Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#321 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 grudzień 2010 - 14:38

ja w MR zadeklarowałem ciagnik 100km i na ten sam Ciągnik skladam wniosek na MGR , środki z MR jako wkład własny . i nie ma w tym żądnego problemu . pytałem nawet Panią kierownik w warszawie .;p

Potwierdzam !! A mianowicie wczoraj w agencji wprowadzili mnie w błąd, że musze robić zmiany we wniosku na MR jeśli chce skorzystać przy tym zakupie z MGR. Dziś dzwonilem do Biura Obsługi Wniosków i nic takiego nie trzeba robić . Poprostu kupujemy tą maszyne na MGR i jesteśmy rozliczanie za jednych zamachem z tych 2 działań. Wnioski??? W moim oddziale ARiMR g..no wiedzą ale z a to dużo krzyczą, bo straszyli mnie że jak tego nie zrobie to bede miał kłopoty z rozliczeniem sie z MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 02:26
  •  

#322 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czyli mój bład. sory

#323 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:06

To że na maszynę wystarczy wniosek i na kontroli sprawdzają czy stoi ten sam model co jest we wniosku, jeśli chodzi o budowę to potrzeba pozwolenia na budowę, a jak budynki inwentarskie to trzeba spełniać wymogi dobrostanu, przy kontroli sprawdzają co do cm wszystkie wymiary i czy wszystko ma atest, w przypadku budowy gospodarskiej gorzej jest z dokmumentacja wszystkich kosztów (woda i prąd zużyte na budowę, żwir, piach ,cement i pustaki czy cegły można kupić taniej bez rachunku ale bez tego nie da sie tych kosztów wliczyć do zwrotu, część prac mozna wykonać samemu lub najać tańszych pomocników gdzie tych kosztów też nie wliczysz. Kupując maszyne masz jasno na białym ile co kosztuje i z tego się rozliczasz, w przypadku budynków żeby mieć jak się z wszystkiego rozliczyc rośnie koszt budowli. Maszynę za 100tyś prosto rozliczyć i dla portwela niema znaczenia czy dostaniesz zwrot z budynku za 100tyś czy z maszyny z tym ze budynek można wybudować taniej a maszyny nie kupisz, częściej też agencja sie czepia i na coś nie chce sie zgodzić albo kwestionuje sens inwestycji.
Wszystko od początku do końca w przypadku budowli jest bardziej skomplikowane i zajmuje więcej czasu i załatwiania niz maszyny.

W przypadku maszyn jest 1000 razy łatwiej i mniej problemów, według mnie lepiej za własne pieniądze budować budynki, a za unijne kupować maszyny.

a jeżeli chce pobudowac wiate (konstrukcja metalowa obita blachą i tyle) i chce wziąś firme która to wszystko zrobi zebym nic nie dotykał tez tak bedą sie czepić? znam gościa który budował obore na zwrot i wcale go nie zjedli

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mając 13ha ziemi ,19 krów i 15 opasów i 4 jałówki ,115tys kg kwoty mlecznej czy mam jakieś szanse na dofinansowanie PROW

#325 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Logicznie myśląc, bezsensem byłaby konieczność zmiany jeśli we wnosku na MR wpisana jest maszyna, która będzie zakupiona na MGR, przy wykorzystaniu 75tys jako wkład własny.

#326 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zalezy z jakiego wojewodztwa jestes. jak to francuzi mówią ,,szanse są''

#327 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych łącząc dwa programy do kupna jednego ciągnika można go kupić za niewielki pieniądze.

Dla przykładu:
Ciągnik 160 tyś brutto kupujemy (przy założeinu , ze wykorzystujemy premię MR jako wkład własny) za ok 20 tyś. w przypadku gdy jestesmy na "vacie"to tak jakby za free maszyna:)
wschodni koniec mazowsza.

#328 Share daniel2688

daniel2688

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może mi ktoś powiedzieć czy jak chce kupić traktor to muszę nowy czy mogę używany?

#329 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do 5 lat
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#330 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:52

Może mi ktoś powiedzieć czy jak chce kupić traktor to muszę nowy czy mogę używany?

Jezeli sam skladasz wniosek mozesz kupic cienig nowy jak i uzywany nie starszy jak 5lat, który nie był brany na dofinansowanie.
Jezeli skladasz wniosek z wspolnikiem ciagnik musi byc tylko nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:53

A gdzie ma być zapisane - to jest czysta logika dla tych co chcą inwestować na maxa. Takim sposobem masz 75 000 za free (z małymi zobowiązaniami na MR) i do 300 000 pomocy na MGR.

Dla mnie czystą logiką jest to, że max można dostać 300 tys dofinansowania z mgr także gdy premię MR potraktuje się jako wkład własny w mgr.

#332 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:31

a możesz mi wytłumaczyć co w tym jest tak bardzo trudnego zeby dostać na budowe?

Pracownicy ARiMR różnie interpretują prawo budowlane i są kłopoty, moja sprawa z silosami zbożowymi wylądowała w Warszawie

#333 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na wiate nie dostniesz dofinansowania ;[ Mozna budowac magazyny, budynki inwentarskie. Garaze, wiaty nie sa kosztem kwalifikowanym. DO tych budynków nawet utwardzic placu nie mozesz z dofinasowaniem :)

#334 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:30

Na maxa nie zawsze znaczy dobrze, lepiej rozważnie, po co pchać się w komercyjne kredyty. Co innego jak ma się wolna gotówkę.

I tu się w zupełności z tobą zgadzam - niech każdy mierzy siły na zamiary (a będzie szczęśliwy). W następnym poście podałem, że jeśli mamy się czym finansować (to nie znaczy brać kredyt).

Logicznie myśląc, bezsensem byłaby konieczność zmiany jeśli we wnosku na MR wpisana jest maszyna, która będzie zakupiona na MGR, przy wykorzystaniu 75tys jako wkład własny.

łącząc dwa programy do kupna jednego ciągnika można go kupić za niewielki pieniądze.

Dla przykładu:
Ciągnik 160 tyś brutto kupujemy (przy założeinu , ze wykorzystujemy premię MR jako wkład własny) za ok 20 tyś. w przypadku gdy jestesmy na "vacie"to tak jakby za free maszyna:)

Dla mnie czystą logiką jest to, że max można dostać 300 tys dofinansowania z mgr także gdy premię MR potraktuje się jako wkład własny w mgr.

A co do was Panowie - klepiecie ten mój post na okrągło, a tak w ogóle wyrwaliście tylko część z całego kontekstu (do tego postu jest kolejny, trochę szerzej wyjaśniający moje zdanie na ten temat, który znajduje się zaraz pod tamtym).
Idiotyzmem byłoby (dla mnie na pewno) wydać 75k z MR, a następnie wykorzystać jedynie niewielką cześć dofinansowania z 300k na MGR. W tym wypadku, pewnie że lepiej wsadzić jako wkład własny MR w MGR i inwestycja dużo taniej wyjdzie. Ale poco czytać całość, jak można się do czegoś czepić i se klepać - a przecież wyraźnie napisałem: "jak mam się czym finansować, to lepiej oddzielnie, bo więcej się wyciągnie" - to tak w wielkim skrócie. Tak więc, pozdrawiam i życzę miłej dalszej dyskusji.

#335 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam takie pytanie: Jeśli jest małżeństwo i maja współwłasność ale cala kwota mleczna, wszystkie hektary i numer gospodarstwa jest przypisane małżonkowi to czy wtedy można składać wniosek na małżonkę? Byłoby o wiele lepiej bo ciocia ma <40 lat wiec byłby zwrot 60% a jeśli na wuja to już aby 50% :/ Czy współwłasność majątkowa wystarczy w takich sytuacjach?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#336 Share Kozlos

Kozlos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pewnie że można złożyć na współmałżonkę

#337 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jedyne wyjście to przepisać kwote na żone.

#338 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "jak mam się czym finansować, to lepiej oddzielnie, bo więcej się wyciągnie", więcej niż 375 tys nie wyciągniesz. Podam dwa przykłady: wrzucasz MR w mgr, dostajesz w sumie maszyny za 600 tys netto przy wkładzie własnym 225 tys., agencja zwraca Ci 375 tys, w drugim przypadku (wg twojego toku myślenia) dostajesz 75 000, kupujesz za to maszyny, potem dostajesz mgr kupujesz za 600 tys i dają Ci 300 tys z tego, czyli w sumie dostajesz od agencji 375 tys - czyli dokładnie tyle samo co dostałbyś gdybyś wrzucił premię w MGR.

#339 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 20:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy jeśli oprócz produkcji roślinnej jest także zwierzęca i jeśli posiadam już jeden ciągnik który jest za mały do maszyny którą przydzieliła Agencja na MR i ta maszyna nie jest używana bo nie ma jej czym używać to jest szansa że ARiMR zaakceptuje wniosek na PROW na drugi większy Ciągnik ?? Mam 22,5 ha ziemi własnej i 16 dzierżawy tylko że dzierżawa jest co 2 lata przedłużana mam ciągnik 86 KM nowy i teraz chciał bym złożyć na 145 konny ciągnik drugi moimi motywami będzie właśnie chęć zakupu aplikatora do beczkowozu także nowego aby zaoszczędzić pieniądze i nie talerzować po rozwożeniu gnojowicy a drugi motyw to to że ARiMR na MR przydzieliła mi agregat talerzowy ścierniskowy na który zapotrzebowanie mocy jest ok 140 KM a do beczki 10 tys litrów z aplikatorem 4,5 metrowy też jest zapotrzebowanie ok 140 KM mam chlewnie na rusztach na dzień dzisiejszy jest 300 sztuk świntuchów do połowy przyszłego roku będzie 700 sztuk łącznie sprzedaż roczna na poziomie ok 1500 sztuk Co wy o tym sądzicie ??

PS. Zakładajac że załapie się na pule środków na PROW 2011 ;[ Moje ESU to 28

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 grudzień 2010 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych raczej nie relne hektary za małe na kolejny nowy cignik ;[ trzeba było najpierw brac duzy. A to ze dali ci wiekszy agregat niz ciagnik daje rade to twój problem bo taki chciałes :) teraz zeby wziasc jescze 140km to raczej koło 40ha musisz miec w dopłątach.