są parametry opisane w dokumencie, który Ci podlinkowałem, a tam jedynym paramterm, który Agencja bierze pod uwagę weryfikując wniosek jest to jakiej średnicy prasa robi bele. Pani z ODR po prostu nie chce się do tematu wracać, zapewne już kasę dostała więc jesteś już dla niej tylko niechcianym petentem. Poza tym stosowne poprawki będziesz mógł złożyć wtedy kiedy przyjdzie na to pora i wtedy też urzędnik ARiMR powinien Ci we wszystkim pomóc. Jeśli będzie brzęczał powołaj sie na dokumenty ARiMR. W mojej ocenie ze zmianą nie powinno być problemu.

#3517 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:11

Dobrze,że mnie Agrofarm uświadomiłeś,że wspólnie podejmują decyzje,nie wiedziałem,że ktoś może mieć rodzinę,bo u mnie jest monarchia.Poza tym,to był żart.Wiedziałem,że ktoś starszy składał wniosek,bo starsi się tak nie podniecają i się nie bulwersują jak im się zwróci uwagę.

Właśnie, a Ty się podnieciłeś.
Jest temat to ludzie mają prawo zadawać pytania zwłaszcza kiedy słyszą sprzeczne opinie.

A co do tematu to chciałem przypomnieć, że przynajmniej wcześniej istniało coś takiego jak karencja w składaniu kolejnego wniosku, więc nie do końca prawdą jest branie dofinansowania ciągle przez tych samych jednocześnie zmniejszając szanse pozostałym.

#3518 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych artur4 bardzo dziękuje za pomoc

#3519 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 luty 2011 - 07:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zgadzam sie nie ma sie co podniecac tym ze jest sie na zielonym polu my zalapalismy sie w pierwszej setce na W-M i teraz tylko czekac wspolczuje tym ktorzy nawet nie znalezli sie na zielonym pasku bo kazdemu maszyny sie przydadza ale co zrobic
Mam pytanko we wniosku mam wpisane rozrzutnik w przedziale 6 do 8 ton i jesli szczescie dopisze to chcialbym zakupic 6 tonowke w takim wypadku nic nie musze zmieniac? bez zadnych aneksow dupereli moge brac taki jaki chce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3520 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 luty 2011 - 08:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w jakim programie otwieracie te pliki z listami? bo próbowałem wszystkiego co mam na komputerze i nic logicznego z tego nie wychodzi.

już odpaliłem coś mi EXCEL nawlał.

Edytowany przez janusz20, 27 luty 2011 - 08:51.