Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3361 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:00

lukasz żeby zimą nie mieć czasu to naprawdę (...) Tak jak artur4 pisze o zmianie 100konnego na 102 i niestety tak jest . Znajomy na 45 ha ma w sumie ponad 300Km z ciągników i teraz ma szanse na kolejny . bez komentarza.

jest teraz taka sytuacja że nie ma zabardzo mam czas..nie musze tłumaczyć jaka po prostu wczoraj cały dzień i dzisiaj zawalony teraz chwila wolnego... zapytałem po prostu ale dziękuje za pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 17:48
  •  

#3362 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:02

lukasz żeby zimą nie mieć czasu to naprawdę (...) Tak jak artur4 pisze o zmianie 100konnego na 102 i niestety tak jest . Znajomy na 45 ha ma w sumie ponad 300Km z ciągników i teraz ma szanse na kolejny . bez komentarza.

Vicia1223,

jeśli znajomy ma łącznie 300 km i nie są starsze niż 20 lat, to musiał je wykazać w składanym wniosku i Agencja ma podstawy, aby na kolejny ciągnik nie dać mu kasy - jest to etap oceny technicznej oraz ekonomicznej i nie ma to nic wspólnego z tym, że np. na dziś ogłoszonych listach jest na miejscu, które kwalifikuje go do udzielenia wsparcia. Jeśli natomiast we wniosku nie wykazał jakim parkiem maszynowym dysponuje, bądź wpisał tylko 1 zamiat np. 3 ciągników, to takie zagrywki noszą znamiona wyłudzenia pomocy i jeśli Agencja się o tym dowie, wtedy Twój znajomy może mieć duży problem. Na początek jego wniosek wylatuje w kosmos co oznacza więcej środków dla uczciwych rolników, a na końcu jego ręce mogą być obciążane srebrnymi bransoletkami, które są połączone z łańcuszkiem. Naprawdę nie warto kombinować.

Edytowany przez artur4, 24 luty 2011 - 20:07.

#3363 Share Czolo

Czolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Do Artur4. Coś mi się wydaje, że pomyliłeś forum. Nadajesz się na strony promujące filozofię szanownego Palikota. Mnie też często irytują powtarzające się nieco bezsensowne pytania, ale po prostu je omijam. A to, że ktoś nie ma czasu jest możliwe również zimą. Sam dopiero wróciłem z obory i jeszcze przede mną trochę pracy domowej, ale przecież ty tego nie rozumiesz. Myślisz pewnie jak ludzie z miasta, że dojarka to sama krowy doi. Twoje dążenie do sprawiedliwości równe jest wymysłom moich małych dzieci, dla których świat ciągle jest niesprawiedliwy. Trochę to naiwne w twoim wieku (jak mniemam te filozoficzne wywody to już przynajmniej 18 skończona). Dałbyś już spokój wszystkim rolnikom i sam w ciszy przeżywał swoją porażkę. A jak nie wiesz co robić to polecam Maciej Mag,podobno on wie o co w twoim życiu chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3364 Share niebieskiebydle

niebieskiebydle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bez skutku nie wiem co jest

#3365 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:14

i to sie nazywa sprawiedliwość dostali w podlaskim smi więksi co mają już nowy sprzęt... a inni d*pa!!!!! realia polskiej sprawiedliwości właśni wyszły najaw!!!!!!

A d...a tam,nie najwięksi.Kolega ma 42 tys. kwoty i jest na 496 miejscu,to nie wiem jak Oni liczyli te punkty.

#3366 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 luty 2011 - 20:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do sasiada co ma 300km na 45 to jestem pewny na 99% ze jesli ich nie brał na jakis program od którego nie mineło 5 lat to juz sa przerejestrowane na rodzinke :)

#3367 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ niebieskiebydle masz na PW

Edytowany przez przemol87, 24 luty 2011 - 20:18.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3368 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych można jeszcze takie coś zrobic ze przerejestrować ciągnik na innego domownika i powinno przejść

#3369 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych DO foka71
a ja mam ponad 80 kwoty i jestem poz listą i to ładnych pare pozycji a na liście jest paru z moich okolic co mają ponad 200 i nówki maszyny...

Edytowany przez adam2939, 24 luty 2011 - 20:22.

#3370 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 24 luty 2011 - 20:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie ja załapałem się na modernizacje jest już lista

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3371 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 luty 2011 - 20:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja mam 190 tys kwoty , nie korzystałem z prowu wcale i też jastem poza listą, tylko dużo esu 105

#3372 Share Jaguar1994

Jaguar1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam nie wie ktoś kiedy w województwie Podlaskim będzie wiadomo czy zostały przyznane maszyny i gdzie to można sprawdzić?

Witam nie wie ktoś kiedy w województwie Podlaskim będzie wiadomo czy zostały przyznane maszyny i gdzie to można sprawdzić?

#3373 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych TO co powiesz ja mam 107 tys i jestem na miejscu 1400 ktorysm dziwne sa te listy ale co mozna zrobic

#3374 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych anusiak89 ja tak samo nie korzystałem

#3375 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 24 luty 2011 - 20:31

Witam nie wie ktoś kiedy w województwie Podlaskim będzie wiadomo czy zostały przyznane maszyny i gdzie to można sprawdzić?

wejdz kolego na strone www.arimr.gov.pl i tam po prawej stronie bedzie link z listą

#3376 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:34

ja mam ponad 80 kwoty i jestem poz listą i to ładnych pare pozycji a na liście jest paru z moich okolic co mają ponad 200 i nówki maszyny...

Kolega ma 42 tys. kwoty i jest na 496 miejscu

Jesteście pewni, że w dniu składania wniosku mieli takie kwoty? Dużo osób wydzierżawiało/sprzedawało/oddawało do krajowej rezerwy kwotę kilka dni przed złożeniem wniosku, sporo osób też dokupowało ...

Edytowany przez ejczbio, 24 luty 2011 - 20:35.

#3377 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czareczek85 a ile masz kwoty mlecznej??

#3378 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:38

Jesteście pewni, że w dniu składania wniosku mieli takie kwoty? Dużo osób wydzierżawiało/sprzedawało/oddawało do krajowej rezerwy kwotę kilka dni przed złożeniem wniosku, sporo osób też dokupowało ...

ja swojej jestem pewien bo mam tyle od 2 lat...
i niewiem co jest z tym wszystkim grane...

#3379 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Adam w to nie wątpię, pytałem tylko o kwoty tych znajomych, bo jeśli to prawda, to coś tu jest nie tak...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3380 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:45

Do Artur4. Coś mi się wydaje, że pomyliłeś forum. Nadajesz się na strony promujące filozofię szanownego Palikota. Mnie też często irytują powtarzające się nieco bezsensowne pytania, ale po prostu je omijam. A to, że ktoś nie ma czasu jest możliwe również zimą. Sam dopiero wróciłem z obory i jeszcze przede mną trochę pracy domowej, ale przecież ty tego nie rozumiesz. Myślisz pewnie jak ludzie z miasta, że dojarka to sama krowy doi. Twoje dążenie do sprawiedliwości równe jest wymysłom moich małych dzieci, dla których świat ciągle jest niesprawiedliwy. Trochę to naiwne w twoim wieku (jak mniemam te filozoficzne wywody to już przynajmniej 18 skończona). Dałbyś już spokój wszystkim rolnikom i sam w ciszy przeżywał swoją porażkę. A jak nie wiesz co robić to polecam Maciej Mag,podobno on wie o co w twoim życiu chodzi.

No cóż - Czolo - Twoja wypowiedź to typowy argumentum ad personam i tym samym wyłączyłeś się z rzeczowej dyskusji. Teraz pozostaje Ci niczym Palikot przynieść świński łeb, może jednego na tysiąc zainteresujesz.

A tu proszę definicja ad personam - (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

Mimo, że ta praca w oborze taka mega absorbująca, to jednak znalazłeś czas na przeczytanie moich postów, ba nawet znalazłeś czas na niemerytoryczne, lekko prostackie złośliwości.

Poza tym gdybym miał zajmować sie produkcją mleka to w moim gospodarstwie byłoby o wiele nowocześniej i nikt nie musiałby obsługiwać dojarki, kwestie udoju załatwiałby robot, ale cóż - ten kosztuje ok. 600 tys. brutto i nie każdego na to stać nawet gdy korzysta z niesprawiedliwie interpretowanych preferncji.

Do Twoich dzieci nie będę się odnosił bo to nieładnie. Życzę im wszystkiego najlepszego i tego aby zawsze były cenionymi dyskutantami, a ich wiedza i umiejętności były na tyle szerokie, niewyczerpane żeby nigdy nie musiały sięgac do argumentu ad presonam.

P.S.
8 marca poinformuję Cię o tym czy mój projekt zostanie wsparty czy też nie. Rozumiem, że czerpiesz niesamowitą satysfakcję z faktu, że Ty dostaniesz kasę a kilkanaście tysięcy rolników nie. Wynika z tego, że jesteś niebywale egoistyczny, samolubny i zadufany w sobie. Cieszysz się kiedy deszcz pada na Twoje buraki a sąsiadowi na siano.

Mimo wszystko serdecznie Cię pozdrawiam i życzę aby Twój projekt modernizacyjny przyniósł korzyści Tobie i Twojej rodzinie nie na 100 ale 200%. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, te jest zawsze najważniejsze.