Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13700 odpowiedzi na ten temat

#3261 vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:51

Witam po tygodniowym urlopie:)

Edytowany przez vicia1223, 22 luty 2011 - 22:13.

• 0
wschodni koniec mazowsza.

Reklama

• Reklama
  •  

#3262 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1548 postów
  • 2772602

Napisany 22 luty 2011 - 23:01

@vicia1223 mogłeś to zostawic
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#3263 klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 22 luty 2011 - 23:48

Tylko czekać do piątku bo prawdopodobnie wtedy ukaże się ta lista:) Cierpliwości życzę:)

Edytowany przez klaas111, 23 luty 2011 - 08:52.

• 0

#3264 brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:20

a jak panowie jest z tą listą w woj.mazowieckim?
  • 0

#3265 Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 23 luty 2011 - 11:28

We wszystkich województwach raczej będzie w tym samym czasie :)
  • 0
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#3266 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 23 luty 2011 - 11:33

Też tak myślę
  • 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3267 frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 11:38

Panowie tez bym chciał zeby była w piątek ale z tego co Kołodziej mówił to lista bedzie w marcu osobno dla każdego naboru
  • 0

#3268 mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 luty 2011 - 12:02

Na mazowszu jednak mleczarze wykorzystują całą kwotę a nawet więcej .
  • 0

#3269 frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 12:28

a skąd to wiesz mati
  • 0

#3270 artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2011 - 16:57

Na mazowszu jednak mleczarze wykorzystują całą kwotę a nawet więcej .

Mati2311 - jesteś w błędzie, niestety bardzo małym :(

Dziś rozmawiałem z urzędnikiem z Ministerstwa Rolnictwa. W woj. mazowieckiem około 5280 wniosków czyli prawie cały drugi nabór pójdzie na zieloną trawkę!!!

Dane na dzień 21 luty 2011 r.
Złożono 8705 wniosków z czego 3377 to mleczarze. Mleko wyczerpują ponad 503 mln. zł. Dla reszty pozostaje ochłap w postaci 24 mln. zł.

Jeśli chodzi o dodatkową kasę - 70 mln. euro, którą nierząd postanowił przesunąć z innych rolniczych działań na MGR, to cokolwiek wiążącego będzie wiadomo mniej więcej za ok. 4 m-ce. Tyle czasu Komisja Europejska ma na wydanie zgody. Oczywiście może odpisać, że się nie zgadza. A jeśli nawet się zgodzi to te ok. 280 mln. zł. w skali kraju będzie niezauważalną kropelką w oceanie ponad 8 mld. zł.

Czas zacząć pisać pisma do pseudo prorolnika zwanego sawickim i pytać jaką ma ofertę dla 5328 wnioskodawców (dotyczy tylko. woj. mazowieckiego), i trzeba pogratulować mu kretyńskiego pomysłu, w wyniku którego tysiące gospodarstw nie będą mogły otrzymać nawet 20 tys. zł. wsparcia. Takie potraktowanie innych sektorów rolniczych jest wyjątkowo chamskie, tym bardziej że w ramach MGR jest to ostatni nabór.

8 krówek czyli 4,08 ESU jest lepiej punktowane niż 28 ESU + GVA. Totalne nieporozumienie i NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

PeeSeLowców czas uśmiercić politycznie amunicją w postaci październikowej kartki wyborczej.
  • 0

#3271 łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 23 luty 2011 - 17:26

Miał być liberalizm a mamy socjalizm.
  • 0

#3272 frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:36

Artur przeczytaj dokładnie ustawe to nie jest wymysł pslu ani agencji ze tak ustalono ten nabór, to był wymóg unijny ze w tym naborze w pierwszej kolejności dostaną mleczerze wiem ze to nie jest najbardziej sprawiedliwe ale to o czym mówisz z tymi osmioma krówkami to też nie jest sprawiedliwe czemu ich wykluczać sam składałem w pierwszym naborze kwote mam 95 tyś czyli też nie za dużo i naprawde nikomu nie żałuje a ty już korzystałeś z MGR i czy tamten nabór był sprawiedliwszy że im kto pierwszy ten lepszy

Edytowany przez frafra30, 23 luty 2011 - 17:36.

• 0

#3273 vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:52

Artur4 co do tych pism do sawickiego to szkoda 3zł na znaczek . pisałem 4 emaile do Ministerstwa rol i zero odpowiedzi choć w treści prosiłem o jakąkolwiek odpowiedź. a jak zadzwonisz coś zapytać to tylko: ja Pana przekieruje itd.

Pracownicy ARiMR , Ci z którymi miałem kontakt to niebo a ziemia porównując tych z minrol.

Czyli na mazowszu 160 szczęśliwców będzie z drugiej tury ;)
  • 0
wschodni koniec mazowsza.

#3274 mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • 9851591

Napisany 23 luty 2011 - 17:53

Ile wam trzeba przypominać, że tamten nabór to było losowanie? Właśnie nabór w 2009 okazał się najbardziej sprawiedliwym naborem w historii. W 2007 kolejki to również wielka porażka, w tym roku jeszcze większa niż w 2007, ale niech ktoś z Was zaproponuje najlepszy sposób?
  • 0

#3275 michalk

michalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 23 luty 2011 - 17:57

mysle ze losowanie to bardzo sprawiedliwy sposob i powinni losowac niby dlaczego krowiarze maja dostac a trzodziaze nnie wszyscy jedziemy na jednym wozku...
  • 0
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#3276 Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • 8473718

Napisany 23 luty 2011 - 19:05

Skwituje te wypowiedzi bardzo krótko "Jeszcze się nie urodził taki co by wszystkim dogodził".
Amen.
  • 0

#3277 artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:42

Artur przeczytaj dokładnie ustawe to nie jest wymysł pslu ani agencji ze tak ustalono ten nabór, to był wymóg unijny ze w tym naborze w pierwszej kolejności dostaną mleczerze wiem ze to nie jest najbardziej sprawiedliwe ale to o czym mówisz z tymi osmioma krówkami to też nie jest sprawiedliwe czemu ich wykluczać sam składałem w pierwszym naborze kwote mam 95 tyś czyli też nie za dużo i naprawde nikomu nie żałuje a ty już korzystałeś z MGR i czy tamten nabór był sprawiedliwszy że im kto pierwszy ten lepszy

Mój drogi - ustawy nie rodzą się same, to po pierwsze. W toku ich przygotowywania do publikacji są tzw. konsultacje społeczne, w których uczestniczyć może każdy, ale prawda jest taka, że póki nie jesteśmy skuteczną tzn. w miarę liczną grupą nacisku to lipa. Nic nie wskórasz. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej skuteczni są różnego rodzaju kombinatorzy i naciągacze, którzy nigdy rolnikami nie byli i nie będą. Za to mają setki ha dzierżawione przez układy z ANR i tworzą różnego rodzaju śmieszne i zabawne programy rolno-środowiskowe albo prowadzą swoje obszary jako ekologiczne. Wszystko po to aby żyć z setek tysięcy dopłat... oczywiście kosztem prawdziwego rolnika. A co ja potem widzę - durną konferencję durnego sawickiego z PSL, o tym że polska wieś dostała 100 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Za chwilę burzy się miasto i czytam komentarze pt. "żarcie mega drogie, wsiuny mają kupę szmalu bo dostali 100 MILIARDÓW, KRUS i jeszcze im k.... mało".

Zasady poprzednich naborów na MGR, jak i obecnego wynikają z rozporządzenia a nie ustawy. Mleczaki dostali dodatkową kasę bo UE postanowiła, że ten sektor ze względu na kryzys który tę branże pokiereszował 2 lata temu trzeba jakoś wesprzeć. Np. w przypadku woj. mazowieckiego tej kasy dodano na poziomie ok. 57 mln. zł. i aby być fair wobec innych rolników preferencja i pierwszeństwo powinny dotyczyć tylko tej sumy a nie całej, czyli 470 mln. zł. Tym, którym kasy nie starczyłoby w ramach priorytetu mlecznego z automatu powinni przeskoczyć do grupy z drugiego naboru i tam na równych, przejrzystych i czytelnych zasadach walczyć o wsparcie.

Jeśli kolejne nabory (o ile w ogóle zostaną ogłoszone) będą preferować branże, które w 2 lata temu, rok temu albo w kolejnych latach dostaną po tyłku to co? Też wyczerpią alokację. W ten sposób normalny rolnik dostanie szansę na wsparcie gdzieś w 2025 r.

A co do ogółu - czyli jak ustalić kolejność przyznawania pomocy? Przede wszystkim tak rozdysponować środki pomiędzy działania, aby na inwestycje, na rozwój poszło gro kasy i aby wszystkich "cwaniaków z marszałkowskiej" wyciąć ze wspólnej polityki rolnej. Przypomnę, że budżet PROW 2007-2013 to 70 mld. zł z czego 40 poszło na wspieranie cwaniaków i socjalu. Gdyby tylko część spośród tych 40 mld. zł. zagospodarowano inwestycyjnie, to w ramach MGR zostałyby sfinansowane wszystkie albo prawie wszystkie wnioski. I w tym właśnie jest rzecz - że prawdziwi rolnicy powinni zebrać się do kupy i zacząć walczyć o swoje. W pojedynkę g... będziemy mogli. Póki co z lektury setek postów wynika, że rolnicy czekają na to co łaskawie opublikuje ARiMR i choćby zasady były najbardziej nieżyciowe to jedyną odpowiedzią jest - ale chu...o i ja nic na to nie mogę poradzić.

Uważam, że czas skończyć z prezentowaniem miny cielaka, która jest wyrazem bezradności. Czas pokazać pazur i walczyć o prawdziwego producenta rolnego, a nie dawać się cały czas dupcyć.
  • 0

#3278 foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:46

Dla tych co dostaną,to taka punktacja będzie dobra,dla tych co się nie załapią będzie do d....W 2009 składałem wniosek na losowanie...,no i uważam,że to było do kitu,totolotek w Agencji zrobić(nie załapałem się ;) ),no a teraz zobaczymy.Ten pomysł z drugim naborem,to była totalna porażka;trzeba było na początku tak robić,jak było full kasy,a nie teraz jak ochłapy zostały.Co Sawicki myślał,że się zgłosi tysiąc rolników w skali kraju,bo reszta już się zmodernizowała???
  • 0

#3279 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:04

nikomu sie nie dogodzi jak ktoś napisał wcześniej... Według mnie punktacja jest najlepsza bo zgóry są wskazane kryteria i to zmusza to starania sie i rozwoju... Co do naborów gdzie były dwa fakt lepiej dać rolnikowi, który ma szanse na dalszy rozwój i znaczącym wynikiem jest wratość tych 28 ESU... Większość średnich producentów mleka taką wartość by osiągnęła więc i tak by dostała ale trzeba też zrozumieć, że 8 krówek daje jakąś szanse na rozwój młodym rolniką którzy dostali w darowiźnie tylko tyle krów... Więc na pewno się nie dogodzi wszystkim i ktoś zyska ktoś straci...

"żarcie mega drogie, wsiuny mają kupę szmalu bo dostali 100 MILIARDÓW, KRUS i jeszcze im k.... mało"

Na pewno to nie jest powód do denerwowania się bo widać, że autor tego zdania ma małe pojecie o ekonomi i dzisiejszej gospodarce... Bo mało tej kasy trafiło na dobry cel... Pozdrawiam
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#3280 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:18

Mati2311 - jesteś w błędzie, niestety bardzo małym :(

Dziś rozmawiałem z urzędnikiem z Ministerstwa Rolnictwa. W woj. mazowieckiem około 5280 wniosków czyli prawie cały drugi nabór pójdzie na zieloną trawkę!!!

Dane na dzień 21 luty 2011 r.
Złożono 8705 wniosków z czego 3377 to mleczarze. Mleko wyczerpują ponad 503 mln. zł. Dla reszty pozostaje ochłap w postaci 24 mln. zł.

Jeśli chodzi o dodatkową kasę - 70 mln. euro, którą nierząd postanowił przesunąć z innych rolniczych działań na MGR, to cokolwiek wiążącego będzie wiadomo mniej więcej za ok. 4 m-ce. Tyle czasu Komisja Europejska ma na wydanie zgody. Oczywiście może odpisać, że się nie zgadza. A jeśli nawet się zgodzi to te ok. 280 mln. zł. w skali kraju będzie niezauważalną kropelką w oceanie ponad 8 mld. zł.

Czas zacząć pisać pisma do pseudo prorolnika zwanego sawickim i pytać jaką ma ofertę dla 5328 wnioskodawców (dotyczy tylko. woj. mazowieckiego), i trzeba pogratulować mu kretyńskiego pomysłu, w wyniku którego tysiące gospodarstw nie będą mogły otrzymać nawet 20 tys. zł. wsparcia. Takie potraktowanie innych sektorów rolniczych jest wyjątkowo chamskie, tym bardziej że w ramach MGR jest to ostatni nabór.

8 krówek czyli 4,08 ESU jest lepiej punktowane niż 28 ESU + GVA. Totalne nieporozumienie i NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

PeeSeLowców czas uśmiercić politycznie amunicją w postaci październikowej kartki wyborczej.

Masz 28 ESU to chyba z glodu nie umierasz. Ja mam 12 krow i 7 ESU to co mi sie juz nic nie nalezy? Najglosniej jak zwykle krzyczą najbogatsi bo im stale malo, a ci mali niech pieprzą biede. Co to za polityka zeby tylko najbogatszym dawac? Ci sobie dadzą rade i tak. Ja nigdy z unijnych programow nie korzystalem bo nie mialem gospodarstwa. Nie pisze tego zeby sie klucic. Caly ten system jest niesprawiedliwy. Najlepiej bylo całą pule z PROW pdzielic na wszystkich rolnikow i dac wszystkim po rowno czy ma 1 ha czy 100ha. Wtedy kazdy by dostal i by siedzial cicho i bez klutni. A tak na poważnie to pomoc powinna byc mniejsza ale za to dostepna dla wiekszej ilosci rolnikow. Z tej puli 2007-13 mozna by bylo skozystac tylko raz i powiedzmy do 100 tys. To i tak duza pomoc a skorzystala by cala wies a nie tylko nieliczni.
  • 0