Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#3281 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:30

Artur4 co do tych pism do sawickiego to szkoda 3zł na znaczek . pisałem 4 emaile do Ministerstwa rol i zero odpowiedzi choć w treści prosiłem o jakąkolwiek odpowiedź. a jak zadzwonisz coś zapytać to tylko: ja Pana przekieruje itd.

Pracownicy ARiMR , Ci z którymi miałem kontakt to niebo a ziemia porównując tych z minrol.

Czyli na mazowszu 160 szczęśliwców będzie z drugiej tury ;)

Vicia1223,

Ja wysyłałem pisma do centrali ARiMR z prośbą o interpretacje ws. różnych programów. Podobnie było w przypadku Min. Rolnictwa. Na każde z pism otrzymałem odpowiedź. Te które szły pocztą to polecone i za potwierdzeniem odbioru. Inne składałem bezpośrednio w biurach podawczych będąc w Warszawie. Poza tym oni muszą Ci odpowiedzieć - tak stanowi Kodeks Postępowania Administracyjnego.

Jest jeszcze jeden myk, aby towarzystwo zdopingować. Ja wszystkie dokumenty adresuję na Sawickiego (w przypadku Agencji na Prezesa Kołodzieja). Najdalej za 2 - 3 dni telefonuję i pytam gdzie pismo zostało zadekretowane, tzn. do kogo konkretnie i do jakiego departamentu. Potem dzwonię do tego departamentu z pytaniem czy zadekretowane pismo otrzymali. Grzecznie pytam kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi. Jeśli nie otrzymuję w ciągu 30 dni zaczynam robić mały raban. Jeszcze nie zdarzyło się tak, aby nie odpowiedzieli.

Wysyłając maila koniecznie musisz podać swoje dane, czyli imię, nazwisko oraz adres. Inaczej kwit nie spełnia wymagań korespondencji wg. KPA. Wtedy rzeczywiście mogą pozwolić sobie na nieodpowiadanie. Niemniej jednak stosuj ścieżkę, którą opisałem a dopniesz swego.

Jeśli chodzi o kompetencje urzędników Min. Rolnictwa i ARiMR to ja z kolei mam zupełnie inne doświadczenia. To co mi mówili w OR Agencji często okazywało się bajkopisarstwem. Oni mówili mi to, co chciałem usłyszeć. Potem starałem się to potwierdzić w ministerstwie. Tu rzeczywistość okazywała się niezbyt ciekawa - i niestety koniec końców rację mieli urzędnicy MR co potwierdzał dokument którego tytuł to "odmawiam udzielenia pomocy..."

Masz rację, że przekierowywanie do kolejnych gryzipiórków to standard, niemniej jednak ja nie odpuszczam, jestem namolny i uparty. Poświęcam na to sporo czasu. Zawsze dopadnę tego typa na którym mi zależy, bo to czego chcę się dowiedzieć jest dla mnie bardzo ważne. Podstawa - nie dać się spławić. Jak zobaczą, że nie da się spławić Cię jedną rozmową i będziesz telefonował jeszcze kilka razy to żeby zamknąć sprawę w końcu Cię połączą z tym kim należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 05:30
  •  

#3282 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie mam propozycje wszyscy pod prysznic ochłodzić te głowy bo słów brakuje jak się czyta te posty i nie piszczie tu już więcej żadnych poematów CIERPLIWOŚCI proszę

#3283 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Artur cwaniaki na wiejskiej zawsze byli są i będą czy rządzi PIS czy PO ,SLD ,czy PSL i oni zawsze będą największą kase brali kto twoim zdaniem zdanie nadaje sie na ministra rolnictwa czy Leper albo Olejniczak byli lepsi każdy ma swoją paczke której pcha kase dodam że nie jestem zwolennikem PSL

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3284 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sojka dlaczego nie pisać poematów wreszcie zaczyna się ciekawa polemika a nie tylko kiedy listy czy mi dadzą czy nie czy będą na stronie tej czy tamtej sam powiedz który post lepiej przeczytać?

#3285 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A z tą pseudoekologią to masz racje tyle kasy idzie a czy coś wogole z tego jest np plantacje orzecha włoskiego pana lepera czy plantacje milin których nikt nie zbiera tylko dużo większą dopłate bierze a co do socjalu to sie nie zgodze ci po 55 to już sie troche napracowali wtedy praca w gospodarstwie nie wyglądała tak jak dziś wystarczy popatrzeć na uprawe buraka np

#3286 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:44

nikomu sie nie dogodzi jak ktoś napisał wcześniej... Według mnie punktacja jest najlepsza bo zgóry są wskazane kryteria i to zmusza to starania sie i rozwoju... Co do naborów gdzie były dwa fakt lepiej dać rolnikowi, który ma szanse na dalszy rozwój i znaczącym wynikiem jest wratość tych 28 ESU... Większość średnich producentów mleka taką wartość by osiągnęła więc i tak by dostała ale trzeba też zrozumieć, że 8 krówek daje jakąś szanse na rozwój młodym rolniką którzy dostali w darowiźnie tylko tyle krów... Więc na pewno się nie dogodzi wszystkim i ktoś zyska ktoś straci...

Na pewno to nie jest powód do denerwowania się bo widać, że autor tego zdania ma małe pojecie o ekonomi i dzisiejszej gospodarce... Bo mało tej kasy trafiło na dobry cel... Pozdrawiam

Ten komentarz chyba dosłownie taki sam czytałem na tym Hot Money czy jakoś tak <_<

Edytowany przez danielhaker, 23 luty 2011 - 21:46.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3287 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Który komentarz ?

#3288 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych bo cierpliwość jest cnotą mówcie co chcecie i ile chcecie ale czy to pomoże przy rozpatrywaniu wniosków ????? czas i jeszcze raz czas

#3289 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych waldekps2 w drugiej turze nie wszystkie wnioski maja 28 esu . druga tura jest bardziej rozdrobniona pod względem ESU . osobiście znam kilka osób które naprawdę kombinowało na te 4 ESU i teraz tylko językiem po brodzie i dalej Crazy Ursus C-330 Hard Pulling ;)
wschodni koniec mazowsza.

#3290 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 23 luty 2011 - 22:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mogli by dać tym co na mniejsze kwoty składali w drugim naborze to więcej osób by dostało :D .
Nie ma sensu się kłócić poczekamy do marca i będzie wiadomo.Ja już się nastawiłem że nie dostane i jestem spokojny,a jak dostane to fajnie nie to nie,.nie przeżywam jak niektórzy. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3291 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:06

Masz 28 ESU to chyba z glodu nie umierasz. Ja mam 12 krow i 7 ESU to co mi sie juz nic nie nalezy? Najglosniej jak zwykle krzyczą najbogatsi bo im stale malo, a ci mali niech pieprzą biede. Co to za polityka zeby tylko najbogatszym dawac? Ci sobie dadzą rade i tak. Ja nigdy z unijnych programow nie korzystalem bo nie mialem gospodarstwa. Nie pisze tego zeby sie klucic. Caly ten system jest niesprawiedliwy. Najlepiej bylo całą pule z PROW pdzielic na wszystkich rolnikow i dac wszystkim po rowno czy ma 1 ha czy 100ha. Wtedy kazdy by dostal i by siedzial cicho i bez klutni. A tak na poważnie to pomoc powinna byc mniejsza ale za to dostepna dla wiekszej ilosci rolnikow. Z tej puli 2007-13 mozna by bylo skozystac tylko raz i powiedzmy do 100 tys. To i tak duza pomoc a skorzystala by cala wies a nie tylko nieliczni.

Waldkups2,

Twój tok rozumowania zakłada, że ktoś kto ma 28 ESU z chęcią zagłodziłby tego co ma mniej, a w szczególności tych z przedziału do 10. Zmartwię Cię - mam mniej ESU niż TY, i uważam że przegrana z Tobą na zasadach, które dotyczą drugiego naboru byłaby fair (no chyba, że załapałbyś sie na extra dla mleczaków).

Proszę napisz mi - dlaczego 7,5 ESU trzodziarza, wiśniarza, śliwiarza ma przegrać z Twoim KROWIM 7 ESU?

I pytanie do reszty forumowiczów, szczególnie tych bogatych w ESU - czy życzycie źle tym co mają od Was mniej, chcecie ich wyeliminować?

#3292 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych naprawde nie ma idealnego rozwiązania poprostu mleczarze mają farta że dali im fory pozostali mają prawo sie wkórzyć ale równie dobrze mogło być odwrotnie wtedy ja bym sie wkórzał a odpowiedz mi artur kogo byś widział za sterami w ministerstwie rolnictwa ciekawy jestem B)

#3293 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pany, może nie o polityce w tym temacie... już i tak jest wystarczający burdel, że czytać się odechciewa... załóżcie jakiś temat o polityce i tam piszcie...również chętnie poczytam....

#3294 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:19

naprawde nie ma idealnego rozwiązania poprostu mleczarze mają farta że dali im fory pozostali mają prawo sie wkórzyć ale równie dobrze mogło być odwrotnie wtedy ja bym sie wkórzał a odpowiedz mi artur kogo byś widział za sterami w ministerstwie rolnictwa ciekawy jestem B)

Wiem, że nie ma idealnych rozwiązań (we wcześniejszych postach pisałem co mogłoby zbliżyć nas do doskonałości). Poza tym zawsze są jakieś kompromisy, ale powinny być one wynikiem jakichś logicznych negocjacji, ważenia argumentów "za" i "przeciw". Złoty środek jest tym do czego winniśmy dążyć. Niestety w przypadku tegorocznego MGR nie znajduję niczego co byłoby chociaż namiastką sprawiedliwości.

Co do następcy Sawickiego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bowiem amatorka, którą serwują nam politycy jest przede wszystkim wynikiem braku nacisku na rządzących w postaci inicjatyw oddolnych. Jeśli te są przemyślane i mają duże poparcie mogą odnieść sukces, który przełoży się na np. na lepsze bardziej przyjazne prawo, czyli w przypadku PROW - sensowniejszy i bardziej rozwojowy podział środków. Osobiście nie mam najmniejszego poczucia, że np. Izby Rolnicze czy ODR'y jakkolwiek zabiegają o interesy prawdziwych rolników. Tj. towarzystwo, które wzajemnie głaszcze się po rączkach.

Co do obecnie urzędującego ministra rolnictwa - wiem tyle: kiedy kogoś zatrudniam w swojej firmie i on powierzone obowiązki zaniedba, spitoli projekty to takiego typa zwalniam, i dlatego, że wiem jakim on jest nieudacznikiem więcej go nie zatrudniam, co więcej dzwonię do znajomych i przed takim typem ostrzegam. W przypadku Sawickiego, który przez podatników został zatrudniony na stanowisku ministerialnym i w mojej ocenie źle wykonuje swoje obowiązki powinien odejść i nawet zabronione powinno mu być objęcie stanowiska wójta, którym bodajże kiedyś był.

Pamiętaj - politycy liczą się tylko i wyłącznie z siłą, a o tej stanowi liczba (istotne są też argumenty). Spójrz ile jest osób na tym forum, setki a może i tysiące. Większość to młodzi, ambitni farmerzy, którzy chcą inwestować i się rozwijać. Warto byłoby wokół spraw istotnych dla prawdziwych rolników jakoś się organizować i realnie zacząć wpływać na to co dla nas i naszej przyszłości ma niezmiernie istotne znaczenie.

#3295 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:38

Który komentarz ?

O to mi chodziło. Nie do tego posta dałem odp.

"żarcie mega drogie, wsiuny mają kupę szmalu bo dostali 100 MILIARDÓW, KRUS i jeszcze im k.... mało".

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3296 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 23:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z twojej wypowiedzi można wywnioskować że zostaje nam, sposób na Lepera gnojówka i płonące opony na droge a to noie jest takie proste bo zamiast tego co jest musi być jakaś alternatywa a tej po tym rządzie nie widać ani w PO ani w PSL i prawdopodobnie przyjdzie mam rzyć w tych realiach następne 4 lata patrząc na sądażę ale i patrząc wstecz to też nic dobrego od ministrów rolnictwa prawdziwy rolnik nie dostał

#3297 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 luty 2011 - 00:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych frafra30

wnioski można wyciągać różne i różniste, ale twierdzenie, że proponuję lepperyzację to wniosek całkowicie chybiony. Lepper stosował siłę fizyczną, ja natomiast proponuję siłę argumentu, a ta np. polega na udziale w konsultacjach społecznych na etapie tworzenia prawa, wysyłania maili, listów do posłów z komisji rolnictwa, zmuszania do działania ODR'ów, Izb Rolniczych. Pisałem o tym dziś, kilkanaście postów wcześniej.

Załóżmy, że organizujemy się na fecebooku. Wymieniamy się opiniami na temat tego co nas wkurza, co warto byłoby zmienić. Z propozycji, które są zgłaszane konstruujemy coś na wzór wspólnego stanowiska i zaczyna się akcja. Jednolity tekst jest zamieszczany w internecie. Każdy ma do niego dostęp i jeśli uzna za stosowne wysyła pocztą, mailem do urzędów, posłów czyli osób, które mają realny wpływ na tworzone prawo z którym - czy nam się podoba czy nie - później musimy się zmagać. Załóżmy, że liczba osób która podpisałaby się pod określoną propozycją np. zmiany przepisów to np. 10 tys. rolników. Pisząc o sile to miałem na myśli te 10 tys., które na politykach naprawdę robi wrażenie. Poza tym zawsze masz programy typowo rolnicze. Media takimi inicjatywami zawsze się interesują, zatem masz kolejny istotny element nacisku. Nawet jeśli nas zleją ciepłym moczem za pierwszym razem, to zawsze masz argument, że Minister Rolnictwa nie słucha i ma w d... prawdziwych rolników. Kolejnym razem zastanowi się po1000kroć zanim pokaże nam fucka.

Podsumowując - okazji do wykazania się będzie bardzo wiele. Za chwilę Komisja Europejska przedstawi zarys Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014 - 2020 i uważam, że opinii prawdziwych rolników w tym temacie powinno być więcej niż więcej.

#3298 Share Vincent123

Vincent123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2011 - 07:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To jest niesprawiedliwe, że ci, którzy mają 28 ESU dostaną dotacje. Sąsiad ma prawie 100 ESU i nie ma szans na dotacje! Gdzie tu jest wspieranie polskiego rolnika?? Wspiera się tylko drobnych rolników po 20-40 ESU. Albo mleczarze. Inny sąsiad nie ma krów ale ma byczki. Nie dostanie nic, bo jest za cienki (20 ESU). Za to jeszcze inny dostanie bo ma 8 jałówek i 8,5 ESU. Hahahaha - fajnie , co? Ja mam 11 ESU i też nie dostanę, bo krów nie ma :(

#3299 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 24 luty 2011 - 07:39

Waldkups2,

Twój tok rozumowania zakłada, że ktoś kto ma 28 ESU z chęcią zagłodziłby tego co ma mniej, a w szczególności tych z przedziału do 10. Zmartwię Cię - mam mniej ESU niż TY, i uważam że przegrana z Tobą na zasadach, które dotyczą drugiego naboru byłaby fair (no chyba, że załapałbyś sie na extra dla mleczaków).

Proszę napisz mi - dlaczego 7,5 ESU trzodziarza, wiśniarza, śliwiarza ma przegrać z Twoim KROWIM 7 ESU?

I pytanie do reszty forumowiczów, szczególnie tych bogatych w ESU - czy życzycie źle tym co mają od Was mniej, chcecie ich wyeliminować?

Drogi arturze4 ja nie napisałem ze moje ESU jest lepsze od ESU trzodziarza czy sadownika. Ja sie pytam dlaczego wspierac tylko tych z najwiekszym ESU? Ja uważam tak jak napisałem. Zmniejszyc wielkosc dotacii dostepnych na jedno gospodarstwo i nie bedzie problemu bo starczy dla wszystkich. Wogole system zwrotu poniesionych kosztow jest zly. Powinno byc tak ze np. do traktora 80KM uzyskujemy dofinansowanie powiedzmy 50tys. Chcesz miec Ursusa doluz troche, chcesz sie wozic Fendtem doluz wiecej. Chcesz utwardzic plac? Prosze bardzo. Doplacamy 30zl do metra kwadratowego. Chcesz miec wypasioną kostke doluz reszte z wlasnej kieszeni. Teraz to niektorzy "łuki triumfalne" zamiast bram buduja za kase z unii a ze system jest poprostu glupi dostają na to i nie starcza przez to dla wszystkich. Moim zdaniem najbardziej wspierac sie powinno tych z najmniejszym ESU ale tych co sie chca rozwijac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3300 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 24 luty 2011 - 09:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj mija 38 dzień od zakończenia pierwszego naboru a agencja ma 40 dni maksymalnie czyli muszą na pewno podać jutro listę z pierwszego bo nie wierze że zrobią to w sobotę